[DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Dungeon World a jeho hranie cez fórum
Zamčeno
Uživatelský avatar
Ysolda
Příspěvky: 250
Registrován: 11. 8. 2013, 16:45

[DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Ysolda »

Přejedu prsty Tadeášových vlasech, ale hned se odtáhnu. Nechci aby si to nějak špatně vyložil. Felčar před chvílí odešel, a místnost u Kramáře, normálně provoněná dřevem do krbu, je cítit mastmi, krví a spáleninou. Tadeáš skoro pod obvazy není vidět, a není sám kdo je má.

"Co myslíš, že se stalo?" posunu se po okraji postele, na které leží. "Myslíš, že to co říkal ten kněz byla pravda, a skutečně Tě bohové opustili?"

Smilnění s čarodějnicemi, zrada, vražda, proletí mi hlavou.

"Nechceš mi něco říct?" Přelétnu pohledem na Sógarda. "Nebo nám?"

Hansova pokladnice dopadla tak, jak jsem se od začátku bála. Odnesli jsme si spoustu peněz, ale ztratili jsme víc, a důležitějších věcí, než jsou peníze.
Uživatelský avatar
Rudiger
Příspěvky: 173
Registrován: 11. 8. 2013, 16:49

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Rudiger »

"Pochybuju že u něj někdy Worroch stál," zamručím. "Možná by se měl méně modlit a více cvičit v šermu. Nekončil by tak žalostně."

Hansovo zlato jsem hodil na stůl. Ať si ho ostatní přepočítají a rozdělí, já se raději věnuji propečenému kuřecímu stehnu. Nebyla to zrovna povedená akce, ale přežili jsme.

"Víc mě zajímá kde je Mor a co teď budeme dělat. Hans to jen tak nenechá a bude se chtít pomstít. Ještě chvilku a dočkáme se nožů v zádech nebo něčeho nepříjemného v jídle a pití."
Vysoký šermíř se zdobeným kopím oblečený do zbroje.
charsheet
Uživatelský avatar
Thaddeus
Příspěvky: 93
Registrován: 1. 10. 2013, 12:27

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Thaddeus »

Ysolda. Ohleduplná a něžná jako vždy. Bylo by krásné na chvíli zapomenout na svět a na bolest. Když se ale odtáhla, náhle jsem se vrátil do kruté reality.

"Myslím, že vám dlužím vysvětlení," řeknu přítomným.
"Do Vahariny jsem byl poslán svým řádem se svatým úkolem - odčinit svůj hřích. V mých očích se ale žádný nestal."
Rozhlédnu se po ostatních, jestli poslouchají.
"V Korvinu jsem zničil jednoho obchodníka se smrtí. Našel jsem důkazy o jeho zločinech, vyzval jej na souboj a odsoudil jej."
Povzdechl jsem si. "První den mě Bratři oslavovali. Druhý den se ale ztratily důkazy. A třetí den mi kněz řekl, že jsem se spletl a zabil nevinného. Důkazy byly prý podstrčené nepřáteli Worrochovy církve."

"Byl jsem veřejně bičován a uvalen do klatby. Byl jsem obviněn z obcování s čarodějnicemi, které zatměly můj zrak a kvůli nimž jsem nerozpoznal zradu proti církvi."

"A můžu vám říct, proč jsem byl poslán právě do Vahariny," řekl jsem a podíval se na Ysoldu. "Řád chtěl, abych se vydal na křížovou výpravu proti čarodějnicím. Předpokládali, že právě tady se střetnu s Ysoldou." Netuším, jak to mohli vědět. Podle toho, co jsem slyšel od Ysoldy, tak tudy jenom projížděla.

"Worroch by nevyjevil nic, co by mohlo ohrozit nevinného. Od začátku jsem věřil, že Ysolda je nevinná. A to se mi později i potvrdilo. Díky, Worrochu, Ysolda by se mi zabíjela těžko," řeknu a usměji se na ni.
"Ať už byly pohnutky mého Řádu mě sem vyslat jakékoli, jsem na svaté misi. Musím najít a zastavit Coven čarodějnic - jejich činnost je mnohem nebezpečnější, než se vám možná zdá."

A pomalu jsem se dostal k té nejtěžší části: "Musím se vám omluvit. Neměl jsem důkazy, že Hans je skutečně vinen. Získal jsem potřebnou jistotu, až když jsem mu pohlédl do očí. Mohli jsme tam všichni umřít." Podívám se na hromadu peněz, kterou donesl Rudiger. Teď asi není nejlepší chvíle říkat, že jsou vlastně kradené.

"Budu potřebovat vaši pomoc s dokončením svého úkolu. Jak jsem zjistil, sám bych jej nezvládl. Řád se mě možná zřekl, ale stále cítím přítomnost Worrocha. Možná víc, než kdy předtím."
Svatý bojovník s modře zářícíma očima, jeho krejčí je kovář.
(Charsheet)
Uživatelský avatar
Sogard
Příspěvky: 190
Registrován: 12. 8. 2013, 20:14

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Sogard »

Vypocul som si Tadeasa a uznal som ze ma v niecom pravdu a v niecom sa zrejme skaredo myli.

"Suhlasim s tym ze strigy co v tomto meste strasia treba znicit. Je mi sice divne ze ten tvoj rad sa k ich hrozbe sprava tak laxne a poslal sem len jedneho paladina - teba. Nechcem sa ta dotknut, ale ked ti obycajny clovek dal tak zabrat, ze nebyt Mora uz zrejme hladas Worrocha kdesi za branou smrti, tak neviem ako by si si poradil s carodejkou. Skor ta sem nadriadeni poslali zomriet a ty si bud dost hlupy, namysleny alebo veriaci na to aby si si myslel ze ta tvoj Boh ochrani a skocil si do toho po hlave. Na istu smrt."

Nechal som moje slova dozniet a aj ked som citil neiste mrazenie v zatylku, predsalen hovorit fanatikovi ze je hlupak byva riskantne, ale chcel som vyvolat aspon nejaky zablesk pricetnosti v jeho ociach aby nabuduce neriskoval zbytocne.

"S tym spolkom strig ti samozrejme pomozem a podla toho ako ich ma rada Ysolda ona zrejme tiez. Tie bestie nechavaju za sebou privela mrtvych ako sme videli u ciganov a to je netolerovatelne. Vsetky zivoty patria Hladu."
Povzdychol som si. Bez ohladu na demonov a carodejky mame urgentnejsi problem.
"Ale teraz mame ine starosti. Hans zije a nie je zruinovany. S pomocou Rapavca jeho povest neutrpi az taku ranu ako sme dufali a naopak my sa budeme musiet branit utokom. Hans cim skor posle zabijakov, jeho konkurenti co vedia ze sme si prilepsili z jeho pokladnice urcite tiez a velknazove straze ... tie zase nenechaju na pokoji paladina. Tu zostat nemozeme."

Ako som dorozpraval, hodil som na stol zvazok listov co som vzal zo specialnej truhlice.

"Jedine ze tu najdeme niekoho kto nas svojou mocou ochrani aspon na cas. Hans si hocijake listy iste neodkladal. Mozno jeho paky na mocnych lidi tohoto mesta vyuzijeme proti nemu my."
Uživatelský avatar
Mor
Příspěvky: 132
Registrován: 4. 9. 2013, 14:40

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Mor »

Vošiel som dnu bez zaklopania, ale dostatočne pomaly, aby som nikoho neprekvapil a neskončil som z nejakých príliš pohotovo vrhnutým nožom v hrudi. Pri pohľade na tých štyroch ma prepadol zvláštny pocit starosti a hrdosti zároveň. Takto som si vždy predstavoval, že sa cítia rodičia hrdí na to, ako dobre svoje deti vychovali a predsa sa obávajúci, že za to všetky do jedného odvisnú.
Ten nápad vlámať sa k Hansovi bol Sógardov, ale aj tak som sa nemohol zbaviť pocitu zodpovednosti za rany, ktoré tam utŕžili. Najmä Thaddeus, ktorý vlastne vôbec netušil, prečo tam ideme.
Oprel som sa o zárubňu dverí: "Tu pre nás nie je bezpečno. Presunieme sa nateraz k Zlomenému meču. Tam sú izby bezpečnejšie ako cely v hradných kobkách a hostinský by zruinoval svoj podnik, ak by udával hostí," pohľadom som zastavil na ošetrenom paladinovi a bolo mi jasné, že jeho ego utrpelo ešte väčšie rany ako jeho telo.
"Zvládneš ísť? Vonku na ulici máme pristavený kočiar."
Šľachovitý starý cigán, ktorý za celý život nevidel nič iné ako svoje mesto.
charsheet
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od PbP GM »

"Ah, ještě jedna věc," řekl Korviňan, když jsi vzal za kliku.

"Hans je naživu, pokud jsou mé informace správné. Bezpochyby se vám bude chtít pomstít, a získat svůj majetek zpět."

Na chvilku se zadíval do levého horního roku místnosti. "Hans má, soudě dle toho výstupu s knězem Worrocha, nějaké mocné spojence, nebo víc vlivu, než by se na první pohled zdálo. Hodilo by se mi, kdybyste, místo jeho okamžité likvidace, byli nějakou dobu těžko k nalezení, protože mrtvý Hans mi toho mnoho neřekne.

Výměnou za to, bych se o Hanse postaral, hned jak rozpletu tenhle uzel vztahů, a nebudu ho už potřebovat."
Uživatelský avatar
Mor
Příspěvky: 132
Registrován: 4. 9. 2013, 14:40

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Mor »

Zarazil som sa. Nie, ani v Zlomenom meči teraz bezpečno nebude.
Prikročil som k oknu a nenápadne, aby moja tvár nevzbudila zbytočný záujem prípadných čmucháčov som sa porozhliadol po ulici.
"Že nám ide Hans po krku, vám je predpokladám jasné. Že na jeho strane stojí i Worrochova cirkev pre nás ale znamená, že sa neskryjeme ani v myšej diere. Našťastie máme aj my za sebou silných spojencov, ktorý s trochou šťastia a času, naše postavenie v meste vyčistia," zamyslene som si naťahoval spodnú peru. Korviňan na mňa urobil veľký dojem, ale je možné takému človeku dôverovať? Nech je ako je, tu ostať nemôžeme.
"Musíme na nejaký čas opustiť Vaharinu," hlas sa mi zachvel pri pomyslení, že za celý môj dlhý život sa doteraz nestalo nič, čo by ma prinútilo odísť z mesta. Ak aj je na tých rečiach o svete tam vonku aspoň polovica pravdy, môj život bude najskôr v rukách týchto mladých. Nikdy by som neveril, že na staré kolená ma ešte niekto na niečo také presvedčí.
"O dve hodiny sa stretneme pri Holgeho móle. To je to drevené mólo na dohľad od Rybacej fontány, kde zvyknú postávať kurvy. Ak niekto nepríde včas, budeme to brať tak, že chce s Hansovými chlapmi skúsiť šťastie znova. Tak sa skúste poponáhľať. A nezabudnite nakúpiť jedlo."
Obrátil som sa na Thaddeusa: "Zvládneš sa tam dostať bezpečne aj sám, alebo pôjdeš so mnou?"
Šľachovitý starý cigán, ktorý za celý život nevidel nič iné ako svoje mesto.
charsheet
Uživatelský avatar
Thaddeus
Příspěvky: 93
Registrován: 1. 10. 2013, 12:27

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Thaddeus »

"Rád tě budu následovat, More. Nikdy jsem nemusel procházet městem bočními uličkami. Obdivuji se tvé schopnosti zůstat nespatřen a udržet si čistý štít, i když procházíš skrze špínu města."

Už jsem se díky pomoci svých přátel cítil mnohem líp, ale stále ještě ne dost jistě, obzvlášť, když proti mě možná stojí můj vlastní řád.

"Potřeboval bych tvoji pomoc se sháněním nějaké výbavy, abych se cítil tu krátkou dobu, co plánuji strávit mimo město, ve své kůži. Především helmu a štít z kvalitní oceli. A čerstvé obvazy na mé rány."

"Ale to nejdůležitější - rád vám pomůžu se skrýt, je to ostatně i v mém zájmu, ale nemůžu se zdržet dlouho. Musím vyzvědět co nejvíc půjde o Čarodějnicích od Ysoldy, počkat, až se pročtete dopisy, jestli se v nich nepíše něco o čarodějnicích. Přeci jenom Hans měl jednu ve svém domě. Pak se budu muset vydat řešit tento problém, protože svůj slib rozluštit toto tajemství jsem dal samotnému Worrochovi."

Zachmuřil jsem se. "Sógarde, můj kodex mi sice přísně zakazuje vměšovat se do práce Poslů božstev, ale musím tě varovat. Následování Pána hladu přinese neštěstí nejen tobě, ale celému světu."
...Někdo mu to musel říct.

Ve skutečnosti ve Worrochově církvi už dávno získalo moc radikální křídlo, které označuje Pána hladu za démona a ne boha Panteonu, a hlásá vyhlazení Poslů Pána hladu. Vhledem k rychlosti změn ve věrouce ovšem budou Poslové několik dalších století v bezpečí. Pokud se nestane něco nečekaného.
Svatý bojovník s modře zářícíma očima, jeho krejčí je kovář.
(Charsheet)
Uživatelský avatar
Rudiger
Příspěvky: 173
Registrován: 11. 8. 2013, 16:49

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Rudiger »

"Hej, rád tě vidím," přivítám Mora. "Už jsem se bál, že tě někdě stahují z kůže. Právě jsme se domlouvali kde tě začneme hledat."
Což není tak úplně pravda. Zatím si tu Thaddeus vyléval své bolavé srdíčko, ale už jsme se k tomu dostávali.

"S tím, že musíme zmizet souhlasím a rozhodně semnou můžeš počítat," odhodím poslední ohlodanou kůstku na talíř, kdo ví kdy se zase dostanu k pořádnému jídlu.

"Takže se tu přestaňte hádat," zadívám se na paladina. "Na to není čas. Raději si běžte zabalit. Kdo ví zda se sem ještě někdy vrátíme." Vůbec mi nebude vadit nechat Vaharinu za zády a už jí nikdy nevidět. Rozhodně mi k srdci nepřirostla.
Vysoký šermíř se zdobeným kopím oblečený do zbroje.
charsheet
Uživatelský avatar
Sogard
Příspěvky: 190
Registrován: 12. 8. 2013, 20:14

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Sogard »

Mor. Tak to mi fakt naozaj spadol kamen zo srdca. Z viacerych dovodov.

"Skvele Ciga ze si sa zastavil. Uz sme mali dojem ze sa ti sperkovnice prilis zapacili." Zmurkol som na neho aby vedel ze som to nemyslel vazne. Az tak uplne.

"Uz som ta videl natiahnuteho pod Zubajkou jak ti kliestami paci zuby, nastastie Rudi tvrdil ze ti co ta zajali ta mohli nafleku zabit, tak sme prave chceli riesit ako zistit kde si prave na teba chystaju skrabky a sol."

Dopil som z cinovej karafy zvysok najlepsieho gnomovho vina. Bolo celkom slusne.
"Hans si uz iste brusi zuby takze sa veru vyparme. O dve hodiny tam kde povies. Na lustenie listov hadam bubde cas ked budeme mat mesto par hodin za chrbtom."
Zdvihol som sa, zobral Hansove listy a zavrel ich do truhlicky k vile. Povyberal som si z kopky par vyraznych sperkov, ktore by sa tazsie predavali a prehodil "Ten chlap z bazara nam sice nic nepomohol a neporadil. Hansa sme mohli navstivit aj bez neho ... ale nechcem za sebou nechavat dlhy. Toto je jeho podiel."
Uživatelský avatar
Ysolda
Příspěvky: 250
Registrován: 11. 8. 2013, 16:45

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Ysolda »

"Já o těch čarodějnicích nic nevím, Tady," povzdechnu si. ¨Možná Ti ten. rozdíl mezi lidmi co dokáží ovládat živly, a lidmi co prodali svoji duši démonům přijde malý, ale nějaký tam bude." Tuhle diskusi už jsme párkrát vedli. Ta ironie toho, že chlápek, kterého si vybrali bohové, chce po někom aby zahodil svůj vlastní talent, který ho dělá výjimečným, je pěkně hořká.

"A co s tím knězem?" Uvědomím si, že si nepřítomně hraju se špičatým koncem polštáře. Cíp se tomu říká. Pustím ho.

"Říkal jsi, že to co o Tobě tvrdil nebyla pravda?" Ale neříkal to tak úplně. Vážně by Tadeáš dokázal zavraždit nevinného? "Přišlo mi divné, jak se tam objevil tak hrozně narychlo."
Uživatelský avatar
Thaddeus
Příspěvky: 93
Registrován: 1. 10. 2013, 12:27

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Thaddeus »

"Věřím, že si na něco vzpomeneš. Máš totiž pravdu, nejsem vycvičený, abych poznal rozdíl mezi mocí, která pochází z duše člověka a mocí, která pochází od démonů. Viděl jsem dost nadaných jedinců, kteří se vidali na scestí s vidinou získání moci a prodali svou duši. Tobě naštěstí plně důvěřuji, Ys." Už zase ta stará diskuze. Ys si samozřejmě myslí, že jí nic takového nehrozí.

"Kněze v tuto chvíli nechám jeho osudu. Věřím, že ho začne hryzat svědomí, dá se zpátky na pravou cestu a naše jména očistí a bude se kát ze své zrady. Jak jsem před chvílí říkal, nebyla to vražda. Toho zločince jsem zabil podle práva, ale někdo z mého řádu se rozhodl pošpinit mé jméno."

Povzdechl jsem si. "Rudiger má pravdu, musíme vyrazit. Je mi líto, že jsem byl tak dlouho v bezvědomí, ale teď je tady příliš nebezpečno a náš rozhovor budeme muset dokončit později."

"More, budu tě následovat."
Svatý bojovník s modře zářícíma očima, jeho krejčí je kovář.
(Charsheet)
Uživatelský avatar
Mor
Příspěvky: 132
Registrován: 4. 9. 2013, 14:40

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Mor »

Keď sme prechádzali ulicami rozprával som veľa. Možno preto, že som potreboval prehlušiť výčitky svedomie, možno som sa len bál, čo by mi povedal Thaddeus, ak by som ho pustil k slovu.
Chcel som, aby poznal môj domov. Svoj domov, ktorý sa za tie roky, čo bol preč v skutočnosti ani veľmi nezmenil. Rozprával som mu príbehy miest, ktorými sme prechádzali, ľudí, ktorých sme stretávali. Rozprával som mu o Bolfových deťoch a Jórigových milenkách. O vlaňajšej súťaži v jedení teplých pagáčov, kde deväťročná Gerda vytrela zrak Tlstému Brunovi, keď sme prechádzali pod oknami Zlatého kvásku.
Chcel som, aby cítil, prečo je toto miesto tým najdôležitejším na svete. Chcel som, aby to cítil ešte predtým, ako z neho znova odíde.
Ale dve hodiny zahŕňajúce niekoľko nekonečných hádok s obchodníkmi boli žalostne málo a bol som rád, že sme na miesto dorazili včas.

Offscreen nákup:
Výbava dobrodruha 5 uses, 20 coins, 1 weight
Healing Potion 50 coins, 0 weight
3x Antitoxin 3x10 coins, 0 weight
Hadie slzy Dangerous, touch, 10 coins, 0 weight
Tagitský olej Dangerous, applied, 15 coins, 0 weight
Krvavá tráva, touch, 12 coins, 0 weight
Cestovné zásoby Ration, 5 uses, 3 coins, 1 weight
"Lekárenská" aparatúra, 40 coins, 3 weight
Fľaša Hmlistého kvasu, 5 coins, 1 weight
Fľaša Jantárovej ohnivky 15 coins, 1 weight
Naposledy upravil(a) Mor dne 29. 11. 2013, 14:03, celkem upraveno 2 x.
Šľachovitý starý cigán, ktorý za celý život nevidel nič iné ako svoje mesto.
charsheet
Uživatelský avatar
Rudiger
Příspěvky: 173
Registrován: 11. 8. 2013, 16:49

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Rudiger »

Ve svém pokoji si zabalím těch pár drobností a gnómovi tam nechám na památku zaražené nože v trámu. Hezky vysoko aby si na ně musel vzít židli nebo žebřík až je bude chtít vyndat. Rozhodně to výzdobu vylepšilo.

Po cestě k molu si prohlížím luk který mi dal Mor. Je to dobrá práce. Dvakrát prohnutý, dostatečně silný aby prorazil i zbroj. Určitě mi skvěle poslouží. Sehnat k němu šípy a několik užitečností mě trochu zdrží, ale ne o moc. Na místo srazu dorazím jako první. Pro jistotu se skryji trochu stranou, kdyby snad Hanse napadlo, že se budeme hned snažit opustit město a vyslal sem zabijáky. Doufám, že ostatní v pořádku dorazí.

Nákup
2x Bundle of Arrows 2 coins
1x Healing potion 50 coins
1x Adventuring gear 20 coins
1x Dungeon Rations 3 coins
Vysoký šermíř se zdobeným kopím oblečený do zbroje.
charsheet
Uživatelský avatar
Thaddeus
Příspěvky: 93
Registrován: 1. 10. 2013, 12:27

Re: [DW-IC] Session 4: Ztracený svět

Příspěvek od Thaddeus »

Mor mě provedl městem, ve kterém jsem prožil své dětství, ale pak byl unesen a vychován v Korvinu na paladina. Popisoval mi svůj domov a vyprávěl příběhy neštěstí, násilí, vražd a zrady, které toto prokleté místo provází.

Naštěstí on zde vždy dokázal přežít a nezaplést se do problémů, což je něco, čemu se musím obdivovat. Sám jsem vždy spoléhal na to, že se za mě postaví můj řád, pokud bude potřeba. Ale dnes se, pod vedením Mora, naučím novému, lepšímu životu, ve kterém budu mít víc svobody v konání dobra, které káže svatý Worroch, bůh Oceli.

A začnu tím, že si seženu zásoby na přežití doby, než se Vaharina uklidní.

Short Sword, 8c, 1w
Shield, 15c, 2w
Bandages (3x use), 5c
1x healing potions, 50c
3x Antitoxin 3x10c, 0 weight
Svatý bojovník s modře zářícíma očima, jeho krejčí je kovář.
(Charsheet)
Zamčeno

Zpět na „Play-by-post Dungeon World“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti