[DW-IC] Session 3: Hansova pokladnice

Dungeon World a jeho hranie cez fórum
Zamčeno
Uživatelský avatar
Sogard
Příspěvky: 190
Registrován: 12. 8. 2013, 20:14

Re: [DW-IC] Vaharina

Příspěvek od Sogard »

"Ano myslim ze si na par nabozenskych hymnusov spominam. Dokonca aj jeden priamo Worrocky s nazvom
Bi a trhaj za vieru Worrochovsky rytieru!
. Ten bude na povzbudenie nasho sampiona najlepsi." odvetil som a usklabil sa na Ysoldu. Pristupil som k Zubajde blizsie a pokojne jej povedal:
"Ak dovolis prejdeme k tribune, aby sme mohli povzbudzovat nasho sampiona."

Pristupil som k nej co najblizsie, pricom som daval pozor aby sm mal ruky od sekery co najdalej a dodal som tak nekompromisne ako som vedel: "Musime sa taktiez uistit ze Bozi suboj vobec zacne a ze podmienky budu dodrzane. Zkurvysynom a dceram v tomto dome sa co sa tyka cti prilis verit neda. Nejeden by sa mohol dovercivo popalit."

Dobre som si pamatal ako som pred par mesiacmi bojoval v arene podobny suboj a ako ma Hans so svojou suitou obtiahol nielen o prachy co som na seba stavil ale takmer aj o zivot. A Nielen moj.
Uživatelský avatar
Rudiger
Příspěvky: 173
Registrován: 11. 8. 2013, 16:49

Re: [DW-IC] Vaharina

Příspěvek od Rudiger »

"Naser si," procedím skrz rty a napřáhnu proti Zubaté kopí. "Nikdo nikam sám nejde a pokud nám budeš stát v cestě useknu ti nohy abys nemusela klečet až budeš hledat svojí hlavu."

Vypadá drsně. Dokáže porazit sedm z desíti, možná osm, ale rozhodně ne devět. Já na její hru nepřistoupím a rozhodně se od ní nenechám zastrašit, ani si nechám rozkazovat co mám nebo nemám dělat.

Parley=9 leverage - Prostě jí zabiju. Teď a tady. Rovnou. Nevratně. Nebo se o to pokusím. A je nás víc sakra.
Vysoký šermíř se zdobeným kopím oblečený do zbroje.
charsheet
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [DW-IC] Vaharina

Příspěvek od Quentin »

Přestala vnímat ostatní a zadívala se Rudigerovi do očí

"Nejsem připravena přidat se k Bouři. A vy se zdáte víc než odhodlaní. Cestu k Hansovi máte volnou." Ustoupila za odbočku ke schodům "Střetneme se jindy a jinde." pokračuje v pomalé chůzi pozadu a mizí ve stínu.

podmínka, kterou na tvoji devítku má je "necháte mě odejít a můžete si jít k hansovi"
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Ysolda
Příspěvky: 250
Registrován: 11. 8. 2013, 16:45

Re: [DW-IC] Vaharina

Příspěvek od Ysolda »

"Chceš ten boží soud?" podívám se na Tadeáše. Je schopný tam vtrhnout sám.

"Když půjdeš sám, Hans si s Tebou asi dá souboj v aréně. Před obecenstvem to asi neodmítne," přemýšlím nahlas. "Byl by to takový hezký konec, Hanse porazil v rovném boji vyvolený bohů, který si pro něj přišel. Na nějakou pokladnici si nikdo ani nevzpomene.

Ale když půjdeme všichni, vhnou se na na nás všichni zbývající žoldáci tady, a možná i pár hostů, co se budou chtít zavděčit, a všichni si uvědomí, že to byla vloupačka s popravou."

Moc se mi to nelíbí. Bude pro všechny lepší, když Tadeáš půjde sám, a my ostatní ho budeme sledovat z prvního patra, kdyby se něco nedařilo. Lepší pro všechny, ale jenom pokud Tadeáše Hans nezabije.
Uživatelský avatar
Thaddeus
Příspěvky: 93
Registrován: 1. 10. 2013, 12:27

Re: [DW-IC] Vaharina

Příspěvek od Thaddeus »

"Ano, půjdu, teď už nemůžu couvnout," odpovím Ysoldě.

Hans vypadal, že zbraní vládnout umí, ale neměl by být velkou překážkou, je to přeci jenom především podnikatel. Má zranění se díky pomoci ostatních z velké části zacelila, má chvilková slabost nebude na překážku, takže se snad nemám čeho obávat. A kromě toho, jsem v právu.

"Nemám se čeho obávat, jsem v právu, Ysoldo."
Svatý bojovník s modře zářícíma očima, jeho krejčí je kovář.
(Charsheet)
Uživatelský avatar
Mor
Příspěvky: 132
Registrován: 4. 9. 2013, 14:40

Re: [DW-IC] Vaharina

Příspěvek od Mor »

Viem, že Worrochovho bojovníka v tomto hniezde skazenosti samého nenechám. Podrazy a zrada tu kvitnú ako biele lekná v jazierkach na nádvoriach luxusných vaharinských nevestincov. Ysolda má možno pravdu, ale ja sa viem skryť a zapadnúť medzi mužov v hľadisku, ak nejaký vo vzniknutom zmätku vôbec v dome ostali.
Zvraštil som čelo a pokúsil som sa predstaviť si priestor, ktorým sme prešli ako i mapu, ktorú sme mali. Potrebujem nájsť miesto, kde nebudem budiť prílišnú pozornosť, ale zároveň budem môcť zasiahnuť do arény, ak by sa veci vyvíjali príliš zle.
A v neposlednom rade miesto, z ktorého by sa dalo rýchlo a bezpečne utiecť, ak by sa veci posrali príliš. Ak bude treba, nedbám utekať ani cestou, ktorou sme sem so Sógardom a Rudigerom prišli.
Šľachovitý starý cigán, ktorý za celý život nevidel nič iné ako svoje mesto.
charsheet
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [DW-IC] Vaharina

Příspěvek od PbP GM »

More, můžeš si vybrat. Nahoře, kde byli šlechtici, je skoro prázdno. Nikdo by ti nebránil ve výhledu, a trvalo by dlouho, než by Tě možní pronásledovatelé dostihli, ale je těžké se schovat, když jsi sám na balkóně. Dole by ses mohl schovat v davu, ale bude pro tebe těžší zasáhnout. Máš pocit, že jsi tam zahlédl nějakou známou tvář.

Co děláš?

Thaddeusi, když sejdeš dolů do arény, diváci se utiší, a Hans na Tebe vrhne smutný pohled.

"Takže mě přece jen chceš soudit," řekne. Veškeré teplo z jeho očí zmizí, má v nich jen chlad.

"Nechtěl jsem, aby to tak skončilo. Děkuji ti, paladine, že jsi mě zbavil čarodějky, kterou jsem si nevědomky hřál na prsou, jako hada.

Ale věřím, že to co tu dělám, tento podnik, je něco, co je bohům milé, a jsem ochotný se s tebou utkat v souboji. V soudu bohů, kterému budou všichni tady svědci!" Jeho hlas zní jinak, než když s tebou mluvil uvnitř, tenhle používá na rozmluvu s davy. "Přineste mi meč!" křikne na služebnictvo.

Diváci na tebe vrhají podezřívavé pohledy. Kdo jsi? Co chceš? Přišel jsi zkazit zábavu, nebo jsi dnešní třešnička na dortu, která všechno udělá ještě zajímavější?

Co děláš?
Uživatelský avatar
Thaddeus
Příspěvky: 93
Registrován: 1. 10. 2013, 12:27

Re: [DW-IC] Session 3: Hansova pokladnice

Příspěvek od Thaddeus »

"Hansi," řeknu a nasadím hlas tak, aby mě všichni slyšeli. Učiteli rétoriky jsem kdysi řekl, že takhle křičet nikdy nebudu potřebovat. Čím dál víc na sobě vidím, jak je výcvik paladina chladně navržen pro maximální efektivitu ve vykonávání vůle Řádu. Nevím ale, nakolik je to tak správně. Budu si o tom někdy muset promluvit s představenými. Pokud se vrátím.

"Tvá slova tečou jako med, Hansi, a tvé publikum možná oklamaly," pokynu balkónům a usměji se.
"A možná sám věříš, že to, čím získáš zisk, je dobré. Dobré pro všechny. Ale řekni ostatním pravdu." Přitom vytáhnu palcát a potěžkám jej, abych neztratil pozornost davu.
"Řekni lidem pravdu, promluv o svých zločinech proti těm, kterým nabízíš vykoupení. Mluv o jedech, mluv o mučení, mluv o popravách těch, kdo věděli příliš mnoho." Mé oči se pomalu začínají modře lesknout a zaujímám bojový postoj.
"Řekni pravdu a upřímně lituj svých hříchů. Pak v sobě najdu milosrdenství, které káže Worroch." Věřím, že diváci si budou mít ještě dlouho o čem povídat, ale dobře jim u toho nebude.

"Nebo pozvedni meč a dokaž, že bohové jsou přeci jenom na tvé straně."
Svatý bojovník s modře zářícíma očima, jeho krejčí je kovář.
(Charsheet)
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [DW-IC] Session 3: Hansova pokladnice

Příspěvek od PbP GM »

Zatímco jsi mluvil, Hans svlékl zdobený kabátec a dal ho služebnictvu. Měl pod ním šupinovou zbroj. Donesli mu meč, dlouhý a leský, v jiné situaci by mohl vypadat jako hračka, ale tady ne.

Pak se ti Hans poprvé podíval do očí. Odevzdanost nahradila zloba. "Takové lži ti řekli? Kdo, ti samí, co se mě dnes pokusili okrást? Nestal ses jen nástrojem lupičů, paladine?

Uvidíme, co si o tom myslí Worroch."

Rozběhl se proti Tobě, na poslední chvíli zpomalil, a sekl, dlouhým vodorovným sekem.

Co děláš?
Uživatelský avatar
Mor
Příspěvky: 132
Registrován: 4. 9. 2013, 14:40

Re: [DW-IC] Session 3: Hansova pokladnice

Příspěvek od Mor »

Keď sa mi konečne podarilo predrať burácajúcim davom až k zábradliu celkom vpredu, Hans už stál sebavedomo v strehu s obnaženým mečom. Cítil som sa v rozvášnenej mase bitkárov a hrdlorezov trochu nesvoj. Ešte pred pár dňami by ma netrápilo nič iné ako rutinná ostražitosť človeka žijúceho v prostredí poháňanom len prerasteným egom a túžbou po bohatstve. V posledných dňoch som si však vyrobil až príliš veľa nepriateľov, aby som sa dokázal plne sústrediť na dianie pod sebou. V zátylku som cítil cudzí pohľad, ale nechcel som sa otočiť.
Dole v Aréne je priateľ, ktorý nasadzuje život, aby zbavil mesto smradľavej krysy.
Niečo mi tu ale stále celkom nesedí. Hansovi musí byť jasné, že Worrochove bratstvo má ten najtvrdší bojový výcvik v širokom okolí a že aj keď je dobrý šermiar, ľahký súper pred ním nestojí. Navyše mu pred pár chvíľami vybielili pokladnicu a čarami založili požiar v dome. Napriek tomu všetkému sa v jeho očiach zrkadlí nečakaná sebaistota a vyrovnanosť. Skutočne verí, že ho bohovia ochránia? Je snáď ochotný prijať trest za svoje činy? Alebo je to všetko len pasca?

Discern Realities: 2d6+1=8 What should I be on the lookout for?
Šľachovitý starý cigán, ktorý za celý život nevidel nič iné ako svoje mesto.
charsheet
Uživatelský avatar
Thaddeus
Příspěvky: 93
Registrován: 1. 10. 2013, 12:27

Re: [DW-IC] Session 3: Hansova pokladnice

Příspěvek od Thaddeus »

"Lež poznám, Hansi.
A mí... přátelé mluvili pravdu. Pravdu o tobě."

Připravím se, abych vykryl jeho ránu mečem ve své levé ruce. Nemám štít, musím improvizovat. A pokusím se rozdrtit jeho zbroj úderem palcátu.
HnS, dmg 2d6+1=6, 1d10=5


... něco tady nesedí. Že by si přeci jenom Worroch nepřál jeho smrt? Ještě uvidíme.
Svatý bojovník s modře zářícíma očima, jeho krejčí je kovář.
(Charsheet)
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [DW-IC] Session 3: Hansova pokladnice

Příspěvek od PbP GM »

Meč a palcát najednou je působivá kombinace, ale Thaddeův trénink s ní ne zcela počítal. Meč odletěl obloukem a zabodl se do písku. Hansův úder pokračoval, jen trochu zpomalený, a v tichu, které zavládlo po proslovech, zněl náraz podivně hlasitě.

(Hoď si 1d8+2 dmg)

Hans se usmál, a chytil meč do obou rukou. Bohové jsou na jeho straně! Diváci se rozkřičeli nadšením.

Co děláš?

More, všiml sis něčeho nezvyklého. Dole mezi lůzou se objevila postava v drahém rouchu. Poznáš tlustého kněze Worrocha z Vaharínského chrámu. Má rudý obličej a oddechuje, asi byl ve spěchu, v ruce má nějaký papír, asi dopis. Doprovází ho dva chrámoví stážní v kroužkových zbrojích s meči. Kněz chvilku čeká, než se začne cpát dopředu, nechce vypadat nedůstojně. Z arény ještě není vidět.

Což je asi dobře. Ta druhá věc, která ti strašila v hlavě, byla neméně důležitá. "More," řekne hlas, který poznáš. Vidíš trojici, kterou jsi naspoledy viděl té noci, kdy jsi Ysoldě na střeše předal Šavli bouří.

"To je náhodička," řekne, a tón naznačuje, že to náhodička není ani trochu. "Promluvíme si?"

Co děláš?
Uživatelský avatar
Thaddeus
Příspěvky: 93
Registrován: 1. 10. 2013, 12:27

Re: [DW-IC] Session 3: Hansova pokladnice

Příspěvek od Thaddeus »

1d8+2=10 -2 brnění => dmg 8, zbývá 12 hp

To nebyla hezká rána, meč projel pod zbroj a já cítím, že ztrácím krev. Tento souboj bych měl dokončit co nejrychleji.

"Worrochu, stůj při mě!" zvolám a rozeběhnu se proti Hansovi.
HnS 2d6+1=5, 1d10=7
Svatý bojovník s modře zářícíma očima, jeho krejčí je kovář.
(Charsheet)
Uživatelský avatar
Mor
Příspěvky: 132
Registrován: 4. 9. 2013, 14:40

Re: [DW-IC] Session 3: Hansova pokladnice

Příspěvek od Mor »

Keď som uvidel toho Worrochovho kňaza, ztuhol som. Toto nie je miesto, kam by prišiel bez vážneho dôvodu. A nepredpokladám, že by si z ničoho nič zmyslel zatvoriť Hansovu živnosť. Myšlienky sa mi prudko rozbehli a ich zbesilý tok prerušil až Durgov hlas.
Otočil som sa a nasadil masku strojeného pobavenia.
"Nebudem tvrdiť, že vás vidím rád a nepredpokladám, že moje pozvanie vydiskutovať si to pri poháriku príjmete," uškrnul som, lebo mi prišla táto vlastná poznámka celkom vtipná. Durgu s Drhajom očividne nepobavila a mne bolo jasné, že sa z tohoto nevykecám.
"Akiste ale pochopíte, že toto nie je dobrá chvíľa na vybavovanie si našich záležitostí a ospravedlníte ma, keď sa odporúčam," vyšvihol som sa na zábradlie a na okamih som zabalancoval: "Porozprávame sa niekde, kde nebude tak hlučno. Teraz ma ospravedlňte."
Niekoľkými dlhými krokmi po zábradlí sa pokúsim získať náskok, kým zase zoskočím medzi ľudí a stratím sa v dave.

Defy Danger: 2d6+2=13

Tých pár hundrajúcich divákov, ktorých som musel cestou odstrčiť onedlho opäť upútal súboj pod nimi a keď som sa skrčil dole pri jednom z pilierov podopierajom balkón nad nami, vedel som, že som sa tých troch striasol. Aspoň nachvíľu.
Opatrne som do fúkačky vložil uspávaciu šípku a rozhodol sa vyčkať, kým dopadne ďalšia Thaddeusova rana.
Šľachovitý starý cigán, ktorý za celý život nevidel nič iné ako svoje mesto.
charsheet
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [DW-IC] Session 3: Hansova pokladnice

Příspěvek od PbP GM »

More, Durga zaklel, ale dostihnout tě nedokázal. Při svém útěku jsi zahlédl ještě jednu známou tvář, dalšího kumpána s nožem v ruce, ale v davu ho po Tobě neměl odvahu hodit. Kdybys neutekl, měl bys ho v zádech.

Skupina se pomalu vydala za Tebou, ale po předešlích zkušenostech se jim nechtělo se rozdělit, a ve čtyřech se jim lidmi těžko prodíralo. Máš trochu času. Pohled do arény naznačil, že Thaddeus ho nejspíš má ještě méně.

Thaddee, Hans má možná skutečně na své straně bohy. Nebo je jenom opravdu dobrý, a na tebe doléhá únava. Hans uskočil před ranou palcátem, sekl, a když jsi nestihl kryt, a jeho rána skouzla a zasáhla tvoji ruku, vzpomněl sis, proč se takové těžké a pomalé zbraně obvykle používají se štítem. Palcát ti vypadl z ruky, Hans skočil dopředu, a než sis uvědomil co se děje, ležíš na zádech na krví páchnoucím písku. Jak může na pohled vypadat tak čistě, když tak páchne krví a smrtí?

(-1 ongoing na věci které děláš pravou rukou)

Hans stojí nad tebou. Zvedne meč, připravený tě probodnout. Ve tváři má smutek nad nevyhnutelností božího soudu, ale jeho oči jiskří touhou po krvi.

Obloha je úplně temná. Možná nejsou vidět hvězdy kvůli světlům města. Možná se temnota připravuje Tě obejmout.

Co děláš?
Zamčeno

Zpět na „Play-by-post Dungeon World“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti