Rozcestník

Diskuse k Metropolis, hernímu prostředí postapo města.
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozcestník

Příspěvek od Jarxes »

PardGalen píše:Bude někde nějaká ukázka z příručky?
Jsou v plánu komunitní stránky (pro komunitu "Hry na hrdiny" vzniklou na fb), v rámci ní bysme potom upouštěli nějaké střípky (sem tam kresbu, něco z příručky) a nakonec určitě bude i "light" verze stáhnutelná zdarma, krom toho i placená plná PDF verze a samozřejmě tištěná verze, kniha se plánuje jen v tvrdé vazbě, taky je v plánu možnost udělat i krabice kde by krom příručky byli i doplňky a něco navíc, ta souvisí s možností prezentovat se na startovac.cz - českém kikstarteru, byly by pak dvě verze krabic, papírová a steelbook (hlavně jako odměny pro donory, ale pár by se asi vyrobilo navíc).
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Rozcestník

Příspěvek od Alef0 »

aky naklad sa planuje?
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozcestník

Příspěvek od Jarxes »

Alef0 píše:aky naklad sa planuje?
To radši nebudu zatím prozrazovat, uvidíme jaká bude domluva a také zda bude nějaká odezva na startovači (Jsem pesimista, tak radši nebudu strašit :D )
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozcestník

Příspěvek od OnGe »

Normálně se začínám bát :lol:

Jestli chceš nějakou odezvu na startovači, tak musíš taky někomu říct, že tam vybíráš prachy, protože (věř nebo ne) jen málo lidí si takhle odpoledne "tak do čehopak bych mohl nalít prachy dneska" a jde proklikávat pseudokickstartery, jestli tam náhodou nenarazí na něco zajímavého ;)

EDIT: Krom toho to nemáš na startovači, ale na fondomatu a dát si jako cíl 100k, to je opravdu mazec :D
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozcestník

Příspěvek od Aljen »

100k ???
mam dojem zi si zatal Sammaelovski vysoko

Predsalen PDFiek za tu cenu co chces je v sirom svete a na kickstarteri spusta (aj v danom zanri) a prepytujem so 100% vacsou istotou kvality.

Nuz drzim palce, ale podla mna tudy cesta v CZSK nevede
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Rozcestník

Příspěvek od Alef0 »

Ono obvykle sa v nových Kickstarteroch uvádza, že na čo sa tie peniaze idú použiť a aké sú riziká. Pozri napr. Fate Dice a dole sekciu Risks and Challenges.

Je totiž rozdiel, či sa tých 100 kKč použije na vývoj hry alebo na zlato, ktorým bude obrúbená väzba zberateľskej edície, alebo či to autor natlačí za 20 tisíc a za zvyšných 80 odletí do Dubaja. Inými slovami, mne osobne nie je vôbec jasné, na čo je potrebných až toľko peňazí. (Ak na tlač, tak ten náklad musí byť mimozemsky zbytočne veľký.)

Určite to chce spropagovať, o to viac, že u nás veľmi tieto kickstarter-ripoffy veľmi neletia.

Plus, je ten projekt All-or-nothing? Vrátia sa mi peniaze, ak sa to nezafinancuje?
To radši nebudu zatím prozrazovat.
Dračí doupě 2 malo primárny náklad 2000 kusov, to len pre obraz.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozcestník

Příspěvek od Jarxes »

Bude to i na startovači...
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozcestník

Příspěvek od OnGe »

Jakub88 píše:Bude to i na startovači...
Jako myslíš, že když se to nevybere na jednom, tak se to na dvou vybere líp? Zkusi si to ještě rozmyslet ;)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Rozcestník

Příspěvek od Alef0 »

Ešte mi napadlo: teraz pozerám, že projekt sa spustil 9. 6. a furt je tam nula. Možno by bolo dobré presvedčiť kamarátov, nech tam aspoň pro forma niečo pledgnú, lebo tá nula tam vyzerá dosť smutne.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozcestník

Příspěvek od OnGe »

Alef0 píše:Ešte mi napadlo: teraz pozerám, že projekt sa spustil 9. 6. a furt je tam nula. Možno by bolo dobré presvedčiť kamarátov, nech tam aspoň pro forma niečo pledgnú, lebo tá nula tam vyzerá dosť smutne.
Ano, ano... na crowdfunding je třeba vymyslet úplně nové techniky na oblbování lidí. Přispívat pod cizím jménem na vlastní projekt, aby byl vidět "zájem", pledgnout 50x nějakou odměnu, aby se dosálo cíle, stát se hrdinou a pak získané odměny prodat o polovinu dráž, vytypovat pár přispivatelů a nabídnout jim nějakou pyramidovinu, aby přemluvili k přispívání i kamarády. A to jsme pořád v začátku!

Úplně novej svět, tohleto :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Rozcestník

Příspěvek od Sparkle »

Hele, fondomat si bere jen 4 % provizi zatímco startovač 9 % :)
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozcestník

Příspěvek od Jarxes »

Sparkle píše:Hele, fondomat si bere jen 4 % provizi zatímco startovač 9 % :)
Jo a na fondomatu neni ale moc lidí, a celkově sem tam neviděl zatim moc úspěšnejch projektů... Např ten filmový projekt, na startovači už má 1 007 korun, na fondomatu 0 kč... Stačí se jen podívat na projekty obecně, fondomat má alespoň nějakou částu u méně než poloviny projektů, startovač má aspoň něco u každého projektu (i když jich není tolik)...

Navíc na fondomatu maj blbost v tom, že jde platit jen přes pay pal, a po odsouhlasení nejdou projekty už vůbec upravit (co se popisu týče)...
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Rozcestník

Příspěvek od Alef0 »

Fondomat naozaj nemá ani jeden úspešný projekt, a tuším ani žiadny, čo je aspoň v polovici. Ale bodaj by nie, keď si tam všetci žiadajú dosť veľké čiastky -- divadelné predstavenie potrebuje 20 tisíc, čo je uveriteľné, ale niekto tam chce sto tisíc, aby mu zaplatili vývoj webového portálu...

Startovac má 7 úspešných projektov, s priemernou požadovanou čiastkou 50 tisíc: výnimkou sú 200 tisícové Brány Skeldalu, ale to sú... Brány Skeldalu.

Ale áno, rozhodne to tam vyzerá veselšie než na Fondomate.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozcestník

Příspěvek od Aljen »

Ono je to uz same o sebe neskutocne rojcenie.
Pytat niekolkotisic na nieco z coho nic nevidno, ziadne ukazky, ziadne realne plany.
A hlavne za cim nestoji ziadne zvucne meno alebo prequel.

Ak niekto da neznamemu autorovi na vyvoj tak to bude mozno tak max 1 euro.

Sorry Jakub88 ale tieto crawfunding aktivity ti nebudu naklonene.
Chces prilis vela za prilis malo a naviac nie je ziadna zaruka ze tych potencialnych par desiatok mecenasov vobec dostane nieco co aspon trochu chcu.

To mas tak, ak by nieco podobne dali na crowfunding Ecthelioni alebo Eric tak to by som to zrejme aj podporil...
viem ze by projekt dokoncili, neodflakli a pravdepodobne by aj bol podla mojho gusta - o com by ma presvedcili prezentaciou projektu.

Hadam najdes inu cestu

BTW tolkol likeov na FB ale ziaden prispevok na fondomat, to aj nieco o Like feature hovori
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozcestník

Příspěvek od OnGe »

Nevím jak to má fondomat, ale u startovače v těch 9% nejsou (ani) bankovní poplatky. Reálně bych to hádal na 10-12% se vším všudy. Jinak fondomat umožňuje platbu různými způsoby, ale vyplácí pouze na paypal účet (čert ví proč).

Ale jinak je úplně buřt, jestli na tom nebo onom "jsou lidi". Ty lidi si tam musíš nahnat sám. Z toho důvodu taky nedává moc smysl to honit na dvou sajtách najednou, protože tím akorát budeš tříštit zájem lidí.

Můžu se ale zeptat, na co by mělo padnout těch 100k? A proč zrovna tolik?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Zamčeno

Zpět na „Metropolis“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host