[DW-POSTAVA] Skulde Sógard Hjólterson

Dungeon World a jeho hranie cez fórum
Uživatelský avatar
Sogard
Příspěvky: 190
Registrován: 12. 8. 2013, 20:14

[DW-POSTAVA] Skulde Sógard Hjólterson

Příspěvek od Sogard »

Skulde Sógard Hjólterson
Obrázek
Sogard Shattered Dream - Soundtrack
Skulde burial hymnus - Soundtrack
Slowly built anger
Description:
Zachmureny skald zo severu. Dlhe tmave a trochu zanedbane vlasy. Svalnate a pevne telo a runova sekera v hrsti. Vobec nie lacny kozeno-kozusinovy odev skryva v naprsnom puzdre dvojitu kostennu pistalu ktoru si sogard vystruhal z dedovych holennych kosti. Skvely melodicky hlas a hlava plna najrozlicnejsich melodii sveta - hlavne severu. V jeho dusi je rezignacia a jeho oblubene piesne su plne zmaru, bolesti a beznadeje. Mrtvy nezucastneny pohlad sa nezlucuje s jeho zamestnanim - zabavat stamgastov po krcmach, ti vsak beztak bardom do ocu nehladia a keby aj. Staci mi im oddrhovacka a zbesila znama melodia. A k tomu sa Sogard veru vie donutit. Potrebuje tych par strieborniakov co mu majitelia hostincov platia aby mohol ist dalej a nehlada si davy uctievatelov a napudrovane prdelky slachticien kdesi na kralovskom dvore. Niezeby jedno aj druhe na svojej puti nestretol a nevyuzil ked potreboval. Ma jasny ciel: musi najst to z ostatkov jeho najvyznamnejsich predkov co vietor casu zaniesol do inych krajin. Musia spocinut telom vo svojej zemi skor ako pride Otec Hladu a pohlti ...vsetko. Bohov, Demonov a ... ludi. Hlavne chutnych a tak zivych ludi. Aj ked mrtvi bodu Panom opovrhnuti, su predsa zoschnuti a hnili - bez sladkej stavy zivota, predsalen si Sogard zaumienil ze bude ctit davne tradicii klanu Hjóltersin z Vrchoviny a ako posledny cin pred Koncom Sveta vrati ich dusiam pokoj.

Str 13 (+1)
Dex 12 (0)
Con 15 ( +1)
Int 9 (0)
Wis 9 (0)
Cha 17 (+2)

Human Bard: When you first enter a civilized settlement someone who respects the custom of hospitality to minstrels will take you in as their guest.

Look: Dead Eyes, Wild Hair, Quality leather and fur Clothes, Fit Body, Father Of Hunger selfmade Medalion

Alignement: Neutral

Beliefs
  • Lord of Hunger will come inevitably. I want to bring the lost Artefacts of Highland home to fullfil the ancient dream of my clan. King-Druid has one of them in his possesion. I have to find a way to steal, buy or exchange it.
  • (Alignement)Lord of Hunger will come inevitably. Prevent any unneccessary deaths as all live belongs to Father of Hunger and he will get it when the time is ripe. Soon
  • Lord of Hunger will come inevitably. Experience all possible pleasures of flesh and mind before the End of Days. Someone in Vaharina has a Forbidden and Unique Magical drug called Tear of Salvation which is one-of-the-kind. I have to get it and try it.
HP: 21-2-=19
Damage: d6

Bonds:
I am writing a ballad about the final adventure of Ysolde - the DeadMaiden Bitch MaidenGeneral!
Rudiger is a ruthless killer, I have to prevent any unnecessary deads he could cause
Nechcem aby Ysolde umrela, je sikovna, odvazna a ma prednostne pravo na to pozriet sa Otcovi Hladu do tvare. Musim ju ochranit.
Morovi som slubil ze ked mi pomoze so ziskanim Lebky, napisem o nom hrdinsky epos ako o kralovi zlodejov.
Tadeas sa prilis spolieha na svojho Boha a preto je slaby.

Rezolvnute bondy:
Tanis trusted me with a secret. It was really foolish from him
Flint does not trust me, and for a good reason. I prove him he is right!
I wanna be there and see it when that beauty (Ysolde) dies. Probably Soon
I am working on converting Rudiger to my faith.

Gear:
Golds:1g
Dvojita kostenna pistala - zavalena v Burminom bordeli
Battle Axe (close, +1 Damage, 2 weight)
Archaicka truhlicka so zvlastnymi rytinami - vilin apartman (weight 2)
Kamenna pistala s vacsim poctom dierok ako je obvykle
Obycajny, nezdobeny a nudny leather armor (weight 1)
Bandages (3 uses)
Rucna kusa (weight 1)

Load: ž/10
---

Moves:
Bardic Lore: Dead and Undeads legends

Exp:
Session 1: Ciganska Party
+1 za mizerny hod na hns pri zachrane Flinta
+1 za prisernu hudbu lieciacu Tanisa
Session 1 End:
Alignement: +1 za zachranu zivota Istvana - rybarovho pomocnika
Jsme se dozvěděli jména nekromantů, nějaké detaily, a většina postav se poprvé setkala se Stínem. +1xp pro všechny
Irin/zombie golem byla celkem notable enemy. +1xp pro všechny
Bond s Ysoldou zmeneny (Musim ju ochranit) +1
Vysledok = 6 Exp
---
Session 2: Pohoda v kupeloch, rozjimanie pri ohnicku a domcek pre vilu
+1 za spliechanie vody z kade utociacemu severanovi do tvare
+1 za vynimocne slabe natahovanie sa s obrom o sekeru ktorou ma rezal
+1 zamyslenie sa nad Vilami a ich svetom
Session 2 End:
Alignment: Nikoho som nezachranil, takze nic
Otázky: (Suhlasim so Sosom co sa tyka odpovedi platnej pre celu grupu, pridavam moj komentar)
1) Ano : (Vila a jej drevofuzia) +1
2) Ano : (aj ked Sogard na tom nema ziadny podiel a v ziadnom boji nebol) +1
3) Ano : (prehistoricka kamenna pistala ? :D) +1
Bond: Resolvujem bond s Tanisom. Nielen to ze odisiel, ale aj som naznacil ze nebol vzdy priatelskym a nerozhodnym divochom - Secret +1
Vysledok =13Exp
---
Oddych pred vlupackou = +1 Level (-8 Exp),
Attribute:INT8- > INT9 = Modifier -1 -> 0
Move: Eldritch Tones

Session 3: Exkurzia Katakombami a Hansov gangsta house
Prieskum Kladivovej sochy v Katakombach +1
Obrana Mora pred sklenenym Golemom +1
Analyza situacia pri Arene +1
Pomoc Tadeasovi zhodenim klatika na strazcu v arene +1
Session 3 End:
Alignment: Nikoho som nezachranil, takze nic
Bond: I am working on converting Rudiger to my faith.: Rudiger nema zivot v ucte a to ani trochu.
1) Ano : Bosorky daco privolali z pekiel a su nepriatelky Pana Hladu +1
2) Ano : Golem +1
3) Ano : Zlato, sperky, dokumenty ... juhuu +1
Vysledok = 13Exp

Session 4: Abordaz morskych vlkov
Kamzicie skoky po ladovych kryhach a zachrana Mora +1
Prvy test zapastnej kuse +1
Oddych na plazi = +1 Level (-9 Exp, 6Exp zostava),
Attribute:CHA16- > CHA17
Move: Multiclass Dabbler - Fighter Merciless, CHA +1
Nahanacka s banditami 1 pokus +1
Nahanacka s banditami 2 pokus +1
Vysledok = 8Exp
Naposledy upravil(a) Sogard dne 18. 10. 2013, 16:23, celkem upraveno 33 x.
Zamčeno

Zpět na „Play-by-post Dungeon World“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti