Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Za jaké povolání DrD2 hrajete?

Bojovník
32
13%
Lovec
21
8%
Kejklíř
28
11%
Mastičkář
24
10%
Zaklínač
23
9%
Válečník
6
2%
Hraničář
8
3%
Vědmák
9
4%
Čaroděj
13
5%
Zvěd
6
2%
Lupič
8
3%
Mág
6
2%
Šaman
4
2%
Druid
3
1%
Alchymista
7
3%
Jiné
7
3%
Průvodce hrou
44
17%
Za tato povolání hraji proto, že jsou potřebná pro moje zvolené pokročilé povolání
3
1%
 
Celkem hlasů: 252

Uživatelský avatar
Roubíček
Příspěvky: 104
Registrován: 25. 8. 2011, 21:59
Bydliště: Jihlava

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od Roubíček »

Rauksul píše: Flegmatický inkvizitor, bomba... "Ale jo, tak ho teda upalte..."
Přesně tak! To bych si užíval. :)
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od Lemmy »

S dosavadními výsledky ankety mě vycházejí věci, které jsem čekal a naopak některé, co dost překvapili.

Nejoblíbenější povolání - bojovník, kejklíř (v naší družině pěti hráčů je pouze jeden, který nemá úroveň v kejlklířovi - přesto má jednu z kejklířských schopností).
Překvapil lovec, který u anketárů není tak hratelným (a pokud ano, podle výsledků ankety většina lovců jde na hraničáře).
Naopak u mastičkáře jsem čekal menší výsledek (myslel jsem si, že bude nejméně hratelné povolání s markantním rozdílem).
Nejhranější pokročilé Hraničář, Lupič a Mág (přepokládám, že většina zvolených Mastičkářů jde na Lupiče, Kejklíři na Lupiče, Mágy a sekundárně Válečníka a nejméně hraní Zaklínači na Mága).
Vědmák a Čaroděj jako další nejhranější nepřekvapují.
Absolutně překvapil zatím pouze jeden hlas v možnosti - Za tato povolání hraji proto, že jsou potřebná pro moje zvolené pokročilé povolání. Čekal jsem o hodně větší výsledek.
Jiné pokročilé povolání - také překvapivý výsledek. Docela dost.

Počet anketárů - vypravěčů: z tohodle by se zatím mohlo teoreticky usuzovat jen to, že aktivní diskutující na fóru ohledně DrD2 jsou převážně vypravěči.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od Vallun »

Já osobně jsme předpokládal, že si všichni budou brát bojovníka a pak mastičkáře kvůli jednání s lidmi. Naštěstí Vědmák je tak slabý, že to mco lidi neláká:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od Lemmy »

Vallun píše:Já osobně jsme předpokládal, že si všichni budou brát bojovníka a pak mastičkáře kvůli jednání s lidmi. Naštěstí Vědmák je tak slabý, že to mco lidi neláká:)
Osobně bych si vybral Mastičkáře jen právě kvůli jednání s lidmi (a nevybral, protože se mi nechce babrat v jedech apod.).
Zatím mě výsledky ankety trochu odrazují od toho, že je málo lidí, co hrajou za kombinaci skupinový léčitel + skupinový vyjednavač zároveň (pokud byl jen jeden hlas udělen možnosti - hraju za povolání proto, že je potřeba na pokročilé - domníval jsem se, že u Mastičkáře tohle bude podstatnější než u ostatních povolání, pro jeho "podporující charakter" - že si ho hráči budou hrát jen právě jako dodatek pro možnost hrát Vědmáka a Šamana), ale zdá se, že lidé, kterým vyhovuje tahle kombinace podporující družinu (myslel jsem si, že nebývá moc dobrovolných "družinových léčitelů" či "družinových vyjednavačů") jsou a není to minimum.

Na druhou stranu... něco mi říká, že kdybych si za Mastičkáře zahrál, bavilo by mě to o hodně víc, než za jiná, dovednější základní povolání $D
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5421
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od Resurrection »

Jenom bych dodal, ze zcela neprekvapive prakticky nikdo nehraje saman/druid/alchymista... Alchymista i pres spoustu dobrych napadu porad neni dostatecne "situacni" povolani. Druid byl opet navazan hlavne na les a prirodu a ani ten priklad s vezenim tomu moc nepomohl a saman je v prime konkurenci s carodejem... Ackoliv ten me prekvapuje z te trojice asi nejvic, protoze metamorfoza do zvirat atd. mi vzdycky prisla zajimava. Mozna by to chtelo trochu vic postrcit ty schopnosti k pravidlovym vyhodam jako zmena v selmu -> manevr zdarma ci tak neco. Obecne mi prijde, ze druid/alchymista jsou spis NPC nez hracske postavy. Mno nic, snad brzo doplnim i svoji sestavu az provedeme konverzi. :D

EDIT: A takhle zpětně si myslím, že Žrec by bývalo bylo dobré lepší jméno pro povolání než druid, protože by se to aspoň zbavilo nánosu stereotypu a lidi by k tomu přistupovali jinak.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od ilgir »

Jenom bych dodal, ze zcela neprekvapive prakticky nikdo nehraje saman/druid/alchymista...
Netřeba vyvozovat ukvapené závěry. V obou hrách, které jsem nedávno vedl, se šaman vyskytoval.
Uživatelský avatar
Roubíček
Příspěvky: 104
Registrován: 25. 8. 2011, 21:59
Bydliště: Jihlava

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od Roubíček »

Ano, ano, taky šamana máme.
Jinak u nás je nejčastější povolání lovec.¨
2x bojovník, lovec
lovec, mastičkář
lovec, zaříkávač
a pouze jednou kejklíř, mastičkář.
Takže máme lovce 3, ale 1x je to pouze nutný doplňek (druid).
Uživatelský avatar
Ocho
Příspěvky: 906
Registrován: 19. 8. 2010, 09:10

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od Ocho »

Já tu hlasoval jen za sebe :-) Tj. v jedné skupině PH a v druhé jedeme od píky = lvl 3 bojovník a hodlám další 3 lvly jít do zaříkávače a pak do čaroděje.
Jinak první skupina - samé lvl 3 postavy ( a nově zvolený PH :-) ). Od každého polvolání lvl 3 jen jeden je bojovník 2 a mastičkář 1 (PH+5hráčů).
Druhá skupina:
lovec 2 + mastičkář 4 + šaman 2
bojovník 5 + mastičkář 1 + vědmák 1
bojovník 4 + lovec 2 + hraničář 2
kejklíř chyběl, nemá ještě předělanou postavu podle úplných pravidel (ale tuším je hlavně kejklíř a pak lovec)
Obrázek
Družina VOMPF
Ideální PH je neutrální.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2666
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od Vitus »

Resurrection píše:Jenom bych dodal, ze zcela neprekvapive prakticky nikdo nehraje saman/druid/alchymista... Alchymista i pres spoustu dobrych napadu porad neni dostatecne "situacni" povolani. Druid byl opet navazan hlavne na les a prirodu a ani ten priklad s vezenim tomu moc nepomohl a saman je v prime konkurenci s carodejem... Ackoliv ten me prekvapuje z te trojice asi nejvic, protoze metamorfoza do zvirat atd. mi vzdycky prisla zajimava. Mozna by to chtelo trochu vic postrcit ty schopnosti k pravidlovym vyhodam jako zmena v selmu -> manevr zdarma ci tak neco. Obecne mi prijde, ze druid/alchymista jsou spis NPC nez hracske postavy.
Já jsem na to dneska myslel, že zrovna druid a šaman jsou skvělé follow-up povolání pro někoho, kdo začíná směrem na hraničáře a pak se chce dál rozvíjet krapátek jiným směrem - obdobně asi do kategorie followupů zapadnou podle i mne i alchymista a možná i vědmák :D .
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od Lorwyn »

Já sice za nic nehraju, ale mám tři hráče...z toho jedna míří k druide a druhá k šamanovi...:-)
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od ilgir »

Ha! To abychom založili "Ligu na podporu šamanství a druidství"!
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od Lorwyn »

Faktem ale je, že moje družiny se dost často pohybují divočejšími méně obydlenými oblastmi, v oblasti kde se nacházejí je to zatím situace :dobývání území "barbarů" vyspělou říší šířící pořádek a pokrok jak jinak než mečem...A pro ně jako pro původní obyvatelstvo má tahle volba smysl. Kdyby byli v centru říše,asi si druidy a šamany nevyberou...
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od Maugir »

Druid i šaman jsou hrozně zajímaví a rád bych si je někdy zahrál, jenže jsme s mojí sestrou právě přečetli desátý díl knížky Hraničářův učeň, takže jsme oba lovec + kejklíř :wink: (v těch knížkách jsou hraničáři celkem přesně to, co v DrD II zvědi).

Dál máme ve družince kombinace bojovník + kejklíř, bojovník + mastičkář a bojovník + lovec. (Dva ze tří si dali bojovníka proto, že neměli přečtená pravidla a zdál se jim nejjednodušší :>:o/ .)

EDIT: Tak už nějakou dobu za postavu nehraju a dělám jiné skupince PH.
Naposledy upravil(a) Maugir dne 2. 2. 2012, 09:35, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Rauksul
Příspěvky: 300
Registrován: 11. 8. 2009, 15:53

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od Rauksul »

Já bych rád zkusil Ďábelskou kombinaci šaman+vědmák... až nebudu PH ;-)
Družina Mrtvoly Na Mrtině
[zde býval obrázek testera DrDII :o)]
MetaMeta

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od MetaMeta »

Kdybych ve své skupině nehrál Průvodce hrou (protože to ostatní vůbec neumí), určitě bych si zvolil čaroděje nebo druida (miluju živelnou manipulaci).

Zpět na „Dračí doupě II“