Svět Velimaru

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Svět Velimaru

Příspěvek od Fafrin »

Hele, jsem olomoučák, nikoliv historik, ale v centru města jsem vyrostl a okolní obce mám obražené po tancovačkách, takže něco přispět můžu.

U velkého města mě dost zaráží "Jediná brána". Obecně mívají města více bran, jsou postavena ostatně na křižovatce nějakých obchodních cest apod.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Uživatelský avatar
Ordo Draconis
Příspěvky: 13
Registrován: 17. 1. 2019, 22:30
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Svět Velimaru

Příspěvek od Ordo Draconis »

Fafrin píše: 15. 2. 2019, 15:41 U velkého města mě dost zaráží "Jediná brána". Obecně mívají města více bran, jsou postavena ostatně na křižovatce nějakých obchodních cest apod.
Na jihu města je také jedna brána, ale ta není na první pohled tak patrná, protože před ní nejsou strážní věže a v bezprostřední blízkosti není ani most přes řeku.
Družina hráčů DrDII původně z Olomouce a tvůrci Světa Velimaru.
Uživatelský avatar
Ordo Draconis
Příspěvky: 13
Registrován: 17. 1. 2019, 22:30
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Svět Velimaru

Příspěvek od Ordo Draconis »

Fafrin píše: 15. 2. 2019, 15:41 Hele, jsem olomoučák, nikoliv historik, ale v centru města jsem vyrostl a okolní obce mám obražené po tancovačkách, takže něco přispět můžu.
Jasný. No hele, když mi ty, nebo kdokoliv jiný znalý historických poměrů Olomouce a okolí napíšete nějaký "rozbor" (libovolné literární formy a rozsahu), co by mohlo být na mapách či světě celkově vylepšeno, pak nejen že budu potěšen, ale minimálně něco z toho zohledním v případné další verzi ;-)
Družina hráčů DrDII původně z Olomouce a tvůrci Světa Velimaru.
Uživatelský avatar
Ordo Draconis
Příspěvky: 13
Registrován: 17. 1. 2019, 22:30
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Svět Velimaru

Příspěvek od Ordo Draconis »

Jezus píše: 14. 2. 2019, 10:18 Taky to tak beru. Ale jestli je to určeno i začínajícím hráčům, Fafrin má malinko pravdu. Možná by si to zasloužilo nějaký rámeček nebo na začátku zdůraznění, že se není třeba bránit jiným cestám, se kterými příjdou hráči, pokud jsou logické... Jako to je obecná rada, která se válí všude na netu, ale pokud je v nějáké části takový pocit "jen jeden způsob", asi je dobré to pár větami (v rámečku) připomenout.
Stejně tak by mohlo (ne muselo :-) ) být někde v závěru alespoň krátné doporučení, co dělat, jestli postavy přeci jen Hanuše odhalí. Klidně i s doporučením, že zrovna tohle je nežádoucí. On Hanuš asi bude mít nějaký záložní plán, kdyby něco...
Souhlasím s vámi, pánové. Toto by se v případné další verzi mělo doplnit. Já si potom před aktualizací projdu celé toto vlákno a zvážím veškeré nápady. Tyto určitě zapracuji. Díky!
Družina hráčů DrDII původně z Olomouce a tvůrci Světa Velimaru.
Uživatelský avatar
Ordo Draconis
Příspěvky: 13
Registrován: 17. 1. 2019, 22:30
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Svět Velimaru

Příspěvek od Ordo Draconis »

Jezus píše: 14. 2. 2019, 10:31 Jinak hodně dobrá práce! Přiznám se, že jsem poslední dobrodružství zatím jen prolétl, ale pocit z toho mám dobrý.

Spíš mě dost zaujal přímo ten Svět Valimaru. Taky ho musím ještě projít pořádně, ale ta mapka "Moravy" s vlastními erby, názvy, osobnostmi, vztahy... Hodně dobrá práce. Sám mám s vymýšlení jmen rodů a knížectví problém, ale u tebe to působí dobře, ne moc uměle (Třeba Falcká říše; místní jim mohou trochu posměšně říkat třeba "falkové" nebo "falci" :-) ). Erby jsou taky super.
Sám hraju v něčem inspirovaném Velkou Moravou, takže "měst" a vůbec mám míň (a vlastně zatím nebyly ani důležité :-) ), ale jestli začnou postavy "dělat" do vyšší politiky, určitě si toho hodně od tebe půjčím...

Jinak "bojím se", že až si to pořádně pročtu, dostanu zase chuť na klasickou hrdinskou fantasy :-)
Díky, budu rád, když naši tvorbu někdo využije (ať už vcelku, nebo její části). Naše první postavy se poměrně rychle dostali do kontaktu s "vysokou" politikou knížectví, takže tato jeho stránka je poměrně důkladně rozpracována. Vesnice a venkov je naopak bohužel relativně zanedbán (nepočítaje pár velmi dobrých venkovských "příhod na cestě"), což hodlám napravit v našem druhém tažení, které s mojí družinou pozvolna rozjíždíme.
Družina hráčů DrDII původně z Olomouce a tvůrci Světa Velimaru.
Uživatelský avatar
Beowulf
Příspěvky: 131
Registrován: 7. 6. 2004, 14:22
Bydliště: Plzeň

Re: Svět Velimaru

Příspěvek od Beowulf »

Nápad hezký, zpracování vynikající. Co dodat, snad jen, že děkuji za inspiraci a držím palce do další tvorby.
Největším potěšením v životě muže je svlékat ženu a oblékat ragbyový dres.
Uživatelský avatar
Ordo Draconis
Příspěvky: 13
Registrován: 17. 1. 2019, 22:30
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Svět Velimaru

Příspěvek od Ordo Draconis »

Beowulf píše: 11. 3. 2019, 09:19 Nápad hezký, zpracování vynikající. Co dodat, snad jen, že děkuji za inspiraci a držím palce do další tvorby.
Díky!
Družina hráčů DrDII původně z Olomouce a tvůrci Světa Velimaru.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Svět Velimaru

Příspěvek od jjelen »

Ordo Draconis píše: 18. 1. 2019, 15:56Ač jakýmsi podkladem je Velká Morava, mnoho věcí je inspirováno společností 14. - 15. století (laickým odhadem, ani nemáme historika, vlastně je to zatím z 99% one-man-show projekt). Důvod je prostý. Jednoznačně totiž předřazujeme hratelnost před historickou přesností a rozvinutější feudální systém je dle mého laického názoru z tohoto hlediska příhodnější.
Nu v tom případě si říkám proč vůbec zrovna "Velká Morava" a 9. století... Rok by šlo zvýšit, Avary nahradit Maďary, Kumány či Tatary a pokud trváš z jakéhokoliv důvodu na "Moravě"... řekněme že Mojmírovci měli víc sil/štěstí při odrážení Maďarů a jádrem "českého" státu se stala "Morava" namísto pražské kotliny a Mojmírovci (nebo nějaký jiný rod? ti Mojmírovci to přece jen tlačí opravdu do až moc raného středověku) místo Přemyslovců...
Ale tak tvoříš tu fantasy nikoliv historické, tyhle moje námitky jsou asi spíš o individuálním vkuse a hlavně jsem téma toliko rychle projel a do materiálů na začátku se teď nedostanu, tak možná mluvím poněkud z cesty :D
Uživatelský avatar
Ordo Draconis
Příspěvky: 13
Registrován: 17. 1. 2019, 22:30
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Svět Velimaru

Příspěvek od Ordo Draconis »

Přátelé, pro Vaši informaci. Odezva komunity na tento projekt byla bohužel neadekvátní časové investici nutné k tvorbě modulů. Proto předpokládáme, že o tyto moduly je v hráčské komunitě relativně malý zájem a jejich tvorba by tedy byla víceméně ztrátou času. V každém případě mnohokrát děkujeme všem, kdož se zapojili do diskuze výše. Vážíme si Vašeho zájmu i podnětů. A samozřejmě pořád platí, že budeme rádi za jakékoliv další poznámky. Rovněž budeme rádi, pokud nám své dojmy napíšou ti, kdož naše dobrodružství odehráli, anebo jakýmkoliv jiným způsobem naši práci využili (třeba jen jako inspirace - co se Vám líbilo, co jste převzali, co jste naopak zavrhli apod.). Pokud někoho bude svět Velimaru i nadále zajímat, budeme informace o něm postupně doplňovat zde (pro správné zobrazení nutno prohlížet na PC): https://svet-velimaru.fandom.com/cs/wik ... t_Velimaru.
Družina hráčů DrDII původně z Olomouce a tvůrci Světa Velimaru.
Uživatelský avatar
Ordo Draconis
Příspěvky: 13
Registrován: 17. 1. 2019, 22:30
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Svět Velimaru

Příspěvek od Ordo Draconis »

Pro zajímavost. Ačkoliv jsme od tvorby hratelných modulů ze Světa Velimaru upustili, svět samotný roste s každým naším dalším sezením a s ním i jeho Wiki. Ta aktuálně čítá už 450 stránek, takže kdo by měl chuť zabrouzdat, ať už jen tak pro radost, či pro inspiraci, najde ji hír: https://svet-velimaru.fandom.com/cs/wik ... t_Velimaru
Za tento příspěvek děkují uživateli Ordo Draconis:
Fafrin
Družina hráčů DrDII původně z Olomouce a tvůrci Světa Velimaru.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti