Vyprodáno...

České RPG, které vás zavede do fascinujícího a kouzelného světa 19. století.
jedicz
Příspěvky: 1
Registrován: 20. 1. 2019, 00:22

Vyprodáno...

Příspěvek od jedicz »

Zdravím všechny příznivce PI.
Po letech hraní deskových her, jsme se s partou přátel rozhodli, že okusíme něco jiného a začal jsem pokukovat pro příběhových RPG hrách. Jako naprostí začátečníci hledáme něco ne moc komplikovaného a ideálně v češtině. Po krátkém hledání v dosti řídkých vodách padl můj zrak na Příběhy Impéria, dobrá hodnocení, rozšiřující knihy, k finálnímu rozhodnutí o koupi mne přesvědčila krásně zpracovaná krabicová verze hry. Teď by mohl celý příběh končit veselým...a pařili spokojeně až do konce života.

Bohužel pointa celého mého příspěvku je trochu někde jinde. Až záhy po koupi krabicové verze jsem se dočetl (nákupní horečka je prevít), že to co se zdá býti předností pro skalní fanoušky, se stane možná velkým nedostatkem pro mne, úplného začátečníka, a tím je oddělená základní příručka hry. Poučen z předchozích životních nezdarů, jal jsem se vytěžovat pana Googla i bazarová tržiště, výsledkem byla velká kulatá nula na straně získané tištěné verze a malá bezvýznamná jednička na straně nalezené PDF Lite verze příručky.
Moje prvotní obavy byly na chvíli ukonejšeny pocitem jistoty, že kniha s popsanými pravidly systému je v Lite verzi volně ke stažení a příručka se stručnými pravidly je součástí krabice. Bohužel po bližším pročtení Lite příručky jsem opět začal pochybovat, zda nebudou, pro začátečníka vlastnícího jen krabicovou verzi, mnohem důležitější ty chybějící pasáže, které rozšiřují a inspirují k tvorbě prvních příběhů a dobrodružství. Druhá komplikace přišla záhy, když jsem zjistil, že i doplňková Kniha dobrodružství je momentálně rozebrána a tudíž asi žádnou další inspiraci nenačerpám.

Chápu, že prodejní potenciál dotisku podobných příruček a materiálů je v našich zeměpisných šířkách dosti mizivý, projekt vždy rizikový a tisk v malém nákladu nesmírně nákladný. Takže svůj předpokládaný kacířský dotaz postavím jinak. Při kvalitě podkladových materiálů kterou disponujete jak u Lite verze a dalších ukázkových materiálů, co by Vám, kromě již poskytnutých práv, mohlo zabránit v úmyslu distribuovat beznadějně vyprodané příručky jako elektronické verze?
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyprodáno...

Příspěvek od Ecthelion »

jedicz: Nejprve nám dovol tě přivítat na Fóru i v sekci Příběhů Impéria. :wink:

Upřímně nás mrzí, že tě sem přivedl problém a nota bene ještě hůře problém spočívající v tom, že by sis rád Příběhy Impéria zahrál... ale nemůžeš je sehnat. :doh: To, že Příběhy se vyprodaly se k nám doneslo před Vánoci. Možná ještě někde v nějakém zapomenutém knihkupectví jeden nebo dva kusy budou... ale v zásadě je jinak celý náklad pryč. To je na jednu stranu dobrá zpráva (těší nás, že se celý náklad vyprodal), bohužel to ale dělá problémy pro nové hráče... a jmenovitě tebe. Moc děkujeme, že jsi nám dal o svých trampotách vědět.
jedicz píše: 20. 1. 2019, 01:54Chápu, že prodejní potenciál dotisku podobných příruček a materiálů je v našich zeměpisných šířkách dosti mizivý, projekt vždy rizikový a tisk v malém nákladu nesmírně nákladný. Takže svůj předpokládaný kacířský dotaz postavím jinak. Při kvalitě podkladových materiálů kterou disponujete jak u Lite verze a dalších ukázkových materiálů, co by Vám, kromě již poskytnutých práv, mohlo zabránit v úmyslu distribuovat beznadějně vyprodané příručky jako elektronické verze?
Už se tento dočasný nedostatek příruček snažíme s nakladatelem nějak vyřešit (ve hře je více možností, od rychlého dotisku několika desítek kusů po právě elektronické verze). Doslova před chvílí jsem poslal skavenovi mail a obě strany se snaží vymyslet nějaké rozumné řešení. Hned, jak nějaké bude na stole, dáme sem hned vědět.

Ve zkratce - doufáme, že jde o dočasný problém a knihy zase brzy (v nějaké podobě) budou k dispozici. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyprodáno...

Příspěvek od ShadoWWW »

Příběhy impéria si ten úspěch zaslouží. Já bych se přimlouval za dotisk. Ta knížka je prostě příliš dobrá na to, aby zůstalo jen u elektronické verze (i když i ta by se hodila). Já svůj výtisk mám a ty peníze stály za to.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Vyprodáno...

Příspěvek od Alef0 »

Ja si chcem kúpiť krabicovku a: to v krabicovke sú všetky príručky zlepené do jedného zväzku? Či ako to je?
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyprodáno...

Příspěvek od ShadoWWW »

Krabicovka je něco jako Starter Set v DnD 5E.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Arten_CZ
Příspěvky: 822
Registrován: 23. 7. 2009, 09:30

Re: Vyprodáno...

Příspěvek od Arten_CZ »

Já jsem si na netu stáhnul původní příručku a říkal jsem si, že je to super, tak si ji koupím.

V domnění, že příručka je součást krabicovky (už jen vzhledem k ceně), jsem si koupil krabicovku.
Po rozbalení jsem zjistil, že v krabicovce příručka není (což jsem se nikde nedočetl), a že obsahuje cca 20 stránek popis světa, z toho polovina obrázky a cca 20 stránek dobrodružství, z toho polovina deníky postav a vysvětlení pravidel.

Dobrodružství mi přišlo v kontrastu s příručkou, protože v příručce byl svět elfů popisován jako tajemné cosi na pozadí a v dobrodružství je každá postava elf a elfové žijí jako běžní aristokraté, žádné kouzlo v mlhách a stínovém světě. Dobrodružství jsem rozečetl, ale ani jsme ho nezačali hrát, nezaujalo nás.

Bez původní příručky je podle mého krabicovka pěkná jako sběratelský kousek, ale pro hraní je, vzhledem k ceně a obsahu, více než nedostatečná a rozhodně bych ji nikomu bez příručky nedoporučil kupovat.

Dále jsem si koupil Rukověť mága, která je parádní. Jedná se o příběhy slavných anglických mágů se spoustou inspirace, kterou mohu využívat i v jiné hře než jen v PI. Tu doporučuju všem i bez toho, aby hráli PI.

Už 4 měsíce mám objednánu a zaplacenu Knihu dobrodružství, ale stále se čeká na dotisk. Cenově nejde o velkou částku, tak jsem objednávku nezrušil a čekám na dotisk. Kdyby byla příručka dražší, zrušil bych objednávku a nechal si poslat peníze zpět.

Ač to nedělám rád, lidem, kteří chtějí hrát PI, doporučuju stáhnout si příručku z netu a případně dokoupit Rukověť mága, krabicovku bohužel nemohu doporučit.

Pokud někdy dojde k dotisku původní příručky a stínového světa, oboje si velice rád koupím a nebudu sám.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyprodáno...

Příspěvek od Ecthelion »

Ahoj Artene, moc díky za komentář. Tvá (spiš) negativní zkušenost s krabicí nás dost mrzí. I když s tím moc neuděláme, zkusím se k tomu vyjídřit z našeho pohledu.
Arten_CZ píše: 21. 1. 2019, 12:15 V domnění, že příručka je součást krabicovky (už jen vzhledem k ceně), jsem si koupil krabicovku.
Po rozbalení jsem zjistil, že v krabicovce příručka není (což jsem se nikde nedočetl), a že obsahuje cca 20 stránek popis světa, z toho polovina obrázky a cca 20 stránek dobrodružství, z toho polovina deníky postav a vysvětlení pravidel.
(zvýrazněno mnou)

Z popisu na Fantasyobchodě:
Obsah krabice:
svazek Úvod do světa
svazek První dobrodružství
devět připravených herních postav nová a podrobná mapa Londýna
60 herních žetonů
žetony reprezentující body osudu sada herních kostek
záznamy o postavě
O tom, že by tam měla být hlavní příručka tam vážně nic není. Nechci nijak umenšovat tvé rozčarování, ale myslím, že co se popisu obsahu krabice a toho, že tam hlavní příručka není týká, jsme se snažili být tak transparentní, jak jsme jen dokázali. Na oficialních stránkách je galerie mockapu kde je celkem přesně ukázáno, co v té krabici je a není a jak to vypadá.

Že ta krabice stojí tolik kolik stojí, je dáno malým nákladem, který se dá prodat, a cena vytištění a vyhotovení těch věcí při tom nákladu opravdu odpovídá koncové ceně. Náš nebo Skavenův podíl z toho je při tom množství, kolik se toho u nás prodá dost směšný. Vážně to není tak, že by ta krabice stálá tolik, protože bychom na tom nějak "rýžovali". Právě naopak. Skavenův komentář k tomu zde. :wink:

Ještě doplním, že i pokud sis špatně přečetl popis produktu, případně došlo k nějakému nedorozumění, máš možnost do 14ti dnů zboží vrátit. U Skavena by to mělo být bez problémů. Ke Knize dobrodružství nemůžu říct bohužel nic, to je otázka přímo na Skavena.

To, že se dobrodružství v krabici nelíbilo chápu, mrzí nás to. Do krabice jsme dali několik let energie a srdce, aby byla nejlepší, jaká mohla. Každopádně moc díky za feedback a jsme rádi, že alespoň hlavní příručka ti sedne. A že se líbila i Rukověť Mága nás těší dvojnásob. Díky! :wink:
ShadoWWW píše: 20. 1. 2019, 21:43Příběhy impéria si ten úspěch zaslouží. Já bych se přimlouval za dotisk. Ta knížka je prostě příliš dobrá na to, aby zůstalo jen u elektronické verze (i když i ta by se hodila). Já svůj výtisk mám a ty peníze stály za to.
Moc díky za podporu. Hrozně si ceníme toho, že se ti Příběhy líbí. :clap:
Alef0 píše: 21. 1. 2019, 09:20 Ja si chcem kúpiť krabicovku a: to v krabicovke sú všetky príručky zlepené do jedného zväzku? Či ako to je?
Krabice je extra produkt, ktery neobsahuje zadne predesle prirucky. Jak pise Shadow, je to spíš produkt pro rychlý start hraní. Popis produktu je v odopvědi pro Artena.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Arten_CZ
Příspěvky: 822
Registrován: 23. 7. 2009, 09:30

Re: Vyprodáno...

Příspěvek od Arten_CZ »

Děkuji za odpověď.
Mě z popisu i fotek přišlo logické, že jste vzali příručku a rozkrájeli ji do několika menších knih (sešitů). Nenapadlo mě, podle popisu, že jde o "starter kit". V souvislosti s tím, že jsem nikde nenašel ke koupi knihu, jsem došel k závěru, že krabice knihu nahrazuje. Utvrdil mě v tom i popisek "vše, co potřebujete ke hře" a "limitovaná edice" na stránkách obchodu. Dospěl jsem k tomu, že krabicovka je přeuspořádaná základní kniha plus něco navíc. Ale neberu to tragicky, počkám si na knihu a krabice sama o sobě vypadá moc pěkně a krásně se mi vyjímá na polici. Spíš jsem chtěl odpovědět Alefovi, aby věděl, co je uvnitř knihy.

Co se ceny týče, nepodezřívám vás, že byste se chtěli obohacovat, na druhou stranu mi přijde, že toho v krabici za 900kč opravdu moc není. Krabice obsahuje hodně materiálu na jedno použití (deníky, žetony, dobrodružství), to je nejspíš důvod, proč na mě působí pocitem, že se nevyplatí ji kupovat. Přitom, kdyby byly deníky součástí dobrodružství a žetony a kostky nebyly součástí vůbec, mohl být obsah výrazně levnější. Možná by se nemusel ani prodávat jako krabice, ale třeba jako dvě příručky svázané provázkem.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Vyprodáno...

Příspěvek od York »

Arten_CZ píše: 21. 1. 2019, 15:57Co se ceny týče, nepodezřívám vás, že byste se chtěli obohacovat, na druhou stranu mi přijde, že toho v krabici za 900kč opravdu moc není.
Velikost nákladu s cenou zahejbe strašně moc, s tím nic nenaděláš.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyprodáno...

Příspěvek od Ecthelion »

:arrow? Zjišťujeme společně se Skavenem, kolik by stál nějaký menší dotisk... ale vypadá to zatím jako solidní pálka. :roll:

Nicméně kniha teď není k dispozici, takže jsme se rozhodli dát PDF z fantasyobchodu.cz ke stažení za dobrovolnou cenu. Tím pádem každý, kdo se na Příběhy Impéria bude chtít podívat, bude mít možnost si je stáhnout... kdo bude chtít, bude mít možnost nám k tomu přihodit i nějakou korunu. :wink: Uvidíme, jak rychle se nám to podaří nahodit, ale dufáme, že v rámci tohoto týdne by to mohlo být.

Moc díky jedicz, že jsi nás nakopl s tím něco udělat. :clap: Snad je to alespoň trochu přijatelné řešení do doby, než vymyslíme co s fyzickou knihou.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyprodáno...

Příspěvek od boubaque »

Arten_CZ píše: 21. 1. 2019, 15:57 Krabice obsahuje hodně materiálu na jedno použití (deníky, žetony, dobrodružství), to je nejspíš důvod, proč na mě působí pocitem, že se nevyplatí ji kupovat.
Mně právě velká část těch věcí na jedno použití nepřijde, snad jen příručka prvního dobrodružství, ale to je asi pochopitelné. Její účel je naučit hrát hru, ne používat ji při každém hraní (protože vzuhledem k jednoduchosti pravidel k tomu už teoeticky není potřeba žádná příručka).

Obrázkové žetony používám společně s kartovkou Mocnosti (která není součástí krabice) jako inspiraci při přípravě (když dělám přípravy půl hodiny před hrou, protože se dohodneme s nějakými kamarády nebo tak, je to k nezaplacení). Hráčům pak karty a žetony ukazuju jako obrázky NPC nebo pro nabození atmosféry situace. Krom toho žetony, které si vyberou hráči pro zobrazení svých postav, můžeme dát na mapu, aby bylo jasné, kdo kde zrovna je, když nejsou všechny postavy pohromadě.

Žetony-sklíčka mám sice svoje už z doby, kdy ještě Příběhy neměly ani základní příručku, ale kdybych žádné neměl před krabicí, asi bych používal ty z krabice. Stejně kostky.

A deníky vozím pro případ, že by bylo někdy potřeba rychle udělat postavy – dají se vzít, jak jsou, nebo lehce upravit. A už se mi dokonce hodily ve chvíli, kdy jsem na ukázkovou hru vzal krabici, ale doma na stole jsem zapomněl celou přípravu včetně předpřipravených postav.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Vyprodáno...

Příspěvek od MarkyParky »

Nicméně kniha teď není k dispozici, takže jsme se rozhodli dát PDF z fantasyobchodu.cz ke stažení za dobrovolnou cenu.
:clap: :clap: :clap:
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Vyprodáno...

Příspěvek od ilgir »

Arten_CZ píše:Co se ceny týče, nepodezřívám vás, že byste se chtěli obohacovat, na druhou stranu mi přijde, že toho v krabici za 900kč opravdu moc není.
A to si vezmi, že kdyby všechny ilustrace v krabici byly standardně ohodnoceny, stála by přes dva litry. :lol:
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Vyprodáno...

Příspěvek od Alef0 »

Spíš jsem chtěl odpovědět Alefovi, aby věděl, co je uvnitř knihy.
Díky, to pomohlo. Mne sa tiež zdalo, že krabica je niečo ako Dračí Doupě II, že dostanem všetky príručky + bonus. To som si ale odvodil z neviemčoho. V každom prípade, krabicu si idem kúpiť, lebo ako pozerám, na Mytagu sú už len 4 kusy a obsah nie je duplicitný s tým, čo mám.

A inak samozrejme, ono je to 30 eur po prepočte, na druhej strane náklady pri takýchto málokusových veciach sú fakt šialené, čo je mimo dosah tvorcov.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
PanOndrej
Příspěvky: 37
Registrován: 4. 7. 2017, 20:46

Re: Vyprodáno...

Příspěvek od PanOndrej »

V Praze je základní příručka k půjčení v městské knihovně:
https://msearch.mlp.cz/cz/titul/pribehy ... a/3544866/
Odpovědět

Zpět na „Příběhy Impéria“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů