Dotaz - srovnání kritiky SotE a OaP

Archiv Sammaelova projektu.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Dotaz - srovnání kritiky SotE a OaP

Příspěvek od Sammael »

ach OK
Btw preco ste s tym neprisli, myslim s tym spojenim anjelov demonov, jednorozcov alfair(pardon ferii) a steam punkom old book stylom, burtonizmom pocas tvorby oap? Je mi jasne ze ma touto otazkov ajtak zotriete perfektnou odpovedou, ale nedalo mi to nespytat sa. Preco sa u tohto diela nekritizuje originalita a posty kazdeho su WAAAAAAWWW WOOOOOOWW, uzasne. Sidhe je pekny ma rad hudbu, skreti su banici atd. Tymto nekritizujem dielo pretoze sa mi paci.
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hra] Stories of the Empire

Příspěvek od Corvus »

Sammael neplač. $lol$
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hra] Stories of the Empire

Příspěvek od Sammael »

Neplacem radsej mi odpovedz. Ale nebavme sa o tom tuna ale radsej v mojich temach, nechcem ecthelionom pokazit temu. To si nezasluzia, opakujem ich praca sa mi velmi paci a toto nieje kritika prace, ale postoj k niekolkym nemenovanym osobam.
Naposledy upravil(a) Sammael dne 26. 1. 2009, 16:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hra] Stories of the Empire

Příspěvek od Aljen »

Odpoved je aspon u mna celkom jednoducha ked uz to tu chces riesit
Ecthelioni sa drzia pri zemi - to co som zatial cital je pre mna uveritelne a vidim za tym koncept
pojem jednorozec zodpoveda klasickej predstave (a nie je to robot s rohom)
steam punk so settingom priamo a uzko suvisi (viktorianska era)
a ... aj ked hovoria o planoch do buducna... hned ukazali ukazky svojej prace vratane layotu (a to nielen v nacrtoch ale ocividne v pouzitelnej a jasnej podobe)
---
nehovoria nic o eterickom zijucom svatom meci ;)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hra] Stories of the Empire

Příspěvek od Sammael »

Tymto prosim markusa aby tieto prispevky presunul do jednej z tem OaP tu sa vazne nehodia. To ecthelion: Pardon
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: [Hra] Stories of the Empire

Příspěvek od Joe »

Sammael,

este dodam, ze Stories of the Empire vznikli skorej ako OaP. A samozrejme kazdy autor si chce svoje napady uchovat pre svoju hru, pre Ecthelionov by bolo nekonstruktivne davat k OaP navrhy, ktore maju zakomponovane vo svojej hre.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hra] Stories of the Empire

Příspěvek od Sammael »

este dodam, ze Stories of the Empire vznikli skorej ako OaP
Ok v takomto pripade otazku smerovanu ecthelionom beriem spat a ospravedlnujem sa
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz - srovnání kritiky SotE a OaP

Příspěvek od Markus »

Sammaeli, tvé dotazy jsou oprávněné, zkusím vypovědět svůj osobní názor.

V první řadě tohle neber prosím osobně, "publiku" se jedna věc líbila, zatímco jiná ne - což je škoda, ale rozhodně to nebylo myšleno jako nějaký osobní útok, spíš je to nešťastná shoda náhod.

Důvod, proč si myslím, že projekt Ecthelionů je brán s nadšením, zatímco ke tvému jsme přistupovali skepticky, je myslím jednoduchý. Echtelioni už tady mají vybudovanou nějakou reputaci, známe je jako činorodé autory, jejich děl a projektů je na Fóru několik. Prokázali tedy své kvality a třeba v mých očích se vyšvihli na naprostou špičku mezi autory z české a slovenské hráčské komunity (a bledě jim závidím). Když oznámili nový projekt, rovnou připojili příklady, ilustrace a preview.... všichni je známe a věříme, že své dílo dokončí. To pochopitelně zvedá nadšení ještě výš.

Zatímco když jsi přišel ty se svou vizí mnohasetstránkové knihy, nikdo tě neznal a neviděl od tebe jediný výstup... jen pár ilustrací, které ovšem nic neřeknou o samotném textu. Atakdále, nemá cenu opakovat to, co shrnul Alef0 ve svém článku.

Rozhodně to prosím neber osobně jako nějaký útok nebo nespravedlnost. Je pochopitelné, že lidi budou k megalomanským vizím člověka, který zatím nic neudělal, přistupovat se skepsí. A je pochopitelné, že lidi budou k projektu autorů, kteří už vytvořili nejedno kvalitní dílo, přistupovat s nadšením a očekáváním. Nic překvapivého, nic osobního.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Dotaz - srovnání kritiky SotE a OaP

Příspěvek od Alef0 »

Poviem nazor za seba, ktory bude do znacnej miery doplnat Markusa. Opat nechcem provokovat urazky, ale nevyhnem sa porovnavaniu.

* Ecthelioni maju za sebou projekty, ktore boli hotove. (Vendetta minimalne). Ocel a plamen nemala za sebou nic. [To je prirodzene, kazdy nejak zacinal]
* Ecthelioni hned v prvom prispevku dali ukazku, ako to bude vyzerat a vzapati svoju ideu rozpracovali. Ked vidim layout, slintam a volam ,,CHCEM VIAC!". Ocel a plamen az casom vyprodukovala prvy text (genezu, nie demo), voci ktoremu sa vzniesli (vtedy opravnene) protesty, navyse ten text vtedy ,,CHCEM VIAC" na mna nevolal.
* Hned je predostreta jasna idea sveta. (O&P vtedy nic take nemala.)
* Promptne dokazali vysvetlit odlisnosti od existujucich projektov (co-to som doplnal). V O&P som sa pytal asi 10krat a nedostalo sa mi odpovede.

* Originalita konceptov: jedine slovo ,,konzistencia". Elfovia ako ,,zlomyselne tvory" su v anglickej mytologii od pradavna. Ecthelioni priamo vyhlasili, ze su v Anglicku. Toto sice nie je megaoriginalne, ale sedi to k sebe. Elfovia ako ,,prekrasne tvory-hudba-magia" su Tolkienov pocin, ktory ma k Britanii velmi blizko. Opat nic megaoriginalne, ale v spojeni s elfami-skriatkami a Anglickom to opat ide k sebe. Ako som pisal v clanku: zname pojmy (Anglicko, elfovia-skriatkovia, elfovia-tolkienisticki) su elegantne prepojene a dokazem si ich predstavit vo funkcnom svete.

Dolezite je odosobnit sa a nepovazovat uspech jedneho projektu za krivdu na svojom projekte.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz - srovnání kritiky SotE a OaP

Příspěvek od Sammael »

Osobne nechcem nikoho urazit a preto sa k tejto veci odmietam nadalej vyjadrovat. Skutocnost ze mam cim dalej tym vacsi pocit a to asi aj opravnene, ze slo o to ukazat mi ako velmi sa svojimi ambiciami milim na ukor projektu, co sa nakoniec samozrejme dostavilo kedze som bol prevazne na projekt sam a stalo sa to ze som svoj projekt nenavidel tym ako som sa hnal za prehnanov originalito, ktoru par clenov zdoraznovala. A hlasky ako toto by som nikdy nehral a vela originality v tom nieje (co sa u tohto projektu chalanov od nikoho nedostavilo) viedli pochopitelne k myslienkam tento projekt ukoncit, a o tom ako som sa snazil priniest silou mocou nieco nove sa mi moj vlastny projekt znechutil natolko ze som ho sam nechcel hrat ani nehovorim. Pri projekte na ktorom pracujem teraz tuto chybu nezopakujem, na fore som sa vela naucil to je samozrejme a viem ze to co som sa naucil sa teraz odrzkdli na mojej praci. Novym autorom poviem iba jedno, urobte hru ktoru chcete vy hrat a dajte tam vsetko co tam vy chcete, pozerajte sa na svoju pracu ako na hru ktoru budete hrat.Ak s nou nakoniec budete spokojny predlozte ju verejnosti.
PS tato diskusia sa vdaka mne spustila na nespravnom mieste a za to sa este raz Ecthelionom ospravedlnujem! :oops:
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz - srovnání kritiky SotE a OaP

Příspěvek od Corvus »

ako som sa hnal za prehnanov originalitov.
to som si vsimol. vyskrabal si ze niekto niekde nazval nieco liga a uz si chcel ligu z hry vyhodil. to uz je paranoia.


k veci: Ecthelioni jednoducho posobia dojmom ze vedia co chcu, ako to dosiahnu a ma to cele hlavu a patu. to u teba, ktory si nazory menil castejsie nez ponozky som ten pocit nemal.

mna ani O&P ani SotE temou nejak do srdca nezasahuju, hrat ich asi nebudem, ale vidim co ma nadej byt zaujimavy a uspesny projekt a co je dopredu odsudene na zanik z presne tych dovodov ktore alef zhrnul vo svojom clanku.

To ze sa ti alef tolko venoval je aj pre mna zahadou. Mozno ti chcel dat jednoducho sancu. alef je jednoducho altruista a dobrak.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz - srovnání kritiky SotE a OaP

Příspěvek od Markus »

Sammaeli, technická: prosím, když upravuješ existující příspěvek, svůj nový dodatek nějak viditelně odděl od zbytku, například velkým nápisem "EDIT:" (to tu dělá většina).

Teď jsem například přišel do diskuze, čtu Corvusovi reakci, říkám si: "na co proboha reaguje?" a teprv potom jsem zjistil, že tvůj minulý příspěvek je asi dvakrát delší, než když jsem ho před chvílí četl já. Je to strašně matoucí. (A omlouvám se za další kritiku :roll: )
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz - srovnání kritiky SotE a OaP

Příspěvek od Sammael »

To ze sa ti alef tolko venoval je aj pre mna zahadou.
Toto je podla teba spravny pristup? Predpokladam ze ti v zivote pri tvorbe nikto nepomahal a kazda vec co vzisla z tvojho pera bola perla :think:
EDIT: Dufam ze nevravis za celu komunit z
e je nezmyselne pomahat projektom, ktore vizeraju na prvy pohlad ze neuspeju
altruista a dobrak.
to je to na com stoji este stale nemala cast humanity, ale to ti je asi u riti
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz - srovnání kritiky SotE a OaP

Příspěvek od Corvus »

omg to snad nemyslis vazne.

akoze kazdy ti mal pomahat a venovat sa ti lebo ty si si povedal ze spasis slovensku rpg scenu? alebo co si to vlastne cakal?

to ze ti alef venoval to obrovske kvantum svojho casu, ktory mohol pouzit efektivnejsie je pre mna naozaj zahada. alebo jednoducho nemal co na robote.
Naposledy upravil(a) Corvus dne 26. 1. 2009, 20:31, celkem upraveno 1 x.
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz - srovnání kritiky SotE a OaP

Příspěvek od Pieta »

Klid, chlapci, klid.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Zamčeno

Zpět na „Oceľ a plameň“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti