Vôňa dobrodružstva: recenze v Drakkaru

České RPG, které vás zavede do fascinujícího a kouzelného světa 19. století.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Vôňa dobrodružstva: recenze v Drakkaru

Příspěvek od Markus »

V 18. čísle Drakkaru vyšla Bifiho recenze na příběhy Impéria.
Bifi píše:Predstavte si, že uprostred dňa kráčate frekventovanou a špinavou januárovou mestskou ulicou. Nohy vám čvachtajú v mokrom šedohnedom snehu, vlhký chlad lezie za nechty. Oči vám blúdia po špinavých výkladoch a po ošarpaných tehlových a betónových stenách pokrytých trhancami plagátov oznamujúcich udalosti spred niekoľkých rokov. Vzduch páchne po splodinách od áut jazdiacich len zopár desiatok centimetrov od vás, rozstrekujúcich špinavú brečku. Napriek tomu, že je krátko po poludní, obloha je šedá a ufúľaná. Vtom sa k vám z úzkej a tmavej bočnej uličky donesie prekvapivá vôňa. Vôňa grogu, pečených jabĺk, dymu z čerešňového dreva, koriandru – ale nepripomína Vianoce, je tam ešte vôňa niečoho ďalšieho... Možno rozkvitnutej letnej lúky? Vtom zakráka vrana a vytrhne vás z vášho sna.


Ale čo keby nie? Kam by mohla viesť táto ulička? Čo ak do sveta, akým možno pred čosi vyše storočím mohol byť ten náš? Náš, ale predsa iný – magický, zlatý, na vrchole rozvoja, kde muži sú džentlmenskí, stavby sú úchvatné, plné mosadzných ozdôb a presklených tabúľ, divosi sú krvilační a lesy sú kúzelné? Příběhy Impéria vám vytrhnú pôdu spod nôh a do takéhoto sveta vás unesú.
:arrow? Odkaz na recenzi
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vôňa dobrodružstva: recenze v Drakkaru

Příspěvek od Peekay »

Trochu mi vadilo, ze v sekcii o systeme som si precital toto - i.e. "aky system by chcel nadesignovat Bifi". Popravde, to ma pri citani recenzie na Pribehy Imperia vobec nezaujima a myslim, ze to tam nepatri.

Naopak, co ma ako citatela recenzie zaujima:

"Bez ohladu na to, ako vselijako by sa dal FATE upravit - mysli si recenzent, ze ta konkretna uprava, ktoru recenzovany produkt ponuka je funkcna?"

Na tuto otazku som zial odpoved nedostal.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Vôňa dobrodružstva: recenze v Drakkaru

Příspěvek od Bifi »

Alright, aj keď medzi riadkami to tam je.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Příběhy Impéria“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host