Hunter the Vigil // Ztracené vzpomínky

Kronika z prostředí Světa Temnoty - diskuze a organizace her
Uživatelský avatar
DarthSpeedy
Příspěvky: 178
Registrován: 7. 5. 2006, 20:43
Bydliště: Brno

Hunter the Vigil // Ztracené vzpomínky

Příspěvek od DarthSpeedy »

"Mlha zahalující záhadné město je jako mlha náznaků, z níž se vynořují mrazivé příběhy těch,
kteří chtěli utéct před svým svědomím".


Obrázek

Od dob, kdy nestvůry slídily v temnotách,
odvážní a zoufalí smrtelníci
kráčeli za hranice ochraného kruhu ohně
a pronásledovali tyto stíny.


Někteří zemřeli.

Mnozí zešíleli.

Ale vždy se našli další, jež zvedli svíci
a vkročili do temnoty...
Již několik dní mám v plánu začít kroniku pro Hunter the Vigil, nicméně vzhledem k několika událostem z poslední doby a faktu, že účast nakonec odřekli dva hráči jsem musel vše dočasně odložit. Mým prvotním záměrem je nyní zkompletovat hrací skupinu - zatím mám dva stabilní hráče, a rád bych skrze fórum našel další dva odvážlivce.

Počet hráčů: Čtyři hráči plus má maličkost.
  • - 44kuba
    - Permonick
    - Galfius
    -
Četnost: Nejlépe 2x do měsíce; je to takový kompromis optimisty a realisty ve mně.
Místo: Zatím ještě není jednoznačné, ale v nejhorším se nějak poskládáme u mě.
Žánr: Horor, později napíšu k samotné hře nějaké větší info.
Naposledy upravil(a) DarthSpeedy dne 5. 2. 2009, 21:36, celkem upraveno 11 x.
Uživatelský avatar
DarthSpeedy
Příspěvky: 178
Registrován: 7. 5. 2006, 20:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od DarthSpeedy »

>> Rezervováno <<
Uživatelský avatar
DarthSpeedy
Příspěvky: 178
Registrován: 7. 5. 2006, 20:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od DarthSpeedy »

>> Rezervováno <<
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Mali by sme aj s drahou zaujem, ak nie su logisticke komplikacie prilis odstrasujuce :D
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
DarthSpeedy
Příspěvky: 178
Registrován: 7. 5. 2006, 20:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od DarthSpeedy »

Takže jsme již komplet a můžeme přikročit k něčemu zajímavějšímu - v tuto chvíli by již všichni měli mít avizovaný dotazník k postavám, který je třeba před samotnou hrou vyplnit a co nejdříve odeslat zpět; zatím na to nikterak nechvátám, dávám přednost svědomitosti před rychlostí.

K samotným postavám - prozatím máte všichni volnější ruku a jediné omezení plyne zatím z toho, že stále nejsem rozhodnutý pro herní prostředí. Původní Čechy ještě bude třeba zvážit, neboť v připravených hrách mám obsažené některé prvky, jež by se sem umisťovaly jen obtížně. Tudíž při vyplňování na toto dávajete pozor a snažte se vyhnout záležitostem, které by se již přímo opírali o nějaké prostředí a nešly dodatečně pozměnit. Postavy jsou prozatím klasičtí smrtelnící, jež neprošli žádnou "iniciací", ačkoli se nemusíte bát zařadit pár prvků, které se již přímo dotýkají Světa Temnoty (přece jen, budeme hrát Huntery, že).


Ad pravidla - Určitě budu sem tam využívat mechanik čtvrté edice, ale znalost pravidel není nezbytná. Pokud někdo již zná systém 4. edice, bude mít menší výhodu, avšak pokud někdo zrovna netrpí informační obsesí, není nutné hned vše začít číst a studovat. To se týká i samotné knihy HtV; pokud jste nečetli, jedině dobře a klidně u toho zůstaňte. Jinak použití kostek dokáži vysvětlit cca do 5 minut, opravdu to nebude nic světoborného a pravidla a kostky při samotném hraní ani nepostřehnete.

Co se týká převodu postav na mechaniky hry, máte v zásadě tři možnosti:
  • a, pravidla ovládáte, postavu si připravíte sami a já vám ji schválím
    b, pravidla neovládáte, ale chcete si přesto postavu připravit sami - to je na individuální sraz při kterém hráči pomůžu a osvětlím tvorbu
    c, necháte tvorbu postavy na mně, na základě vyplněného dotazníku a následně postavu schválíte mně
Úplně nakonec každému z vás do vaší dosavadní historie implementuji jednu věc, která mi pomůže propojit vás do mého světa. Nicméně tyto změny budu konzultovat s každým z vás a ujistím se, že v dané věci není žádný problém.

Takže tolik prozatím k postavám, až budu mít všechny, můžeme přikročit dále.
Uživatelský avatar
DarthSpeedy
Příspěvky: 178
Registrován: 7. 5. 2006, 20:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od DarthSpeedy »

Jen bych malinko popohnal opozdilce, kteří ještě nedodali své postavy - pokud chceme o víkendu začít, je třeba buďto dodat co nejdříve vše potřebné, nebo alespoň informovat o situaci. Jak jsem pochopil, jde asi jen o převedení textu do e-podoby, takže by to nemuselo být tak hrozivé.

Což mě přivádí k druhé otázce, jak to tedy vidíte tento týden??
44kuba
Příspěvky: 68
Registrován: 2. 9. 2008, 12:08
Bydliště: Brno

Příspěvek od 44kuba »

Počítám s předehrou tento víkend, ideální by asi byla neděle (v sobotu se vyskytla mimořádka). Jen čekám na poslední komentář k postavě a slíbené "háčky". Když tak se ozvi na Qip. Kuba
Uživatelský avatar
DarthSpeedy
Příspěvky: 178
Registrován: 7. 5. 2006, 20:43
Bydliště: Brno

Re: Hunter the Vigil // Ztracené vzpomínky

Příspěvek od DarthSpeedy »

Takže info je opět aktuální, stejně jako v prvním případě znovu dva hráči nepotvrdili svou účast, takže momentálně opět hledám dva další na kroniku Hunterů. Veškeré informace jsou stále v platnosti, pokud by měl někdo zájem, otázky sem nebo ke mně do pošty.

Samozřejmě budu rád za každou duši, ale preferuji lidi, kteří si opravdu chtějí zahrát a s hraním to myslí vážně, a jsou schopni si dvakrát do měsíce udělat čas (což není nemožné - a to jak při práci, tak škole). Budu se těšit.
Uživatelský avatar
Galfius
Příspěvky: 366
Registrován: 27. 11. 2007, 20:16
Bydliště: Brno/Kroměříž

Re: [Brno] Hunter the Vigil // Ztracené vzpomínky

Příspěvek od Galfius »

Hlásím se. S WoD mám jisté minimální zkušenosti, konkrétně Huntera jsem ještě nezkoušel a rád bych to změnil.
Taky si tak rádi čtete podpisy?
Zamčeno

Zpět na „Ztracené vzpomínky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti