Hry mocných - vánoce 2013

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od ilgir »

Nemohli by ste tie teaser články na Hry mocných vypúšťať častejšie? Už mi stihli na stole uschnúť všetky sliny od toho posledného.
Přijmi omluvu za nízkou frekvanci. Do vydání chystáme už jen jeden "velký" teaser na stránkách. Pak už budou jen informace o termínech a objednávkách. Momentálně jsme zaměstnáni korekturami a sazbou, teaser by měl vyjít do týdne.
Táto žiadosť vychádza jednoducho z toho že úspora toneru je pre mňa často dôležitejšia než estetický vzhľad môjho osobného denníka (a ten si zvyknem aj tak často sám upraviť občasnou ilustráciou, či podfarbovaním).
Autory určitě těší, že se chystáš tisknout deník v masivním nákladu. Nápad s light verzí je hezký, ale spíš to vidím tak, že bude jen jedna verze, která bude sama o sobě "light".
OneAboveAll

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od OneAboveAll »

Netuším jestli tento příspěvek již v této diskuzi je, ale zkoumal jsem DrD2 příručku a na něco jsem přišel.
Jsou zde 4 ukázkové postavy ze všech 30 ukázkových postav ( k pokročilým povoláním ), které mají ve jméně či popisu Mistrovské povolání: 1) ŽREC Jasen, 2) Mistr Hanuš- "Mistr Hanuš je DIVOTVŮRCE, který...", 3) INKVIZITORKA Morena a 4) ČERNOKNĚŽNÍK Seithal.
Myslím že by tyto čtyři postavy by mohly být ony čtyři ukázkové postavy, zmíněné v říjnovém článku na drd2.cz.
Samozřejmě se můžou jména či popis změnit, jako například Černokněžník nebyl Seithal, ale Vladis a nebyl to noční elf, ale člověk.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od ilgir »

Ahoj, "tituly" postav ze základní knihy se často shodují s názvy povolání z Her mocných hlavně proto, že čeština nenabízí zas tolik vhodných výrazů pro fantasy povolání.

Nicméně je fakt, že jsme se se snažili dodržovat určitou kontinuitu, takže některé z postav jsme do Her mocných přenesli, samozřejmě o poznání starší, zkušenější a mocnější.
Uživatelský avatar
Paboook
Příspěvky: 22
Registrován: 28. 12. 2010, 11:48

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od Paboook »

Vždycky jsem preferoval spíš "low" a "dirty" fantasy než záležitosti mocných světovládců, ale stejně neodolám a novou příručku si pořídím už kvůli inspiraci, v dosavadních příručkách DRD II jsem jí vždycky dostal spoustu :)
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od Charles »

Děkujeme za uznání, snažili jsme se, aby ani nová příručka nebyla výjimkou. Věřím, že řada zápletek z bestiáře i z jednotlivých inspiračních kapitol (Život u dvora, Ukázková města, Ukázkové oddíly a organizace) bude použitelná i pro ne-mocné postavy. :wink:
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od crowen »

Tie ne-mocne postavy by som skor nazval coskoro-mocne, ale to je len slovickarenie :-)
sq

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od sq »

Tak jak jsme na tom s knihou, přátelé? Pokud nebude venku v rámci dnů, tak se obávám, že Ježíšek mi přinese něco jiného, protože už na mě skrze různé podivné a nadpřirozené signály tlačí, abych vyjevil svou vůli :-)
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od Bouchi »

Bohužel se odevzdání do tisku zdrželo kvůli nemoci a zranění jednoho z ilustrátorů. Zatím stále věříme, že vše dopadne dobře a že pod stromečkem budete moci Hry mocných najít.
Obrázek
sq

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od sq »

Ok, díky za info, zkusím ještě nějak získat čas ;-)
Uživatelský avatar
Thror
Příspěvky: 239
Registrován: 19. 8. 2007, 22:24
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od Thror »

Ak by sa to niekde dalo pred-objednať, tak už by ste mali minimálne 1 pred-objednávku. Just sayin'
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od Bouchi »

Chápu, ale nechci spouštět předobjednávky, dokud nebudu mít od tiskárny potvrzeno, že se výroba stihne tak aby se daly předobjednávky nejpozději 20. 12. rozesílat.
Pokud nic nekrachne, měly by být předobjednávky spuštěné v pátek 6. 12.
Obrázek
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od Bouchi »

Tak s vypětím všech ilustrátorských sil se podařilo Hry mocných dostat do tisku.
Předobjednávky spuštěny - http://obchod.altar.cz/draci-doupe-ii-h ... -1048.html
Obrázek
Erevan
Příspěvky: 154
Registrován: 25. 6. 2013, 13:24

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od Erevan »

Bouchi píše:Tak s vypětím všech ilustrátorských sil se podařilo Hry mocných dostat do tisku.
Předobjednávky spuštěny - http://obchod.altar.cz/draci-doupe-ii-h ... -1048.html
Super :clap:

Už jsem si je objednal :)
Uživatelský avatar
gunware
Příspěvky: 164
Registrován: 25. 8. 2011, 17:39

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od gunware »

E-Verze taky bude?
Jsem poslední výkřik evoluce. Když mě stvořila, tak zoufale zařvala: "Proboha, co jsem to udělala?!"
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od Bouchi »

Samozřejmě
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů