Petrov denník

Družinové hranie RPG formou denníkových záznamov v štýle sorcerera o osudoch normálnych ľudí.

Moderátor: Antharon

Azirius
Příspěvky: 4
Registrován: 9. 10. 2010, 17:26

Petrov denník

Příspěvek od Azirius »

Zistil som, že písať si denníček je zábavné. Najmä vo chvíľach, keď ho po sebe čítam. Neviem prečo som to nerobil už keď som bol mladý. Keby som ho teraz začal čítať, pripomenul si svoje vtedajšie názory, myslím, že by som sa dobre zasmial. Možno neskôr, keď budem starší, a prečítam si, čo som písal, pripomen si, čo som bol zač. Keď už budem zabúdať. No, čo ku dnešku? Nestalo sa nič zaujímavého. Do prace, z prace. Šéf, ako obvykle, otravoval, že nám strhne odmeny. Hlupák. Kto tam robí, ak už nie my? On určíte nie. Po ceste domov som takmer zrazil psa. Asi už bol starý, hluchý, a nepočul moje zatrúbenie. Musel som ho obchádzať. Len si pokojne ležal na ceste a díval sa úplne iným smerom. Aké to je, byt psom? Cely deň nič nerobiť, len sa povaľovať, behať za vlastným chvostom a jest. Doma ma čakala prázdna chladnička, ale niekto, koho by som z toho mohol obviniť už dávno odišiel, takže neostáva, než zodpovednosť vziať na seba a isť nakúpiť. Ale to počká. Dopíšem. Zrkadlo mi dnes ukázalo dobru správu- žiadne šedivé vlasy. Ešte stále som nemusel vytiahnuť starý revolver po otcovi, ktorý mam v šuflíku a zrkadlo rozstrieľať. Nemám totiž rád poslov zlých sprav. Možno to zrkadlo tuší, a preto mi ukazuje stále ešte čierne vlasy. Budem sa musieť pozrieť do iného. Som zvedavý, či mi ukáže to iste. Malo by. Ale kto sa v tých zrkadlách ma vyznať?
V práci to bolo dnes rovnaké, ako vždy. To som už spomínal. Stres, naháňačky, otravný šéf. Musíme stihnúť termín, a nezblázniť sa z toho. Nechápem ale, prečo sa s tým všetci tak ponáhľajú. Podľa mňa to bez problémov stíhame. Veď už sme skoro v polovici projektu! Celkom rad by som napísal, čohože sa ten projekt vlastne týka, ale je to firemne tajomstvo, a keby ten denník niekto našiel, vyrazili by ma. To nechcem. No nič. Idem na ten nákup. Musím už konečne niečo zjesť. A potom pôjdem čítať. Nejaký dobrý horor...mmm...žiadny ma nenapadá. Tak Kafku.
Azirius
Příspěvky: 4
Registrován: 9. 10. 2010, 17:26

Re: Petrov denník

Příspěvek od Azirius »

Bože...celú noc som nemohol spať. Mala nejaká banda deciek oslavu, ako som z toho všetkéhp revu vyrozumel, niekto mal osemnásť. Chvílu som sa nich pozeral z okna, chvílu som dokonca sedel aj nad telofónom a uvažoval som, že zavolám políciu, nech ich trochu skludnia. Lenže potom mi došlo, že by to znamenalo jediné, a to, že som naozaj taký starý zmrd, na akého sa cítim. Najhoršie zo všetkého bolo, že ma prinútili spomínať na vlastnú mladosť, plnú podobných večierkov. Nebolo to ani tak dávno, len nejakých dvadsať rokov dozadu. Ale mal by som ísť konečne spať. Je ticho, decká už asi popadali únavou. Nič nevydržia. Za mojich čias...ale nie. Musím ísť konečne spať. Ak budem ráno vyzerať unavene, šéf si ma podá. Musia ma už konečne povýšiť, ešte rok pod tým hlupákom, a zbláznim sa. Aj dnes, cez deň mi volal, že nám presunuli termín na skorší. Čo s tým mám ja? Robím čo môžem, to on je tam ten zmrd, ktorému ide len o splnenie termínu, bez ohladu na kvalitu výrobku. Dnes! Dnes mi tvrdil, že od budúcej soboty začíname fungovať aj cez víkendy. To kde sme? Na univerzite cez skúškové?
Azirius
Příspěvky: 4
Registrován: 9. 10. 2010, 17:26

Re: Petrov denník

Příspěvek od Azirius »

Ach, to bolo. Jediná škoda, že som ten denník zabudol doma. Ale aj tak by som asi nemal čas pišať. Dovolenka. Niečo úžasné. Vydupal som si ju u šéfa, keď sa mi pred štyrmi či koľko dnami doma rozbilo zrkadlo. Len tak, z ničoho nič. Asi sa uvoľnilo z háčiku, ale nechápem, ako to je možné. Šéf najprv nechcel, musel som pohroziť, že sa mu vykašlem na cely projekt a tak ďalej. Ktovie, možno ma po dokončení vyhodí. Ale je mi to jedno. Potreboval som si oddýchnuť, a až na menšie zvláštne epizódky bolo v tom horskom hotelíku úžasne. Fantastické tri dni bez akýchkoľvek starosti, a dokonca, zdá sa, som našiel aj spriaznenú dušu. Osamela dáma v mojom veku...stretli sme sa v bazéne. Bolo úžasné zistiť, že nie som impotent. Ale ani v hoteli sa mi nevyhli nejaké zvláštne...epizódky? Náhody? Neviem ani, ako by som to mal nazvať. Veci okolo mňa sa občas proste rozbili. Najmä zrkadlá. To u mňa v izbe jednoducho vypadlo, a ja som stupil na sklo bosý. Personál sa mi ospravedlnil, a lekár skonštatoval, že som mal šťastie, bol to len malý kúsok a nebude treba ani zašívať. Ďalšie zrkadlo sa rozbilo u Ingrid na izbe. Rovnakým štýlom, ako to u mňa. Neviem, nechápem, prečo sa to deje. Len som si potreboval odskočiť, keď zrazu vypadlo z rámu. To už bude nejakých dvadsaťjedna rokov nešťastia. Chlapi sa pri biliarde smiali, že keď to takto bude pokračovať, môžem sa rovno zastreliť. A v noci vypadlo to veľké zrkadlo na chodbe a skoro ma zabilo, keď som išiel okolo z baru. Ale to boli len hlúposti. Okrem tohto som oddýchnutý a spokojný. Veľa športu ako je bowling, biliard či sex mi v týchto ťažkých časoch len pomohlo. A že mam nutkanie črepom zo zrkadla, ktorý som si nechal podrezať šéfa, to už bude len celkom drobný detail.
Zamčeno

Zpět na „Journal RPG“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti