[DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Dungeon World a jeho hranie cez fórum
Zamčeno
Uživatelský avatar
Sogard
Příspěvky: 190
Registrován: 12. 8. 2013, 20:14

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Sogard »

"Sme v riti." bezalo mi hlavou. "Narobi z nas krvave snurky do topanok."
Usmial som sa najlepsie ako som len vedel. Cvicil som to pred zrkadlom pre cisarov a tie najdrahsie zmlsane slachticne.
"Ten cas prisiel draha. Proroctvo o bohu s Kopijou a Tej co nosi zivy ohen sa naplna." pozrel som na nu vazne a sustredene. Ak je to carodejka aspon trochu schopna, iste sa mi hrabe v hlave ako kucharka medzi listami kapusty.
Myslel som naraz na Pana Hladu a na Stelu co sme videli len pred nedavnom. Chaos v mojich pocitoch z dvoch roznych verzii konca sveta som nechal naplno burit mi v mysli.

Odstupil som trochu bokom aby som jej nezaclanal vyhlad na Rudigera a Ysoldu. A aby som nestal v ceste pripadnemu ladovemu sipu. Riskol som pohlad do jej desivych oci a spytal hlasom prevoznika mrtvych: "Sklonis sa pred nimi a ci chces stat v ceste nevyhnutelnemu?"

Akosi sa mi po chrbte pod teplym kozuchom rozbehol mraz.
Uživatelský avatar
Ysolda
Příspěvky: 250
Registrován: 11. 8. 2013, 16:45

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Ysolda »

Zatímco Sógard mluví, zkouším se uklidnit dechovým cvičením, které mě naučil A. To, s jakou nonšalancí dítě zabilo černého rytíře asi nezapomenu, i po tom všem ostatním, co jsem viděla.

Pomalým krokem se vydám stranou, nechci, aby nás čarodějka měla v dosahu jedné ohnivé koule.

"Nechceš nám říct, co se stalo?" Soustředím se, aby se mi netřásl hlas. "Myslím celkově. Se sluncem a tak."

Pak mi dojde, co Sógard říkal. Prohlásil nás za bohy. A já položím takhle hloupou otázku. Zatraceně.
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od PbP GM »

"Vy jste ..." po tváři mladého elfa (nebo elfky) se rozšíří úžas. "Vy jste poslední lidé?"

Rozesměje se, jako kdyby to mu něco udělalo velkou radost. "Takže to proroctví bylo pravdivé!"

"Měli jste být mrtví, a přitom jste přišli. Svatý muž zemřel sám a bez víry, čarodějnice si vzala život, vrah zemřel rukou generála, zabijáka bohů si vzali Vlci, a válečník s kopím bojoval do konce a zabil nás stovky, než jsme ho porazili," mluví rychle a nadšeně. "Byl jediný, koho jsme chytili živého, a pak jsme ho stáhli z kůže a posolili!" Ten příběh, zdá se, slyšel mnohokrát.

"Jste všichni mrtví. A přesto jste tady, jak pravilo proroctví. Nemůžete tu být, a přece tu jste!" pronese se zářivým úsměvem.

"Přišli jste si prohlédnout své dílo na jeho konci, jak pravilo proroctví. Poslední lidé."

Rytíř se pohnul.

"Nejsou poslední," řekl, a znělo to, jak kdyby mluvil z velké dálky. Začal se pomalu zvedat do sedu, a vyndavat si z hrudi zkrvavené kusy ledu. Levou rukou, meč nepustil. "Jsem tu já."

"Ty se nepočítáš," odseklo dítě. "Všechny lidi jsme zabili, a ty nemůžeš umřít, takže nemůžeš být člověk," pokračovalo s neochvějnou logikou v hlase. "A mimoto nejsi v proroctví. Vůbec se s tebou nepočítá"
Uživatelský avatar
Rudiger
Příspěvky: 173
Registrován: 11. 8. 2013, 16:49

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Rudiger »

Necham Sógarda s Ysoldou ať si s tím dítětem popovídají. Na to jsou stejně lepší než já a jdu se podívat na zraněného rytíře.
To, že má takové rány a stále ještě je schopný bojovat by mě jindy možná udivilo, ale v poslední době se stalo tolik šílených věcí, že mě to nechá zcela chladným.
"Kdo jsi ty? Proč spolu bojujete?" zeptám se ho když se před ním zastavím.
Vysoký šermíř se zdobeným kopím oblečený do zbroje.
charsheet
Uživatelský avatar
Mor
Příspěvky: 132
Registrován: 4. 9. 2013, 14:40

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Mor »

Vôbec nerozumiem, čo sa to tu deje. Kto je ten ozbrojenec a čo je zač táto bytosť pred nami. Či to bol inštinkt zlodeja, pud sebazáchovy či prachsprostý strach, cítil som, že tu nie som v bezpečí. Spoliehajúc sa na to, že pozornosť toho dieťa zrovna nelpie na mne, pomaly som sa presunul za poborený múr. Stratiť sa z očí a nenápadne nájsť lepšiu pozíciu k útoku. A ak by sa veci zomleli príliš rýchlo, možno i k úteku.
Kurvafix a kam by som utekal? Bez týchto tu neprežijem v divočine pod nehybným slnkov ani toľko čo vínna muška. Zaťal som zuby, zlostiac sa na to, že sme nenašli, čo sme hľadali a namiesto toho sme spadli do ďalších sračiek. Nachvíľu som zdvihol zrak a keď som sa presvedčil, že si ma nik nevšíma opatrne som namočil hrot šípky do hadích sĺz a vsunul ho do hrdla malej fúkačky.
Šľachovitý starý cigán, ktorý za celý život nevidel nič iné ako svoje mesto.
charsheet
Uživatelský avatar
Thaddeus
Příspěvky: 93
Registrován: 1. 10. 2013, 12:27

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Thaddeus »

"Elfko, zadrž na moment své šílenství," řeknu a přistoupím k Rudigerovi a padlému rytíři. Nevěnuji jí už ani jeden pohled, plně důvěřuji, že nás před ní Ysolda ochrání. Zatímco si ale sundávám rukavici, ještě jí řeknu: "Přestaň mluvit v hádankách a odpověz naší kouzelnici na otázku. Jaké proroctví? Vím, že vy elfové jste nikdy moc lidem své tajemství nesdělovali. Ale jestli mluvíš pravdu o konci světa, tak už na tom snad nezáleží, není-liž pravda?" A na Ysoldu se také raději nedívám.

Rytíř vypadá strašlivě. Nemám důvod elfce nevěřit, že je nesmrtelný. Přesto ale vypadá, že strašně trpí. Pochybuji, že budu schopný vyléčit jeho rány, ale snad mu aspoň pomůžu postavit se na nohy.
Pokusím se zahnat myšlenky na to, že pro nás může být cenný spojenec a poprosím Worrocha, aby na chvíli vyjevil svou světlou stránku. Pak rytíři položím dlaň na hlavu a podívám se mu do očí.

Lay Hands, 2d6+1=7, 1d8=4
Jestli má HP a nějaká mu chybí, tak má 4 zpátky, a já mám 4 dolů.


"Vstaň a připoj se k nám. Ale nech elfky, ať si spolu promluví. Snad ještě můžeme zabránit krveprolití." A když říkám krveprolití, napadne mě, jestli tím myslím tuto situaci, nebo to, co se stalo.
Svatý bojovník s modře zářícíma očima, jeho krejčí je kovář.
(Charsheet)
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od PbP GM »

Rudigere,
nemůžeš si nevšimnout, že meč černého rytíře vypadá jako Šavle bouří. Čepel je černá, a plují po ní mračna, ozdoby kolem čepele jsou stejné, a neochota muže meč pustit z ruky je ti také povědomá. Kopí jako by se ti pohnulo v ruce. Nejsi sám, kdo si toho všiml.

Thaddee,
zkusíš přenést trochu své krve, trochu svého života, na muže ve zbroji. Tak tak přestaneš. Je to jako kdybys krvácel oké do propasti. Rytíř není zraněný. Je mrtvý. Měl by být mrtvý. Měl by být tisíckrát mrtvý. A všechny tyhle smrti si nosí s sebou. Rytíř se odvrátí, v očích za helmou však uvidíš něco známého.

Mladému elfovi se po tváři rozšíří vztek.

"Jak se opovažujete mě ignorovat?!" vykřikne. "Já jsem pán téhle věže! Já vládnu všemu kolem! A nejsem žena!"

Vztek nahradí v jeho tváři nelidské koncentrované zlo, typické pro naštvané děti. Oči se mu rozzáří. Zvedne ruce k nebi, a jak odříkává zaklínadlo, vyroste za ním ze země poloprůhledný strom. Na holých větvích sedí motýli. Tisíce motýlů, ti nejmenší sotva pár palců velcí, ti největší mohou mít půl kroku. Různobarevná křídla jiskří ve světle nehybného slunce všemi barvami, a kreslí na sníh barevné obrazce, jako kaleidoskop, jako by byla ze skla.
Uživatelský avatar
Ysolda
Příspěvky: 250
Registrován: 11. 8. 2013, 16:45

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Ysolda »

"To je ... to je stará magie," vydechnu překvapeně.

Netuším, co by kouzlo s motýly mohlo dělat, ale je nádherné.
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od PbP GM »

Rytíř sebou škubne, když vídí, co se děje. Udělá krok dopředu, napřáhne meč k malému princi motýlí říše a před vámi se začne zhmotňovat štít, podobný tomu, jaká jste viděli u Ysoldy. Dost velký na to, aby chránil Rudiger, Thaddea a rytíře, ale na ostatní nedosáhne.

Kopí v Rudigerově ruce se znovu pohne.

Co děláte?
Uživatelský avatar
Ysolda
Příspěvky: 250
Registrován: 11. 8. 2013, 16:45

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Ysolda »

"To je nádhera," řeknu, a udělám pár kroků vpřed, abych si motýly prohlédla.
Uživatelský avatar
Rudiger
Příspěvky: 173
Registrován: 11. 8. 2013, 16:49

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Rudiger »

S obavou sleduji elfí kouzlo. Nemám nejmenší tušení co je zač, ale rozhodně vím jedno, nenechat se jím zasáhnout. Ještě si pořád živě pamatuji jak jsem skončil ochromený v jezeře po dotyku s čarodějnou stěnou.
"Ysoldo, schovej se!" křiknu na ní, ale ta je zcela fascinována motýlky, kteří určitě nebudou tak nevinní jak vypadají a tak se k ní rozběhnu. Musím jí odtáhnout někam do bezpečí.
Vysoký šermíř se zdobeným kopím oblečený do zbroje.
charsheet
Uživatelský avatar
Mor
Příspěvky: 132
Registrován: 4. 9. 2013, 14:40

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Mor »

Múrik, za ktorým sa krčím, mi snáď poskytne aspoň rovnakú ochranu, ako ten rytierov magický štít. A ak budem dosť rýchly, možno si pohyb v mojom smere ten fagan vôbec nevšimne. Zjavne z neho viac nedostaneme. Sógardove a Ysoldine snahy o rozhovor narazili na jeho arogantnú zadubenosť a to kúzlo rozhodne nepôsobí tak, že nás má pobaviť a potešiť.

Mierne som sa povystrčil spoza múra, priložil som fúkačku k perám a zamieril čarodejovi na obnažený krk.

Volley: 2d6+2=9 You have to move to get the shot placing you in danger as described by the GM, žiaden dmg, len Serpent's Tears (dmg proti nemu sa hádže 2x a berie sa lepší hod).
Šľachovitý starý cigán, ktorý za celý život nevidel nič iné ako svoje mesto.
charsheet
Uživatelský avatar
Sogard
Příspěvky: 190
Registrován: 12. 8. 2013, 20:14

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Sogard »

To su ale snazivi blbci!
Nech si ma aj sto rokov, stale je to decko a to bez ohladu na rasu funguje na jednoduchych principoch. Mohli sme ho oklamat, mohli sme ho ohnut aby nam sakra povedal o co tu ide. Stacilo par lichotok, par tajomnych naznakov a potom stavat na tom co on hovori. Ale ked sa Ysolda tak hlupo preriekla a Tadeas skocil zachranovat rytiera tak to uz neukecam.

Naviac o Sklenenych motyloch Smrti som uz pocul piesen. Koncila krvavym dazdom a rezancami ludskeho masa. Pekny hnus. A tie svine naviac vedia lietat, takze brnenie ci stit je vcelku nanic. Nuz bol cas na dufam-ze-nie-moj-posledny bluf.
Skrikol som zhrozene: "Zastav arcimag! Prisli sme ta zachranit!"

Ale to som uz co mi sily bezal k motyliemu stromu. Vedel som ze este mozno mam cas narusit kuzlo, ze staci zotnut ten nedorasteny kmen. Ved to bolo len par metrov. To elfie dievca bolo sustredene na magiu a iste nemalo cas sa mi venovat. Cas sa natiahol ako smola z borovice.

DD dexterity: 2d6 = 7
Naposledy upravil(a) Sogard dne 30. 10. 2014, 23:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od PbP GM »

Slova zaklínadla mají stále silnější ozvěnu, jakoby se k čaroději přidávali další a další, možná přízraky, odříkávající tatáž slova, tentýž nelidský proslov, určený ne vám, ne uším smrtelníků, ale silám vesmíru, které možná poutají a přikazují jim, možná je prosí o pomoc, žadoní a škemrají. Motýli zčernají, a bílý sníh zvýrazní jejich hrany. Ve světle nehybného slunce se lesknou jak obsidián.

Mladý elf (nebo elfka) se zatváří překvapeně. Možná nad tím, co řekl Sógard. Možná nad tím, že mu z krku vyrostla šipka. Zapotácí se. Hmatatelná energie kouzla zakolísá. Pak ale, stále ještě s překvapeným výrazem, vysloví poslední slova zaklínadla. Jazyk zní jako elfština, ale je na něm něco podivného, je z něj cítit zatuchlost staletí, a zašlá sláva starých bohů. I přes jazykovou propast poznají znalci elfštiny název zaklínadla: Smrt obsidiánových motýlů.

Roj motýlů vyrazí proti vám, v pásu širokém čtyřicet kroků a vysokém patnáct. Zničí vše, co jim stojí v cestě. Někoho z vás možná napadne, že tohle je kouzlo vhodné k ničení armád, ne jednotlivců - Ysolda, zdá se, nebyla starou magií fascinována pro nic za nic, smrtelní čarodějové málokdy vládnou podobnou mocí.

Co děláte?

4d6 dmg, kdo neuhne nebo tak. Mor má -1 forward, jako důsledek toho, že se vystavil nebezpečí v minulém hodu. Kdo je za štítem černého rytíře, má armor 10. Kámen a ocel poskytují ochranu, takové drobnosti jako stromy a cihly a tak obsidiánové motýly nezastaví.
Přílohy
Motýlci (1).png
Uživatelský avatar
Ysolda
Příspěvky: 250
Registrován: 11. 8. 2013, 16:45

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Ysolda »

Rozšíří se mi oči, pak stisknu zuby. Samozřejmě, měla jsem čekat, že to nebude nic hezkého. Tohle není místo, kde by člověk mohl potkat něco hezkého. Soustředím se na magický štít, když se s ním může bránit Černý rytíř, zvládnu to taky.

Prvních pár motýlů můj štít zastaví. Možná prvních deset. Možná prvních sto. Jsou jich tisíce.

17 dmg.

Uvědomím si, že ležím na zádech. Před očima mám nehybné slunce. Zkusím se zvednout, ale ruka se mi podlomí. Uvidím ale, kolik je kolem krve. Hrozně moc. Měla bych být zvyklá. Ale ... ani jsem nevěděla, že jí tolik mám. Podívám se na slunce, a nemůžu se rozhodnout, jestli se mi vysmívá, nebo mě jen nemilosrdně pozoruje, klidné a bezcitné.

Když si uvědomím, že začíná vyhasínat, nemůžu se ubránit úsměvu. Tahle zem si od něj už potřebuje odpočinout.
Zamčeno

Zpět na „Play-by-post Dungeon World“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti