[FATE] Zápisy z her

Hraní 'Dark Stars and Bleeding Hearts' ve Fate Core
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 11187
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

[FATE] Zápisy z her

Příspěvek od Ecthelion » 2. 8. 2013, 19:51

Dark Stars and Bleeding Hearts
Hra ve Fate Core, kterou hrajeme přes Roll20.

Obrázek

Vypravěči: 2x Ecthelion
Hráči: Aljen, Bifi, Boubaque

Téma ohledně hraní najdete tady. Můžete tam najít hromady nápadů k naší hře a popis clusteru.

Tohle téma bude sloužit k záznamu odehraného a témat, které z hraní vyplynuly.php?f=117
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 11187
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [FATE Core] Dark Stars and Bleeding Hearts

Příspěvek od Ecthelion » 2. 8. 2013, 19:51

1. prequel – Volkinova poslední mise
Po téhle misi Volkina vyrazili z armády (žádné čestné vyřazení, tvrdé vyhození na dlažbu beze cti a výsluh).

Obrázek

Kapitán Volkin při obsazení jedné z pašeráckých lodí získal nepřímé důkazy o pašování drog ve velkém množství do clusteru odněkud zvenku. Podařilo se mu získat časy a data, ale jeho nadřízený, major Grot, odmítl o věci byť jen slyšet a nařídil Volkinovi, aby to hodil za hlavu. Ten to samozřejmě neudělal a šel za civilní imperiální správou... která oplátkou zatlačila na vojenské velení, které donutilo Grota povolit Volkinovi akci. Je to ale společná operace imperiální správy a armády, proto byl na palubě útočné fregaty inspektor Ruber, který zastupuje zájmy administrativy.

Inspektor byl celou dobu přesvědčen, že celé akci velí (ne nadarmo je mezi jeho aspekty: „Jsem lepší než vy. Je to prostě tak“)... ale co Volkin nevěděl bylo to, že kult měl na inspektora nějakou páku... takže tajným cílem Rubera bylo to, aby se drogy ke kultu dostaly tak jako tak (tedy plánoval, že nařídí, aby drogy po zabavení nesložili do zadržovacího skladu, ale do skladu, odkud se dostanou ke kultu).

Útočná fregata si počkala na loď, která měla převážet drogy a když ta odmítla zastavit, vojenská loď jim rozstřílela motory a přirazila k nim, aby je výsadek mohl zajistit. Volkin začal připravovat vojáky k útoku („Pět minut pro padreho.“), zatímco Ruber odmítl flakvestu a zabavil jednoho z desátníků, aby se za něj mohl krýt.

Vojáci prořezali vrata a narazili na improvizovanou barikádu, za kterou se posádka pašerácké lodi bránila. Tady se ale brzy projevila převaha cvičeného vojska a díky použití těžkých bolterů a plamenometů útočníci brzy rozbili barikádu a čety, které se rozdělily, zajistily klíčová místa lodi.

Volkin s Ruberem a dvěma četami vojáků vyrazili k můstku, který byl přístupný pouze skrze výtah nebo schody. Výtah byl odpojený a schody drželi obránci (což hrozilo velkými ztrátami pro útočníky, do čehož se Volkinovi nechtělo... protože zatím loď obsadili jen s minimálními ztrátami)... kapitán se rozhodl, že pošle vojáky vyšplhat kabelovou šachtou a proto mu přišlo vhod, když se Ruber nabídl, že bude vyjednávat. Chtěl ho využít k odvedení pozornosti a nepředpokládal, že by mohl uspět, ale Ruber přesvědčil pašeráky aby se vzdali, když jim nabídl, že drogy se dostanou kultu. To zabralo a oni složili zbraně ještě před nástupem přepadového komanda. Tady si Volkin začal Rubera vážit.

Tady zapracoval kapitánův šestý smysl, když si všiml, že je něco špatně. Po chvíli objevil, že loď je nastavena na autodestrukci a hlášení ze skladu mu řeklo, že bedny ve skladech jsou prázdné (Ruber toto hlášení neslyšel, nebyl na vojenském okruhu). Rychle poslal pryč útočnou fregatu a rozkázal svým četám, aby se stáhly k únikovým modulům. Po chvíli přemýšlení se rozhodl obětovat četu, která byla nejvzdálenější, protože tím získal čas efektivněji zorganizovat ústup ostatním... a mohl vzít zajatce s sebou. Dodnes má výčitky svědomí, že obětoval své muže, které se zavázal chránit.

Inspektor Ruber dorazil k únikovým modulům a zjistil, že pašeráci část nákladu naložili do nich. Kdyby je odpálil, podařilo by se mu zachránit část nákladu (o kterém si myslel, že tam je). Proto vyrazil přeprogramovat moduly, ale desátník, který byl pořád s ním se mu v tom pokusil zabránit. Po kratší potyčce ho Ruber střelil do hrudi a nechal ho ležet na palubě lodi, která za několik minut vyletí do vzduchu, aby tam umřel (ale co Ruber netuší je, že jedna z ustupujících čet ho našla a naložila).

Protože moduly byly zčásti naložené a Ruber načasoval brzké odpálení modulů, neměl Volkin čas nechat bedny vyházet a proto musel improvizovat. Vojáci museli na lodi nechat všechny těžké zbraně, flakvesty a většinu zbraní, aby se tam všichni vešli. Hra končila tím, jak se únikové moduly snášejí na planetu pod nimi, zatímco nahoře na orbitě exploduje pašerácká loď...


:arrow? Háčky z hraní:

- Major Grot odmítal jakékoli vyšetřování pašování a zásah proti pašerákům.
- Kapitán Araos dluží Volkinovi za varování, díky kterému mohl odklidit útočnou fregatu z dosahu výbuchu.
- Volkin má výčitky svědomí, protože nechal na lodi (která s nimi vyletěla do povětří) nejvzdálenější družstvo... aby měl čas zachránit ostatní.
- Volkin se rozhodl odvést zajatce, zachránila se tak kapitánka pašerácké lodi Kwasniewska. Žádní Navigátoři na lodi nebyli, loď nemohla přiletět z Warpu.
- Inspektor Ruber postřelil desátníka, který se mu snažil zabránit v předčasném odpálení záchranných modulů naložených nákladem. Nechal ho na lodi, aby tam zemřel, ale jedno z družstev ho našlo a naložilo (inspektor Ruber to neví a myslí si, že jediný svědek jeho podlého činu je po smrti).
- Na lodi drogy nebyly a když se tam dostali, přešla na autodestrukci. Byla to past? Kdo je podrazil?
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 11187
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [FATE Core] Dark Stars and Bleeding Hearts

Příspěvek od Ecthelion » 2. 8. 2013, 19:51

2. prequel – Faruqovo dilema
Faruq zjistil, že být členem tajného kultu... opravdu není dobrý nápad.

Obrázek

- opening theme -

Tady jsme se rozhodli odehrát chvíli, kdy je Faruq (Bubákova hlavní postava) stále v kultu, ale zjistí... že to opravdu není dobrý nápad. Aljen si vzal postavu otce Malakiáše, kterého jsme vymysleli jako NPC, kterému jeho hlavní postava dluží za to, že ho zachránil před hrdelním rozsudkem a umožnil mu vykoupit se službou ve vojsku. S Aljenem jsme nabrainstormovali, že jde o kazatele, který se snaží činit vůli Císaře a nebojí se vyhrnout si rukávy. Obchoduje na černém trhu, aby získal peníze pro sirotky, nebojí se zajít do sídla místních gangsterů, aby odtamtud odvedl dlužníka, kterého chtějí gangsteři zabít a rozdává letáky proti kultistům při každém jejich setkání... a prochází mu to díky drzosti, tomu, že kdysi zachránil život dona Angella (místního kingpina, který se na něj tak dívá shovívavě, protože ho padreho činy baví a škody zatím nejsou tak velké, aby s tím něco dělal)... a také díky latentní psychické schopnosti o které neví, ale která mu přihrává na jeho stranu kapičku štěstí.

A začneme Aljenovým zápisem:
Aljen píše:1.Uzka a zabordelovana ulicka na spodku Litorskeho hlavneho Hive Novy Kong, Distrikt Cumulus. Faruq ma svoj prvy velky samostatny dzob v Kulte : odovzdat Oko gangstrom Dona Angella a zinkasovat peniaze. Obidve skupiny stoja proti sebe, jedna s kufrikom a druha s dvomi osuchanymi plastovymi sudmi. Pomedzi gangstrov sa prederie Malakias a smelym krokom pride k Faruqovi. Kultisti su nervozni ale bez rozkazu Faruqa nic nerobia. Malakias sa snazi dohovaranim a kazanim presvedcit Faruqa o zle ktore pacha a o tom ako drogy nicia zivot komunity (Spomenie obchodnika vydesene sledujuceho dianie v ulicke Sung-Liho a jeho mrtvu dceru). Nenechava sa odbit a evidentne je rozhodnuty prekazat businessu. Faruq ho chce odviest prec, ten sa mu vysmikne a kladivom ktore vytiahne zpod kabata rozmlati jeden z dvoch plastovych sudov. Zhodi ho z nosidiel cinskych nosicov a karminovy olej zaplavi ulicku. Faruq ho zrazi k zemi - do narkotickej kaluze a dvaja pochopovia ho nasledne prirazia o stenu. Angelovi gangsteri zacnu protestovat a tasia zbrane - situacia je medzi skupinami napata. Dostane pistolu od Bezokeho, postavy s maskou bez oci a hlasom bez emocii, ktory ho cely cas sleduje viac ako prebiehajuci obchod a rozkaze mu aby Malakiasa zabil. Faruq chce ukazat kto tomu veli a odporuje. Je mu silne proti srsti a proti ortodoxnej wardackej vychove zabit Imperialneho Kazatela s priveskom Ministoria. Bezmenny sa vdaka chaos schopnostiam v blikajucom svetle v okamihoch temnoty neprirodzene presuva k Faruqovi s cielom ho zastrasit. Faruq sa nahneva, v zurivosti nacrie do svojej temnoty a s demonickym vyrazom presadi svoju volu nezabit Malakiasa. Malakias je v polobezvedomi z vplyvu hypnonarkotika a ma viziu Faruqa ako svatca so ziariacimi ocami. Nebrani sa ked ho Faruq necha dvom pochopom odviest prec na neskorsie vypocutie k nemu do hostela - prekvapivo ho nezastrelia. Narkobusiness a strata jedneho kontajnera sa vyvija zle a Faruq je nuteny z vlastnych zdrojov rozdiel doplatit. To je silna rana na jeho majetok uz tak zvacsa vlastneny kultom.
Obrázek
Aljen píše:2a. Pastier na hrane useku strazi huf oveciek a sleduje ako sa k nemu z dialky blizy Cierne monstrum v ktoreho slapajach svet pohluce mohutna burka a temnota. Pastier-Malakias nema kam ustupit a tak zovrie obycajnu drevenu bakulu a vyda sa proti monstru. Na krku ma svoju striebornu Aqiulu ale spojenu so znakom Inkvizicie. Zahana ho v mene imperatora a ludstva modlitbami pricom ho ovali bakulou po hlave, ta sa rozlomi ale monstrum s ludskymi ocami nereaguje. Poda Malakiasovi tazky noz a ukaze smerom k trasucim sa ovciam. Malakiasa naplni tuzba po ich krvi, po vrazdeni muceni a mrzaceni. S trasucimi sa rukami prilozi noz na hrdlo jednej z ovci ale ako zazrei prvu kvapku spamata sa a svojou volou potlaci demonicke myslienky. Vrhne sa na demona a v zbesilej zurivosti ho bodne do hrude. Noz sa zlomi. Demonove - Faruqove oci sa mu vpijaju do jeho a tuzba mrzacit ho opat zacina naplnat. V zufalstve sa rozhodne radsej duse ovci - jeho komunity zachranit tym ze im da oslobodzujucu smrt podla jeho vyberu a nie podla vyberu demona. Do kazdej ruky zoberie cast zlomenej palice a zazenie ich do padu dolu z utesu. poslednu ovcu schyti do naruce a skoci za nimi. Citi sa slobodny a ako leti je stastny ze demonovi odolal. Ked dopadne na utesy pocuje ako mu skripu lamane kosti, ako sa trhaju svaly a vnutornosti. Najprv citi len euforiu, ale postupne ho prenikne strasna bolest. Lezi na dlazbe smrdutej ulicky, okolo neho su crepy skla a zvysky okna. Na 4tom poschodi v dome nad nim sa svieti a z rozbiteho okno dolu zhliada prekvapena Faruqova tvar. V kaluzi Malakiasovej krvi lezi aj neprirodzene skrutene telo ovecky - wardaka, Faruqovho osobneho strazcu ktore stlmilo jeho pad. Ludia jeho a Malakiasa prekracuju a vyhybaju sa krvavej mlake. Malakias zlozi bodyguardove ruky do znamenia aquily a s rozbitym telom odkriva do davu v ulici. Z okna zaznie len smutny Faruqov vykrik "Aziiiiiiiiiiiz", meno jeho mrtveho ochrancu.
Obrázek
Aljen píše:3. Pocas Malakiasovej pastierskej vizie sedi Faruq vo svojej kancelári a caka na telefonat. Bud sa dozvie ze uspel v businesse s drogami a ze ho velknaz prijima do Vnutorneho Kruhu kultu (kde sa robi ten pravy zlaty business ako veri) alebo ho caka oznam o jeho zlyhani a pravdepodobnom skorom konci niekde v proteinovej kvasnej kadi.

Z vedlajsej miestnosti ho vyruci vykrik a zvuk triestiaceho sa skla. Akonahle tam vbehne, vidi rozbite okno a ziadneho omndleteho knaza a ani svojho bodyguarda Aziza. Z okna zazrie v hlbke na ulici zbierajuceho sa zakrvaveneho knaza a mrtvolu svojho verneho strazcu. Potacajuci sa Malakias sa mu strati z dohladu v ignorantskom dave.
Tady Aljen na chvíli vypadl, takže jsme řešili, že Faruq (po tom, co se stalo ve slumu) už není úplně nadšený z toho, že by měl vstoupit do Vnitřního kruhu mezi Bezoké. Doteď si myslel, že je to takový pózerský klub, kde si hrají na tajnou společnost (ale přitom jediné, co dělají jsou charitativní nálevny a ubytovny pro chudé), prodávají trávu, fetujou, mají hezké holky a řeší nějaké tajemné znalosti, co nejsou jen běžně dostupné. Že mu Bezoký klidně přikáže, aby někoho zabil... a navíc kněze... to je pro v jádru ne úplně špatného kluka, který se chce vyrovnat svému otci... a je vychovaný v ortodoxii a úctě Císaři... dost silná káva.
Aljen píše:4. Do bezmennej restauracie opatrne vstupuje Faruq spolu so svojim poslednym ochrancom Zubanom.
Obrázek

V restauraci si Faruq objednal čaj, ale jeden z Bezokých ho vyzval, aby ho následoval. Prošli kuchyní mezi čínskými kuchaři, syčícími hrnci, porcovanými chobotnicemi a chaosu. Došli k obstarožnímu výtahu za kuchyní, kde Bezoký odklopil zrezivělý panel a přitiskl přístupovou kartu k ultramoderní čtečce. Výtah zahučel a zamířili dolů...

Obrázek

…tam prošli prázdnou halu za světlem svící. V druhé místnosti vešel Faruq (strážce zůstal venku) do kruhu Bezokých v maskách. Každý z nich byl do půl pasu nahý a svalech mužů a ňadrech žen se leskl pot. Měli na obličejích malované masky a za nimi byly vidět nahá těla lidí, kteří stáli za nimi (mimo kruh). Lidí na okraji světla bylo určitě přes dvě stovky, mohlo jich ale být i víc. Světlo ozařovalo jen malý kus velké místnosti.

Proti Faruqovi stál velmistr kultu v šarlatovém plášti a masce. Tyčil se do výšky nejméně tří metrů a u nohou mu klečel na kolenou otec Malakiáš, krvácející na podlahu. Velmistr postoupil k Faruqovi a oslovil ho sladkými slovy, která v mladíkovi vyvolávala touhu mu věřit a splnit všechno, co sladký hlas žádá.
Aljen píše:Otec Malakiáš sa potacavo pokusil vstát, v polobezvedomi od bolestivych zraneni a s doznievajucim tretim okom v zilach, zahrnal velmajstra zmesou nadavok a preklinanim menami Svatych. Velmistr sa k nemu otocil a uz vobec nie prijemnym, sladkym ale hlucho sterilnym hlasom bez emocii ho okrikol: "K zemi cerve" a jediným pokynem ruky srazil zpět. Malakiasa nezname sily s zuchnutim pritlacili o zem.
Faruqem to otřáslo a velmistr to poznal. Vytáhl z šarlatového roucha těžkou dýku... a stejnými slovy jako démon v Malakiášově snu, vyzve Faruqa, aby zabil Malakiáše a stal se jedním z nich.
Aljen píše:Od Padreho Malakiasa sa ozvala obscenna a vo vacsine cirkevnych kruhoch bezsporu mimoriadne kacirska modlitba, plna obscennosti a vyhrazok v Imperatorovom mene. V zufalstve mu prisla na um a po dlho case si pri nej spomenul na kaplana Tillbena z 13tej trestaneckej kopmanie ked sa pred bojom modlil za znicenie nepriatela. Velmajstrom ani nehla. Ziadny blesk ci svaty ohen, ziadny Imperatorov zazrak ho nezmenil na prach.
Velmistr se postavil zpět na své původní místo, odhodil plášť a rozpřáhl svých osm paží nad celou scénou. Sundal si masku a jeho trojice očí shlížela na Faruqa. Bezocí také odložili masky a ukázalo se, že pod nimi skutečně nemají žádné oči. Tam, kde měly být, byly jen prázdná místa. Příslušníci vnitřního kruhu vytáhli dýky a začali podřezávat nahé lidi, kteří postoupili dopředu, klekli si před ně a nastavili jim svá hrdla. Na místa zabitých postupovali stále další, aby se nechali podříznout jako ovce. Nohy Bezokých skrápěla teplá krev.

„Nadešel Čas změn! Doba falešného císaře a boha, který zotročil tento vesmír lží se nachýlila... jeho modly se kácí a jeho svět zmizí v plamenech! Musí být očištěn ohněm, aby na jeho místě mohl vzniknout svět prostý lží.“
„Bodni!“


Faruq zvedl nůž a chytil otce Malakiáše, aby se zeptal potichu, zda umí utíkat. Malakiáš, domnívající se, že jde o sadistický žert kacíře, který si užívá jeho bezmoc, odmítl naslouchat, rozhrnul si košili a s pohledem upřeným do Faruqových očí řekl: "Len si bodni, bezboznik. Imperator to vidi a stresta!" Faruq, nevidící jinou možnost, upustil dýku, vyzval kněze, aby tedy utíkal... vytáhl pistoli, kterou mu Bezoký dal, a vyprázdnil zásobník do velmistrovy osmiruké postavy tyčící se nad ním.

Pak ji zahodil, popadl Malakiáše a táhl ho k výtahu. V místnosti vypukl zmatek, lidé zpanikařili a začali pobíhat tam a zpět. Nastal závod o to, kdo se dostane dřív k výtahu. Přestože velmistr nařídil rozsvítit světla, podařilo se dvojici doběhnout ke dveřím díky osobnímu strážci, který zahájil palbu z poloautomatu do davu a vyčistil jim prostor. Doběhli k výtahu a Faruq jej zprovoznil včas, aby unikli... ale ne dost včas, aby neslyšel výkřiky svého osobního strážce, kterého sekali Bezocí na kusy ve chvíli, kdy se dveře zavíraly.

:arrow? Ve výsledku došlo ke změně hlavní postavy. Aljen modeloval otce Malakiáše jako bývalého seržanta... ale rozhodli jsme se spojit tuhle postavu a jeho postavu hlavní (bývalého kapitána). Takže jeho postava bude „padre Malakiáš Volkin“. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 11187
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [FATE Core] Dark Stars and Bleeding Hearts

Příspěvek od Ecthelion » 11. 8. 2013, 21:23

Společnost červené ruky

Je to dobročinná společnost, která se začala rozšiřovat ve spodních částech Nového Kongu a na celé Litoře i jinde. Věnuje se práci s chudými a odvrženými - provozuje útulky a vývařovny, kde mohou lidé bez domova a chudí najít ubytování a jídlo. Pomáhá při živelných katastrofách a věnuje se i šíření slova Císaře a poznání mezi těmi, kdo jej jinak slyšet nemohou. V jídelnách Společnosti vždy nějaký z jejích členů předčítá ze svaté knihy, pořádá kurzy pro bohatší lidi, kde jim skrze lepší pochopení sebe sama a filosofie otevírá nové obzory a nabízí jim zlepšení v osobní i profesionální oblasti. Obecně se jejich cíl vnímá jako císařilibý a Společnost je respektována.

Kolem ní se vlastně celé hraní točí. Její dobročinná činnost je jen fasáda, za kterou se skrývá kult, který ovládá jeden z apoštolů Šepotu Prázdna. Postupně společnost oddanou objevování nových vědomostí zkorumpoval a přeměnil v jeden z hlavních šiřitelů zla a pokřivených myšlenek. Je hlavním šiřitelem drogy zvané Třetí oko, která se šíří mezi chudinou jako mor... přiváží se do clusteru podle všeho odněkud zvenku a uživatelé jsou mnohem náchylnější naslouchat Šepotu. Navenek pak Společnost nabízí pomoc lidem, kteří mají problémy s drogami. Mnohé z těch, kteří se vydali u Společnosti hledat pomoc, už nikdo nikdy neviděl.

Nabízí i kurzy pro boháče, které jim mají zajistit úspěch... a v podstatě je to taková varianta na scientology nebo další kulty, které je natáhnou a nepustí ven. Každým dalším "kurzem" a "sezením" se člověk dostává hlouběji a hlouběji do průseru, odkud pak už nemá jak pryč. Společnost svým obětím převezme všechny majetky a peníze a totálně indoktronovaní boháči, "obrácení k Císaři" rozdávají polévku v některé z vývařoven Společnosti.

Dobrovolní kazatelé společnosti hlásají "slovo Císařovo" mezi chudinou a mezi úrovněmi pod hladinou moře, kde žije většina chudých lidí. Pokud by se do jejich slov zaposlouchal někdo skutečně znalý Císařova evangelia, zjistil by, že spousta věcí nesedí. Ve slovech pouličních kazatelů je příliš mnoho zmaru, smrti a zvěstování konce dnů. Příchod "Času změn" také není v příliš mnoha svatých knihách...
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 11187
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [FATE Core] Dark Stars and Bleeding Hearts

Příspěvek od Ecthelion » 27. 9. 2013, 21:47

3. prequel – Slepé oči Quintovy svědkyně

Obrázek

- opening theme -

Hlavní postavou tohoto sezení byl detektiv Quintus Straub, toho času postavený mimo službu a vyšetřovaný vnitřním oddělením. Quintus při jednom ze zátahů na továrnu, kde se vyráběly drogy, objevil dokumenty, které dokazují, že skupinu někdo financoval shora (ve skladu byly objeveny těžké boltery s protipancéřovou municí – neexistuje způsob, jak by pouliční gang mohl získat vojenskou výzbroj tohoto kalibru) a dával jí rozkazy. Stopa vede k nejmocnějším rodům celého clusteru. Quitovi bylo jasně naznačeno, aby dále nevyšetřoval a když pokračoval... nastražili mu do skříňky drogy. Teď je mimo službu, ale domů si odnesl dokumenty k případu a pokračuje na něm.

Žádná z jeho stop nikam nevede. Se všemi vodítky narazil do zdi a jediné, které mu zbylo je slepé děvče, které našel na místě činu. Byla zamčená v jedné ze zadních místností. Asi šestnáctiletá, vyděšená a neschopná mluvit. Předal ji policistům venku, kteří ji naložili do aerovozu a odletěli s ní. Od té doby ji nikdo neviděl. Na jeho dotazy o jejím osudu se mu dostalo odpovědi, že na místě žádná dívka zajištěna nebyla; číslo vozu, které si pamatoval, neexistuje, a není žádný záznam o tom, že by kdy existovala. Jediné, co mu zůstalo je její nejasné fotografie, kterou udělal pro svou potřebu, když si dokumentoval místo činu.

Obrázek

Poté, co ráno zašel nakoupit pečivo na snídani a džus pro dcerku, našel před dveřmi vizitku nočního klubu „Černá křídla“ a na zadní straně rukou připsaný čas 22:00. Po snídani se rozhodl, že kontaktuje svého bývalého známého – Morella [při hře jej hrál Aljen], gangstera, který byl stejně jako on členem gangu Zrezlých psů, ale zatímco Quintus skončil na správné straně zákona, Morello se stal členem orgnizovaného zločinu a pracuje jako kapitán pro dona Angella. Právě v jeho revíru stála továrna, kde Quintus našel drogy. Morello nevěděl, že z Quinta se stal „fízl“... což bylo pro detektiva dobře, protože Morello „fízly“ nenávidí s prudkostí, která bere dech.

Našel ho po chvíli vyptávání v malé čínské restauraci v jeho čtvrti. Starý Číňan za pultem suši baru Čeng Dallas neodolal Quintovu přesvědčování (které spočívalo v tom, že mu bohapustě vyhrožoval) a ukázal na stůl, kde Morello seděl[vítězství v hodu]. Respektive ležel v hromadě bílého prášku a prázdných plechovek od piva. Vedle něj se ládoval z misky jeho tělesný strážce Trubka, který nebyl nadšen z toho, že si přisedl cizinec. Hrozící bitku (Quintus se nacházel ve vzduchu zvednut za límec a Trubka měl v boku elektrický obušek) zažehnal Morello, když se vzbudil a poznal bývalého spolubojovníka z gangu (tehdy měl Quintus ještě přezdívku „Šupes“). Detektiv objednal pivo a jídlo, Morello vytáhl drogy v čichačích a nálada byla vynikající. Quintus se pak opatrně zeptal, co ví o oné továrně, kde byly zabaveny drogy.

Morello byl ještě omámený [vítězství v hodu] po brzkém vstávání (bylo teprve poledne) a zbytkových drogách a alkoholu. Proto Quintovi řekl vše, co chtěl vědět. Skladiště si vymínil don Angello jako „don´t touch area“ a měl ji pod přímou ochranou sám. Morello nevěděl, co se tam děje, jen několikrát tam viděl dodávku se znakem, kde bylo „něco jako ruka nebo noha nebo něco takové“. Taky detektivovi prozradil, že se na továrnu ptal „fízl“ v doprovodu hromady policajtů... a popis toho „fízla“ nápadně seděl na bývalého Quintova partnera – detektiva Myslina.
Na odchodu se Quintus ještě zeptal, jestli zná klub „Černá křídla“ a Morello pokrčil rameny s tím, že tam občas chodí a večer tam možná bude.

Detektiv kontaktoval svého bývalého partnera Myslina a po práci si s ním večer sedl na kávu. Po chvíli se přiznal, že přestože vyšetřování je uzavřeno, má svědčit při komisi vnitřního oddělení a proto trochu pátral na vlastní pěst, jestli nenajde něco, co by mohlo svědčit pro Quinta. Ten mu poděkoval a požádal jej, zda by mu večer v Černých křídlech nekryl záda. Myslin po chvíli váhání (zda by měl být před svědectvím viděn s vyšetřovaným) souhlasil.

Obrázek

Quintus vstoupil hlavním vchodem (a utratil na to poměrně značnou částku pro vyhazovače), zatímco Myslin pokuřoval, opřen o auto v zadní uličce. Černá křídla byla klub pro smetánku, která se tu scházela – tři patra nacpaná světelnými záblesky, hromadou různých Djů, kteří se přehlušovali, několika bary, stejně jako VIP zónami, kde místní hlavouni obklopeni polonahými dívkami sjížděli lajny Sněžného prachu a Třetího oka. Celé místo bylo nacpané tancujícími lidmi, na kterých zářilo zrovna módní luminiscenční tetování a mezi tímto davem se proplétaly nahé dívky s černými křídly na zádech, které roznášely pití. Quintovo ošoupané, staré oblečení se mezi místní zlatou mládež rozhodně nehodilo.

Obrázek

Přišel o hodinu dříve a jedno si celé místo prošel, aby věděl, co čekat. Posadil se k baru, který byl nejblíže dveřím do kuchyně (kudy se dal proplést k zadnímu východu) a objednal si to nejlevnější pivo, co tam měli. Rameno mu sevřela mohutná ruka a vysmátý Morello se do něj zavěsil. Po zločinci se pnula jakási blonďatá slečna s rozšířenými zorničkami, která byla rozhodně příliš mladá na to, aby jí za normálních okolností nalili... Morello ale nepotřeboval, aby pila alkohol. Trubka se držel zpátky a když dvojče blondýny zjistilo, že onen muž v ošoupaném oděvu je gangsterův přítel, omotala se mu kolem ramen. Začala detektiva hladit a zrovna, když se propracovala až k pasu a všemu pod ním, zahlédl Quintus v davu slepé děvče, které tak dlouho hledal.

Procházela davem a mířila k toaletám. Quintus se se omluvil, odmotal ze sebe blondýnu, a vyrazil za svou svědkyní. Vypadalo to, že na něj čeká. Tápala sice kolem sebe jako slepá, ale šla jistě za svým cílem. Na očích měla černé brýle. Quintus ji následoval a zjistil, že stojí opřená o umyvadla. Zeptala se ho, kdo ho posílá a proč ji hledá. Vysvětlil ji, že je pouze detektiv a snaží se vyřešit případ. Usmála se nad jeho naivitou a sundala si brýle. Její oči byly mrtvé a skutečně jimi nemohla vidět. Dlaní ohmatala jeho obličej a chtěla něco říct, když se zarazila a vydechla:
„Musíme pryč!“

Obrázek

Zadní uličku na obou koncích zablokovaly obrněné transportéry, ze kterých vyskákala hromada vojáků v neprůstřelných vestách, přilbách a puškách. Na zádech měli písmena „WAC“ patřící soukromé bezpečnostní agentuře. Vrazili zadním vchodem dovnitř a Myslina si nevšímali. Přední vchod vyhodili do vzduchu a udělali transportérem díru do zdi, načež se hrnuli dovnitř a začali prohledávat celé místo. Ve spodním patře udělala skupina gangsterů tu chybu, že začali pálit po útočnících. Útočníci s vojenským drilem zahájili palbu a neváhali házet granáty a pálit, bez ohledu na případné civilní ztráty. Odpor v dolních patrech velmi rychle slábl.

Venku Myslin ukázal odznak hlídajícím vojákům a chtěl je přesvědčit o tom, že uvnitř má informátora a musí ho dostat ven. Vojáci se s ním odmítli bavit, dokud nerozhodne velitel [remíza]. Pustili ho dovnitř, ale dva vojáci ho doprovázeli, aby ho odvedli k veliteli.

Ke Quintovi se blížil Morello s pistolí v ruce: „Musíme zmizet, vole!“ Ve chvíli, kdy vyrazili k zadním dveřím, objevil se v nich Myslin se dvěma vojáky. Morello začal bez rozmyslu střílet [vítězství] a vojáci padli mrtvi, zatímco Myslin se skutálel stranou. Quintus se rychle začal oblékat do jedné z uniforem a když ho Morello uviděl, chtěl se nacpat do druhé, ale detektiv ho přesvědčil, aby nechal uniformu jeho svědkyni. Morello pak popadl detektiva (kterého pokládal za velitele útočníků) a chtěl po něm, aby ho dostal ven.

Morello a Myslin prošli blokádou, aniž je někdo zastavil (vojáci hledali svědkyni, tyhle dva na seznamu neměli)... zahnuli za roh a o chvíli později už si oba mířili na obličej pistolemi.

Quintus podpíral děvče v uniformě, která předstírala, že je zraněná. Prošli zátaras, ale jejich obličeje zaznamenala ATM kamera, když si sundali přilby [neúspěch hodu, problémy do budoucnosti... před zasedáním komise je na fotce v cizí prostřílené uniformě ve společnosti svědkyně]. Když zašli i oni za roh a zjistili jak se věci mají s detektivem a gangsterem, chtěl je Quintus přesvědčit, aby sklonili zbraně. Děvče k nim přišlo a chtělo jim pistole sklonit, ale Morello ji odstrčil.

Quintus po něm skočil a před očima se mu udělalo rudo [compell aspektu „Zrezlí psi stále vyjí“ - obličej a situace mu spustili staré chování]. Když ho Myslin odtáhl, zjistil, že Morello leží na zemi v kaluži krve. Detektiv mu řekl, aby vzal to děvče domů a umyl se. Pak se zhnuseně otočil a odešel... a Quintus si uvědomil, že vůbec netuší, co vlastně jeho bývalý detektiv, který byl svědkem toho, jak teď Morella málem utloukl k smrti... řekne komisi.

Rozhodl se, že musí děvče schovat, ale domů to nebude. Vzal děvče, které bylo v šoku a rukama od krve ji táhl pryč...
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 11187
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [FATE Core] Dark Stars and Bleeding Hearts

Příspěvek od Ecthelion » 1. 11. 2013, 18:08

4. hra – Únos
Ve které se dozvíme, kterak byla unesena Quintova rodina a co následovalo.

Obrázek

- opening theme -

Poté, co se Farúk a Malakiáš prostříleli ven z obřadu, očekávali každou vteřinou v zádech velmistrovy pohůnky a nože zabijáků. Přestěhovali se do rozestavěné budovy, daleko od míst, kde se obvykle nacházeli a ukrývali se. Když se ale ani po několika dnech nic nestalo, nikdo po nich nešel... začali přemýšlet, jestli se to opravdu stalo. Zdálo se, že je nikdo nepronásleduje.

Ewehoce osiereril garan riyen. Sayi iroru safonah lupebu pe isew senebe winevoc.

Quintus se mezitím rozhodl ukrýt děvče, které zachránil u bývalé přítelkyně Kwasnievské (velitelka vesmírné lodi, která mu dluží službu). U jejího bytu našel kartu tam, kde vždycky bývala, a protože velitelka byla zrovna pryč, nastěhoval tam děvče. Nakoupil jí zásoby, řekl, ať počká na místě, a vyrazil domů. Děvče se představilo jako Mei Ling.

Tam našel dveře pootevřené a v kuchyni někoho cizího, kdo při svitu baterky cosi čte. S pistolí v ruce jej vyzval, aby zvedl ruce vzhůru, na což reagoval onen někdo tím, že uskočil stranou a zavolal: "Farúku!" Quintus se moc nerozpakoval a vzal ho přes hlavu elektrickým obuškem. Až na zemi zjistil, že ten muž, kterého právě srazil, je jeho zpovědník Malakiáš. Když Farúk s pistolí dorazil zvenku, zjistil, že Quintus pomáhá Malakiášovi na nohy a omlouvá se mu.

Věc se měla tak, že Malakiášovi na tajném čísle, které mělo jen pár lidí, nechala padremu vzkaz Quintova žena, aby okamžitě dorazil, protože její manžel potřebuje pomoc. Když tam padre s Farúkem dorazili, byly dveře otevřené a byt prázdný. Malakiáš ve svitu baterky luštil vzkaz připevněný na ledničce. Tam bylo pouze místo (nákladový a dost odlehlý dok kosmodromu), čas (zítra večer) a "Holku vezmi s sebou". Na zemi pak byla fotografie Quintovy manželky a dcerky, svázaných a s roubíky v ústech. Podle všeho je někdo unesl a chce je vyměnit za Mei Ling.

Quintus začal vyšetřovat a kromě pár kapek krve (zřejmě od zlomeného nosu) našel i štěnici připevněnou pod stolem. Vzal ji a umístil tak, aby se zdálo, že štěnice má poruchu. Počítal s tím, že přijde technik, aby ji opravil. Rozmístili se a chtěli na něj skočit, když se ukáže. Když ale skutečně přišel, Quintus se (snad pod vlivem padreho otázek) rozhodl jej pouze sledovat.

Obrázek

Byl to mladík v šedozelné uniformě technika elektráren s opravářskou bedýnkou. Měl krátký vojenský sestřih a podle chování i trénink. Neustále se ohlížel a dával si pozor, zda ho někdo nesleduje. Když po několika minutách v bytě zjistil, že štěnice tam není, vyrazil pryč. Naše trojice jej následovala zadními uličkami.

Ca naceric gabon we ce. Lel xe kayerap dimite ru sesel ire ega xor. Paticed sere age.

Zatímco Malakiáš, v takových věcech zběhlý, sledoval muže přímo, ostatní dva je následovali s odstupem. Ti si všimli feťáků v zapadlé uličce, kteří po pozření drog ze zkumavky s kresbou tří očí (droga Třetí oko, kterou měl Farúk doručit gangsterům a která se začala šířit po ulicích) začali potichu mumlat nesmyslné věci. S očima obrácenýma v sloup začali v rauši mumlat věci nedávající smysl. Jejich hlasy byly mírně znepokojující. Farúk se rozhlédl po někom, kdo by do uličky nepatřil, ale nikdo nezahlédl. Neznamená to ale, že nikdo nezahlédl jeho.

Malakiáš zjistil, že muž zmizel v činžáku, kde bydlí asijští dělníci namačkaní jeden na druhého. Díky Quintově výřečnosti a ohánění se jménem zdejšího kápa, rychle zjistil, že muž bydlí v bytě OC12 na druhém poschodí společně s asijskou dívkou podle všeho podobného výcviku. Střídali se ve velkých nákupech a málokdy vycházeli z bytu. Naše trojice se rozhodovala, zda do bytu (který usoudili, že je odposlouchávací centrála) vpadnout nebo ne. Rozhodli se ale, že oba přítomní v bytě jsou profesionálové a poté, co zmizela štěnice, budou si dávat pozor. Proto poslal Quintus oba přátele do bytu Kwasnievské a sám ještě chvíli naslouchal u dveří. Zaslechl přehrávání zvukových nahrávek, ale i pokyn k pokračování operace a jméno Robertsson.

Obrázek

Vyrazil na policii, dostal se do archivu a ověřil si, že byt OC 12 je policejní byt... ale ve svých osobních záznamech nenašel žádné povolení k odposlechu. Našel tam také, že většinu případu proti němu postavili na výpovědích a udáních agenta v utajení, označovaného ve spisech jen jako XP30. Podle všeho měl tento agent nějaké střípky vědomostí (Quintus není úplně čistý polda), ale většina udání jsou čisté smyšlenky.

Mezitím Farúk s Malakiášem zazvonili na byt Kwasnievské. Odpovědělo jim jen zařinčení skla, když se děvče dalo na útěk. Farúk jej za domem chytil, ale snažila se mu vykroutit, kousala a škrábala. Hystericky opakovala: "Ruka od krve. Tváře bez očí. Ruka od krve. Tváře..." (rukou od krve je myšlena Společnost rudé ruky, Mei Ling se celou dobu bála Farúka, jakoby tušila, že byl jejich členem)

Farúk ji donesl zpátky a Malakiášovi se podařilo ji uklidnit. Mei Ling se dotkla jeho tváře a s pochopením pronesla: "Tys viděl. Tys slyšel." Pak mu vyprávěla o svém dětství na farmě (přičemž šlo podle všeho o nějaký feral svět... a v clusteru žádný není) dokud nepřišel Quintus a nezačali plánovat, jestli půjdou na zítřejší setkání a vymění Mei Ling za Quintovu rodinu. Farúk jim naznačil, že zná ochodníka, který jim může zajistit v podstatě jakékoli zbraně potřebují.

Otázkou zůstává, zda neznámí únosci Quintovu rodinu vyměnit chtějí...

Emam taci be sehienav iemur. Liwoced larero nam liseho ra esuceruh eruce tidarer aferori reled.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 6014
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: Prešporok 1673

Re: [FATE Core] Dark Stars and Bleeding Hearts

Příspěvek od Bifi » 21. 11. 2013, 00:12

Záber z hry:
Obrázek
ASE'73 online kampaň vo svete Denethix - Bifiho hack
Divné Uhorsko: blog o mojom OSR projekte z divného Horného Uhorska 17. storočia a starej škole hrania
// "Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." //

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 11187
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [FATE Core] Dark Stars and Bleeding Hearts

Příspěvek od Ecthelion » 21. 11. 2013, 20:35

5. hra – Smrt na přistávací plošině
Svist její kosy mezi plameny a dýmem...

Obrázek

- opening theme -

Trojice se začala připravovat na předání v kosmodromu. Díky Farúkovým kontaktům a financování se jim podařilo pořídit si výzbroj, kterou potřebovali – Quintus automatickou brokovnici, dvě autopistole a kevlarovou vestu; Malakiáš lasgun, laspistoli a flakvestu; Farúk sám pak kevlarovou vestu (vzal si autopistoli, kterou měl dříve). Sehnali také nějaké frag granáty, které si rozdělili. Quintus zamířil do krčmy U černého sloupu a dobře mířeným kopancem do třísel chlapa, který jej z ní chtěl vyhodit, si zjednal respekt gangsterů. Čtveřice z nich (posilněná pivem a vyzbrojená samopaly) se uvolila jej na předání doprovázet.

V bytě kapitánky Kwasniewské se připravili na předání. Zatímco kolem ní se všichni chystali do boje, zamířila Mei Ling ke Quintovi se trochu vyděšeně se ho zeptala, co se děje. Vážně jí odpověděl, že jdou na místo setkání, kde ji měli vyměnit za jeho manželku a dceru. Ujistil se, že se pokusí dostat všechny v bezpečí pryč. Mei Ling chvíli mlčela a pak se ho zeptala, jestli by ji vyměnil za rodinu, kdyby došlo na lámání chleba. Teď pro změnu chvíli mlčel Quintus a pak přikývla a řekl, že vyměnil, protože rodina pro něj je vším. Mei Ling se smutně usmála, přikývla a vyrazila si vzít kabát, aby mohli vyrazit.

Na místo vyrazili o hodinu dříve, aby se tam stihli rozhlédnout a rozmístit.

Obrázek
Předání jsme hráli na scéně z tohoto obrázku. Byl to vykládací prostor na vzdálené části kosmodromu, kam v noci nechodily hlídky. Celý prostor byl vlastně hluboká rokle, kam dolů slétávaly lodě, aby byly vyloženy. Rozdělili jsme ji na tři zóny – vpravo byla Přistávací plocha, vlevo Nákladová plošina (na které byly bedny a sudy s palivem) a vlevo nahoře byla Vyvýšená pozice, kam se dalo dostat skrze výtahy z Nákladové plošiny. Scéna měla situační aspekty – špatně osvětlená, Těžké bedny, Sudy s palivem, Lehký déšť.

Malakiáš s puškou se uhnízdil na vyvýšené pozici, aby měl na mušce přistávací plochu, Farúk s gangstery se ukryl na nákladové plošině za bednami... a Quintus se s Mei Ling postavili na přistávací plošinu, aby byli na očích (ostatní drželi hlavy dole a čekali na pokyn ve voxu). Zatímco čekali, začalo slabě pršet.

Pět minut po času předání se objevila dvojice civilních vznášedel. Vepředu letělo osobní, následovalo jed těžce pancéřované nákladní vznášedlo. Obletěly místo přistání a usadily se na přistávací plošině. Z transportéru vyskákala šestice chlapů v černém, kteří s namířenými laspistolemi a pod velením chlapa v douhém kabátě s autogunem, provedli zběžnou prohlídku plošiny, zaujali pozice a pak chlapík v kabátě dal voxem někomu zprávu.

Z osobního automobilu vystoupil muž ve zlatých zrcadlových brýlích s úsměvem, ze kterého mrazilo. Doprovázel ho další tělesný strážce s autogunem. Muž se usmál a vyrazil ke Quintovi. Když se přiblížil, Farúk, vyhlížející zpoza bedny, poznal jeho obličej. Byl to Mortimer, diákon (velice vysoká pozice v Církvi) a jeden z poradců samotného kardinála. Připojil se ke kultu zhruba ve stejné době jako Farúk, ale vždycky to bral víc vážně. A teď byl tady, v doprovodu ozbrojenců. Farúk chvíli přemýšlel, jestli nemá informovat své přátele, ale nechtěl se prozradit pro případ, že by skenovali frekvence voxu. Olízl si rty a mlčel.


Quintus zastavil Mortimera s tím, že blíže již chodit nemá a přiložil hlaveň brokovnice k Mei Ling. Následovala výměna názorů, kterou bývalý policista ukončil s tím, že pokud neuvidí svou manželku a dceru, není o čem se bavit. Mortimer chvíli přemítal, ale pak s úsměvem rozpřáhl ruce. Kultisti za ním otevřeli dveře a na zadních sedadlech transportéru byly vidět svázané ženy – Matilda, Quintova žena, a Anzbet, jeho dcera. Obě měly roubíky v ústech, pouta na rukách a na nohách. Matilda měla zakrvácenou košili, jak jí přerazili v zápase nos. Quintus řekl Mortimerovi, ať je rozvážou a vyvedou ven, což kultisti na jeho pokyn udělali.

Pak se je policista pokusil přesvědčit, že by měli propustit jeho rodinu a jít pryč, ale Mortimer to s úsměvem odmítl. Sám naopak Quintovi řekl, že byl oklamán, protože dívka vedle něj je pravým původcem všech problémů – samojediná byla nalezena ve skladu, na který dělali zátah, což z ní nedělá svědka, ale viníka... auto, ve kterém jela s policisty zmizelo... copak se s nimi asi stalo? Mortimer velmi přesvědčivě vyložil, že je v jeho nejlepším zájmu dívku předat, získat rodinu zpět a rozejít se v klidu.

Tady situaci přerušil Farúk, který se nadechl, vyšel z úkrytu, zamířil k Mortimerovi a informoval ho, že došlo ke změně plánů a děvče má veleknězi přivézt on sám. Neměl ale štěstí a jeho bluf Mortimer prokoukl. Vydal pak rozkaz k zadržení všech na místě. Quintus se nadechl, do voxu zakřičel: "Na ně!"... a vyrazil vpřed.

Obrázek

Jako první vystřelil Malakiáš, který měl všechny na mušce. Vypálil a zasáhl Mortimera do vesty. Quintus se vyhnul Mortimerovu výstřelu a namířil mu do obličeje svoji brokovnici s výkřikem, aby se ani neodvážil hnout (stunt: Mortier ani jemu podřízení nemohli na Quinta útočit). Z dálky se zablesklo a Farúka zasáhl overheated projektil snipera, který se ukrýval v dálce (objevila se další Zóna - Vyvýšena pozice 2 - kde se ukrýval dvoučlenný tým, odstřelovač a spotter; padly čtyři plusy a výsledkem bylo 10 shiftů!). Farúk padl k zemi s prostřeleným ramenem, těžce krvácející.

Malakiáš zamířil a zahájil palbu po kultistech. Měl je jako na dlani a čtyři z nich padli jeho přesnou střelbou. Zpoza beden se objevili gangsteři, kteří se pustili do přestřelky s kultisty a bodyguardy. Oba Mortimerovi bodyguardi padli prostříleni deštěm kulek, ale zbylí kultisti přesnou střelbou vyřadili všechny gangstery z boje. Vzduch naplnila vůně střelného prachu, spálených těl a čerstvě prolité krve.

Mortimer se podíval do hlavně brokovnice a pak s úsměvem zvedl pistoli, zamířil na Quintovu manželku a stiskl spoušť. Svět se zpomalil, když jí světelný paprsek prostřelil hlavu a její tělo se svázanýma rukama padalo k zemi. Světlo v jejích očích vyhasínalo jako sfouknutá svíce.

Quintus se zpozdil jen o zlomek vteřiny, když zmáčkl spoušť brokovnice a Mortimerova hlava zmizela. Zbraň mu ustřelila vrchní polovinu lebky a jeho tělo odletělo o několik metrů dál. Matilda byla ale mrtvá. Žena, kterou Quintus bezmezně miloval, a které byl připraven obětovat vše, včetně svého života, zemřela a on tomu nedokázal zabránit. Jeho dcera stála vedle své matky a hrůzou nebyla schopná se pohnout.

Sniper, který zjistil, že na druhé vyvýšené pozici je druhý ostřelovač, zamířil a zasáhl Malakiáše. Farúk si klekl a maskovaný odstřelovač zahlédl v zaměřovači hlaveň pistole, která mířila přímo na něj. Za zbraní se rýsoval Farúkův obličej s planoucíma očima. Odstřelovač se po smrti svého velitele a odhalení své pozice (chlapem, který to rozhodně neměl v hlavě v pořádku) rozhodl zdekovat se (použit stunt). Malakiáš, který o tom nevěděl a myslel si, že jsou stále pod palbou, zahájil palbu a vyhodil do povětří sudy s leteckým palivem, které pokryly přistávací plochu dýmem a plameny. Výbuchy složily poslední dva kultisty, kteří se ještě drželi na nohách. Kněz výtahem dolů a připojil se k ostatním.

Quintus rychle doběhl ke své dceři, skryl ji v náručí a natočil jí hlavu tak, aby neviděl mrtvé tělo maminky. Předal ji Mei Ling, která jí zvedla a odnesla do vznášedla. Pak s pomocí ostatních naložil mrtvé tělo své ženy do kufru a nastoupil do vznášedla sám. Farúk, držící se za rameno, zamířil prohledat Mortimerovu mrtvolu. Mezi prsty mu tekla krev. Když došel na místo, kde Mortimer padl, zjistil, že jeho tělo tam neleží. Zvedl ze země peněženku, která mu vypadala, když mu Quintus ustřelil hlavu a nastoupil také do vznášedla. To se zvedlo a zamířilo pryč odsud, zatímco za nimi hořela přistávací dráha pokrytá mrtvými těly...
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Dark Stars and Bleeding Hearts“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host