Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Archiv Sammaelova projektu.
thera
Příspěvky: 96
Registrován: 19. 6. 2006, 10:33

Re: Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od thera »

ak mozem pridat svojou troskou do mlyna...

Sammael... mas vytvorene demo na urcity pocet stran, pri ktorom ti ludia povedali svoje vyhrady a navrhy na to, ako ho zmenit, prepracovat, dokoncit, vytvarat dalej...

preco teda hadzes flintu do zita?

preto, lebo to nebolo hned na prvykrat super uper-cool neskutocne dobre?
no priprava hry, settingu a novej hry samotnej je zjavne dlha predlha vec, ktora netrva chvilu, ale velmi dlho a castokrat to chce vela prepisovania a upravovania uz napisaneho textu

ako tu kdesi bolo napisane, myslim, znakom dobreho spisovatela je aj to, ze sa neboji zmazat veci, ktore uz napisal (ak nie su dobre a vyhovujuce) a stale prepracuvava svoje dielo

osobne si myslim, ze prave to, co teraz robis este len prihrava polievku tzv. skeptikom, ktori hned od zaciatku hovorili, ze sa to nepodari...

otazka teda stoji... si ochotny v tom pokracovat aj napriek problemom? a pracovat na tom stale? prepracuvavat to? aj keby to trvalo dalsi rok? alebo dva?

opytaj sa, ako dlho na projekte pracuju ludia od Crepov napr.
Uživatelský avatar
Majo
Příspěvky: 769
Registrován: 26. 4. 2007, 11:53
Bydliště: žilina (SR)

Re: Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od Majo »

Sammael, podla mna si sa nechal zbytocne znechutit hlupymi kritikmi. Mal si ist radsej za tym co si citil vovnutri.
Uživatelský avatar
Filtr
firestarter
Příspěvky: 344
Registrován: 8. 6. 2007, 07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od Filtr »

jen pokračuj. většina kritiků se tě snažila uchránit od zbytečné námahy, ale pokud máš co říct, tak to řekni; makej dál.
thera
Příspěvky: 96
Registrován: 19. 6. 2006, 10:33

Re: Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od thera »

kritika nie je hlupa, ak je rozumna, pretoze ti ukaze, co je zle a co treba napravit
ak si ochotny sa z nej poucit

a myslim ze tunajsia kritika taka bola

ide skor o to, ci ma chut pokracovat dalej, bez velkych ocakavani, ze to co vyda, otrasie slovenskym a ceskym trhom... pretoze to tak asi s velkou pravdepodobnostou nebude

ale nech si zaroven uvedomi, ze bez tvrdej prace nie su kolace
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od Sammael »

Dakujem vam za podporu ja som len zastavil pracu na settingu sposobom ktorym som pokracoval v tunely v ktorom som sa sam stracal, na strepoch maka hufa ludi a kazdy ma bohate skusenosti s rpg. Ja som sa rozhodol slovensko ceskej komunite a vobec nie len im prezentovat nadalej tvorbu v tom v com mam silu, a tym je komiks. POzeral som si burnig empires je to podla grafickej novely. Ak nakreslim graficku novelu(tam viem svoje napady dokonale interpretovat)poviem tym o svojej praci daleko viac, na fore som celyl kritike nonstop. Ale teraz som pocitil ze som niekde uviazol a treba sa niekde posunut. Takze ocel a plamen ako taky nekonci len idem na to uplne inac. Budu komiksy ktore ukazu o mojich napadoch a tvorbe a tym sa najdu aj ludia na spolupracu takze som este urcite nepovedal zaverecne slovo u nas! :-)=
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od Aljen »

Majo píše:Sammael, podla mna si sa nechal zbytocne znechutit hlupymi kritikmi. Mal si ist radsej za tym co si citil vovnutri.
Aka je to hlupa kritika?

Poznam konstruktivnu a nekonstruktivnu
profesionalnu a neprofesionalnu
a este sebakritiku
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od Peekay »

Sammael píše:na strepoch maka hufa ludi
Z coho tak usudzujes?
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od Quentin »

na strepoch maka hufa ludi
strepy jsou temer one man show!
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Gatts
Příspěvky: 56
Registrován: 30. 3. 2005, 00:19
Bydliště: Blava ne?

Re: Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od Gatts »

No a kedze aj Ocel a Plamen je takmer one man show, tak je normalne ak ten one-man ma aj svoje slabe chvilky... ak to ale Sammael nevzdas, tak aj taketo chvilky ta v konecnom doslekdu posilnia. A posunu isto dopredu.

Nie som si isty, ale mozno stale visy vo zvduchu otazka ku kombinacii ras a skillov / mikrohlavolamov atd.
Kedze nam chyba setting, teoreticke priklady by sa mohli len zamotavat, pricom si myslim ze som sa dost k vlasntym predstavam prilbizil s opisom v prispevku:
viewtopic.php?f=225&t=6589&st=0&sk=t&sd ... 15#p211671

Ale pokusim sa o priklad cisto vseobecny...
Ak (dufam) poznate Lego, danska to hracka, tak viete ze suciastky maju svoj vyznam, ako aj rozne pouzitie (velmi primitivna podoba k roznosti povolani v RPG), ale ak normalna "sestka" sa moze zmenit na "osmicku" alebo na placatu 6x2ojku... tak mozete aj s malou sadou suciastok tvorit roznorodejsie vytvory. Ak dokonca mozete skombinovat placatu 10x4 s dierkovanou 12stkou (zmaz si z tvare ten uskrnok, pedous) v jeden elektromotorcek... a tretia suciastka vam bude sluzit ako energia tohoto motorceka... tak staci stvrtu suciastku zmanit na vrtulu a mozete kosit hlavy nepriatelom...
No obavam sa ze tento opis asi sposobi len vacsi zmatok a chaos, ale ked setting je zatial dost daleko... hm

Dalsia otazka bola ohladne Sammaela a jeho spoluprace so mnou, myslim ze aj tu Sammael zodpovedal, ale ak by nie, tak hej, spolupracujeme... a ja pevne dufam ze to Sammael nehodi na hak (maximalne ze si da taku tyzdennu pauzicku... ) Ved nie je vobec zle, ponahlat sa pomaly
RPG sa da, to fakt hej
D&D OK, btw Albion od Bluebytu to sa len tak nevidi
Moj Frankenstein: http://www.yoyogames.com/games/show/88991
Uživatelský avatar
Gatts
Příspěvky: 56
Registrován: 30. 3. 2005, 00:19
Bydliště: Blava ne?

Re: Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od Gatts »

Bifi píše:Sammael, hlavne si urobil asi najdôležitejšiu chybu: chcel si, aby bez kýchkoľvek predchádzajúcich skúseností Tvoja hra bola bombová masívna kniha o 400 stranách s tvrdou väzbou. Tak to žiaľ nefunguje - skúšaj najprv robiť menšie produkty: menšie hry alebo funkčné house rules existujúcich hier, doplnky ako nové povolania či nové rasy/mestá/kontinenty do existujúcich hier, veľa hraj ako hráč a aj ako gamemaster, najlepšie v rôznych hrách, zúčastni sa RPG Kuchyne, zúčastni sa autorských workshopov, Sleziny, veľa čítaj RPG.net a Story Games, zaujímaj sa o to, prečo ten-ktorý RPG produkt uspel (v zmysle predajnosti alebo v zmysle stabilnej hráčskej komunity). Nechcem, aby to vyznelo nejako elitársky, že musíš najprv splniť nejaké podmienky skôr, než sa niekto s Tebou vôbec bude rozprávať, ale len zriedkakedy sa podarí, že nejaký nováčik bez predchádzajúcich RPG/spisovateľských skúseností urobí na prvýkrát veľký funkčný produkt. To je iluzórna predstava. Ukusol si si príliš veľké sústo a to sa Ti zaseklo v krku - to ale neznamená, že na to nebudeš mať neskôr alebo že si neschopný. Proste musíš mať menšie očakávania a púšťať sa najprv do menších vecí (a časom sa automaticky upraví aj Tvoj hurá-prístup).
Hmm, je mi jasne kam mieris.
Ale da sa to vidiet aj takto:
Diamant (polo, co uplne drahokamy) vznikaju posobenim tlaku, ci teploty, najcastejsie oboch...
Sammael - horuca hlva - , cize teplote
Forum - mur reality - , cize tlak
Ked to Sammael nevzda a bude pokracovat, nieco dokonci... nevravim ze to bude diamant, ale ani nevravim ze to diamant byt nemoze... skusenosti moze predsa nabrat prave tu, a ak slepy entuziazmus premeni na ovladatelnu energiu, ktoru dokaze zamerat, tak projekt pojde dalej... vlastnym tempom, ale pojde...

Nie je na tom nic zle mat velke plany, dokonca sny... a nie je na tom nic zle, ak taky clovek nasere profesionalov, ktori pre prchkeho novacika nemaju pochopenie...[cize nie je vobec zle, ak si dany nasrany profik, pri tvrdej kritike nerdzi vreckovku pri hube, to nakoniec ani nikto nechce... no mozno ja, lebo by som rad Sammaela usetril prilis silnych "kav" ale nakoniec to zvladne aj tak... ] a mozno prave taketo prostredie je bohatsie na tvorbu ako nejake tlapkanie po pleci a davanie planych nadeji. Keby Sammaelovym cielom boli len peniaze, asi by to vzdal, ale ja verim ze jemu nejde o "predaj/zisk" ale o hru, a tak nema co stratit. A clovek co nema co stratit, no chce nieco dosiahnut, nakoniec len podakuje kritikom. Ved aj Nietze hutoril, co ta nebozaboli, to ta nic nenauci... [hmm... zapacilo sa mi slovo "nebozaboli" tak si ho ani neopravim...]
RPG sa da, to fakt hej
D&D OK, btw Albion od Bluebytu to sa len tak nevidi
Moj Frankenstein: http://www.yoyogames.com/games/show/88991
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od Alef0 »

teoreticke priklady by sa mohli len zamotavat, pricom si myslim ze som sa dost k vlasntym predstavam prilbizil s opisom v prispevku:
viewtopic.php?f=225&t=6589&st=0&sk=t&sd=a&start=15#p211671
U mna nie, ja som sa pytal na prakticke priklady z hry a stale sa mi ich nedostalo. Skusim to ja:

Poznam D&D, americku to hracku. Viem, ze kazde povolanie ma svoj vyznam, aj rozne pouzitie. Ak sa normalny knaz vie zmenit na bojovnika, alebo na carodejnika, a ostatne maju tiez istu flexibilitu, tak viem aj s malou druzinou dosiahnut roznorodejsie efekty, ktorymi preziju. Dokonca mozem skombinovat gnomskeho barda s barbarom a k nim pridat carodejnika, ktoremu staci pridat par povolani... a mozeme kosit hlavy nepriatelom.

Lenze co ma toto spolocne so settingom, pytam sa?

Zvysok uz nema zmysel rozoberat, O&P je zomrely, hovorcu uz robit netreba.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Gatts
Příspěvky: 56
Registrován: 30. 3. 2005, 00:19
Bydliště: Blava ne?

Re: Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od Gatts »

Majo píše:Sammael, podla mna si sa nechal zbytocne znechutit hlupymi kritikmi. Mal si ist radsej za tym co si citil vovnutri.
Mam taky citak, ze Sammael vo vnutri citil, ze musi, tak ci onak, konvfontovat realitu... (niezeby som do neho videl, ci co :) ) tazko uz teraz domyslat ci by bolo lepsie najprv mesiac robit "potajomky" a potom sem dat nieco takto spravene, a ci naopak horsie, ze by len hlbsie zachadzal zlou cestou, kritika by bola horsia, bolest hlbsia, prerabky narocnejsie... Ja osobne som tiez typ co malokedy vydrzi "nepochvalit" sa... Aj tak neverim ze taketo kritiky stacia na ukoncenie jedneho sna...
RPG sa da, to fakt hej
D&D OK, btw Albion od Bluebytu to sa len tak nevidi
Moj Frankenstein: http://www.yoyogames.com/games/show/88991
Uživatelský avatar
Gatts
Příspěvky: 56
Registrován: 30. 3. 2005, 00:19
Bydliště: Blava ne?

Re: Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od Gatts »

Alef0:

mozno zle chapeme slovo "setting" - ja to chapem ako pravidla hrania - cize zoznam skillov, statov, ich levelovanie, vytvaranie a presn popis ich funkncosti v hernom svete...

Teda tazko je mi dat konkretny priklad, ked nemam ani len zhruba podklad v podobe skillov, ktore chcem dat prikladom.

Skusim ale priklad z hry, ktora mne je znama (a tak dufam ze aj niekomu z RPG fora): Warlords Battlecry III

Pri tvorbe postavy vyberate len z dvoch poloziek(kazda ma asi 15 moznosti) : 1. rasa, 2. povolanie
obe polozky menia ako staty, tak aj skilly
lenze
rasa vam umozni mat cca 4~5 skillov (asi tak z 50)
povolanie tiez asi len 4~5...
aj ked su artefakty, ktore vam mozu dat one-time bonus ku skillu, skutocne vypracovat si budete moct len danych 8~10 skillov, ine sa naucit nemozete.

Ako tento priklad suvisy s OaP?
Kym WB3 vas nuti zacat hru odznova, aby ste si vyskusali ine skilly/ ci skill kombinacie... OaP bude moct tieto kombinacie umoznovat v uz vytvorenej parte, ak teda rasy v parte budu mat tuto vlastnost.
Cisto v hre (ked uz by sme hrali) bude mat sam chrlic 12 skillov, sam Alfair 16 skillov... no ak by sa skombinovali, kazdy by stratil nejake zo svojich vlastnych skillov (na cas hybridacie) no ako hybrid, by nadobudli nove, specificke skilly... kym ja osobne sa skor zameriavam na boj (kam sa uberaju aj moje priklady) tento system bude vhodny aj pri beznych nebojovych ukonoch...
Ze to znie tazko pochopitelne, je samozrejme, lebo ja nemam tu cest opisovat nieco co som videl, cital, ale nieco co je vo forme tvorenia, len slabo zachytavane do faktov...
RPG sa da, to fakt hej
D&D OK, btw Albion od Bluebytu to sa len tak nevidi
Moj Frankenstein: http://www.yoyogames.com/games/show/88991
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od Alef0 »

Zacinam vidiet jadro pudla a dovod neporozumenia!
mozno zle chapeme slovo "setting" - ja to chapem ako pravidla hrania - cize zoznam skillov, statov, ich levelovanie, vytvaranie a presn popis ich funkncosti v hernom svete...
To, co ty nazyvas settingom, poznam pod oznacenim "mechaniky" (mechanics, zauzivane v priruckach) alebo "rules". V D&D tam spadaju pravidla pre hadzanie, atd, vsetky skilly, proste to, co si vymenoval. Tusim sa to vola aj "crunch". V tejto diskusii ide tiez o "[herny] system".

Settingom ja rozumiem "herny svet". (V zmysle oznaceni, co som videl na inych forach, a v zmysle, akym oznacuju svoje prirucky. Priklad: oficialna prirucka Eberron Campaign Setting) Cize prostredie, ktorym sa postavy hybu, miesta, ktore mozu navstivit, postavy, ktore ho obyvaju a s ktorymi mozno interagovat.

Nechcem zniet velmi poucne, ale bude asi lepsie pouzivat oznacenie, ktore je aj v zahranici. Cize setting = prostredie (bez pravidiel), mechaniky = pravidla hry.

V tomto pripade ty vravis o mechanikach, lenze Sammael chcel primarne riesit svet. Taky bol aj zamer (vid jeho prapovodny prispevok). Zrejme preto si nerozumieme. (Pride mi ale zvlastne, ze ty vravis o jednej zlozke a Sammael o druhej, to tiez zrejme nastala komunikacna chyba medzi vami.)
Warlords Battlecry III
Osobne by som odlisoval medzi stolovymi RPG a pocitacovymi. Ony su to casto dve strany tej istej mince. Istym sposobom rovnake, ale v mnohych oblastiach odlisne. WBIII nepoznam. Viem, ale ze ciele v takom pocitacovom Baldur's Gate a stolovom Forgotten Realms su casto odlisne. Na stole casto netreba byt mimoriadne premakany v zmysle efektivnosti v takej miere ako na PC.

Rovnako vsetky tie skilly a pod. su sucastou systemu, ktory sa mal riesit az v neskorsej faze.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od Erric »

Sammael píše:na strepoch maka hufa ludi
Staci se podivat do tiraze prave vysle ukazkove kapitoly. Kdyz odectes testery, korektora a sazece (kterym ale nechci upirat jejich podil prace), opravdovych vyvojaru ti moc nezbude.

Na pocatku vyvoje - zakladech mechanik a vize se podilel Bajo, ted ke konci pomahal s prepracovanim systemu Peekay, a krome me na tom uz nikdo jiny nedela. Pak jeste samozrejme Michal Ivan kresli ilustrace.
Zamčeno

Zpět na „Oceľ a plameň“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti