[Hlavní téma] Metropolis (Postapo Setting)

Diskuse k Metropolis, hernímu prostředí postapo města.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Metropolis (Postapo Setting)

Příspěvek od Jerson »

Mno, pokud existuje něco jako Holografické centrum pro nejbohatší, tak to znamená že město musí fungovat minimálně tak dobře jako dnešní Johanesburg, Kalkata, Honkong nebo jiná podobná města. Možná bude poměr fungujícího centra a okolních slumů troch víc orientován na slumy, ale pořád to vyžaduje stovky tun jídla a vody každý den, pravidelně.

Voda by se dala brát z řeky, kterých by mohlo být celkem dost, ale jak to bude s jídlem, to by mě docela zajímalo. Hlavně mám dojem, že v Grónsku asi nebude moc úrodné půdy, na které by se dalo něco pěstovat, ani za dvecet let.

Jinak postavit města pro 30 miliónů lidí za čtyři roky se současnými technologiemi a veškerou potřebnou infrastrukturou ... to jako vážně? To by znamenalo asi tak padesát tisíc tun jídla denně.

Prostě ... je to pro mě naprosot neuvěřitelný setting jak historií, tak současností, neumím si představit jak by to Metropolis mohlo fungovat v jakékoliv fázi jeho existence. Těžko pak vymyslím nějaké nápady.
Cor

Re: Metropolis (Postapo Setting)

Příspěvek od Cor »

Mno, tak já taky nepočítám, že by to bylo v Grónsku a nepočítám, že to postavili "v nedaleké budoucnosti", ale v "blíže neurčené budoucnosti". A počítám s tím, že většina města je v desolátním stavu, zanesená naplavenou hlínou a pokrytá vegetací, takže...

Jídlo - lov, rybolov, zemědělství... (kdo to město navrhoval by asi dostal infarkt kdyby viděl že v místě kde bylo "Obamovo náměstí" jsou teď mezi troskami budov pole a jen uprostřed jednoho z nich vykukuje z nánosu zeminy Barakovo hlava)

Takhle se mi to docela líbí a má to pro mně svoje kouzlo, ale to je jen moje imaginace, nevím nakolik se shoduje s tím jak to Jakub zamýšlel.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Metropolis (Postapo Setting)

Příspěvek od Aljen »

Tiez sa mi paci Moja Londynska varianta kde Hypermesto prerastlo pamiatkami, pozulo ich a vyplulo tak ako sa mu zachcelo :)
BTW Dubai stavia celkom dost rychlo (vsak tam aj fici plno otrokov z azie)
tak to znamená že město musí fungovat minimálně tak dobře jako dnešní Johanesburg
Nemusi staci ze Holograficke Centrum po pade Spojazdnili pre smotanku a fici na jedinom funkcnom fuznom reaktore.
Paci sa mi kontrast ruskych matron v kozuchoch (vsak budme aspon realisticky tym globalnym ochladenim) ako si idu pozriet Eugena Onegina (Ktoreho Holodisk banda dobrodruhov s tazkymi stratami v bojoch s mutantami a raidermi vyhrabala z podzemia UniKniznice - pod domnienkou ze idu po blueprints na liek proti rakovine ci free energiu napriklad) a o par ulic vedla zamrza rodina dusiaca sa v stiplavom dyme pri ohniku z rozlamanych iPhonov
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Metropolis (Postapo Setting)

Příspěvek od Jarxes »

Cor: Mám pocit že sme v představě naladěný na stejnou vlnu. A ano, je fakt že by celej ten ostrov mohl bejt jedna velká ruina města, docela rád bych tam ale zachova il to oevřený prostředí velkých plání, lesů atp. což u ruin prostupujících vše moc nejde, navíc to okolí defakto vyživuje město, který by jinak asi zheblo (má sice svý snahy a pěstujou i v podzemí houby, prasata apod. ale to moc nestačí).

Jerson: Stručně... Hydroponika, země je schopná uživit 30 miliard lidí,... jo a proč se Grónsku říkalo zelená země??? Víš že Slovani jeden čas neznali zimu (teda ne jako ji známe dnes, nebyl sníh, led a teplota byla tak okolo 12-19 stupňů), a Sibiř jeden čas vůbec nezamrzala? Jo a taky, lidi studující zemské klima zjistili že prochází svými teplotními obdobími +/- , a teď je období plus jež má vyvrcholit přibližně do roku 2030...

Nakonec Wiki:
Cyklická povaha některých změn klimatu

Ve fanerozoiku pozorujeme cyklus asi 140 milionů let, kdy se mění přísun kosmického záření i globální teploty. Psali o něm Nir Shaviv a Ján Veizer.
Střídání dob ledových a meziledových posledního půl milionu let probíhá v rytmu cca 100 000 let. Příčinou jsou Milankovičovy cykly. Měnící se poloha Země vůči Slunci.
Období "zelené Sahary" (pluviály) se vrací v rytmu okolo 20 000 let. To je precese, měnící se směřování zemské osy. Díky tomu se mění postavení severní polokoule vůči Slunci.
Na severní polokouli, zejména v Atlantiku, pozorujeme cyklus cca 1500 let strídání teplých a chladných period. V holocénu je znám jako Bondův cyklus. Minulá teplá perioda bylo středověké optimum. Poslední chladná perioda byla tzv. malá doba ledová, která skončila v 19. století.


Jo a dodatek: Čína vystavěla v půl roce Pět 10 milionových měst... Jedno z nich jim trvalo dokonce jen dva měsíce.
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Metropolis (Postapo Setting)

Příspěvek od Jarxes »

Nová Lokace

Předpeklí

Tuny satanistů putují do tohoto místa pomoci s výkopem ohromné jámy... "Vpustíme je a oni očistí tento svět jednou pro vždy...", křičí fanaticky běsnící duchovní. Okolo výkopu je natěsnáno mnoho látkových stanů, a mezi nimi se úzkými uličkami potloukají nejrůznější ale vždy prapodivní a odpudiví lidé, mnohdy zmutovaní či úplně zmagoření (nejen vírou). Je to jen pár dní co se tu jeden člověk upálil za živa a ještě předtím kázal že oheň je jediná cesta k očištění, skrze oheň nás prý přijme Lucifer, nositel světla a naděje... Pravděpodobně nebyl zdaleka poslední.

Předpeklí je jedna z nemnoha velkých osad v Podzemním městě a byla zřízena v bývalém skladním prostoru. Krom satanistů se sem stahují různé prapodivné existence, například řezníkovy bych moc nevěřil že jde o hovězí guláš ať už v té omáčce plave cokoliv... Často se tu konají masové sebevraždy nejrůznějšího charakteru, vedoucí podle výkladu některých duchovních k pravému vykoupení, očištění temnotou a bůh ví čemu ještě. Satanisté mají mnoho kast, dělí je různé úhly pohledu, spory a dochází tak i ke konfliktům. Jedni věří že jejich smrt je vykoupí, ale jen pod vedením průvodce který jim pomůže nesejít z cesty k posmrtnému žití. Druzí věří že jen cizí krev může vykoupit jejich život, obětovávají proto zvířata i lidi a přímo vyhlíží boj a zabíjení. Třetí hloubí svůj výkop a stále věří že narazí na peklo, z něho se vyhrnou Satanovy vojska, očistí tento svět a odmění se věrným... Čtvrtí jsou ovlivnění kanibaly kteří tu vykupují mrtvé (ať už vysílené kopače, sebevrahy nebo šarvátkáře), věří že očištění duše jim nabízí pohlcení duše cizí, a to samozřejmě skrze jeho tělo, těžko říct jestli to vzniklo jako výmluva kanibalů nebo ne, každopádně někteří tomu opravdu věří.
Satanisté se nezdráhají zabíjet z jakéhokoliv důvodu, i když výbava, zbraně a jídlo patří k těm nejpodstatnějším. V zásadě Osady vycházejí jen s Kanibaly a Pašeráky, přehlížejí žoldáky,odpadlíky i stalkery ale jakékoliv s setkání se Satanisty může dopadnout dost špatně a je radno si stále hlídat okolí.
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
pipux
Příspěvky: 371
Registrován: 2. 3. 2010, 18:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Metropolis (Postapo Setting)

Příspěvek od pipux »

Předpeklí je popsáno dosti dobře!
Zrovna tato lokalita, z toho jak vyznívá, může být settingově neutrální - použitelná i v kdejakém fantasy, atd.
Nevím, jestli chceš slyšet zrovna tohle - ale neutrální Předpeklí, jako samostatný, stáhnutelný mikromodul, na 5 - 20 stránek, s popiskama jednotlivých frakcí a s mapkou, by vůbec nebylo marné.

Jednu otázečku: všichni mají rádi pěticípé hvězdy, to je jasné - co ale všechny ty kasty jinak sjednocuje (a zabraňuje před otevřenými střety)? - Je tu nějaká šedá eminence? Vzájemná závislost? ...
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Metropolis (Postapo Setting)

Příspěvek od morech11 »

tak trochu tým potichu preliezam a stále sa mi vracia... ty si vlastne vytvoril New York z Crysis 3 v Grónsku, right?
postapo prelezené vegetáciou sa mi páči oveľa viac, ako settingy Metra alebo Stalkera (aj keď originál mimoňské zóny v knihe od Strugackých boli tiež perfektné :) ), takže to ešte trochu polurkujem, ale celkom otvorene ma tam neoslovuje tá fantasy zložka :think: možno ale pár nápadov vykradnem :)
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Metropolis (Postapo Setting)

Příspěvek od Jarxes »

morech11 píše:tak trochu tým potichu preliezam a stále sa mi vracia... ty si vlastne vytvoril New York z Crysis 3 v Grónsku, right?
postapo prelezené vegetáciou sa mi páči oveľa viac, ako settingy Metra alebo Stalkera (aj keď originál mimoňské zóny v knihe od Strugackých boli tiež perfektné :) ), takže to ešte trochu polurkujem, ale celkom otvorene ma tam neoslovuje tá fantasy zložka :think: možno ale pár nápadov vykradnem :)
No jak kde, jsou části kde nic neroste a podobaj se spíš tomu z Metra, a potom sou části kde roste všelicos ještě celkem normálního (možná zmutovaná, ale stále vegetace podobná té před Katastrofou) i nenormálního (rostlinstvo podobné tomu co jste mohli vidět třeba ve Válce válce světů který občas tvoří něco co vypadá jako nádor nebo kokon, tohle svinstvo někdy dokonce líhne mutanty nebo tvoří jejich hnízda)
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Metropolis (Postapo Setting)

Příspěvek od Jarxes »

pipux píše:Předpeklí je popsáno dosti dobře!
Zrovna tato lokalita, z toho jak vyznívá, může být settingově neutrální - použitelná i v kdejakém fantasy, atd.
Nevím, jestli chceš slyšet zrovna tohle - ale neutrální Předpeklí, jako samostatný, stáhnutelný mikromodul, na 5 - 20 stránek, s popiskama jednotlivých frakcí a s mapkou, by vůbec nebylo marné.

Jednu otázečku: všichni mají rádi pěticípé hvězdy, to je jasné - co ale všechny ty kasty jinak sjednocuje (a zabraňuje před otevřenými střety)? - Je tu nějaká šedá eminence? Vzájemná závislost? ...
Mikromodul neplánuju, ale sem rád že se líbí.
Ad Sjednotitel - Výkop je považován za náboženskou modlu, podobně jako Mecca, jde o místo které je nejblíž peklu (Alespoň morálně :-)= ), každý satanista se sem jednou v životě chce podívat (co kdyby se to "kopačům" podařilo, určitě nechtějí být za nevěrné a tak nikdo ze satanistů tu možnost přímo nevyvrací...).
Naposledy upravil(a) Jarxes dne 12. 3. 2013, 13:57, celkem upraveno 1 x.
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Metropolis (Postapo Setting)

Příspěvek od Jarxes »

Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Metropolis (Postapo Setting)

Příspěvek od Jarxes »

Rozdělaná příručka Metropolis
( zatim jen rozdělaný text bez úprav atp. )
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Metropolis (Postapo Setting)

Příspěvek od Jarxes »

Nějak mi to tu chcíplo... :-) Takže v sobotu (když bude zájem) trochu pokecám o Metropolis na malým srazu RPGčkářů v Praze (Tedy když mi do toho něco nevlítne, doufám ale že se dostavim).

Příručku brzy reuploadnu, přibude něco o prostředí (bude tam i to co je k nalezení zde v diskuzi, v plánu je celá sekce, zatím však není hotová), Sekce tvorby postavy bude dokončena zcela, mám na papíře i něco do nové sekce "Hraní", kde je k nalezení pojednání o tom jak hra probíhá (Jen prostě, pro hráče a jejich budoucí postavy), nevím ale ještě jestli to dám hned koncepčně dohromady (to bude ještě asi chvilku trvat).

Udělal jsem si "schéma" toho jak asi bude vypadat obsah:
Příručka bude oboustranná, přední strana nabídne hlavní informace, feeling a vše pro hráče. Zadní část potom bude místem pro vypravěče, nabídne systém hry, sekci o samotném vyprávění, o utváření příběhu a nakonec ukázkové příběhy a dobrodružství...

Přední Část:
Úvod
Tvorba Postav
Hraní
Prostředí
Svět
Vybavení
Základní Bestiář

Zadní Část:
Vyprávění
Systém
Příběh
Ukázkové Příběhy / Ukázkové Materiály

Nakonec text vyjde odhadem na 100 stran A4 (nebo i víc :) ), v menším formátu by se to tedy velikostí přibližně rovnalo DrD2 (S obrázky). Byl bych moc rád kdyby se našel někdo ochotný udělat tomu nějaký obrázky $D .
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
Belden
Příspěvky: 214
Registrován: 28. 2. 2012, 17:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Metropolis (Postapo Setting)

Příspěvek od Belden »

Tak jsem po delší době zavítal do tohoto tématu a má první otázka byla: ono to má mít i vlastní systém?

Popravdě, příjde mi, že už samotná tvorba settingu je dosti velkým soustem, natožpak ještě s celou novou hrou. Raději udělej pořádně setting a hraj v něm podle již existujícího, odladěného a funkčního systému.

O tvorbě her toho bylo napsáno hodně v jiných tématech. Začínat tvorbu systému deníkem není dobrý nápad. Pokračovat tvorbou postavy rovněž. Věř mi. Před čtyřmi lety jsem postupoval zrovna tak a nefungovalo to.
Nakonec text vyjde odhadem na 100 stran A4 (nebo i víc :) )
To nikdo nebude číst. Možná ti literární masochisti, kteří se prokousali celým Voidem.
Z věku uniformity, z věku osamocení, z věku Velkého bratra, z věku doublethinku – zdravím vás!
George Orwell – 1984
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Metropolis (Postapo Setting)

Příspěvek od Jarxes »

Beldene, Systém pro hru bude dost jednoduchý... Já sem ORP (Open Role Play) hráč a komplikovaná pravidla kterými je světový i domácí trh přesycen mi nevyhovují (i když mnohdy spolu s pravidly nabízí zajímavé nápady a pohledy na hru nebo celé settingy). Když hraju, hlavně se mluví, a kostky přijdou do ruky jen párkrát za sezení (Většinou to napočítám do deseti prstů :) ), opravdu volné hře se nejvíce přiblížilo DRD2, který podporuje volnost hry a současně minimalizuje pravidla, dokonce i (ikdyž tak nějak neurčitě) podporuje vynechávání hodů a dává možnost rozhodnout vypravěči i hráčům.
DnD má taky dost jednoduchý pravidla (Co sem četl tak má snad jen jednu universální mechaniku, aspoň doufám že si to nepletu), i když to vyvažuje podstatně množství povolání, jejich zvláštních schopností a k tomu i pár archetypů od každého povolání aby toho nebylo tak málo $D , těch vlastností maj snad devět nebo i víc, a ktomu ty nevázaný dovednosti (teda jestli ještě sou)... A já osobně bych v tom tedy měl pořádný guláš, a ani bych se jim na to nevysrl.
FATE a GURPS mi osobně nepřijdou prostý a jednoduchý, určitě ne pro Openroleplayera nebo začátečníky kteří chtějí spíš děj a atmošku nežli tabulky, kostky, statistiky atp.

Systém v brožuře Metropolis je/bude (už existuje ale v příručce ještě není tak jako většina toho ostatního :roll: ) jednoduchý systém pro interaktivní hru kde se dá maximální přednost hře před pravidly. Půjde o jednu hlavní mechaniku pro všechny události, půjde o pravidlo pravděpodobnosti (pravděpodobnost toho že se postavě činnost podaří či ne je klíčový prvek systému) a to je defakto jádro celého systému, potom tu bude text o tom jak ve hře fungují vlastnosti a zvláštní schopnosti povolání, atd (prostě ostatní funkce který by měl Vypravěč určitě znát)...
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Metropolis (Postapo Setting)

Příspěvek od Jerson »

no na ten jednoduchý systém jsem zvědav. hlavně nezapomeň na to že pokud nemá hrát tvou hru kdo jedna skupina, je třeba aby pravidla zvládli použít i jiní hráči, kteří můžou mít jiné herní potřeby.
Zamčeno

Zpět na „Metropolis“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti