Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Za jaké povolání DrD2 hrajete?

Bojovník
32
13%
Lovec
21
8%
Kejklíř
28
11%
Mastičkář
24
10%
Zaklínač
23
9%
Válečník
6
2%
Hraničář
8
3%
Vědmák
9
4%
Čaroděj
13
5%
Zvěd
6
2%
Lupič
8
3%
Mág
6
2%
Šaman
4
2%
Druid
3
1%
Alchymista
7
3%
Jiné
7
3%
Průvodce hrou
44
17%
Za tato povolání hraji proto, že jsou potřebná pro moje zvolené pokročilé povolání
3
1%
 
Celkem hlasů: 252

.Odul.
Příspěvky: 5
Registrován: 26. 2. 2021, 15:32

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od .Odul. »

děkuji Yorku, ale to se děje pokaždé co hrajeme drd online, kdyby se to stalo jednou tak bych si řekl že je to náhoda, ale když je to pokaždé tak to trochu kází hru.
trajda
Příspěvky: 1043
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od trajda »

.Odul. píše: 1. 3. 2021, 23:15 děkuji Yorku, ale to se děje pokaždé co hrajeme drd online, kdyby se to stalo jednou tak bych si řekl že je to náhoda, ale když je to pokaždé tak to trochu kází hru.
roll20 se stále velice dobré řešení tvé situace. Můžeš vytvořit novou místnost a popsat tam průběh boje a třeba ti i poradím, jak ten souboj zpestřit, aby i jedna příšera měla šanci proti třem hráčům. Taky si pamatuju, že jsi tu zmiňoval svůj názor na Hry mocných. Když svůj názor zopakuješ do správné místnosti, tak s tebou rád začnu diskusi.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od Selhan »

https://chrome.google.com/webstore/deta ... gmkaochlkg tady je dicerolling rozireni primo pro google meet - ale nezkousel jsem to.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od Jerson »

.Odul. píše: 1. 3. 2021, 21:27 teď jsem asi zjistil, jak těžký to někdy může mít vypravěč. S kamarádama jsme skoušeli drd přes googole meet, ale měli jsme vyplý kamery, protože se pak seká zvuk a i když jsem jim tam dal vampíra tak prostě jeden z nich neustále házel 17 a 16 což prostě každé kolo nemůže hodit, navíc když s naším vypravěčem hrajeme tak obvykle má průměrné hody a tím, že podvádí se to prostě kazí. Toho vampíra dali za 5 tahů.
I to je jeden z důvodů, proč místo kostek používám karty. Před mnoha lety jsem měl také jednoho takového hráče. Ostatně i můj syn neuznává na d20 hození jiného čísla než 20, i když doufám, že z toho vyroste. Tvým řešením bude nejspíše to on-line házení. Případně, pokud chceš snížit náhodnost, tak pravidlo, že z patnácti nebo osmnácti hodů může být každé číslo použito právě jednou, a až poté se celý rozsah "resetuje", ale to už jen složitější na provádění.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od Selhan »

To je rada, ktera naprosto zasadne zmeni cele fungovani hry, a prijde mi trochu divoke ji jen tak hazet do placu bez varovani.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od Jerson »

Fungování hry změnilo už to, že hráč má potřebu a příležitost šmelit kostky, což zjevně zvyšuje náročnost vedení hry.

Jakémukoliv řešení by mělo předcházet rozhovor s dotyčným hráčem a vysvětlení, že když z libovolného důvodu (eufemisticky řečeno, ale nedoporučuju hráče obvinit, že podvádí, třeba jen blbě háže nevyváženou kostkou) dosahuje nadprůměrných hodů, tak to komplikuje PJjovi vedení hry, a že PJ potřebuje dosáhnout nějakého "vyváženějšího" výsledku. Pak se můžou bavit o tom, jak moc by měl být vyvážený a jak toho dosáhnout.

Tak či onak je třeba se připravit na to, že pokud dotyčný hráč nebude dost často úspěšný, možno bude mít s hraním problém. A možná by bylo vhodné zapátrat po příčině, proč se snaží tak vysokých čísel dosáhnout. Btw. pokud je pětikolový souboj brán jako "krátký", klidně to může být i tím, že ho dlouhé souboje nebaví. Nebo že nechce mít vyřazenou postavu a tím být vyřazen ze hry. Nebo protože nechce, aby jeho postava působila nekompetentně. Nebo z desítky dalších důvodů, které jsou mimo téma tohoto threadu a možná by si zasloužily vlastní prostor.
Lyncz
Příspěvky: 379
Registrován: 29. 5. 2020, 11:23

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od Lyncz »

trajda píše: 1. 3. 2021, 23:51 a třeba ti i poradím, jak ten souboj zpestřit, aby i jedna příšera měla šanci proti třem hráčům
Tohle by mě docela zajímalo, chceme to řešit v tomhle ne úplně vyhrazeném tématu, nebo mám založit nový topic?
We dreamed only the greatest dreams, Malachai and I.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů