[Dotaz] Spolupráce postav

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Uživatelský avatar
Wulfric
Příspěvky: 99
Registrován: 20. 2. 2018, 20:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dotaz] Spolupráce postav

Příspěvek od Wulfric »

MarkyParky píše: 1. 4. 2019, 18:41 Wulfric: Když napsal, že si neházeli na iniciativu, tak to určitě nebude výsledek hodu na iniciativu :)
Zajímavé... tohle:
Tawrik píše: 6. 10. 2011, 09:26 ...Jak vyresit situaci kdyz Hrdina A vyhrava iniciativu...
mi dost jednoznačně evokuje, že házeli na iniciativu...

BTW: reagoval jsem na uplne první koment ve vláknu, jen aby bylo jasno.
DrD v1.6 od r. 2001 do 2006, krátce DrD+, HEMA a konečně DrDII od r. 2016 dosud, tvůrce Světa Velimaru.
Uživatelský avatar
lapivorax
Příspěvky: 199
Registrován: 15. 12. 2012, 13:36
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: [Dotaz] Spolupráce postav

Příspěvek od lapivorax »

Dobrý, příště si založím vlastní vlákno.

Ne, na iniciativu se neházelo, protože jak jsem psal výše, mělo se původně jednat o střet dvou.

Při samotné hře jsem to vyřešil tak, že jsem hráčce B řekl, že nemůže už A pomáhat, protože A hlásil akci jako první - a pomáhat může jen tomu, kdo hlásí protiakci, což jsem jako GM byl já.

Takže bingo, trefil jsem to....

Hráčka B se neurazila, normálně to vzala jako hotovou věc, protože prioritou pro nás všechny je mít při hře co nejméně zádrhelů s pravidly. Až po hře mi došlo, že jsem A a B mohl říct: 'Hele, tak jsme tři, tak si hoďte na iniciativu a uvidíme, kdo bude hlásit akci a kdo protiakci.' Ještě že jsem to neudělal, protože bychom se do toho pěkně zamotali.

Spolupráce postav je pro mě velmi zajímavý prvek hry. Rád bych ho rozvinul, na to řetězení protiakcí se podívám, ale zatím jsme se tomu vyhýbali, právě kvůli maximální eliminaci WTF momentů, česky řečeno - co nejmenší oser s pravidly.
Toto nejsem já, toto je můj avatar.
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: [Dotaz] Spolupráce postav

Příspěvek od Fafrin »

Postup jste tam tři, tak si hoďte považuju z hlediska plynulosti za špatný postup.

Pokud už je z fikce (kdo hlásil akci jako první) iniciativa určena, ti co již mají z fikce určenou iniciativu jako první by si rozhodně házet neměli. Pak dojdeš k tomu, že nejvíce padne tomu, co by měl reagovat na útok ze skrytu nebo na něco jiného, co ještě nenastalo a reagovat na to nemůže a zamotáš se daleko víc.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Uživatelský avatar
lapivorax
Příspěvky: 199
Registrován: 15. 12. 2012, 13:36
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: [Dotaz] Spolupráce postav

Příspěvek od lapivorax »

Fafrin píše: 3. 4. 2019, 10:49 Postup jste tam tři, tak si hoďte považuju z hlediska plynulosti za špatný postup.

Pokud už je z fikce (kdo hlásil akci jako první) iniciativa určena, ti co již mají z fikce určenou iniciativu jako první by si rozhodně házet neměli. Pak dojdeš k tomu, že nejvíce padne tomu, co by měl reagovat na útok ze skrytu nebo na něco jiného, co ještě nenastalo a reagovat na to nemůže a zamotáš se daleko víc.
Přesně tak.

Hele, já vím, že jste hodně zaměstnaní, ale nedaří se mi v revidovaných pravidlech najít to volitelné pravidlo o řetězení protiakcí. Leda jako plošné protiakce, strana 131, ale to není ono, že? Díky
Toto nejsem já, toto je můj avatar.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Dotaz] Spolupráce postav

Příspěvek od MarkyParky »

Najdeš to mezi domácími a volitelnými pravidly na straně 276.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů