[DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Dungeon World a jeho hranie cez fórum
Zamčeno
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od PbP GM »

Po třech dnech cesty vás kněz opustil a vydal se zpátky. Byl užitečný, jeho znalost okolí vám ušetřila pár dní, a kombinací modliteb a bylinek vás dokázal zbavit zranění, která si někteří z Vás nesli už z Vaharíny. Elfská karavana putovala před vámi, a vypadalo to, že máte společnou cestu, ale nezanechali za sebou mnoho stop.

Když jste procházeli údolím, začal se zvedat vítr. Ve vzduchu byla cítit bouře, a ještě něco jiného.

Co děláte?
Uživatelský avatar
Mor
Příspěvky: 132
Registrován: 4. 9. 2013, 14:40

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Mor »

Kúsky tyrkysu, ktorými bola vykladaná rukoväť Ysoldinho meča neprestávali pútať moju pozornosť odkedy som zistil, že pred nami kráčajú nejaký elfovia. Snažil som sa myšlienky na toho utopeného muža vyhnať z hlavy družnými rozhovormi i sebapresviedčaním, že podobných smrtí bolo v posledných dvadsiatich rokoch viac, ako by som bol schopný spočítať. Ale nešlo to a netrvalo dlho, kým sa zo mňa stal tichý spoločník, zádumčivo kladúci nohu pred nohu, stratený vo vlastných myšlienkach. S každou míľou sa vo mne strácala chuť na podobné dobrodružstvá v divočine a rástla túžba vrátiť sa domov.
Ale nie takto, nie teraz. Na tých štyroch kráčajúcich popri mne, mi záležali príliš na to, aby som ich dokázal opustiť.

Pritiahol som si plášť tesnejšie k sebe a zamračil sa na temnejúcu oblohu.
"Asi sa zajtra v suchu budiť nebudeme. Ale mohli by sme sa aspoň vynasnažiť nájsť miesto, kde sa bude dať v suchu zaspať," rozhliadol som sa po okolitej krajine, no bolo mi jasné, že moja bezradnosť sa zamaskovať nedá. Spýtavo som obrátil pohľad na Sógarda, ktorý už kus sveta precestoval.
"Alebo je snáď nádej, že by sme tu niekde v okolí mohli nájsť miesto k nocľahu pod strechou?"
Šľachovitý starý cigán, ktorý za celý život nevidel nič iné ako svoje mesto.
charsheet
Uživatelský avatar
Ysolda
Příspěvky: 250
Registrován: 11. 8. 2013, 16:45

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Ysolda »

"Pokud si dobře pamatuji, máme ještě tak den do nejbližší vesnice," povzdechnu si.

Tančit v dešti je zábava, když člověka čeká horká koupel a svařené víno. Když je to letní déšť. Když je to skoro zimní bouře, která hrozí deštěm i sněhem, a člověka čeká jenom další déšť a sníh, moc zábavné to není. I když, zamyslím se, s ohnivou koulí a nějakým jezírkem bych si mohla udělat vlastní horkou koupel i v zimě.

"Cítíte něco? Mám z té bouře špatný pocit."
Uživatelský avatar
Rudiger
Příspěvky: 173
Registrován: 11. 8. 2013, 16:49

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Rudiger »

Cesta neprobíhá nijak vesele. Kněz je divný patron a rozumí si leda s paladinem. Sogárdovi odhrovačky už mi lezou krkem a poslední rozmluva s Ysoldou nadělala víc škody než užitku. Aspoň doufám, že se mnou nemluví kvůli tomu, ale těžko se v ženských vyznat a moje nálada s každým krokem klesá jako teplota v noci.

"Prostě bouře. Může nás pěkně zdržet, ale není třeba za ní hned vidět kdo ví co," pronesu o něco naštvaněji než bych sám chtěl, ale nějak si nemohu pomoci.
"Musíme si najít úkryt, nechci zbytečně moknout," zabručím a začnu se víc věnovat našemu okolí. Snad brzy najdeme nějakou díru do které si budeme moci zalézt.
Vysoký šermíř se zdobeným kopím oblečený do zbroje.
charsheet
Uživatelský avatar
Thaddeus
Příspěvky: 93
Registrován: 1. 10. 2013, 12:27

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Thaddeus »

Srdečně jsem se rozloučil s knězem. Bylo to jako zázrak, narazit po dlouhé době na upřímně zbožného člověka, který neuctíval boha, který má pozřít svět, a to i přes to, že jsem jeho víru v podivného Amkhu nesdílel.

"Bouře se bát jistě nemusíme. Je jedno jak bude krutá, Worroch naše duše ochrání i když se živly zlobí.
Navrhuji se rychle utábořit, ať náhodou na ty elfy před námi nenarazíme uprostřed bouře, v takových chvílích nebývají příliš... přátelští."
Svatý bojovník s modře zářícíma očima, jeho krejčí je kovář.
(Charsheet)
Uživatelský avatar
Sogard
Příspěvky: 190
Registrován: 12. 8. 2013, 20:14

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Sogard »

Horuca noc s ciernovlasou Aníz bola kdesi za mnou a ja som mohol len nadavat na rastuci dazd. Cesta bola nudna, spolocnici mlkvi a knaz znacne otravny. Odkedy som mu vylozil Pravdu dival sa na mna len ukosom a furt sa zehnal. Hlupak, akoby mu len prazdne gesta mohli pomoct ubranit sa nevyhnutelnemu.

Posledny den ma bavilo trapit aspon Rudigera najhorsimi krcmovankami na ktore som si spomenul. Neskor ked som experimentoval so slovami worrochovskych choralov spievanymi na melodiu "Krčmárova Marča už sa znova harčá" tak si to ani nevsimol. Tadeas je nastastie v tej prilbe trochu hluchy.

Za krk mi padla sprska vody z pokruteneho smreka. Striaslo ma od zimy. Clovek v meste zmakne.
"Idem sa poobzerat po nejakom hostinci, iste ich okolo bude fura tak ako sa patri pri krasnych dlazdenych karavancestach."
Ukazal som rozmoceny uvoz.
"Dam zavarit terekianske vino, upiect par kaciek s jablkami a nanosit ruzovu vodu do striebornych kadi."
Pozreli sa na mna ako na debila. Suchari.

Hladam suchy vyvrat, jaskynu ci opustenu pustovnicku chajdu kde by sa dala preckat burka v relativnom suchu a bezpeci.
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od PbP GM »

Sever je zrádný. Bouře se přihnala rychleji, než by to byl kdo čekal, ale se Sógardem v čele jste narazili na malou jeskyni. Bylo v ní vyhaslé ohniště, trochu dřeva, a starý muž, který vypadal, jako když spí.

Při bližším ohledání se ukázalo, že spí nejméně několik týdnů. Na jedné ze stěn byly tři tucty čárek, a kniha napsaná těžko čitelným písmem, pečlivě schovaná v truhle, byla skoro dopsaná. Autor se nepodepsal. Sýr v koženém váčku byl tvrdý jako kámen, a bylinky se při doteku rozpadly na prach.

Bouře přinesla kroupy, přinesla hromy a blesky, a nakonec přinesla sníh. Když přestala, bylo asi už ráno. Krajina získala bílý nádech, ochladilo se, a slunce se schovávalo za hustými temnými mračny. Putovali jste dál, k vesnici, která měla podle Ysoldy být den cesty daleko.

Dorazili jste tam dřív, snad za pár hodin. Vesnice byla vypálená, a vypadalo to, že už nějakou dobu. Slunce konečně vykouklo z mraků, a rampouchy na ohořelých trámech začaly jiskřit.

Nemůžete se zbavit pocit, že je něco špatně.
Uživatelský avatar
Mor
Příspěvky: 132
Registrován: 4. 9. 2013, 14:40

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Mor »

Prapodivný strach z tohto mieste ma mrazil viac ako chladné počasie. Prechádzal som medzi zhorenými troskami našľapujúc opatrne, ako by vŕzgajúci sneh či ľad praskajúci pod nohami mohol prebudiť to niečo, čo malo toto všetko na svedomí. Zľahka som sa dotýkal spálených trámov a dôkladne sa obzeral okolo seba. Niečo musí aspoň naznačiť, čo sa tu stalo.

Discern Realities: 2d6+1=10 - What happened here recently? What should I be on the lookout for? What is about to happen?
Šľachovitý starý cigán, ktorý za celý život nevidel nič iné ako svoje mesto.
charsheet
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od PbP GM »

More,

černé trámy byly v kontrastu s bílým sněhem, a rampouchy se lesknou ve světle slunce, které je vysoko nad vámi. Vrány posedávají na holých stromech, a vydávají zvuky, jakoby se vám smály, ale možná takové zvuky vydávají pořád.

What happened here recently?

V domě starosty, dlouhé síňi, která se snažila napodobit obydlí seveřanů, najdeš hromadu spálených těl. Vypadá to, že vesničany někdo nahnal do jednoho domu a zapálil ho. Je těžké identifikovat kdy přesně se to stalo. Vesničané ze Smrků mluvili o Jílovci jako by se tu nedělo nic zvláštního, ale ze stavu trámů a ohořelých zbytků vesničanů to vypadá, že k masakru došlo nejdřív před týdny, možná před měsíci. Padající sníh a bouře mohly zahladit stopy, ale zdá se, že s elfskou karavanou před vámi se vaše cesty rozešly. Není po nich ani stopy.

What should I be on the lookout for?

Slunce svítí, ale nehřeje, nad hlavou, jako byste trosky navštívili v pravé poledne. Stíny jsou přímo pod vámi, vítr na chvíli ustal, a i vrány se odmlčely. V tu chvíli sis uvědomil, co vyvolávalo ten pocit, že je něco špatně. Slunce se zastavilo.

What is about to happen?

Konec světa.
Uživatelský avatar
Thaddeus
Příspěvky: 93
Registrován: 1. 10. 2013, 12:27

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Thaddeus »

S poustevníkem jsem se rozloučil a zatímco ostatní rozdělávali oheň, tak jsem jej pohřbil hlouběji v jeskyni do kypré půdy. Tohle je práce pro kněze, napadlo mě, ale rychle jsem myšlenku zahnal.
Jeho knihu jsem si vzal s sebou, abych ji mohl později přečíst. Jestli budu mít někdy chvilku v bezpečí, přečtu si ji, a až bude stát před Worrochem a bude souzen, vystoupím jako jeho obhájce.
Tuto noc ovšem musím držet hlídku, není zde bezpečno. Občas se ale podívám po knize - třeba je v ní něco, co... ale ne, teď musím hlídat.

...

Ráno se připojím k Morovi; jdu v jeho stopách, ale nevyrušuji ho. Neznám nikoho, kdo dokáže tak dobře vyčíst ze stop co se událo.
Když se ale zastaví a dívá se do slunce, nedá mi to. A mám divný pocit.

"More, co se stalo? More? Šabrachu?"

Ach Worrochu, ty ze svého trůnu v nebesích vidíš líp, než já, ukaž mi prosím, co je tady zlého.
Svatý bojovník s modře zářícíma očima, jeho krejčí je kovář.
(Charsheet)
Uživatelský avatar
Mor
Příspěvky: 132
Registrován: 4. 9. 2013, 14:40

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Mor »

Zložil som prsty do znamenia ochranného rohu Panny a pery sa mi zľahka pohli v tichej modlitbe:
"Pre Tvoje blažené lono, zmiluj sa nad nami nečistými!"
Nikdy som sa nepovažoval za príliš nábožného muža, ale som už dosť starý a rozumný, aby som vedel, že sú chvíle, keď si ľudia sami neporadia. A bohovia tu boli vždy na to, aby svojim verným boli oporou a útechou práve v takýchto chvíľach.

Thaddeusova ťažka ruka ma vytrhla zo zamyslenia. Keď sa k nemu obrátim, tvár mám bledú ako okolitý sneh a pohľad vyplašený ako dieťa, ktoré náhodou zablúdilo do mučiarne.
"Zastalo," ukážem nahor trasúcou sa rukou: "Slnko zastalo."
Vyslovil som to pomaly a dôrazne. Aj keď sa mi tras v hlase nepodarilo skryť. Zdalo sa, že som si pozornosť ostatných získal, ale akosi mi na tom vôbec nezáležalo.

Tackavo som sa presunul k hromade spálených tiel.
"Mohlo by to spolu súvisieť?" pohľadom som prešiel z paladina k Ysolde a prichytil som sa pri naivnej predstave, že s tým, čo sa má stať, som schopný niečo urobiť. Za iných okolností by som sa na tom asi zasmial.
Šľachovitý starý cigán, ktorý za celý život nevidel nič iné ako svoje mesto.
charsheet
Uživatelský avatar
Sogard
Příspěvky: 190
Registrován: 12. 8. 2013, 20:14

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Sogard »

Pozeral som na stojace slnko, divne tiene a skazu na okolo.

"Parada!" usmial som sa veselo

"Cas Velkeho Hladu je konecne tu!" zazmurkal som na pobledlu Ysoldu
"Nie je coho sa obavat, vsetko je tak ako ma byt." citil som sa prijemne a povznesene. Ten pocit ale slabol. V hlave som pocul myslienku ze to ma byt inak. V mojich viziach som vzdy kracal po zalesnenych kopcoch popri mnozstve ludi co poznali svoj nevyhnutelny udel. Tu a teraz to bolo akesi hlupe, mrazive a cudzie.
V mysli mi bielo pulzovali nesuhlasne samanove oci az spalili predchodziu prijemnu istotu ze Pan je konecne tu.

"Ibaze by ..." ani som to nechcel vyslovit "... toto bol iny koniec sveta!"
Uvedomil som si po com som sem vlastne prisiel

"Mali by sme si pohnut, nech stihneme toho carodeja. Hadam to slnko este chvilu vydrzi."
"Nie je slusne prist na navstevu vecer."
Nezasmiali sa
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od PbP GM »

Myšlenka Tvého boha Tě zasáhne jak letící balvan. Vždycky jsi cítil jeho přítomnost, vždycky jsi cítil co považuje za zlé. Teď jako by Ti svůj pocit, co je zlé, vyryl do mysli rozžhaveným nožem. Podíval ses do nehybného slunce, a máš pocit, že jsi svému bohu blíž, než kdy předtím.

Zlé je to, co se tady stalo, ti kdo to udělali, svět který končí, Sógardova posedlost Pánem Hladu, a Rudiger.

Tvůj pohled přitáhne elfský nápis vyrytý do jednoho z trámů. Není moc viditelný, ale pro Tebe jak kdyby byl napsaný ohněm na nebi. Ti, kdo umí elfsky, si mohou přečíst větu "Očistíme svět od lidí."
Uživatelský avatar
Rudiger
Příspěvky: 173
Registrován: 11. 8. 2013, 16:49

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Rudiger »

Vesnice je mrtvá, pustá a zcela zničená. To už v té jeskyni s tuhým staříkem bylo lépe.
Bezcílně obcházím spálené domy a prohlížím si tu spoušť. Nevypadá to, že by tu někdo byl ještě po tom kdy domy dohořely. Nepřekvapuje mě to. Nic zajímavého kromě popela tu není.
Když začne Mor hovořit o Slunci, stejně jako ostatní překvapeně pohlédnu k nebi a po páteři mi přejede ledové zamrazení, které nemá nic společného se zimou kolem nás, ale je vyvoláno pověrčivostí a strachem z bohů.
"Zmlkni," syknu na Sógarda. Teď opravdu nechci poslouchat nic o jeho Pánovi, ale jestli s tím má něco společného možná by stačilo ho tu nechat s těmi mrtvolami. Přivázaného k jednomu ze stojících trámů.

Nervozně přehmátnu na ratišti kopí a rozhlédnu se po okolní krajině. Sotva jsme vytáhli paty z Vahariny je to horší a horší.
"Vyrazíme dál?" zeptám se ostatních. Třeba se to srovná když odsud odejdeme. Doufám.
Vysoký šermíř se zdobeným kopím oblečený do zbroje.
charsheet
Uživatelský avatar
Thaddeus
Příspěvky: 93
Registrován: 1. 10. 2013, 12:27

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Thaddeus »

Zarazilo mě, když Worroch nepoukázal na Rudigerovo kopí.
Ale možná jsem jenom přehlédl jedno znamení v záplavě ostatních, protože bůh ke mně promlouval silněji, než kdy předtím. Po letech nejistot jsem jej konečně vnímal v jeho plné moci.
Musel jsem mu vzdát čest.

Zamyšleně jsem potěžkal poustevníkovu knihu, ta mi bránila otevřít posvátnou Worrochovu knihu, tak jsem tu méně významnou podal Ysoldě. "Ysoldo, vím, že sdílíš mou lásku ke knihám - nemůžu tuto knihu nechat nehlídanou, ale musím vzdát hold Worrochovi, pohlídáš ji pro mě prosím?"

Poklekl jsem do sněhu a ledu a začal se modlit. Modlil jsem se vyznání víry a všechny hlavní worrochovské hymny a přitom jsem listoval knihou, jejíž jazyk nikdo nikdy nerozluštil. Nenechal jsem se přitom ničím přerušit. Když jsem skončil, ukázal jsem na jeden z ohořelých domů a řekl ostatním: "Tohle vás může zajímat. Je to ale elfsky a navíc neobvyklým elfským dialektem. Píše se tam 'Očistíme svět od lidí'."
Svatý bojovník s modře zářícíma očima, jeho krejčí je kovář.
(Charsheet)
Zamčeno

Zpět na „Play-by-post Dungeon World“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host