[DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Dungeon World a jeho hranie cez fórum
Zamčeno
Uživatelský avatar
Ysolda
Příspěvky: 250
Registrován: 11. 8. 2013, 16:45

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Ysolda »

Nemůžu se neusmát, když vidím, jak se Tadeáš vrátil a usnul. Když spí, vypadá úplně jinak, křehce a mírumilovně. Jako člověk, ne jako služebník bohů.

"Dobrý nápad," řeknu tak trochu pro sebe. Jídlo od Rudigera bylo takové nijaké, ale přesto mi připomnělo domov. Nebo, to čemu jsem domov kdysi říkala. Rozbalím si lůžko a jdu si lehnout. Moc se netěším na to, co se mi může zdát pod nehybným sluncem na obloze.
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od PbP GM »

Rudigere, krajina je nehybná, a vypadá to, že krom tebe vsichni usnuli. Co víc, Thaddeus chrápe, jak kdyby si to za dobu, kdy mu svatý úkol zakazoval spánek, našetřil. Vítr občas pohne větvemi stromů, stíny se nehýbou.

"Hej hlupáku, poslouchej mně," řekne pak nějaký hlas.

Zní jako muž, hrubě a s podivným přízvukem. Je plný pohrdání, a zní asi krok, možná dva za tebou.

Co děláš?
Uživatelský avatar
Rudiger
Příspěvky: 173
Registrován: 11. 8. 2013, 16:49

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Rudiger »

Thaddeusova proměna, tohle podivné místo a ta nehybnost slunce mě vyčerpává víc než bych čekal. Nedokáži pořádně určit kolik času uběhlo od té doby co šli ostatní spát, ani jak dlouho jsme byli na cestě, prostě nic. Rozčiluje mě to, nedokáži se pořádně soustředit a hned na to doplatím když si ani nevšimnu, že se za mě někdo připlížil. Začíná to být se mnou opravdu špatné.
"Ztichni nebo probudíš ostatní," ozvu se, nenápadně sáhnu k pasu kde mám nůž a pomalu se otočím za hlasem.
Vysoký šermíř se zdobeným kopím oblečený do zbroje.
charsheet
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od PbP GM »

Na první pohled je jasné, že muž viděl mnoho bitev. Má jizvy snad z každé strany holé hlavy. Místo zbroje má ale bohatě zdobené šaty ve stylu, který jsi viděl možná na starých malbách, a nemá žádnou zbraň. V očích šedých jako ocel má pohrdání.

"Neboj, nevzbudíš je ani kdybys chtěl," ušklíbne se.
Uživatelský avatar
Rudiger
Příspěvky: 173
Registrován: 11. 8. 2013, 16:49

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Rudiger »

Rozhlédnu se kolem dokola a když nikoho dalšího nevidím pokynu mu směrem k ohni. Měl dost příležitostí mě dostat a nevyužil toho, takže horší to být nemůže.
"Když je to tak posaď se, ohřej se a řekni kdo jsi a odkud jdeš," pozvu ho na místo vedle sebe.
Vysoký šermíř se zdobeným kopím oblečený do zbroje.
charsheet
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od PbP GM »

Muž si přisedne. Cítíš z nej podivnou známost.

"Tady spolu můžeme mluvit takhle, ano, ale to neznamená, že mám chuť na pusté tlachání."

"Chceš abych se představil? Jsem Cleddyf yr Stormydd. Ukončil jsem tisíce životů. Staletí jsem cestoval světem, a bojoval ve službách slavných vojevůdců, temných pánů, před kterýma se třásl svět, vůdců loupeživých hord, které plenily a vraždily, i proslulých šampiónů a drakobijců."

Mluví rychle, jako by takové vychloubání byla jen formalita, kterou chce mít rychle za sebou.

"Vždy v první linii, vždy tam, kde byly boje nejtvrdší. Nikdy jsem svého pána nezradil, a odměnou za to mi bylo to, že nikdo z nich nebyl slaboch. Sloužil jsem vůdcům, ne těm, co sami sloužili."

Odplivne si.

"Nikdo z nich se málem neutopil paralyzován v jezeře, kvůli ženě, místo aby ji tam nechal. Nikdo z nich nedělal pouhého zabijáka na zavolanou zloději, bardskému šarlatánovi. Nikdo z nich nezabil mistra klanu, a pak odešel, místo aby zaujal jeho místo, které mu po právu patří."

Zadívá se ti přímo do očí. Nemá je šedé, jak to původně vypadalo. Má je plné bouřkových mračen.

"Měl jsme tě v tom jezeře nechat chcípnout, Rudigere. Jsi zbabělec, hlupák, a stydím se, že jsem skončil zrovna v tvých rukou."
Uživatelský avatar
Rudiger
Příspěvky: 173
Registrován: 11. 8. 2013, 16:49

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Rudiger »

"Ty..." překvapením mi div neupadne čelist, ale na poslední chvíli se ovládnu a zalétnu pohledem ke své zbrani. Tohle se mi snad musí zdát. Ano, slyšel jsem legendy, ale nikdy bych si nepomyslel že i já, ale úžas mě rychle opustí a na jeho místo nastoupí vztek.

"Sklapni," zasyčím na něj. "Vůbec nic nevíš tak mě nenazývej zbabělcem. Ničeho nelituji a Ysoldu budu chránit i za cenu vlastního života.
Ano, možná jsem hlupák, ale aspoň tohle můžu udělat pro ženu kterou miluji, tak mi tu nevykládej koho mám opustit a koho ne."
Namířím na muže obviňující prst. "Nevyrval jsem tě z ještě teplých prstů svého učitele abys mi tu říkal co mám dělat. Celý ten čas mi jenom lhali, využívali mě a nakonec zradili. Krvácel jsem pro ně a jak se mi odvděčili," teď zní pohrdání zase z mých úst.

"Čest klanu je jenom snůška keců. Podvod aby to všechno vraždění znělo vznešeněji než to skutečně je. Taky jsem se nechal nachytat a zblbnout, ale to skončilo. Už se nenechám zneužívat a půjdu si svou cestou, ať se ti to líbí nebo ne. Klidně budu dělat obyčejného nájemného zabijáka tomu nejsprostšímu zloději hlavně když budu svobodný. Nyní nemám jiného pána než sám sebe a tak to zůstane."
Vysoký šermíř se zdobeným kopím oblečený do zbroje.
charsheet
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od PbP GM »

"Chá," vydechne Cleddyf yr Stormydd a po zjizvené tváři se mu rozšíří úsměv, možná zlý, možná spokojený. "Výborně!" křikne, a vstane.

"Přece jen máš páteř. Výborně!" Zakřičí znovu, a jeho hlas se rozlehne plání. "Už jsem se bál, že ti budu muset vyprášit kožich, ale vypadá to, že to nebude potřeba."

"A teď," nakloní se k tobě, "teď tu svou sveřepost vezmi, a něco dokaž."

Škubneš sebou, jako kdyby ses probudil ze sna. Muž zmizel, kopí leží tam kdes ho nechal, po čepeli plují bouřková mračna, a bohatě zdobené ratliště jako by se lesklo na slunci.

Nikdo ze spících nezareagoval na to, co se právě událo, oheň je skoro vyhaslý, a slunce se nepohnulo.
Uživatelský avatar
Rudiger
Příspěvky: 173
Registrován: 11. 8. 2013, 16:49

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Rudiger »

Zatřepu hlavou a zamračím se na nehybné slunce přibité na obloze. Je to tu čím dál horší. Na spánek teď samozřejmě ani nemám pomyšlení. To co se stalo není jen tak. Věděl jsem, že Šavle bouří není jen tak obyčejná zbraň, že má vlastní duši, ale že se s ní setkám... překvapilo mě to a zanechalo mou mysl v pořádném zmatku. Stejně jako vždy když nevím jak dál zacvičím si.

Přihodím na dřevo na oheň aby zcela nevyhasl a zamířím dál na volné prostranství kde nebudu nikoho rušit.
Postavím se do základního postoje a soustředím se na dech. Jakmile jsem připravený zaútočím. Krátký vodorovný sek, otočka napravo a úder ze shora. Otočka nalevo. Roztočím svou zbraň kolem sebe v blyštivých kruzích. Není nic jiného než já a ona. Jedno tělo, jedno vědomí.

Jsem tak zabraný do toho co dělám, že teprve až když skončím si všimnu, že ostatní jsou již vzhůru. S úsměvem jim zamávám a s povznesenou náladou se vrátím zpátky do tábora. Je čas zase vyrazit.
Vysoký šermíř se zdobeným kopím oblečený do zbroje.
charsheet
Uživatelský avatar
Thaddeus
Příspěvky: 93
Registrován: 1. 10. 2013, 12:27

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Thaddeus »

Vstal jsem jako poslední. I když bych si rád ještě pospal, je čas vyrazit.

"Dobré... poledne, lidi" řeknu, když se podívám na oblohu, "jak jste se vyspali?" Když vidím jejich kruhy pod očima, tak neřeknu, že já jsem se vyspal perfektně.

To, že mě nechal Worroch v klidu vyspat je jistě znamení toho, že mu není má změna přísahy proti vůli. Usměji se.

Zatímco balím, vyhledám Sogarda.

"Sogarde," řeknu mu, zatímco skládáme tábořiště, "musím přiznat, že jsi měl pravdu. Na té fresce opravdu není znázorněné žádné milosrdenství. Nebyl jsem to jenom schopný vidět. Worroch takovými stavy procházel, ale vždy se z nich dokázal dostat. Staré legendy se přiklání k tomu, že na nebesa vstoupil ve chvíli svého pokání a rozhodl se, že nebude soudit, dokud nenastane konec světa, a i pak bude soudit mírně. Majoritní současné výklady ale tvrdí, že zůstal nemilosrdný, tak, jako to zobrazuje tato stéla. Ale i kdybychom byli ve světě, ve kterém je Worroch ve svém soudu přísný a nesmlouvavý, všichni můžeme ve svých srdcích nalézt milosrdenství, i on."
Svatý bojovník s modře zářícíma očima, jeho krejčí je kovář.
(Charsheet)
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od PbP GM »

Zanedlouho jste byli znovu na cestě. Jak jste pokračovali na sever a východ, krajina se stávala víc a víc bezútěšnou. Zelené stromy nahradily holé větve, a ty pak stromy, které vypadaly jako ohořelé. Potkali jste další zničenou vesnici, a i ji provázel nápis "Očistíme svět od lidí." Po putování, které se zdálo nekonečné, jste zahlédli v dáli čarodějovu věž.

Kdysi musela být majestátní. Musela být vysoká jak Hlavní věž katedrály svatého Titania v Korvinu. Ve studeném světle nehybného slunce jako byste ji tak viděli. Jako byste, na hranici vnímání, slyšeli zvuk zvonů.

Skutečnost se ale rychle vrátila, a odhalila věž pobořenou, a několik drobných stavení na jejím úpatí nápadně připomínala vesnice, kterýma jste prošli.
Uživatelský avatar
Mor
Příspěvky: 132
Registrován: 4. 9. 2013, 14:40

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Mor »

Cieľ našej cesty sme vskutku dosiahli, ale toto sme zrejme nečakali. Je mi zaťažko uveriť, že mocný čarodej mal problém ubrániť svoju vežu pred hŕstkou elfov. Niečo tu nesedí. Domce v okolí vykazujú podobné poškodenie ako tie v dedinách, ktorými sme prešli. To by naznačovalo podobný osud. Ale poničená veža? Buď bola už dávno opustená, alebo tí po krvi bažiaci elfovia nesú v skutočnosti oveľa hrozivejší nástroj skazy ako len vlastnú nenávisť.
Alebo len čarodej ukryl svoju vežu pod závoj ilúzie a stále tu niekde je?

Discern Realities: 2d6+1=8 What here is not what it appears to be?
Šľachovitý starý cigán, ktorý za celý život nevidel nič iné ako svoje mesto.
charsheet
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od PbP GM »

Věž zřejmě není tak opuštěná, jak by vypadala. Vítr k vám donese zvonivý smích dítěte nebo mladého muže.

Když přijdete blíž, uvědomíte si, jak je věž velká. Základna musí mít průměr alespoň třicet kroků. Smích neustává, a je v něm něco zlověstného.
Uživatelský avatar
Rudiger
Příspěvky: 173
Registrován: 11. 8. 2013, 16:49

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Rudiger »

Když zaslechnu smích podívám se po ostatních zda ho také slyší. V tomhle čase a na takovém místě nemohu pořádně věřit ani svým smyslům.

Opatrně nahlédnu do jednoho z pobořených domků, ale nevypadá to, že by se tam někdo skrýval. Přesto musíme být opatrní. Pevněji sevřu kopí a pomalu se vydám směrem odkud zní dětský hlas.
Vysoký šermíř se zdobeným kopím oblečený do zbroje.
charsheet
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od PbP GM »

Opatrný postup přeruší postava v otlučené zbroji, která pozadu vyletí z místa, kde věž kdysi měla vrata. Ještě v letu je vidět, že je na několika místech probodnuta něčím lesklým, snad ledem. Dopadne, chvíli se kutálí, a pak znehybní. Velký meč s černou čepelí má pořád v ruce, jako přikovaný.

Do průchodu vystoupí druhá postava. Vypadá jako dítě, být to člověk, mohlo by jí být deset let, ale elfské rysy znesnadňují odhadnout jak věk, tak pohlaví.

"To, že nemůžeš umřít, ti nepomůže," řekne dětským hlasem, "jenom budeš víc trpět, víš. A na konci si tě stejně vezme bůh s kopím se zbytkem světa."

Pak si vás všimne.

"Hosté! Kdo by to byl čekal. Vítejte v mé věži, poutníci," řekne s širokým úsměvem. "Je moje, toho co ji měl předtím jsme upekli na oleji." Zasměje se. "Oheň očišťuje, víte? Tak nás to lidští kněží učili."
Zamčeno

Zpět na „Play-by-post Dungeon World“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti