[Dizkuze a Tvorba] Subtech

Diskuse k Metropolis, hernímu prostředí postapo města.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dizkuze a Tvorba] Subtech

Příspěvek od Aljen »

Mimochodem Aljene: V knize stalker (Piknik u cesty), byli taky anomálie, a to že je to způsobeno Neznámou mimozemskou technologií (která se nedá vysvětlit a nechápeme ji) není zas tak daleko od neznámého okolo anomálií
Ano tu knihu poznam velmi dobre a uz celkom dlho
To ale neznamena ze Cokolvek je lepsie s anomaliami

V kazdom pripade som zvedavy ci sa ti podari to co robis zjednotit a ucesat. A hlavne ake su tie tvoje napady ktore si neodkopiroval z inych zdrojov
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dizkuze a Tvorba] Subtech

Příspěvek od Jerson »

Jakub88 píše:Jaký je vysvětlení v Avatarovy? Já ho tam nějak nezaznamenal... (to jako že to držej ty větívky? :D To by moc uvěřitelný nebylo )
Magnetická levitace.

Ještě k anomáliím. Proč nemáš třeba anomálii, která by lidi změnila místo aby je zabíjela? Třeba přehozené stranové vidění?

Mimochodem, uvědomuje si někdo, že Metro a Stalker nejsou od sebe až tak daleko? Děláte jak kdyby to byly jabka a hrušky, a přitom jsou to spíš jablka, Goldeny (zelený) a klasik (červený)... :D[/quote]
To víme, ale to že nejsou daleko neznamená, že se hodí mít oboje najednou.
York píše:"Jak se takové létající město zásobuje dostatkem vody?" mi přijde jako trochu jiný druh kritiky, než "mě se to nelíbí." Že se to nebude líbit všem je jasné, každý má jiné preference.
Nevím jestli je to lepší nebo horší kritika. Tak nebo onak tu tři lidé můj způsob kritiky jejich díla ocenili, jeden další i v pravidlech vydaných a další tři si jí vyžádali.
Argonantův článek jsem si přečetl a snažím se kritizovat konstruktivně.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dizkuze a Tvorba] Subtech

Příspěvek od Aljen »

Třeba přehozené stranové vidění?
ma tam tu Kreslenu realitu od Bubaka co robil pre NOS.
a nezname mnozstvo vlastnych anomalii ktore este nie su vo word podobe
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [Dizkuze a Tvorba] Subtech

Příspěvek od York »

Jerson píše:Tak nebo onak tu tři lidé můj způsob kritiky jejich díla ocenili, jeden další i v pravidlech vydaných a další tři si jí vyžádali.
Však jsem tě taky citoval jako příklad (povětšinou) konstruktivního kritika.
Uživatelský avatar
Cor
Příspěvky: 1189
Registrován: 26. 3. 2013, 10:10

Re: [Dizkuze a Tvorba] Subtech

Příspěvek od Cor »

Když už mají anomálie být, snažil bych se alespoň o to, aby přecejenom byla v jejich chování nějaká logika a nepůsobilo to tak magicky. Ony fyzikální zákonitosti mohou samy o sobě vytvářet hodně bizarní jevy a situace, tak proč to nevyužít namísto toho, aby je člověk vyhodil z okna úplně. Ta anomálie je nějaké porušení fyzikálních zákonů (není třeba vysvětlovat proč - protože to ani nejde, my takové anomálie nemáme), ale její následky by nemusely, ne? ;)


Příklad: létající ostrovy
- nelíbí se mi, když je to stylem "ostrovy lítají, ale dá se z nich spadnout, pro všechno ostatní funguje gravitace normálně
- líbilo by se mi, kdyby to bylo stylem "anomálie je bublina pod ostrovy a převrací směr gravitace, takže když do ní vlezeš, tak "spadneš" nahoru, kde zůstaneš na hraně anomálie zaseklý ve stavu beztíže dokud se nevytáhneš na ostrov" nebo "anomálie je supersilné magnetické pole a ostrovy jsou plné železa, pokud tam vlezeš ověšený železem, asi tě to vylevituje nahoru, ostrovy musí být ukotveny něčím k zemi, aby je to neodpudilo stranou" nebo "v anomálii je stav beztíže, jen na ostrovech je gravitace, takže k nim jde vyskočit nebo přeskakovat mezi nimi dlouhými skoky"...prostě tomu dát nějakou provázanost a vnitřní logiku.

V případě Jersonovské otázky s vodou/deštěm to pak lze snadno domyslet do důsledků - pokud je tam převrácená gravitace, určité množství vody se bude asi hromadit (dokud se nevypaří nebo není odsáta) v předělu těch dvou gravitačních polí, zbytek nejspíš stékat po "povrchu" anomálie. Pokud v anomálii je stav beztíže, pak se bude voda hromadit v celé anomálii a po vydatných deštích to může být docela vtipné, dokonce to může ostrovy zaplavit. A pokud je to magnetismus, tak to nemusíš řešit, ale zase musíš řešit eventualitu, že někdo ostrov/y odkotví a ty mohou poodlétnout a spadnout na zem...
Zamčeno

Zpět na „Metropolis“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti