[retro DnD] Old school dungeon - The Lost City

Slezina je setkání návštěvníků RPG Fóra, které se pořádá tradičně každého půl roku. Pojeďte s partou spřízněných nadšenců na víkend na chatu!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [retro DnD] Old school dungeon

Příspěvek od Bajo »

Jo, ještě abych někoho neopomenul, u Naokiho a Quentina si nejsem jistý, jestli to mysleli jen jako legraci v rámci diskuze, nebo to byl projev zájmu o místo ve hře :think:
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6887
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [retro DnD] Old school dungeon

Příspěvek od Antharon »

eŠte by ma tak zaujímalo, aké mocné postavy chceme? noobov, v tretine, v polovici levelcupu?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [retro DnD] Old school dungeon

Příspěvek od Naoki »

Zájem by byl, ale pokud bude ještě větší zájemce tak mu místo klidně přenechám :) ohledně systému mir egal
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [retro DnD] Old school dungeon

Příspěvek od Bajo »

Antharon píše:eŠte by ma tak zaujímalo, aké mocné postavy chceme? noobov, v tretine, v polovici levelcupu?
To záleží na vás. Nevěděl jsem, jestli se budete rozhodovat podle modulu, nebo modul podle úrovně. Každopádně moduly jsem vybíral do max. sedmého levelu, to je nějaký rozumný strop ode mě, jinak je to na vás. Každopádně určitě jsem pro, aby úroveň odpovídala modulu, takže to imho nejjednoduší bude určiť právě tím modulem, ale je to na vás jak vám to vyhovuje.
Uživatelský avatar
Zmok
Příspěvky: 458
Registrován: 10. 2. 2007, 21:58
Bydliště: Praha

Re: [retro DnD] Old school dungeon

Příspěvek od Zmok »

No v těhle hrách ani modulech se nevyznám, takže to nechám na tobě, co považuješ za nejpravější old school :-)
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [retro DnD] Old school dungeon

Příspěvek od Quentin »

Bajo píše:Jo, ještě abych někoho neopomenul, u Naokiho a Quentina si nejsem jistý, jestli to mysleli jen jako legraci v rámci diskuze, nebo to byl projev zájmu o místo ve hře :think:
Nevim ani jestli dorazim, takže se dohodnem na místě. Nechci nikomu brát místo; myslím, že na oldschool mi stačí bejt divák. Pokud by se ovšem dělala nějaká krutomrdečtější výprava třeba v deseti hráčích, tak bych se přidal, ať jsme pořádnej gang :)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
zsolko
Příspěvky: 15
Registrován: 20. 12. 2010, 10:33
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: [retro DnD] Old school dungeon

Příspěvek od zsolko »

nie som síce prispôsobivý typ, ale pridám sa k väčšine, keďže ani jeden z modulov nepoznám.
Ale prikláňam sa k modulom od Moldvay-ho. Raz som ho osobne stretol, na HungaroCone v Salgótarjáne (1995 al. 1996 al. 1997) a bol to veľmi príjemný chlap, vždy som chcel od neho niečo skúsiť. O Spirit Ancestorovi "The Taltos" by som vám mohol niečo porozprávať : )

Bral by som radšej AD&D, lebo nebudem musieľ študovať ďalšie pravidlá !
Naposledy upravil(a) zsolko dne 3. 3. 2011, 12:35, celkem upraveno 1 x.
Prídte na prvú RPG dovolenku na Slovensku
http://rpgpositive.dobrofanth.eu/
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [retro DnD] Old school dungeon

Příspěvek od Bajo »

zsolko: Tak za tebe dávám tedy hlas Labyrinth Lord – Advanced Edition Companion. Nicméně z případného učení pravidel nemusíš mít strach. Všechno je to jak ADnD, akorát s tím, že tam něco třeba není. Rozhodně to nějak výrazně odlišné není, spíše akorát jednodušší, takže pokud znáš ADnD, v starších verzích se zorientujěš za pár minut, imho 8)
Uživatelský avatar
zsolko
Příspěvky: 15
Registrován: 20. 12. 2010, 10:33
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: [retro DnD] Old school dungeon

Příspěvek od zsolko »

reagoval si rýchlejšie, než som stihol svoj topic upraviť : )
Prídte na prvú RPG dovolenku na Slovensku
http://rpgpositive.dobrofanth.eu/
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [retro DnD] Old school dungeon

Příspěvek od Bajo »

Tak zatím to vypadá, že v průběžném pořádí je zatím nejžhavější kandidát v modulech The Lost City, ten již má tři hlasy (a většina se již vyjádřila). Ale ještě pár hlasů zbývá. Taky přemýšlím, jestli mám dát hlasy i já $:) U modulů by to ale asi nic moc nezměnilo, The Lost City by určitě nějaký dostalo i ode mě.

edit: hej, Moldvaye bych taky chtěl potkat.... závist $D
Uživatelský avatar
Bart
Příspěvky: 2514
Registrován: 8. 8. 2006, 20:06
Bydliště: Praha

Re: [retro DnD] Old school dungeon

Příspěvek od Bart »

já preference nemám, věřim v úsudek zkušenějších :)
Uživatelský avatar
zsolko
Příspěvky: 15
Registrován: 20. 12. 2010, 10:33
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: [retro DnD] Old school dungeon

Příspěvek od zsolko »

edit: hej, Moldvaye bych taky chtěl potkat.... závist $D
už asi nie : ( roku 2007 zomrel :cry:
Prídte na prvú RPG dovolenku na Slovensku
http://rpgpositive.dobrofanth.eu/
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [retro DnD] Old school dungeon

Příspěvek od Bajo »

zsolko: No právě :( Z původní gardy jich už moc nezbývá, no :-?
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6887
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [retro DnD] Old school dungeon

Příspěvek od Antharon »

mne by sa páčil aj castle amber...
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [retro DnD] Old school dungeon

Příspěvek od Bajo »

Tak z modulů mám par favoritů: The Lost City, In Search of the Unknown a The Pod-Caverns of the Sinister Shroom. Tímto se tedy dostává do vedení The Lost City se čtyřmi hlasy (druhý je Castle amber se třemi a třetí The Pod-Caverns of the Sinister Shroom se dvěma hlasy) . Ještě nehlasoval Conlai, případně někdo může nějaký hlas doplnit pokud by jste to chtěli zvrátit 8)

Co se týče systému, tam vzhledem k záměrům hry asi mírně preferuji absenci zloděje, tedy nějaké SnW. Sice tam nejsou rozličné záchrané hody, které mám rád, ale to zase tak zásadní není. Ale aspoň rozličné kostky a d8 na životy nestvůr bych uvítal ( O-) mwahahaha), takže se spíše přikláním k SnW core rules. Což momentálně činí remízu mezi CR a WB.

Jestli ještě někdo chce hlasovat nebo své hlasy měnit tak honem, do konce týdne bych to rád ujasnil abych měl dost času ve volných chvílích nastudovat a připravit potřebné věci.
Odpovědět

Zpět na „Jarní Slezina 2011 (28.4. až 1.5.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host