[DW-IC] Session 2: Noc ve městě

Dungeon World a jeho hranie cez fórum
Zamčeno
Uživatelský avatar
Ysolda
Příspěvky: 250
Registrován: 11. 8. 2013, 16:45

[DW-IC] Session 2: Noc ve městě

Příspěvek od Ysolda »

Pak jsme odjeli zpátky do města. Irin jsme vrátili otci a inkasovali peníze, a já jsem si ho na chvíli odvedla stranou, a vysvětlila mu, co se stalo, a že by měl Irin co nejrychleji poslat na na univerzitu do Korvinu, pokud nechce, aby se stalo něco pravdu strašného. Dala jsem mu k tomu průvodní dopis, napsaný tradiční elfštinou foneticky v písmu říše, nic co by vzdělaný člověk nepochopil, ale pro někoho kdo neovládá oba jazyky to snad bude vypada jako šifra.

Prodala jsem nalezené věci, a rozdělila peníze, na každého vyšlo bezmála 150 mincí.

...

"Takže myslím, že to nebyla ztráta času," dokončím, a natáhnu se mimo lázeň, kde v bezpečí před mýdlovou vodou schovávám pohár s vínem.

"Ne?"
Uživatelský avatar
Rudiger
Příspěvky: 173
Registrován: 11. 8. 2013, 16:49

Re: [DW-IC] Vaharina

Příspěvek od Rudiger »

"Už jsem krvácel i méně," zadívám se na ruku do které se mi zakousla zombie. Ještě, že měla obyčejné lidské zuby, jinak bych asi přišel o ruku.
Natáhnu se do vany, zavřu oči a nechám teplou vodu odplavovat bolest a únavu z namožených svalů.
"Co ta kniha? Je s ní všechno v pořádku?" zeptám se Ysoldy.
Vysoký šermíř se zdobeným kopím oblečený do zbroje.
charsheet
Uživatelský avatar
Tanis
Příspěvky: 113
Registrován: 11. 8. 2013, 21:01

Re: [DW-IC] Vaharina

Příspěvek od Tanis »

Po prevzatí financií od Ysoldy poďakujem a vyberiem sa na nákupy. Výbavu si doplním o:

Antitoxín - 3x
Bandages - 5x
Shield - 1x
Long Sword - 1x
Spear - 1x
Bundle of Arrows - 1x

Až potom sa pridám k ostatný. Pohodlne ležím vo vani.

"Ja si myslím, že to bol veľmi zaujímavý quest. A poučný. Ďakujem vám priatelia za spoločnosť a oporu. Bez vás by to bolo oveľa ťažšie." - poviem a omývam si nové jazvy - "S radosťou s vami pôjdem o na ďalšiu cestu."
Vyššia postava a červeno hnedé vlasy po ľudskom otcovi. Po mame zdedil lásku k lesu, uhrančivý pohľad a nezlomnú dušu. Nosí krátke strnište aby zahalil svoje elfské črty. Krášli ho prekrásny vták, brnenie, dlhý meč, štít a oštep, o ktorý sa pri chôdzi opiera.
Character Sheet
Uživatelský avatar
Ysolda
Příspěvky: 250
Registrován: 11. 8. 2013, 16:45

Re: [DW-IC] Vaharina

Příspěvek od Ysolda »

"No, když se zeptáš takhle," řeknu, a po tváři se mi rozšíří úsměv, "tak bych asi řekla, že s ní není v pořádku nic."

"Ale pravda je taková, že jsem se do ní ještě ani nestihla podívat. Není to moc kniha pro čtení na veřejnosti."

"Sógarde, jak jsi chtěl po té čarodějnici věštit kde najdeš ty věci," změním téma, než začně personál lázní mít nějaká podezření, a při slově čarodějnice dostane můj úsměv trochu nepříjemný tvar. "Asi sis s nimi nechtěl jen vybavit jídelnu, ne? čím jsou důležité?"
Uživatelský avatar
Tanis
Příspěvky: 113
Registrován: 11. 8. 2013, 21:01

Re: [DW-IC] Vaharina

Příspěvek od Tanis »

Pozorne načúvam a ihneď mi blisne mysľou myšlienka na pomoc. Ísť spolu na ďalší quest by bolo super...
Vyššia postava a červeno hnedé vlasy po ľudskom otcovi. Po mame zdedil lásku k lesu, uhrančivý pohľad a nezlomnú dušu. Nosí krátke strnište aby zahalil svoje elfské črty. Krášli ho prekrásny vták, brnenie, dlhý meč, štít a oštep, o ktorý sa pri chôdzi opiera.
Character Sheet
Uživatelský avatar
Sogard
Příspěvky: 190
Registrován: 12. 8. 2013, 20:14

Re: [DW-IC] Vaharina

Příspěvek od Sogard »

Prave som po malom rebricku vstupoval do pariacej sa vody mojej kade v muzskej casti miestnosti, ked som cez plachtu zacul Ysoldinu otazku. Bol som uz trochu nachmeleny od neustaleho popijania, neviem ci by som bol inak tak zhovorcivy specialne tam kde ma usi este aj toaletna doska. Odpovedal som jej:

"Je velmi jednoduche, este som vam nespominal? Ked som sa dozvedel ako pustovnik o osude sveta a o Panovi hladu, nemal som ziadny ciel. Nic nemalo cenu. Naco bojovat ked vitazi aj porazeni su rovnako pohlteni, naco schranovat majetok ked bohac aj chudak su si pred Otcom rovni a naco milovat ked laska i nenavist bude mat len kratke trvanie."

Ponoril som hlavu pod vodu a nechal prijemne teplo zmyt aj poslednu spomienku na mrtve ocne bielko tecuce mi po lici.
Vynoril som sa az ked mi isli pluca prasknut a ciil som sa o nieco lepsie.

"Bol som obklopeny nechapajucim klanom, ktory sa stale hasteril, lpel na bezcennych veciach a veril v bezvyznamnych bohov. Nebyt klanoveho Velkeho Samana asi by som doteraz pustovnicil na Poslednej Hore a cakal na Dni Konca. Navrhol ze by som si mohol pred Koncom uctit svoj klan a nieco pren urobit. Vydal som sa teda na juh a zaumienil som si najst pozostatky klanovych hrdinov davno stratenych v minulosti. Hrutova ruka, lebka Mósulda Zjednotitela a Srdce Prvej Matky tie su mojim cielom. Ta striga nemala ani zamak Moci, pokusila sa ma nakrmit divadlom. Pche!"

Dvakrat som zatlieskal na personal tak ako som to vopred dohodol.

"Zatial su mi tieto artefakty vzdialene ale tusim uz kde su. Cestou k nim sa pritom snazim zachranit kazdy zivot ktory som schopny, pretoze kazdy patri Hladu, ale vsak to vam vykladam neustale. Teraz jedzme. Vykrmme sa a osladme si dni pre Koncom"

Sluzobnici ku kazdej kadi doniesli stolik s dvomi Jantarovymi kacicami s medovou-konakovou glazurou s plnkou z orechov a vzacnych kvetov - miestnou specialitou a Velkym dzbanom toho najlepsieho Razinskeho cerveneho.

"Jedzte." Vyzval som ostanych "Je to na mna."

A s chutou som sa pustil do jedla

Feast (15g) x 4= 60, ale ak je to menej tak sa potesim :D
Uživatelský avatar
Tanis
Příspěvky: 113
Registrován: 11. 8. 2013, 21:01

Re: [DW-IC] Vaharina

Příspěvek od Tanis »

Započúvam sa do príbehu Sogarda ponorený do horúcej vody. V jednom okamihu mi až prešiel mráz po chrbte. Jeho Pán Hladu nie je tak vzdielený viere v silu a spravodlivosť prírody, v ktorej harmóniy som bol vychovaný a ktorej spravodlivosť som cítil na vlastnej koži. A v nemalej miere ju i videl v praxy. Pravidlá, ktorých sa držia jak rastliny, tak zver, tak matky, tak predátory. Každý v lese, silný predátor i nepatrný hmyz je len tak silný, ako veľmi pozná svoje miesto a ako s ním žije.

Svet ľudí moc nepoznám, ale predsa len na mňa silne zapôsobila reč Sogarda...

Pijem len veľmi málo a jem rovnako tak. Napriek tomu vďačne poďakujem za pohostenie, pri čom sa mierne ukloním.
Vyššia postava a červeno hnedé vlasy po ľudskom otcovi. Po mame zdedil lásku k lesu, uhrančivý pohľad a nezlomnú dušu. Nosí krátke strnište aby zahalil svoje elfské črty. Krášli ho prekrásny vták, brnenie, dlhý meč, štít a oštep, o ktorý sa pri chôdzi opiera.
Character Sheet
Uživatelský avatar
Rudiger
Příspěvky: 173
Registrován: 11. 8. 2013, 16:49

Re: [DW-IC] Vaharina

Příspěvek od Rudiger »

Nechutí se zavrtím ve vaně když Sógard začne zase s těmi řečmi o Hladu, ale ten zbytek je už zajímavější. Trochu mu rozumím. Sám jsem zažil něco podobného. Nepochopení, odmítání, víru v pošetilou spravedlnost. V tom jsme si podobní, jenomže já, se narozdíl od něj nemám kam vrátit.
Raději se natáhnu a nacpu si plnou pusu masa a spláchnu ho pořádným douškem vína abych zahnal nepříjemné vzpomínky.
"A co s lebkou a tím zbytkem hodláte dělat?" Zeptám se ho ještě.
Vysoký šermíř se zdobeným kopím oblečený do zbroje.
charsheet
Uživatelský avatar
Ysolda
Příspěvky: 250
Registrován: 11. 8. 2013, 16:45

Re: [DW-IC] Vaharina

Příspěvek od Ysolda »

"Jo," řeknu, a vrhnu na exotické ovoce podezřívavý pohled. "A proč má tohle význam, když před hladem nic jiného význam nemá? Čím je hlava mrtvého chlápka výjimečná?"

Na chvilku se zamyslím.

"Tvůj klan ... potkali jste Pána Přízraků?" zeptám se opatrně. Pokud s tak stalo, nebude to hezká vzpomínka, a Sógard dost dobře možná bude poslední z klanu kdo žije, ale potřebuji to vědět, kdyby .... no radši na to nemyslet.

A ty divné květy s ořechy nejsou vůbec špatné.
Uživatelský avatar
Sogard
Příspěvky: 190
Registrován: 12. 8. 2013, 20:14

Re: [DW-IC] Vaharina

Příspěvek od Sogard »

Zosiroka som sa usmial sam pre seba.
"Slavne mrtve maso je rovnako nepodstatne ako kazde ine samozrejme. Pana Hladu zaujima len to co je zive. Je iste ze coskoro pride a tak ani ja o nejake lebky nestojim, ale moj klan ano. Tradicie duchov predkov, posvatnost tela a posledne odpocinutie v rodnej zemi. Proste nepodstatne sracky."

Prijemne teplo rozlievajuce sa zvnutra a zjasnenie farieb mi napovedali ze som za tu horibilnu sumu dostal skutocny zlty lotos a ze kuchar vie ako ho spravne marinovat s orieskmi Kuli-Kuli.

"To ze som sa pozostatky po mytoch, tak ako dalsi predo mnou vybral hladat je v podstate len hlupe gesto. Moj posledny vykrik pred Koncom: ,Aha takto marnim svoj cas', pretoze prazdna viera severanov si mysli ze je to podstatne. Povedal som si ze ich potesim ak sa da a donesiem im po com tuzia nech sa raduju tu chvilku do prichodu Otca. Ved mi moj rod dal na cestu aj hla dedicnu zbran."

Pohodim hlavou k sekere zatatej do stlpa nedaleko mojej kade bez ohladu na to ze ma nikto zo zenskej casti vidiet nemoze.

"Nie Ysolde ziadnu cenu tie zoschnute zvysky starych hrdinov nemaju. Jasne na severe by ich vyvazili zlatom... a to nielen klan Skulde ale cela Vrchvina ak nie Sever, ale Otec tu bude co nevidiet a tak aj tak jedine co sa s bohatstvom da robit je si ho poriadne uzit. V kazdom pripade nahanat sa po svete je lepsie ako sediet v jaskyni. Popritom mozno aj zachranim par zivotov pre Vecneho Zruta, nieze by to jemu v podstate nebolo jedno.
Cha cha"

Zasmial som sa. Nieco sa ma este pytala, ale isto to nebolo nic podstatne. Afrodiziakum pomaly zacinalo posobit a lahke narkoticke ucinky mi pomahali zabudnut na nevyhnutelny osud sveta v utrobach Pana Hladu. Hmm ta sluzticka co doniesla novu karafu ma naozaj peknu postavicku. Prikyvol som na nu majitelke kupelneho bordelu.
Uživatelský avatar
Ysolda
Příspěvky: 250
Registrován: 11. 8. 2013, 16:45

Re: [DW-IC] Vaharina

Příspěvek od Ysolda »

"Dobře, dobře, říkáš to pořád dokola. A teď to důležitý," řeknu, a trochu se mi plete jazyk.

"Proč jsi mi koupil k jídlu kytku? Tíms chtěl něco říct, nebo co? Já jsem elf jenom z poloviny, víš." Snažím se znít naštvaně, ale moc mi to nejde.
Uživatelský avatar
Rudiger
Příspěvky: 173
Registrován: 11. 8. 2013, 16:49

Re: [DW-IC] Vaharina

Příspěvek od Rudiger »

Poslouchám o čem Sógard vypráví a přitom jím. Je to trochu nešikonvé jíst takhle ve vodě, ale hodlám spořádat všechno do posledního kousku. Kromě vína toho si dám jenom trošku, nechci se opíjet.
"Možná nejsi ještě ztracený," zamumlám potichu a olíznu si zbytky omáčky z prstů. Kdyby mu bylo všechno jedno a byl zcela oddaný svému pánu zůstal by v té své plesnivé jeskyni ntermácel se po světě a nesnažil se potěšit své rodné.
Protáhnu se a zazývám. Je na čase se zvednout a odejít, ale vůbec se mi nechce. Je tak příjemné ležet v teplé vodě a jenom odpočívat s plným břichem.

"Elfové kytky nejedí?" Zesměji se.
Vysoký šermíř se zdobeným kopím oblečený do zbroje.
charsheet
Uživatelský avatar
Ysolda
Příspěvky: 250
Registrován: 11. 8. 2013, 16:45

Re: [DW-IC] Vaharina

Příspěvek od Ysolda »

"Jasně že jo. Mimo to, že chleba je taky kytka, akorát roztlučená na plocho nebo tak nějak. Ale elfům se občas říká pampeliškožrouti. Což asi nevíš, protože Bohyněví odkud jsi."

"Vidíš. Odkud jsi? A před čím utíkáš? Vypadáš jako muž na útěku," uchichtnu se. 'Potkáš vysokého tmavovlasého cizince, muže na útěku před svou minulostí,' to by byla věštba hodná cikánky, ne ruce v bažině. Krom toho, na kopci v hlubinách bažiny, co je to za blbost.

To víno je velice dobré.
Uživatelský avatar
Rudiger
Příspěvky: 173
Registrován: 11. 8. 2013, 16:49

Re: [DW-IC] Vaharina

Příspěvek od Rudiger »

"Přišel jsem z jihu," zabručím. Není mi příjemné, že se takhle vyptává. Hlavně jak ví, že před něčím utíkám? Někdo mě poznal a řekl jí to?
Opatrně se rozhlédnu, ale vše vypadá v pořádku. Nakonec oni takhle nejednají. Přišli by přímo a nezkoušeli na mě poslat někoho cizího. Vždy si dávali záležet aby hráli podle pravidel.
"Něco je špatného na pampeliškách?" Snažím se zavést hovor jinam. "Já je jedl a docela ujdou."
Ta tam je dřívější beztarostnost. Stejně to byl jenom falešný pocit. Měl bych se více soustředit. Jen kdyby ta hlava nebyla tak těžká.
Vysoký šermíř se zdobeným kopím oblečený do zbroje.
charsheet
Uživatelský avatar
Ysolda
Příspěvky: 250
Registrován: 11. 8. 2013, 16:45

Re: [DW-IC] Vaharina

Příspěvek od Ysolda »

"Nevím, nikdy jsem to nezkoušela," řeknu zamyšleně. "Ale pila jsem pampeliškové víno."

Zavrtím hlavou, spokojená s tím, co lazebnice provedla s mým vlasy. "Musím běžet. Mám ještě nějakou práci a tak."

Vstanu, nechám se opláchnout a osušit, a začnu se oblékat. Trochu se u toho motám. Na ten meč položený vedle lázně se místní personál koukal trochu podivně, přitom bych čekala, že to bude místní standard. Vrazi v lázni jsou v Korvinu oblíbená kratochvíle. Možná jenom nečekali někoho jako jsem já s mečem?
Zamčeno

Zpět na „Play-by-post Dungeon World“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti