[článek] Jak vznikaly ilustrace k Příběhům

České RPG, které vás zavede do fascinujícího a kouzelného světa 19. století.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [článek] Jak vznikaly ilustrace k Příběhům

Příspěvek od boubaque »

Lemmy píše:Nevíte o nějakém programu, který se dá sehnat za darmo na takovoutu koloraci (tedy nascenovat ze čtvrtky, pak upravit na PC).
Měl by to nejspíš zvládnout Gimp, který je dokonce open source. Já jsem mu jenom nepřišel na chuť, co se týče ovládání (ale je pravda, že mi trochu dělá problémy i Adobe Photoshop, protože jsem zvyklý na jednu starší verzi Paint Shop Pro).
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [článek] Jak vznikaly ilustrace k Příběhům

Příspěvek od Ecthelion »

Lemmy: Díky za pozitivní reakci... :wink:

K programům:
Nejpopulárnější je asi Gimp. S ním bych řekl, že nic nezkazíš. Jen dost závisí na verzi, jetli padá/nepadá. Stejně tak u něj mám třeba já problém, že je pro mě ovládání dost nelogické. Ale jsem zatížený zkušeností z předchozích programů. Existoval i Gimp mod na photoshopové ovládání, ale ten dost padal.

Mě víc vyhovuje Paint.net. Umí většinu základních funkcí (pro kolorování hlavně vrstvy a módy prolnutí) a hlavně se i dobře ovládá.

Na malování se dá ještě zdarma stáhnout ArtRage, ale v základní verzi je člověk limitován jen jednou vrstvou, takže na kolorování nic moc...

Jinak ještě existují programy jako Corel Painter Essentials nebo Adobe Photoshop Elements, které sice stojí nějaký peníz, ale dost často se dají (nebo alespoň daly) najít jako výbava k foťákům nebo skenerům. Tak můžeš pohledat CDčka, jestli je někde nemáš.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: [článek] Jak vznikaly ilustrace k Příběhům

Příspěvek od Lemmy »

Super, díky za info, nějaký z nich časem vyzkouším.
Uživatelský avatar
Zmok
Příspěvky: 458
Registrován: 10. 2. 2007, 21:58
Bydliště: Praha

Re: [článek] Jak vznikaly ilustrace k Příběhům

Příspěvek od Zmok »

Jsem si přečetl ten článek a zjistil jsem, že když se snažím něco nakreslit, tak používám úplně stejný postup.
No on je to asi nejméně pracný způsob jak udělat barevný obrázek, když nemám tablet a neumím barvit na papíře. A já na černobílou moc nejsem.
Lucius

Re: [článek] Jak vznikaly ilustrace k Příběhům

Příspěvek od Lucius »

Neměl by někdo aktualizovaný odkaz na článek? Na původním odkazu již nic nelze nalézt. (můžete poslat na lucius.lzr(zavináč)gmail.com)

Moc díky
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [článek] Jak vznikaly ilustrace k Příběhům

Příspěvek od Ecthelion »

Lucius: Původní odkaz z neznámých důvodů přestal fungovat, ale 17té číslo Drakkaru si můžeš stáhnout tady.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Frim
Příspěvky: 2
Registrován: 3. 12. 2009, 20:46

Re: [článek] Jak vznikaly ilustrace k Příběhům

Příspěvek od Frim »

Zdravím,
Chtěl jsem se zaptat na to černobílé vybarvování a stínování (v paint.net). Kolorování jsem tam jakžtakž pochopil, ale s tímhle si fakt nevím rady... Děkuji za odpověd :)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [článek] Jak vznikaly ilustrace k Příběhům

Příspěvek od Ecthelion »

Frim: zdravím, v čem přesně máš problém? Z otázky mi úplně není jasné, v čem se ti nedaří. Nejjednodušší je prostě zkoušet, celkem je osvědčená metoda použití klasického kruhového brushe s 50% (nebo podobnou) průhledností. A pak prostě kreslení. Dobré je pracovat v plochách velkým štětcem spíš než lineárně...

Snad ti to co píšu, zní alespoň trochu rozumně, jinak se možná radši ptej konkrétně...

(a omlouvám se za zpožděnou odpověď)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Frim
Příspěvky: 2
Registrován: 3. 12. 2009, 20:46

Re: [článek] Jak vznikaly ilustrace k Příběhům

Příspěvek od Frim »

Jop, rozumné, to to je :D... Můj problém byl, že jsem vlastně při přebarvování neprohazoval barvy (chápu, že tohle moc rozumně nezní, ale prostě už mi to fachá :)) A za radu s 50% průhledností brushe děkuji, určitě zužitkuju...
Odpovědět

Zpět na „Příběhy Impéria“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů