Bohove

Družinová sekce pro Valora a spol.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Valor
Příspěvky: 306
Registrován: 12. 6. 2010, 12:05

Bohove

Příspěvek od Valor » 20. 10. 2010, 15:52

Veskere tyto znalosti berte jako neherní. Cast vam jiste bude znama s rostoucim stupnem Teologie pokud, ji budete mit.

Edit.:
Více snad časem
Naposledy upravil(a) Valor dne 20. 10. 2010, 15:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Valor
Příspěvky: 306
Registrován: 12. 6. 2010, 12:05

Re: Bohove

Příspěvek od Valor » 20. 10. 2010, 15:52

Jméno: Lethe
Tituly: Poslední Lady, Jemné pohlazení, Ruka Rozkladu, Vše co musí a bude
Příroda: Lethe je ponure, ale ne nevlídne božstvo. Jejím hlavním úkolem je ujistit, že čas plyne, jak by měl, a že nici život netrva navždy. Aby toho dosahla, poštvává smrtelníky proti sobě pomoci jejich svárů, do boj kvůli jejich nekonečným rozporům a neshodám. Povzbuzuje její následovníky, aby toto dělali efektivne. Jako laskavy Ephaesus, i ona se snaží zachovat poznání světa, a často uchovávají starověké tradice v jejich svatyní a chrámů.

Pohlaví: žena
Čas výkonu: Soumrak
Portfolio: Čas, dějiny, slabost, zachování znalostí strategie a ničení
Oblíbené zbraně: Meč Bastard
Symbol: Uzavřená Kniha s hnijící vazbou
Domény: ničení, znalosti, čas, podvod

Ten kdo veří v sílu rozkladu, je často spojován se zlem, i když ve skutečnosti je naprosto nestranný, protože se snaží zničit jak dobré tak zlé, aby udělal místo novým. Smrtelníci bojují v nikdy nekončící bitvě za zachování zoho co máme rádi a zničení toho, čím pohrdáme. Zatímco smrt může být konec, rozpad je prostředkem k tomuto účelu. Je povinnosti Lethe se ujistit, že čas plyne kupředu, a všechno trpí pozvolnym upadkem. Zatímco Lethin pochod je pomalý, zničil nespočet civilizací, lidí, způsobů života a dokonce celé druhy. Tyto ztráty vždy udělaji místo pro další velké kroky k pokroku. Tímto způsobem, Lethe provadi nezbytné kroky k zachovani radu.

Lethe je často líčena smrtelnými umělci jako postava v kápi s mírným úsměvem, na sobě potrhané šaty nebo oblečení, s mečem bastardem pevně zasazenym před ní. Její vyobrazeni a tvar se velmi liší. Hodiny jsou často vyobrazeny v jejich chrámech, na připomínku, že čas beží pro nás všechny. Lethe je často neozbrojena, ale kdyz se rozhodne sama způsobit nějakou újmu, ma sebou svůj meč Rez, bastard, který je přece jen trosku vetší než by se na její postavu očekávalo. Tento meč je popraskany, s vykousnutymi zuby a posety krůpějemi červene rzi, evidetně v boji nepouzitelný. Ale Rez opravdu dostáva svému jménu. Každý sek do kovove zbroje oddrolí velkou část z ni jako zrezivělí prášek. Každý řez do rostliny ji pokroutí a vysuší. Rána v mase žijící bytosti způsobena Rzí se okamžitě mění v kamen. Pokud by se smrtelník pokusil uchopit Rez bez dovolení Lethe, tak mu celý život proběhne před očima, vyschne, zestárne, připraven o věskerou svou životní sílu behem nekolika malo minut.

Lethiny svaté symboly jsou obvykle vyrobeny z onyxu, obsidiánu nebo z studeného železa, jsou ve tvaru kruhu a obarveny v popelavě šedé, červené a hnědé. Přes techniku nebo materiály použité pro malování, barvy se vždy musi zacit odrolovat, neznatelně, ale po přezkoumání je to zřejmé hlavne v průběhu let. Pokud ovsem takovy symbol nosi silny knez Lethe, nejsou po zadnem upadku na symbolu ani stopy. Jako kdyby sama Pani davala najevo svoji nakolnost. A az kdyz symbol najednou ztrati barvu, knez vi ze jeho cas nadesel. Po jeho smrti se symbol opet zaleskne novou barvou.

Kostel Lethe je jedním z nejvíce různorodých ve světě. Její duchovní jsou často umístěni v rámci armády na světě, jak stratégové a taktici. Kostel hostí sektu paladinů, jenz v tomto ponurem svete stoji před cílem násilného ukončení vseho zla ve svete s velkou účinností bezohledností. Jejích chramech se také dá najít velké množství uložených znalostí, jak to jen jde.Knihovny, které jsou někdy otevřené pro veřejnost, jsou znami svou hojnosti textu a materialu ke studiu. Pověsti o špatném jednání jsou konstantním morem na viru v Lethe. šeptá se, že mnoho z jejích více horlivých prisluhovacu se snaží zničit všechno bez jakehokoliv důvodu. Jiné zvěsti naráží na rozdíly názorů mezi členy víry, pokud jde o různé aspekty smrti, rozkladu, a nemrtvých.

Uživatelský avatar
Valor
Příspěvky: 306
Registrován: 12. 6. 2010, 12:05

Re: Bohove

Příspěvek od Valor » 20. 10. 2010, 15:52

Jméno: Faergol
Tituly: Stín s úsměvem, Prasklé zrcadlo, Sběratel duší, Poslední smích
Příroda: Faergol je uculujici se, smející se a arogantní božstvo, které se raduje děláním různých triků a žertů na smrtelníky, jen tak pro zábavu. Zatímco bere svou daň ve smrti vážně, je známý že dovolil několika smrtelníkům rádoby uniknout z jeho spárů, zvláštěli když ho to pobaví. Smrt ma smysl pro humor a ač je zkroucený a často sarkastické typu, vždy se nekdo baví, bohužel to bývá pravě jen Faergol. Podporuje smrtelníky aby trávily čas o samotě a v tichu, neboť v takovych situacích se mu nejlépe provádi jeho zvrhlé žertíčky a triky.
Pohlaví: Muž
Čas výkonu: Noční
Portfolio: Temnota, iluze, triky, tajemství, trestání, Samota, Humor
Symbol: Lebka s komickým usměvem
Domény: Chlad, tma, smrt, štěstí, podvod

Smrt je pro velkou většinu tvorů světa poslední vec v realite, která smrtelník okusi. Během času si příjde pro každého, bez ohledu na jejich skutky nebo úspěchy. Smrtelníci znají smrt až příliš dobře, každý ji zažil a to z druhé ruky přes smrt mnoha lidí, zvířat a věcí kolem nich. Pro některé je to vítaný okamžik vydání proti bolesti života, zatímco jiní proti němu bojují až do okamžiku, že dýka smrti oddělí jejich duše od těla. Smrt je návrat do světa tmy. Povída se, že zde drží Faergol duše mrtvých na nějaký čas předtím, než je pošle pro jejich odměnu v osobním sférách jejich zvoleného božstva. Tato tma, jako jakakoliv jiná, je nezbytnou součástí světa, skrývá tajemství, a nápady které by nikdy neměli být známi smrtelné mysli. Tma je zaroveň místo velkého nebezpečí a užasné ochrany, stíní ty, kteří vědí a respektují ji, od kousnutí smrti.

Faergol je téměř vždy líčen jako téměř beztvará postava v rouchu s kapucí a nevýrazným obličejem - s výjimkou úsměvu. Přesný pocit, který tento úsměv dává se výrazně liší, ačkoli mnoho vidí tento úsměv jako smích. Faergol je často líčen jak drží Pláštový Zub. Jedná se o malou zubatou dýku, která se zdá být vyrobena z zčernalých kostí a barvená ve zaschlé krvi. Říká se, že sebemenší rána oddělí duši od živého těla. Smrtelníci se jí nikdy nedotknou bez svolení Faergola, protože ji není možné nalézt. Ti, kterym se teto cti dostane si nikdy neuvědomí, co drží, dokud neukončí jeho úkol nebo selžou, a pak se dýka nakrmí na jejich duši.

Svaté symboly Faergola jsou obvykle vyřezány v abstraktním tvaru lebky, a to buď z zčernalé kosti, čisté slonoviny, nebo mrtvého ebenového dřeva. Je běžné, že duchovní požádá o výrobu zručneho řemeslnika kvůli obtíži manipulace s materiálem, ale to není neobvyklé pro jeho duchovní naučit se takovéto dovednosti z tohoto jediného důvodu. V rukou oddaných duchovních, budou očí lebky vypadat, že pozorují kohokoliv, kdo se na ni dívá.

Nejdůležitějších povinností Faergolovych kostelů je ochrana mrtvých poté, co zemřou. Kostel má často pod kontrolou krypty a hřbitovy, o které bývá postaráno s naprostou obřadní poslušností. Klerik často nabízí levné pohřební služby pro všechny rodiny, které si to mohou dovolit. Nicméně, tito duchovní tvoří pouze malou část z nejoddanějších stoupenců které Faergol má. Jakékoli jiné aspekty kostela nejsou oficiálně uznávány. Faergol má mnoho sekt a kultů soustředěný kolem něj, i když nález je, je často problém. Mnoho z jeho duchovních žíje jako poustevníci a šamani, lovíc jakéhokoliv ducha nebo duši, která mu nějak unikla z jeho sevření.

Odpovědět

Zpět na „Valorova družina“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host