Dobrodružství pro DrD II – odkazy, doporučení, náměty...

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Uživatelský avatar
Tork
Příspěvky: 252
Registrován: 3. 1. 2012, 14:23

Dobrodružství pro DrD II – odkazy, doporučení, náměty...

Příspěvek od Tork »

Překvapilo mě, že se tu schází hromady průvodců, ale tohle téma ještě nikdo nezaložil. Pokud máte připravená nějaká dobrodružství pro DrD 2, pojďme se o ně podělit. A není třeba dávat sem jenom kompletní dobrodružství, stačí klidně jen náměty (např. ve stylu námětů v krabicové verzi), stejně si to pak každý průvodce přizpůsobí.

Já začnu - tohle dobrodružství jsem připravil před pár týdny a je určené spíš pro pokročilejší postavy. Je zasazené do mého světa a nehodí se do každého settingu, ale snad někomu poslouží třeba jen pro inspiraci :) Je to pátrací akce, družina bude postupně rozplétat tajemství okolo alchymisty, který kdysi objevil černý prach, ale pak se stal obětí svého experimentu. Dnes je jeho tajemství zapomenuto, posledních pár soudků prachu vlastní jeden vévoda a střeží je jako oko v hlavě a jen tu a tam se najde někdo, kdo má pár špetek prachu na prodej.

https://rpgforum.cz/forum/download/file.php?id=755

PS: Pokud se sem podívá někdo, kdo se mnou hrává, ať to neotvírá. Ještě jsme to nehráli, ale je to v plánu.
Uživatelský avatar
Roubíček
Příspěvky: 104
Registrován: 25. 8. 2011, 21:59
Bydliště: Jihlava

Re: Dobrodružství - kompletní, náměty...

Příspěvek od Roubíček »

Moc pěkné. Parádní práce. Zřejmě tvé dobrodružství využiji. Příhoda s trosečníkem je naprosto skvělá. :)
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dobrodružství - kompletní, náměty...

Příspěvek od PetrH »

mam drobnou organizacni: spise to pls davejte jako prilohu postu, neb uloz.to bude casem soubory odstranovat:)
Uživatelský avatar
Tork
Příspěvky: 252
Registrován: 3. 1. 2012, 14:23

Re: Dobrodružství - kompletní, náměty...

Příspěvek od Tork »

Aha... To jsem vůbec netušil, že je to možné... Díky za připomínku, přikládám :)
Přílohy
Tajemstvi cerneho prasku.rar
(592.85 KiB) Staženo 1593 x
Uživatelský avatar
Korhul
Příspěvky: 667
Registrován: 15. 3. 2006, 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrodružství - kompletní, náměty...

Příspěvek od Korhul »

Jak ten čas běží, když se člověk dobře baví :-) Naráz jsou tři hodiny. Sepsal jsem svoje dobrodružství, se kterým jsem testoval DrD2 na skupině zkušených hráčů DrD. Dobrodružství je sice zasazené do mého světa, ale myslím, že těch pár zmínek není problém přejít.

Čtěte a stahujte zde: http://rpg.ctibor.brancik.cz/dobrodruzs ... _kovadlina
Moje RPG Laboratorium a k němu vlákno na fóru. Malý svět pro osobní potřebu. Třeba se bude něco hodit i někomu jinému.
Konfigurátor substancí a nástrah pro DrD II
Deníky pro DrD II podle revize pravidel
Obrázek Obrázek Baltazar Paprika, trpaslík, knihvazač
Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity
Uživatelský avatar
Tork
Příspěvky: 252
Registrován: 3. 1. 2012, 14:23

Re: Dobrodružství - kompletní, náměty...

Příspěvek od Tork »

Paráda, líbí se mi to... Jenom se mi zdá, že je tam trochu přeběsováno - tlupa hejkalů, bludičky a vodník. Ale to je spíš jen záležitost vkusu, jinak je to super :)
Uživatelský avatar
Ocho
Příspěvky: 906
Registrován: 19. 8. 2010, 09:10

Re: Dobrodružství - kompletní, náměty...

Příspěvek od Ocho »

2Tork: Moc povedený černý prach + jen pro úplnost: Chápu správně, že hrobník dělal pro Beslika?
Obrázek
Družina VOMPF
Ideální PH je neutrální.
Uživatelský avatar
Tork
Příspěvky: 252
Registrován: 3. 1. 2012, 14:23

Re: Dobrodružství - kompletní, náměty...

Příspěvek od Tork »

Ocho píše:2Tork: Moc povedený černý prach + jen pro úplnost: Chápu správně, že hrobník dělal pro Beslika?
Ne tak úplně, spíš byl zvědavej a říkal si, že kdyby na něco přišel, tak by to mohl případně Beslikovi nahlásit a shrábnout nějakou odměnu. Vévoda sám o ničem netušil a předpokládal, že alchymista pro něj víceméně chce pracovat. Hlídal ho hlavně proto, že nechtěl, aby padl do rukou někomu jinému (a pak taky pro sichr, měl takovou menší paranoiu - ostatně jako většina diktátorů).
Uživatelský avatar
Allathay
Příspěvky: 295
Registrován: 29. 1. 2006, 13:15
Bydliště: Stupava / BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrodružství - kompletní, náměty...

Příspěvek od Allathay »

len by ma zaujimalo smerom k autorom drd - ako vyzeraju sludovane dobrodruzstva perlik vspoury a nezbehna manzelka. nieco je nacrtnete v pravidlach a spominalo sa tu dakedy spisanie pdf, tak sa pytam, ci sa na tom pracuje, alebo jako... :-)
Text uvedeny vyssie ma sluzit ako hlboke intelektualne posolstvo, ktore chcem odovzdat vsetkym pozornym citatelom. Dufam, ze som ho vyuzil spravne...
Uživatelský avatar
Tork
Příspěvky: 252
Registrován: 3. 1. 2012, 14:23

Re: Dobrodružství - kompletní, náměty...

Příspěvek od Tork »

Allathay píše:len by ma zaujimalo smerom k autorom drd - ako vyzeraju sludovane dobrodruzstva perlik vspoury a nezbehna manzelka. nieco je nacrtnete v pravidlach a spominalo sa tu dakedy spisanie pdf, tak sa pytam, ci sa na tom pracuje, alebo jako... :-)
Nezbedná manželka je na CD v krabicové verzi jako testovací materiál k některé betaverzi pravidel.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dobrodružství - kompletní, náměty...

Příspěvek od PetrH »

nojo tady bylo slibu :)
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrodružství - kompletní, náměty...

Příspěvek od crowen »

Ak chcete nejake dobrodruzstvo pre DrD2, tuzobne ocakavajte Drakkar cislo 30 :-)
crowen píše:Železo pre Čiernu Ruku je dobrodružstvo určené primárne pre DrDII. Odohráva sa na podhorí a v horách v pohraničnom území, kde susedí divočina s hranicami civilizovaného kráľovstva. Je určené pre štyroch až šiestich hráčov a jedného Sprievodcu Hrou, hráči predstavujú škretov kmeňa Čiernej Ruky. Nájdete tu niekoľko predpripravených postáv škretov na 9. úrovni, popis rasy škretov, nové zvláštne schopnosti pre DrDII a všeobecný návod, ako si postavy škretov vytvoriť v iných systémoch.
Pred vysadzanim do Drakkaru je to takmer 30 stran textu :-)
Uživatelský avatar
Korhul
Příspěvky: 667
Registrován: 15. 3. 2006, 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrodružství - kompletní, náměty...

Příspěvek od Korhul »

Hoho, tomu říkám grafomanie :-)
Moje RPG Laboratorium a k němu vlákno na fóru. Malý svět pro osobní potřebu. Třeba se bude něco hodit i někomu jinému.
Konfigurátor substancí a nástrah pro DrD II
Deníky pro DrD II podle revize pravidel
Obrázek Obrázek Baltazar Paprika, trpaslík, knihvazač
Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dobrodružství - kompletní, náměty...

Příspěvek od PetrH »

ty se crowene pekne nudis vid:) nen tvoje si prectu moc rad.
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Dobrodružství - kompletní, náměty...

Příspěvek od Charles »

Allathay píše:len by ma zaujimalo smerom k autorom drd - ako vyzeraju sludovane dobrodruzstva perlik vspoury a nezbehna manzelka. nieco je nacrtnete v pravidlach a spominalo sa tu dakedy spisanie pdf, tak sa pytam, ci sa na tom pracuje, alebo jako... :-)
Nezbedná manželka je skutečně na CD v krabici, ovšem po slovensky. Byl takový záměr, že se přeloží do češtiny a opatří ilustracemi, ale to je spíš otázka na Bouchiho.
Perlík vzpoury jsem vzdal. Plně mě vytěžuje práce na Bestiáři, kromě toho dělám okolo DrDII spoustu organizační práce (oficiální stránky, propagační články atd.), takže sepsat podrobněji dobrodružství, které je již beztoho načrtnuté v základní příručce se mi jeví jako mrhání energií. Proto jsem udělal toto rozhodnutí.
PetrH píše:nojo tady bylo slibu :)
Nechci působit dotčeně, ale žádných jiných nesplněných slibů si vědom nejsem. DrD vyšlo před Gameconem, krabicová verze byla na vánoce a ručím hlavou, že Bestiář bude též v ohlášeném termínu. Vedle toho je tu navíc Pirátská verze. Jedinou bolístkou je web, ale ohledně toho jsme žádné sliby nedělali. Můžeš být konkrétní?
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 6 hostů