[Příběhy Impéria] Obecná diskuze

České RPG, které vás zavede do fascinujícího a kouzelného světa 19. století.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Ecthelion »

Pokud vám přišlo, že se ve světě Příběhů Impéria nic neděje, tak konečně můžeme přihodit nové oznámení. :wink:

Letos vyjde další komiksový příběh ze světa Příběhů Impéria.
Jedná se o nepřímé (ale opravdu velmi nepřímé) pokračování Vzpoury Automatonů jménem Morganina pomsta.
Obrázek

Kompletní odhalení o co půjde, včetně představení příběhu necháme na jindy. Zatím jenom trochu navnadíme. I přiložené obrázky jsou bez bublin a textů. Texty jsou právě na korekturách a nemám odvahu zveřejnit nic, co po mně nikdo nezkontroloval. $D

Obrázek

Jestli nejčastější kritika, kterou jsme dostali na Vzpouru Automatonů, bylo, že je příliš krátká. Tentokrát by se nám to snad mohlo vyhnout. Trochu nám to ujelo a zastavili jsme se někde u 150 stran. Což je, pokud se moc nemýlím, skoro trojnásobek oproti Vzpouře Automatonů. Je to tak dlouhé, že jsem v pokušení neříkat tomu komiks, ale spíš grafický román.
Pracovali jsme na tom přes tři roky velmi intenzivní práce a myslíme si, že se opravdu povedl. Oproti předchozímu komiksu je to opravdu krok dál.

Obrázek

Teď je celá věc už v postprodukční fázi. Provádějí se korektury, já tu a tam poopravím někde kresbu. Pomalu dokončuji obálku. Takže je už skoro jisté, že to letos vyjde (proto jsme si dovolili to oznámení nahoře). Ale kdy konkrétně je ještě otevřené.

Obrázek

Doufáme, že se vám bude nový komiks líbit. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od ilgir »

To si piš že bude!
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Ecthelion »

ilgir píše: 23. 7. 2020, 10:52 To si piš že bude!
Moc díky! :clap:

Ještě několik dalších obrázků, abychom vás navnadili:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Log 1=0 »

Píšu povídku, co vypadá trochu jako zápis ze Strádova prokletí zkonvertovaného do Příběhů impéria, a napadlo mě, že by to fakt mohlo fungovat. No, systémově by možná než příběhy seděl F4C, protože přeci jenom, redukce DnD věcí do Příběhů by byla možná až příliš plochá. Ale Barovie by jako kousek PI Sedmihradska sedla perfektně, zmizel by problém s powerlevelem a v rámci konverze by se daly opravit i ty ostatní bugy, co píšu ve svém hodnocení v místní databázi.

Sám tu konverzi dělat nebudu, protože bych ji neměl s kým hrát, ale napadlo mě, že to hodím sem, kdyby to nějaký PI vypravěč sháněl inspiraci a myslel, že DnD moduly se mu nehodí. (A doufám, že už to tu někdo nepsal.)
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Quentin »

Ecthelion: Nějak jsem z vašeho instagramu nepochopil, jestli ten komix vzniká celý digitálně, nebo je to prvně kresleno na papír.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Ecthelion »

Log 1=0: Jo, tohle zní celkem dobře. Curse of Strad znám jen z doslechu, ale vždycky mi byl Ravenloft sympatický. A ten plán podle mě smysl dává.
Cokoliv ti z toho vyleze, hoď to sem, určitě by nás to zajímalo.
Já zrovna znova s odstupem pročítám F4C, a přemýšlím co by se něho dalo vyzobnout pro Příběhy. $D

Quentin: Nejdřív všechno ručně kreslím na papír tužkou, kterou potom stínuju lavírováním tuší. Potom to nascanuju do počítače a domaluju ve Photoshopu. Kromě pár korektur a vytažení nějakých detailů to jsou hlavně barvy, které jsou komplet digitální. Kdybych to měl nějak číselně vyjádřit, tak je to asi 70% tradičně – 30% digitálně. Asi 12 hodin na stránku včetně přípravy. Ale to se dost liší. Jsou i stránky, do kterých jsem dal mnohem víc.

Když se u mě na IG profilu klikneš do highlitů, co se jmenujou Comics WIP, tak tam je celkem dost fotek rozpracovaných stránek, jak v tuši, tak v tužce. A myslím, že na pro pár stránek je tam srovnání scanu s přemalovaným výsledkem.

Většina přípravy a storyboardů je dělaná taky ručně. S tím analogovým přístupem jsem tak daleko, že i všechny texty píšu nejdřív ručně do sešitku, než je přeťukám do počítače.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Markus »

Když už jsme u toho konvertování modulů, víceméně bez konverze* by šlo hrát Magician's House, to je vyloženě viktoriánské dobrodružství s přesahy do Faerie.

*Jakože pořád budete muset místo statistik nepřátel vymyslet nějaké aspekty, ale jinak je konverze do Příběhů dost snadná věc, ne?
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Ecthelion píše: 17. 8. 2020, 10:19 Log 1=0: Jo, tohle zní celkem dobře. Curse of Strad znám jen z doslechu, ale vždycky mi byl Ravenloft sympatický. A ten plán podle mě smysl dává.
Cokoliv ti z toho vyleze, hoď to sem, určitě by nás to zajímalo.
Já zrovna znova s odstupem pročítám F4C, a přemýšlím co by se něho dalo vyzobnout pro Příběhy. $D
Tak jak říkám, v dohledné době se na to nechystám, aktuální hraní, Jeskyně a draci a povídky teď mají vyšší prioritu (+hledat práci a tyhle hnusné reálné věci). Ale kdybych se k tomu fakt dostal, tak to tajit určitě nebudu.

Btw. máte v příbězích, že důležité věci (jakože předměty) mají svoje aspekty, se kterými pak může držitel předmětu pracovat, jako by byly "jeho"? To mi přijde jako super vychytávka, která by nenarušila jednoduchost příběhů ale přidala fůru možností.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Ecthelion »

Pracující logaritmus píše: 17. 8. 2020, 10:53 Btw. máte v příbězích, že důležité věci (jakože předměty) mají svoje aspekty, se kterými pak může držitel předmětu pracovat, jako by byly "jeho"? To mi přijde jako super vychytávka, která by nenarušila jednoduchost příběhů ale přidala fůru možností.
Jo. Pokud tohle není už v základní příručce (myslím si že je, ale nemám dneska bohužel čas to přesně zkontrolovat), tak je to určitě v pravidlech pro krabici.
A bude to určitě v další edici... jestli ji někdy doděláme :oops: .
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Ecthelion »

Dorazily nám knihy k podpisu pro ty, kdy si vybrali variantu s autorskou kresbou a mapou Férie. Až budou hotové, pošleme je zpátky, aby mohly vyrazit k cestě za vámi!

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ještě nějaké jsou k dispozici, pokud stojíte o knihu s vlastní kresbou od autora, můžete si knihy objednat tady. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Skenderax »

Knihu už mám doma a vyzerá perfektne. 😁
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od ShadoWWW »

Úplně jsem zasklil, že už to vychází! Jako velký fanoušek prvního komiksu si to nemůžu nechat ujít. Ale podepsaná varianta je naštěstí stále dostupná. Objednáno!
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Ecthelion »

Skenderax píše: 17. 10. 2020, 18:19 Knihu už mám doma a vyzerá perfektne. 😁
Díky moc! Doufám že pozitivní pocit přetrvá i po přečtení. :)
ShadoWWW píše: 17. 10. 2020, 20:12 Úplně jsem zasklil, že už to vychází! Jako velký fanoušek prvního komiksu si to nemůžu nechat ujít. Ale podepsaná varianta je naštěstí stále dostupná. Objednáno!
Díky moc za důvěru. Právě na těch kresbách a podpisech pracujeme. A doufám že se to bude líbit stejně jako první díl. :)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od ShadoWWW »

Dnes jsem si vyzvedl vánoční dárek. Značka: 14/20.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Dukolm
Příspěvky: 389
Registrován: 5. 7. 2006, 09:30
Bydliště: d20.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Dukolm »

Značka: 02/20 ale zatím čeká na přečtení.
Odpovědět

Zpět na „Příběhy Impéria“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti