[freeform] Rock, blood and mariujana

Hraní Primetime Adventures přes fórum s Joem jako producentem.

Moderátor: Joe

Zamčeno
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

[freeform] Rock, blood and mariujana

Příspěvek od jonka »

Postavy

Bertram
Malcolm
Jerome

Nápad
Píše se rok 1972. Právě propukla aféra Watergate a USA jsou ve na vrcholu války s Vietnamem, kde se schyluje k vyvrcholení a možnému ukončení. Celou zemi ovládají nepokoje proti vládě i proti vedené válce. Nikdo však neví, že to nejsou lidé, kteří v této hře tahají za delší nitky...

Soundtrack

Faith No More - King for a Day
Creedence Clearwater Revival - Fortunate Son
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: [freeform] Rock, blood and mariujana

Příspěvek od jonka »

(záběry černobílé kamery shora, bez zvuku a přitom jdoucí titulky)

Shromáždění lidí uprostřed parku, energický mluvčí na podiu mává rukama a hlasitě gestikuluje k davu. Přijíždí policejní auta, je jich mnoho a z každého vystupuje několik příslušníků San franciské policie. Spousta z nich s obušky míří do davu s napřaženýmy rukama a v zápětí udeří. Dav prchá, ale policistů je čím dál víc. Dochází k lokálním potyčkám a honičkám, dav je rozehnán.

(střih, barevná kamera) (hudba v průběhu běhu)

Běžící nohy člověka. Kamera se pomalu vzdajuje na tělo běžící ulicí až se vzdálí do bodu, kdy vidí čtyři osoby běžící postranní ulicí. (dlouhý běh) Pronásledují je z povzdálí policisté.
Čtveřice zabíhá do opuštěného baráku a všichni běžci hlasitě vydýchávají předchozí běh. Někteří v předklonu, jiní v sedě, další opření o stěnu.
Policejní sbor mezitím obsadil místa kolem staré budovy. Někteří namířili pistole, jiné také vydýchávají předchozí běh opřeni o stěnu. Všeobecné hluboké dýchání doprovázené střídáním kamery následuje hlasitý výkřík z megafonu:

"Stát. Jste obklíčeni policejním sborem v okolí budovy. Jste obviněni z nepovoleného shromažďování a pobuřování společnosti. Vzdejte se dobrovolně, a nebudeme střílet."

(záběr dovnitř budovy)

Čtyři postavy v místnosti těžce oddychovali. Po té co nechyly odeznít hlas z amplionu venku se na sebe pomalu podívaly. Vousatý hromobijec (Malcolm) zadýchaně pronesl.
"Kurva chlapi, já se jen přišel podívat o co tedy kurva jde a najednou se proberu a za zády mám bandu poldů. Co to kurva je?"

"Pánové, tady se jedná evidentně o nepřiměřený zásah policie. Jejich zákrok byl neadekvátní", promluvil člověk v kostkované košili a brýlemi se silnými obroučkami. (investigativní žurnalista, NPC)

"Kurva drž hubu. Fízlové všude kolem nás a ty se tady sereš s takovými hovadinami", řekl černovlasý třicátník v čelence. (Jerome)
Záběr na Bertrama. V klidu si prohlížel všechny v místosti a posuzoval, kdo má jakou schopnost přežití v případě násilného kontaktu.

"Nepanikařte sakra", ozval se muž s čelenkou. "Musíme zachovat klid". po chvilce ticha se podíval na ostatní: "leda..., že by měl někdo kurva dobrý nápad jak se odsud dostat."
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: [freeform] Rock, blood and mariujana

Příspěvek od Joe »

Bertram si zotrel kvapku potu z čela.
"Idem to obzrieť zhora..." trhol palcom na strop nad nimi a rozbehol sa k neďalekým schodom bez zábradlia.
Prvé poschodie vynechal a zastavil sa na druhom. Postupne prechádzal okolo miestností s rozdrobenou omietkou a hľadal príhodne zatemnené okná, vedúce do okolitých ulíc. Tu a tam opatrne vyzrel von a postupne nachádzal policajtov kryjúcich sa za autami, smetnými nádobami, rohmi okolitých budov a niektorí z nich dokonca vybehli na strechu nízkeho obchodu pri neďalekej benzínke. Benzínka...

Bertram sa usmial a vydal sa späť dole.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [freeform] Rock, blood and mariujana

Příspěvek od Antharon »

Malcolm pristúpil k zabendenému oknu a škvírkou pozerál do ulice.
"Tak tadiaľto to nepojde," svetlo prenikajúce pomedzi dosky osvetlilo jeho znepokojenú tvár, "musíme nájsť inú cestu. Bežte sa pozrieť, či tu nie je zadný vchod. A my ostatní zabarikádujeme dvere. Ja sa vzdať nemôžem."

Pribehol k príborníku a začal ho tlačiť smerom k dverám...
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: [freeform] Rock, blood and mariujana

Příspěvek od Joe »

Žurnalista vzpurne zdvihol bradu.
"Mali by sme ich konfrontovať! Nemajú si tu čo dovoľovať na slobodných občanov!"
Obišiel Malcolma tlačiaceho príborník a vydal sa smerom k hlavnému vchodu. Bertram bol však rýchlejší a položil mu ruku na plece.

"Človeče, vy ste asi v poslednej dobe neboli na mnohých protestných pochodoch, čo?" mierne sa usmial. "Ako tak pozerám na váš čisto nový vlnený sveter a bezchybne upravené rifle, len to potvrdzuje moju domnienku...".

Žurnalista chcel niečo nabubralo odvetiť, ale pri pohľade na Bertrama sa zháčil a pár sekúnd len naprázdno otváral a zatváral ústa. Bertram ho potisol smerom k Malcolmovi a spoločne sa pridali k jeho snahe zabarikádovať vchod.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: [freeform] Rock, blood and mariujana

Příspěvek od jonka »

"Do prdele, zasraní poldové", láteřil Jerome a nervozně přecházel z jednoho místa na druhé.

"Za náma už je jen benzínka", ozval se Bertram.

"Benzinka, benzinka", opakoval si jakoby pro sebe mumlající Jerome. Náhle se jeho obočí povytáhlo a bylo vidět, jakoby se mu v hlavě něco narodilo. "Hej ty!" zvolal a ukázal na Malcoma, "zajdi se podívat na tu benzínku a zkus přinést nějakou nádobu benzínem. Uděláme jim malé divadélko, utečeme zadním vchodem a pak si pujčíme nějaké auto." Při těch slovech se na jeho zarostlé tváři objevil ďábelský úšklebek.

"Máte někdo bouchačku? Jen tak pro jistotu.." zeptal se s jakoby nevinným výrazem ve tváři.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [freeform] Rock, blood and mariujana

Příspěvek od Antharon »

"Ja mám, a práve preto trochu zmeníme spôsob akým sa bavíme chlapče. Žiadne hej ty tam, a padaj pre ten benzín, my ostatní tu máme nejakú robotu..." dopovedal a pokračoval v barikádovaní dverí.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: [freeform] Rock, blood and mariujana

Příspěvek od Joe »

Žurnalista znervóznel a pozeral z Malcolma na Bertrama a cez plece na Jeroma... Ako sa priblížili k dverám s ďalším polorozpadnutým stolom, odrazu odskočil a rozbehol sa k bočnému východu. A ako Bertram zaznamenal zhora, rovno do rúk čakajúcim policajtom...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: [freeform] Rock, blood and mariujana

Příspěvek od jonka »

Do háje. "Já nevím jak vy pánové," řekl Jerome a podíval se na své zbývající společníky, "ale já se zdejchnu. Mějte se."
a rozběhl se k zadním dveřím. Ty rázně vykopl a ocitl se v zadní čísti uličky, která vedla k benzínové pumpě.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: [freeform] Rock, blood and mariujana

Příspěvek od Joe »

Bertram sa rozbehol za žurnalistom. Kontroloval svoj beh, aby to navonok nevyzeralo príliš nápadne, ale zase aby dobehol ku dverám včas. Muža pred sebou chytil za plece práve vo chvíli, keď začal otvárať bočné dvere. Pol sekundy nato sa zvonku ozvalo práskanie a Bertramovi vedľa ucha prefrnkla prvá guľka...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: [freeform] Rock, blood and mariujana

Příspěvek od Joe »

Konflikt!

Ak Bertram vyhrá, stiahne novinára späť, ale utŕži ranu guľkou do pleca.
Ak Bertram prehrá, novinár sa mu vyšmikne, vybehne von a (...), pričom Bertram sa stiahne späť.

Bertram 3 karty
ObrázekObrázekObrázek

Producent 2 karty
Obrázek Obrázek


Bertram vyhráva konflikt a ja to dorozprávam...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: [freeform] Rock, blood and mariujana

Příspěvek od Joe »

Bertram inštinktívne mykol hlavou, no vtom sa mu v pleci vystrelila ostrá bolesť, až zaúpel. Natiahol aj druhú ruku a strhol žurnalistu bokom od dverí. V rýchlosti si obzrel plece a zbadal na košeli presakujúcu červenú. "Toto nie je dobré... a práve teraz..." v duchu zanadával a bez rozmýšľania bleskol pohľadom po žurnalistovom krku. Ovládol sa však a začal ho napoly vliecť a napoly tlačiť späť k ostatným.

"Ja.. oni... toto..." bľabotal novinár nesúvislo.
"TY si živý, ONI nie sú tí milí ujovia, čo prevádzajú starenky cez cestu a TOTO JE policajná brutalita. Zvykaj si." zahriakol ho Bertram a postrčil pred seba...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: [freeform] Rock, blood and mariujana

Příspěvek od jonka »

Malcolm mezitím pozoroval vše zpovzdálí a pozorně si prohlížel scénu. Viděl jak novinář couvá ke dveřím a jak pomalu otvírá dveře a mezitím se bertram rozbíhá směrem k němu. V ten moment mu v hlavě automaticky seplo a čas se zastavil..

(slow mo)

Malcolm uviděl jak Bertram běží k novináři a natahuje ruku. V ten moment se jeho tělo rozhodlo. Napnul svaly a v mírném předklonu se dal do sprintu. Mohutně pár kroky akceleroval a prodlužoval krok. jeho tělo několikanásobného šampiona univerzitních lig takovému pohybu zvyklé. V běhu viděl, jak se Bertam dotýká novináře, ten v té samé chvíli otevírá dveře a v mžiku se rozhodl a padl nohama na zem do skluzu. Výkřik, výstřel, Bertramovo tělo absorbuje kulku a ten sebou znatelně cukl. Novinář se přikrčil do půlky pasu, a kleká na zem. Všude oblaka dýmu a otevřenými dveřmi jsou slyšet výkřiky policistů.S vysokým svištěním se přiřítí do akce klouzající Malcolm, kopne do dveří, a ty se s prásknutím zavřou.

Malcolm otočí hlavu k oběma společníkům a..
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Zamčeno

Zpět na „Play-by-post PtA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů