Biele Peklo [scifi hack Pribehov Imperia]

České RPG, které vás zavede do fascinujícího a kouzelného světa 19. století.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Biele Peklo [scifi hack Pribehov Imperia]

Příspěvek od crowen »

Domovska tema o Bielom Pekle - scifi hacku Pribehov Imperia. Prezite pribehy Vesmirnych Marinakov Jej Velicenstva!

Biele Peklo vyslo v Drakkare #23
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Biele Peklo [scifi hack Pribehov Imperia]

Příspěvek od crowen »

Sem nakopirujem vyjadrenia o Bielom Pekle z inych tem, aby boli pekne spolu.
PetrH píše:zatim jsem precetl bile peklo a musim rici, toto je dosti uchvatne...
Zob píše:Skvěle!
Zdá se, že před nás Crowen postavil výborný etalon připraveného dobrodružství pro FATE/Příběhy. Úplně na mě dýchnula atmosféra mrazu. Hlavně když jsem si spojil článek se vzpomínkou na zasněžené a opuštěné ruské cvičiště, kolem kterého jsem se nachomýtnul. Určitě článek ukážu známým, protože mám chuť zahrát si za Snowflakyho, lozit po horách, lyžovat, vrážet čepele do nepřátel a vůbec si užívat zimních radovánek. Z dámských postav, se mi zalíbila xenobiložka Evelyn. Nápad s uniklými GMO z ruského výzkumu je také úchvatný.
ilgir píše:+ Zpracování. Přehledné, čtivé. Super jsou obrázky korespondující s textem.
+ Modulárnost. Různě zařaditelné scény, prostředí, alternativy. Je jen málo předpřipravených dobrodružství, která nevedou k railroadu.
+ Míra popisu scén a prostředí. Ani málo, ani moc. Autor nezabíhá do přílišných podrobností (čímž by mohl odstrašit čtenáře), ale zároveň poskytuje dost inspiračního materiálu.
- Popisy postav jsou podle mě příliš dlouhé. Nekoresponduje to se slušivou stručností zbytku článku.
80%
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Biele Peklo [scifi hack Pribehov Imperia]

Příspěvek od crowen »

Ecthelion píše:Pořádně jsme si prostudovali Biele peklo a musíme říct, že je to velmi dobrý kus práce! :clap:

Jako autoři Příběhů Impéria jsme nadšení jako malí kluci, že někoho naše práce zaujala a dokonce natolik, že se rozhodl k ní udělat vlastní hack ("Máme vlastní hcak! Máme vlastní hack!!"). Navíc crowenova práce je velice kvalitní a velice citlivě pracuje s Příběhovými motivy - Viktorie II., Albion, válka v Afghánistánu (měl by tam být jako polní medik jakýsi doktor Watson, pozdější veterán ze Siberie III). Navíc mám hrozně rád i space operu, takže je to dvojnásobné nadšení. Až někdy zamíříš směrem do Brna, máš u nás pivo. :wink:

Musím říct, že se mi hrozně líbí forma tohoto předpřipraveného dobrodružství... a asi je to v podstatě jediná použitelná forma dobrodružství, která může fungovat jako inpirace a ne railroad. Je tam velmi jednoduše a přitom příjemně naznačeno prostředí (pro military hru se všemi podstatnými reáliemi), má to postavy, scény (které Vypravěč může a nemusí použít), protivníci a na konci hromada nápadů na alternativní mise a možnosti. Potěšily mě příklady jmén pro okmažité použití. Perfektní způsob prezentace dobrodružství.

Velmi se mi tam líbí ten výpis zdrojů (popis lodi a co je na palubě) - protože to představuje limitované zdroje, které mají hráči při hře/kampani k dispozici (musí se psoléhat na tohle a s tím nějak vymyslet co se dá, protože nic jiného nedostanou). Asi se přidám k ilgirovi, prorože se mi popis postav zdál taky docela dlouhý oproti vemi přijemné délce zbytku... možná je to tím, že jich je docela dost... přemýšlím, jestli by nestálo za popsat jen několik z nich a u ostatních uvést jen statistiky... nebo asi spíš udělat každou postavu jako jednu stranu - osobní kartu vojáka, kterou si může vytisknout (což je metoda, kterou používáš a mě se hrozně líbí).

Pokud bys to nějak rozšiřoval, ocenil bych nápady na další mise, které může komando Sir Gawain mít a planety, kam se může podívat (ty třeba i jen rámcově)... stejně jako protivníky - technicistní imperiální Němce v ocelových brněních, nájezdnické kozáky ruského cara... ale za sebe bych to určitě nedělal jako vyčerpávající popis, ale jen jako inspirace, kterou si mohou hráči doplnit podle sebe.

Shrnuto a podtrženo - velmi kvalitní a příjemné deobrodržství s atraktivním sci-fi prostředím. :clap:
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Biele Peklo [scifi hack Pribehov Imperia]

Příspěvek od crowen »

pipux píše:http://www.d20.cz/diskuze/produkty-disk ... 8.html#i18

Bílé peklo??? Tematický obrázek hned na straně šest (téměř jistě vytípnutý z Unrealu II, příp. pak z Mass Effect) napovídá, že by mohlo jít o klasickou vesmírnou řež ("cestovat po planetách, potkávat různé mimozemštany, a nakopávat jejich zadky..."), jenže pak se to zvrátí. Džihádníci? Technologie 20./21. století? Snaha o tematické sloučení současnosti se sci-fi? Nevím, jestli jde o settingově dobrý nápad (ukázalo by hraní); jen se bojím, že technologická nerovnováha je nebezpečná proměnná tohoto settingu. Tedy, proč jednoduše nevyřešit "problém" na zaostalé planetě orbitálním bombardováním z naší technologicky superiorní vesmírné lodi? (protože ... následuje umělá designová vsuvka/oprava, snažící se zabránit takové situaci).
Hezké obrázky :)
Crowen píše:Pipux:
Dzihadnici sa mi pacia ako konflikt kultur, nakopavanie mimozemstanov ma nebavi, aj tak su vzdy mali, zeleni, maju obrovsku technologicku prevahu, ktoru americky hrdina hackne za 15 minut, su slizky, zubaty, rukaty, nohaty rohaty a ludstvo x tisic rokov technologickeho naskoku prekona za par rokov, pripadne ignoruje.

Technologie 20/21 storocia: su na planete vacsinove, nie jedine, su dostupne aj vyspelejsie veci, ale vzacne a drahe, lebo planeta je na okraji obyvanej oblasti a obyvatelia nemaju podmienky na vyrobu pokrocilejsich technologii. Ked chces vyzdvihnut zasielku, nemozes pouzit orbitalne bombardovanie, lebo znicis zasielku. Mala vysadkova lod okrem toho neumoznuje orbitalne bombardovanie (iba v zlej sci-fi). Videl si serial / film Firefly? Alebo si skus spomenut, ake technologie boli dostupne v Europe pocas divokeho zapadu, a co pouzivali pionieri, ktory postupne dobyvali americky kontinent. Napr indiani sice pouzivali lepsie technologie, ale draho za to platili a nevedeli ich sami vyrobit, boli zavisli na dovoze.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Biele Peklo [scifi hack Pribehov Imperia]

Příspěvek od crowen »

Jerson píše:http://www.d20.cz/diskuze/produkty-disk ... 1.html#i21

Bílé peklo - muži jako vojáci, holky napůl svlečené nebo odhalené, z toho jedna na sněhu ... mno nevím. A přezdívky typu "doktor Smrt" a "Neviditelný" jsou jak pěst na oko, vsadím se, že takhle dotyčným postavám nikdo neříkal. U "sněhové vločky" to už asi bylo moc markantní, takže došlo na poangličtění (které by u "Neviditelného" stejně nezabralo".

Naproti tomu obrázky jsou tématické a seznamy jmen na konci použitelné.
Crowen píše:Jerson: Prezyvky su ake su, lepsie nebudu, hraci si ich mozu lubovolne menit :-) Ja uz implicitne myslim v anglictine, pretoze uz vyse 5 rokov zijem v Irsku, a Snowflake sa mi prekladat nechcel, okrem toho, su to predsa anglicania, tak sa nebudu volat Miloslav a Bohus.

Jasne, ze muzi su vojaci, ked je hra o marinakoch. Co maju byt kuchari ci tanecnici? :-) Odhalene slecny sa mi a) hodili do konceptu b) nenasiel som lepsie obrazky zien - vojaciek, co by sa mi pacili. A odhalene su len 2 z 3 :-).
Odpovědět

Zpět na „Příběhy Impéria“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti