[Příběhy Impéria] Duel!

České RPG, které vás zavede do fascinujícího a kouzelného světa 19. století.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

[Příběhy Impéria] Duel!

Příspěvek od Ecthelion »

Duel!
Hra o soubojích na život a na smrt ve věcech cti.

Obrázek

Rozhodli jsme se, že vás nebudeme napínat až do Štědrého dne a slibované vánoční překvapení vám sem dáme už teď (abyste si ho mohli vyzkoušet během vánočního volna). :wink:

Duel! je krátká a svižná minihra z prostředí Příběhů Impéria, kde se dva gentlemani za úsvitu pokusí obhájit svou čest v souboji pistolemi. Zabere jen pár minut, můžete si ji tak zahrát, když čekáte na ostatní hráče před hrou, u čaje nebo třeba ve vlaku. Dá se využít i přímo pro souboje dvou gentlemanů v Příbězích Impéria.

Stáhnout si jej můžete zde.

Doufáme, že se vám bude líbit. Přejeme šťastné a příběhové Vánoce!
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: [Příběhy Impéria] Duel!

Příspěvek od ilgir »

Hrál jsem a je to fajn (pokaždé jsem prohrál $D ). Je to spíš o psychologii než o taktice. A především samozřejmě o náhodě. Přemýšlím, zda by pomocí Duelu nešla simulovat i nějaká přestřelka pro více hráčů...
A kartičky jsou samozřejmě hrozně stylové.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: [Příběhy Impéria] Duel!

Příspěvek od Lemmy »

Zatím jsem ty pravidla projel v rychlosti, ale jako všechno bych si musel určitě vyzkoušet, abych to pochopil, ikdyž to vypadá jednoduše $D

Jinak grafická stránka opět Imperická (nebo Imperiální:)) :clap:
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [Příběhy Impéria] Duel!

Příspěvek od PetrH »

mam stzazeno a chystam se zkusit o vanocich:) kluci priznejte se, kdy vy spise,nebo jste uz e4
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Duel!

Příspěvek od crowen »

Ecthelioni, vy musite mat kurna vela volneho casu :-)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Duel!

Příspěvek od Ecthelion »

ilgir: Nad tímjsme taky přemýšleli, protože hra pro více hráčů je slabinou Duelu už od podstaty (duely se prostě odehrávaly ve dvou lidech), ale když jsme to testovali, hráli jsme "turnaj", kdy vítězové hráli s vítězi a poražení s poraženými... vzhledem k tomu, že hra trvá pár minut, není to takový problém prostřídat se a zahrát si postupně ve více lidech...

Lemmy, PetrH: Kluci, až to vyzkoušte, určitě nám napište, jak se vám hra líbila. Opravdu bychom o to stáli.

PetrH: E4 zatím nejsme, ale uvažujeme, že si postavíme automatony, kteří za nás budou dělat, co je potřeba, abychom měli více času na Příběhy... $lol$
crowen píše:Ecthelioni, vy musite mat kurna vela volneho casu :-)
Teď při odevzdávkách a před státnicemi rozhodně. $lol$
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Beowulf
Příspěvky: 131
Registrován: 7. 6. 2004, 14:22
Bydliště: Plzeň

Re: [Příběhy Impéria] Duel!

Příspěvek od Beowulf »

Jenom jsem vám chtěl napsat, že moje přítelkyně nevěřila tomu, že je to zadarmo (kdo by se jí v dnešní době divil). Klobouk dolů, dneska už moc věcí zadarmo není, ale ty které jsou patří k těm nejlepším :-D
Jinak přeju hezký svátky a spoustu dobrých nápadů do dalšího roku.
Největším potěšením v životě muže je svlékat ženu a oblékat ragbyový dres.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Duel!

Příspěvek od Ecthelion »

Bluewolf: Opožděně děkujeme za pochvalu i za přání.

All: Do prvního postu jsme hodili fotku naší hrací sady. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: [Příběhy Impéria] Duel!

Příspěvek od ilgir »

A já mám sadu s kloboukem na rubu. $D

Jinak doporučuju cílové číslo pro úspěšný zásah snížit na 3. Je to zajímavější.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Duel!

Příspěvek od Ecthelion »

ilgir píše:Jinak doporučuju cílové číslo pro úspěšný zásah snížit na 3. Je to zajímavější.
Když jsme to testovali, zdála se nám hodnota 3 příliš nízká. Se 4kou se často vyplýtvají všechny karty, u 3 se začalo střílet mnohem dřív. Nicméně jako zrychlená varianta je to určitě dobrá možnost. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Zak
Příspěvky: 28
Registrován: 8. 6. 2009, 12:55

Re: [Příběhy Impéria] Duel!

Příspěvek od Zak »

Tak mám za sebou řadu duelů a musím říct, že drtivá většina z nich skončila remízou (hra bez použití bodu osudu a rozdílu dovedností). Taky máte ten stejný problém?

Při hře s použitím bodů osudu a obracením kostek, to už zas takový problém není. Hráli jsme pomocí duelu hru na divokém západě, kde ústředním motivem byl turnaj pistolníků. A pravidlo o počtu bonusových kartiček vzhledem k rozdílu dané dovednosti se také osvědčilo.

Po několikerém zahrání se hráči vpodstatě nemají čím překvapit (tedy dost tahů se dá předvídat).

Další můj postřeh je, že bonusová kartička Zmatený signál je nejslabší bonusovou kartičkou.

Dočkáme se nějakého rozšíření nebo nové verze duelu?

Jo a jinak díky za tuhle hru- skvělá práce... :clap:
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: [Příběhy Impéria] Duel!

Příspěvek od ilgir »

Tak mám za sebou řadu duelů a musím říct, že drtivá většina z nich skončila remízou (hra bez použití bodu osudu a rozdílu dovedností). Taky máte ten stejný problém?
Ani ne. Zhruba polovina duelů, co jsem zatím hrál, skončila přežitím obou (to asi myslíš tou remízou) a druhá polovina mou smrtí.
Uživatelský avatar
Zak
Příspěvky: 28
Registrován: 8. 6. 2009, 12:55

Re: [Příběhy Impéria] Duel!

Příspěvek od Zak »

Moje zkušennost je taková, že poměr toho, kdy přežili oba učastníci duelu a toho, kdy někdo zemřel byl 3:1 (možná 4:1). Nepočítám hry s nováčky, co to hráli poprvé. Ty samozřejmě nebylo tak těžké porazit. Ale výhodou duelu je to, že si pravidla každý osvojí velmi rychle. Takže nováček přestává být nováčkem po třech hrách...
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Duel!

Příspěvek od Ecthelion »

Zak: Moc děkujeme za pochvalu a jsme opravdu hrozně rádi, že se vám Duel líbí. Vážně nás potěšilo, že jste to hráli (a to dokonce i opakovaně).

Ten pistolnický turnaj na Divokém západě je krásný detail. Hráli jste to v rámci normálního hraní Příběhů?

Ohledně turnaje pro Duel existuje i možnost, jak se dá hrát tak, aby si zahráli i vyřazení hráči. To se hodí, pokud sedí u stolu třeba čtyři hráči - tak si můžou zahrát o postup a pak vítězové i poražení své hry. Dá se totiž hrát s tím, že střelci pouze touží porovnat své střelecké umění a proto při duelu použijí voskové kule. To se v devatenáctém století skutečně používalo - byl to takový prototyp airsoftu, kdy měli střelci na obličeji masku, která je chránila před vážným zraněním a pálili po sobě skutečně jen voskovými kulemi, které je nemohly zabít (oblíbené to bylo především ve Francii ke konci 19. století).

Ohledně přežití/remízy v souboji - přiznám se, že jsme s tím nějaký zásadní problém neměli (většinou u nás někdo padne s kulí v hrudi). Ona je tam ta náhoda úmyslně, protože pistole té doby byly opravdu extrémně nepřesné a i sebelepší střelc si nemohl být jistý, jestli se trefí i přes veškeré umění. Pokud by to byl u vás problém, můžete zkusit snížit číslo, kterého je třeba dosáhnout na 3 (jak psal ilgir nahoře).

Nápady na nějaká rozšíření máme, takže uvidíme, jestli (a případně kdy) se nám je podaří zrealizovat. :wink:

Ještě jednou moc díky, tvoje reakce nás potěšila.

ilgir: Zkus se zamyslet, jestli tě neproklela nějaká čarodějnice a neseslala na tebe kouzlo zlého štěstí v kostkách. $D
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Zak
Příspěvky: 28
Registrován: 8. 6. 2009, 12:55

Re: [Příběhy Impéria] Duel!

Příspěvek od Zak »

Tak už jsem asi odhalil tajemství, proč většina souojů končila remízou- hráli jsme špatně kartičku blaf. Nějak mi uniklo pravidlo, že kartičky blaf se negují a zároveň je blaf negován výstřelem. To je vcelku zásadní pravidlo a proto bylo snazší vyrušit protivníkovi míření, tudíž docházelo k tomu, že se protivníci nemohli trefit...

K pistolnickému turnaji na divokém západě:

Příběhy impéria jako takové nehrajem. Hrajem pouze tím systémem. Máme za sebou tři hry- mysteriózní detektivku odehrávající se v Londýně 19. stol (to se blížilo PI nejvíce), pistolnický turnaj na divokém západě a sci-fi vesmírných mariňáků.
Pistolnický turnaj byl inspirován hodně filmem Rychlejší než smrt. Postavy přijeli do malého městečka jménem Rockwell, aby se zúčastnili pistolnického turnaje- každý ovšem z jiného důvodu.
- Kráska Angel chtěla najít vraha své matky, který se měl turnaje také zúčastnit.
- Vysloužilý voják chtěl dokázat, že ještě napatří do starého železa, případně najít hrdinskou smrt.
- Nájemný zabiják byl najat na vraždu starosty Rockwellu.
- Hezoun: slavný pistolník a frajírek chtěl dokázat, že je tím nejlepším pistolníkem na divokém západě a zároveň sbalit tu největší krásku v Rockwellu.
- Indián, jehož provázeli duchové předků chtěl dokázat, že nůž je rychlejší než pistole.
- Hledaný zločinec měl v plánu za každou cenu získat peníze, které byly určeny pro vítěze turnaje.

Vytvořil jsem několik CP jako ostatní účastníky turnaje. Každým mohl vyzvat každého a vždy jeden duelant se zůčastnil každý den jednoho souboje. Duel vždy probíhal v celou hodinu, kdy odbily hodiny na kostelní věži (což byl signál pro výstřel). Duel jsme vyhodnocovali podle duelových kartiček- probíhala normální hra Duelu s pomocí bodů osudu. Vítěz duelu si mohl vybrat, za svého protivníka zabije nebo pouze zraní (případně jak moc).
Hráči (ale i jejich protivníci) měli možnost před každným duelem získat nad svým soupeřem nějakou výhodu, což se promítlo následně v počtu bonusových kartiček- např. poškození zraně, podstrčení jedu, vyvolání rvačky a zmrzačení soupeře, nenechat soupeře vyspat, opít soupeře, získat lepší zbraň atd. ( např. ve finálovém souboji jsem držel proti hráči 5 bonusových kartiček...)
Když některá z hráčských postav zemřela, převzala dál některou další postavu, která byla předtím hrána jako CP.

Duel se tu osvědčil- poměrně rychle se souboje vyřešili a když zrovna měli dvě hráčské postavy duel mezi sebou, mohl se vypravěč věnovat ostatním hráčům...
Odpovědět

Zpět na „Příběhy Impéria“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti