[Nové Mistrovské Povolání] Chodec

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Uživatelský avatar
Insolitus
Příspěvky: 620
Registrován: 17. 8. 2007, 12:50

Re: [Nové Mistrovské Povolání] Chodec

Příspěvek od Insolitus »

Píseň meče, šepot luku to se mi děsně líbí :-) má to šťávu
RPG Kuchyně 2014 Opportunity - Právě vyšlo nejnovější číslo Parlamentního plátku, časopisu o politice a pro politiky. Takže rychle do poslaneckých lavic a za řečnický pult. Letenky na Seychely nerostou na stromech!!!
RPG Kuchyně 2010 Astra non mentiuntur - RPG Kuchyně 2011 Na kraji - RPG Kuchyně 2012 Poslední soud
Rodario
Příspěvky: 371
Registrován: 11. 3. 2015, 06:46

Re: [Nové Mistrovské Povolání] Chodec

Příspěvek od Rodario »

Díky :)
Rodario
Příspěvky: 371
Registrován: 11. 3. 2015, 06:46

Re: [Nové Mistrovské Povolání] Chodec

Příspěvek od Rodario »

Tak od Proroka sem si dal nachvíli pauzu a rozhodl sem se dát něco i Chodci:

Vnitřní kompas

Les zná lépe než své boty.

Podmiňující dovednosti: Přežití v divočině (Lovec), Přežití ve městě (Kejklíř), Magie dřeva, Magie vody, Magie kamene (Druid)

S pomocí Přežití v divočině (V přírodním prostředí) nebo Přežití ve městě (V městském prostředí) dokáže Chodec získat mapu okolí z ptačí perspektivy ve Velmi Rozsáhlé oblasti kolem Chodce. Schopnost nelze použít v uzavřeném prostředí, Chodec se musí nacházet venku nebo alespoň blízko povrchu. Vše, co je záměrně skryto se na mapě nezobrazí. (bez aktivace, Duše)
S pomocí Magie dřeva, vody či kamene dokáže Chodec vyvolat mapu oblasti, se kterou má rozšířený symbolický dotek (např. mapu souvislé vodní plochy, mapu celého lesa, mapu celé stezky do vzdálenosti dne cesty), zde je ovšem limit na vzdálenost Den cesty namísto Hradiště. Vše, co je záměrně skryto se na mapě nezobrazí. (aktivace: 1 Duše)

Skryté trny

Vždy byl toho názoru, že nejlepší obranou je rychlý a účinný protiútok.

Chodec který v protiakci úspěšně někomu pomůže (snížení Ohrožení, přidání Výhody, platí i pokud pomáhá a ochraňuje sám sebe) a ochrání jej, může současně aktérovi původního útoku zvýšit Ohrožení o 1. Toto zvýšení Ohrožení nemůže být posíleno manévry. (bez aktivace, Tělo)
Naposledy upravil(a) Rodario dne 2. 7. 2015, 16:56, celkem upraveno 2 x.
Rodario
Příspěvky: 371
Registrován: 11. 3. 2015, 06:46

Re: [Nové Mistrovské Povolání] Chodec

Příspěvek od Rodario »

Trochu sem upravil popis schopností aby se to líp četlo.
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: [Nové Mistrovské Povolání] Chodec

Příspěvek od Fafrin »

Skrytým trnům rozumím a záměr je fajn, jen (a) si nejsem jist, jestli se nezbytně hodí k chodci.
(b) je to "nepěkně" popsané.
Chodec který v protiakci úspěšně někomu pomůže (snížení Ohrožení, přidání Výhody) a ochrání jej, může současně aktérovi původního útoku zvýšit Ohrožení o 1. Toto zvýšení Ohrožení nemůže být posíleno manévry. (bez aktivace, Tělo)
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Rodario
Příspěvky: 371
Registrován: 11. 3. 2015, 06:46

Re: [Nové Mistrovské Povolání] Chodec

Příspěvek od Rodario »

Teoreticky se to asi nehodí moc k představě a roli klasického hraničáře a možná by se to hodilo spíš Ničiteli nebo Paladinovi, ale bylo to myšleno i jako takový protiútok. Tedy že i při obraně je schopný zůstat na offenzivě. Taky sem mu chtěl dát něco pro boj co není omezené jen na boj zdálky a nic lepšího mě zatím moc nenapadlo. Kdybych ale měl vymýšlet schopnosti i pro další povolání tak bych to asi dal spíš Paladinovi.

Plus má to fungovat i na akce/protiakce samotného Chodce. Tedy pokud si Chodec nějakou akcí přidá výhodu nebo sníží ohrožení tak zároveň může zvýšit o 1 ohrožení i svému protivníkovi. Lehké je to pokud ta jeho akce/protiakce měla nějaký cíl, podobně jako Zadní vrátka.

Upravil sem teda ten popis podle tvého návrhu.
Uživatelský avatar
Nuloen
Příspěvky: 200
Registrován: 21. 9. 2015, 15:14
Bydliště: Irdorath

Re: [Nové Mistrovské Povolání] Chodec

Příspěvek od Nuloen »

Rodario píše:Tak první dodatečná ZS pro Chodce. Nějakou dodatečnou schopnost, která by mohla nahradit Městské brány se mi zatím nepodařilo vymyslet, ale snad se mi to podaří:
Tak bys to mohl upravit tak, že by nějakým způsobem mohl detekovat nejkratší cestu k civilizaci, nebo k bráně a tím že se tu cestu jakoby naučil(jak ju prohlížel třeba magií kamene), tak na ni potom má sníženou náročnost a s ním i ti co je vede.
Rodario
Příspěvky: 371
Registrován: 11. 3. 2015, 06:46

Re: [Nové Mistrovské Povolání] Chodec

Příspěvek od Rodario »

Nevím, ono v podstatě by to potom byla jen obsahová pravomoc a asi až příliš podobné ZS Vnitřní kompas. Osobně mi Městské Brány pro Chodce sedí, myslím že pokud bude chtít někdo nějakou alternativu tak si může vybrat z těch tří dodatečných ZS na konci, konkrétně právě asi Vnitřní Kompas. Větší problém mám asi s Cvičitelem. Přemýšlím, že ho prostě vyškrtnu.
alfons.zelicko
Příspěvky: 4
Registrován: 21. 4. 2021, 10:39

Re: [Nové Mistrovské Povolání] Chodec

Příspěvek od alfons.zelicko »

Tam kde stin ma moznost "kdyz je tam stin/sero" skryt se a nebyt odhalen ma chodec moznost skryt se a nebyt odhalen "prakticky kdekoliv" a krom toho uspesne najit toho stina a zaroven je pro nej nemozne byt vystopovatelny... nemuzu si pomoct... celkove mi prijde ten chodec takovej - prepalene silny :)

udelat si luk, ktery "za jeden zdroj" nekoho zkameni a strili Krute presne s tim, ze se mu ani mistri skryvani nemohou skryt, ale on jim ano.... ja ti nevim :) prijde mi to takove nevyvazene... ve srovnani s klasickyma Mistrovskyma povolanima...
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů