Hry mocných - vánoce 2013

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
Lyncz
Příspěvky: 379
Registrován: 29. 5. 2020, 11:23

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od Lyncz »

ShadoWWW píše: 19. 9. 2020, 09:36 To už je lepší přejít na DnD 5e nebo Zapovězené země, kde se člověk může spolehnout na aktivní podporu.
chybí ti parmazán na špagety? začni jíst řízky! budeš k nim mít pravidelný přísun salátu
Za tento příspěvek děkují uživateli Lyncz:
Vandalicus
We dreamed only the greatest dreams, Malachai and I.
Uživatelský avatar
T.T
Příspěvky: 101
Registrován: 7. 2. 2015, 20:09

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od T.T »

Vidím, že ani provizorní revize Hry mocných se už asi nedočkáme. Smí se sem postovat větší část příručky (všechna povolání) s návrhy, co bych změnil?
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od Fafrin »

tagnu @trajda, jestli by tě nechtěl zapojit do vývoje. (Nebo mu zkus napsat.)
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Uživatelský avatar
T.T
Příspěvky: 101
Registrován: 7. 2. 2015, 20:09

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od T.T »

Díky, nevidím to jako velkolepý projekt, prostě mi jen přijde škoda alespoň neupravit zvláštní schopnosti mistrovských povolání aby byla použitelná po revizi. Ale k tomu potřebuju vypsat obsah části příručky Hry mocných, což nevím jestli můžu tady veřejně.
trajda
Příspěvky: 1043
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od trajda »

T.T píše: 23. 1. 2022, 23:29
Moc rád si přečtu tvoje názory, ale máš vskutku pravdu, že spamovat větší části obsahu v tomhle vlákně nemá smysl. Proto máme neviditelné vlákno, kde řešíme Hry mocných, kam tě nejprve musí někdo z adminů pozvat, jestli to chápu správně. Zkusím to zařídit.
Za tento příspěvek děkují uživateli trajda:
T.T
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od Fafrin »

(Dívám se na ty skupiny a spravuje je buď Bouchi nebo Charles, zřejmě.)
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
trajda
Příspěvky: 1043
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od trajda »

Fafrin píše: 25. 1. 2022, 11:11
Reportnul jsem vlastni prispevek, takze Marcus byl tak hodny, ze to pro me udelal. T.T je uz od vcera pridanej.
Za tento příspěvek děkují uživateli trajda:
Fafrin
Joarn z Heiwandellu
Příspěvky: 2
Registrován: 12. 3. 2021, 13:44

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od Joarn z Heiwandellu »

Zdravíčko, projížděl jsem Hry mocných a hledal, čím bych vylepšil svou postavu v boji na blízko, a tak nějak jsem nenašel schopnost, která by umožňovala stát se Mistrem v boji zblízka.
Koukal jsem hlavně na Ničitele, (protože zatím mám Válečníka+Vědmáka) ale i když jsem ctrl+f "mistr/em v/při boji zblízka" tak mi to nic nenašlo. Jsem jen neschopný to najít a schovává se mi to někde v popisu schopnosti, nebo tam něco takové není?
Uživatelský avatar
Bart
Příspěvky: 2514
Registrován: 8. 8. 2006, 20:06
Bydliště: Praha

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od Bart »

Joarn z Heiwandellu píše: 9. 2. 2022, 21:06 Zdravíčko, projížděl jsem Hry mocných a hledal, čím bych vylepšil svou postavu v boji na blízko, a tak nějak jsem nenašel schopnost, která by umožňovala stát se Mistrem v boji zblízka.
Koukal jsem hlavně na Ničitele, (protože zatím mám Válečníka+Vědmáka) ale i když jsem ctrl+f "mistr/em v/při boji zblízka" tak mi to nic nenašlo. Jsem jen neschopný to najít a schovává se mi to někde v popisu schopnosti, nebo tam něco takové není?
"mistrovství" bylo to, čemu se v nové verzi pravidel říká "bravura", tj. možnost používat pokročilé manévry, ne?
to má už v základní příručce proti lidem válečník, proti netvorům hraničář a proti nemrtvým a běsům vědmák...
Uživatelský avatar
T.T
Příspěvky: 101
Registrován: 7. 2. 2015, 20:09

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od T.T »

Je to tak. Na boj zblízka v Hry Mocných už tam nejsou silnější manévry - to by bylo Kruté manévry, a pro boj zblízka zatím nejsou. Je třeba hledat schopnosti, kde její síla není tak očividná, ale když si to pak představíš v souboji na blízko, tak zjistíš, že je to docela brutální. Například Ničivá smršť je hodně dobrá - Pokud ničitel provádí boj zblízka a má iniciativu, obránci (cíle útoku) mohou provádět jen pasivní protiakce, tj. nemohou reagovat protiútokem ani snahou o zvýšení Ohrožení
Za tento příspěvek děkují uživateli T.T:
Joarn z Heiwandellu
Joarn z Heiwandellu
Příspěvky: 2
Registrován: 12. 3. 2021, 13:44

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od Joarn z Heiwandellu »

To je škoda. Těšil jsem se ukrutné manévry až budu mlátit všechno hlava nehlava.
No nezbývá mi než si najít jiné op schopnosti ( viz. Třeba ta smršť)
Každopádně díky za odpověď
Uživatelský avatar
T.T
Příspěvky: 101
Registrován: 7. 2. 2015, 20:09

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od T.T »

Asi ti nebrání něco takového si vymyslet a zkusit zavést pro vaši hru, ale je třeba s Krutými manévry být opatrný, protože jsou dost silné. Řešíme je v rámci revize Hry Mocných a má smysl, aby je postavy získaly přes zvláštní schopnosti v pravidlech, nicméně by to vždycky mělo být omezené nečím specifickým. Třeba tím, že můžeš takové manévry používat v boji zblízka jen pokud čelíš více než jednomu tvorovi.
Uživatelský avatar
irigi
Příspěvky: 31
Registrován: 24. 3. 2009, 14:39

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od irigi »

Je super vidět, že Hry Mocných pro novou verzi pravidel ještě žijí! Můžu se zeptat, co jsou hlavní body, kvůli kterým jsou špatně kompatibilní s novou verzí? (Resp. co je hlavně třeba změnit?)
trajda
Příspěvky: 1043
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od trajda »

Valná většina zs se nedá jednodušše upravit. Většina z nich se musí kompletně smazat a sepsat odznova. Kompletní revize her mocných bude trvat ještě velmi dlouho.
Za tento příspěvek děkují uživateli trajda:
Lyncz
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů