Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Archiv Sammaelova projektu.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od Sammael »

Táto diskusia navštevníkom nič vraviet nebude pretože sa tu bude rozoberať predpremiéra hotového Dema.
Členovia diskusie sú: Alef0, Aljen,Bifi a Lemmy
Týto štyria dostali do rúk predpremieru textu dema.

Tu môžete uvádzať svoje postrehy, názory a pre a proti
PS: Ďakujem vám za to, že ste sa o demo zaujímali
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od Lemmy »

Fajn, přečetl jsem.

První dojem je kladný. Je to ale DEMO jako představení světa - do hratelného DEMA tomu v podstatě hodně chybí.
Tak jako tam mi chybí základní určení světa a popis základních pojmů na začátku - pokud jsem se nepřehlédl, nikde jsem si nevšiml, že má jít o techno-fantasy, vysvětlení pojmů jako éter atd (odstavec pro každý důležitý prvek světa v úvodu by postačil).

Rasám a gildám nemám co vytknout.

Nedokážu objektivně hodnotit, protože svět trochu znám - doporučuji, abys dal přečíst někomu, kdo se orientuje v RPG, ale vůbec nezná tvůj svět - ten by pak mohl určit, zda je všechno v pořádku či něčemu nerozumí a mohl by ses dle toho zařídit.

Vytyčený směr je dobrý, drž se ho - vypadá to, že jednoduchost a atmosféra začíná získávat větší prostor.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od Sammael »

Super mame prve zhodnotenie.
Hmm tie vysvetlivky ako keby si mi z hlavy vicital. Ked som si to pozeral vcera vecer tak som si povedal ze to tam chyba.
Hmm ako vidis hranie ras. Cakal som ze budu uvahy nad tym ako hrat chrlica.
Cim by som to vylepsil. Co sa tyka originality, mas nieco?
Tal som to precitat kolegovy z prace, ktory hrava drd a shadowrun a povedal tolko citujem
ked sa ta masinka rozjede tak to bude ako parak
Ale viacej menej on ma rad komercne zalezitosti a nieje zbehly v inych rpg ako v tychto dvoch. :roll:
Skus mi Lemmy napisat ked ta napadne okrem eteru co by som dal do opisu pojmov.
Co sa tyka hratelnosti dema, uviedol som ze tento material sa zatial da pouzit skor inspirativne.
že jednoduchost a atmosféra začíná získávat větší prostor
sak to! nieje to az priliz jednoduche?
HLAVNA VEC! Povedal si si po docitani ze hmmm chcem viac? a povedal si si ze toto by som si zahral?
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od Lemmy »

Sammael píše: Hmm ako vidis hranie ras. Cakal som ze budu uvahy nad tym ako hrat chrlica.
Cim by som to vylepsil. Co sa tyka originality, mas nieco?
Těžko říct. Zkusím to promyslet...
Sammael píše: Skus mi Lemmy napisat ked ta napadne okrem eteru co by som dal do opisu pojmov.
Viz výše. Dnes nebo zítra na to ještě mrknu, možná mě něco napadne... něco jako ucelenější popis společnosti a vztahů ve světě pro hráče neznalého tvého světa.
Sammael píše:sak to! nieje to az priliz jednoduche?
Pokud dotáhneš ty pojmy, myslím, že je to v pohodě. Tak by představení mělo vypadat. V jednoduchosti je síla a prostor pro vlastní myšlenky.
Sammael píše: HLAVNA VEC! Povedal si si po docitani ze hmmm chcem viac? a povedal si si ze toto by som si zahral?
Zajímá mě to. Osobně bych si zahrál něco jiného (což není dáno tvou hrou, ale tím, že hledám něco jiného).
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od Sammael »

Dakujem Lemmy , som milo prekvapeny ze sa ti to paci , a kedze si napisal na zaciatku ze tak taketo fantasy neberie je co povedat.
No uvidime co nato povedia dalsi. :think:
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od Lemmy »

Nepsal jsem že nebere - technofantasy a různé steampunkové záležitosti mám rád.
Jen se v současné době vracím spíš k té klasické fantasy.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od Sammael »

Ok takze zatial mame KLADNE hodnotenie. Viacej menej demo je o tom ci v tom vobec mam pokracovat a vynakladat na to svoj volny cas. Milujem pracu na tejto zalezitosti ale ak by sa to ludom nepacilo bolo by to naozaj zbytocne.
Hmm etste jedna vec co by si povedal na enviromental efekty. Vysvetlim:
No cital som si asi 5ty krat NOS, velmi sa mi paci , a anomalie su super, to ma viedlo k myslienke s ktorou som sa uz davnejsie pohraval a to boli rozne efekty podla toho v akej casti sveta sa nachadzas. Napriklad uder pri vkroceni armady z priepasti by v okoli vyvolaval anomalie{to je len napad a myslienka ale rozhodne nemam v umysle vykradat NOS aj ked mam na to sto chuti lebo anomalie a mutacie su jednoducho sexy prvok}, alebo ci dalej na sever ides , tym je posobenie na eter a teda aj magiu silnejsi atd. Alebo miesta kde je tolko eterickych dier v priestore ze tam vypadava magia, a niektore su ako cierna diera a vysaje ti eter z tela a duse.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od Lemmy »

Ad anomálie:
Skutečně zajímavý prvek. Promysli, jaký budou mít anomálie vliv na rasy:
Rasa či spíš gilda složená pouze z mutantů by byla dobrá.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od Sammael »

Ono predstav si ze na juhu v centre kde sa prelomila sfera koly invazii , by boli mutacie takze ty co bojovali a vratili sa spat koly mutaciam, by kludne mohli byt v lige. Kedze vacsina mutacii by bola permanetna. No enviromentalne efekty ma napadly ked som premyslal ako by som spestril samotne odlisnosti medzi castami sveta. Lebo napr inak by sa mi prechadzalo v pripyate ako po plazi na ibize .
Phuuuu vies si predstavit zmutovanu chymeru?
Etericke mutacie a anomalie? Zeby? nech sa mi k tomu vyjadria tvorcovia nosu. Samotna pustina nosu by mohla tvorit juh{ ale to skor by som potreboval prebrat s autormi}
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od Lemmy »

Sammael píše: Phuuuu vies si predstavit zmutovanu chymeru?
Etericke mutacie a anomalie? Zeby? nech sa mi k tomu vyjadria tvorcovia nosu.
Tady je otázka jakým směrem by postihovali mutace samotné rasy (a zda by některá rasa vůči mutacím z patrného důvodu nebyla imunní či neměla větší odolnost vůči tomuto).
Pak je otázka zda a případně jak řešit z toho plynoucí pravidla a zda taková pravidla řešící mutace chceš ve hře mít (např. zmutovaný jedinec bude v některých vlastnostech patrně odlišný - určitě ve vzhledu a společenských...)
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od Sammael »

Skor mi to ale pride ako nieco do modulu, lebo mutacie dost ovplivnia hru, a predstav si v takom d20, skill, featy, kuzla a este aj mutacie a zaciatocnika hraca. :think:

LEMMY:pomohlo by mi ak by si mi mohol napisat ze co ta zaujalo popripade niektore prvky co ta zaujali originalnostou a naopak co si si povedal ze : ach zaz a raz!
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od Lemmy »

d20 bude při tvorbě takovýchto pravidel problém sám o sobě.
Ve FATE by toto například problém nebyl. Jednuduše si vezmeš aspekt Mutant, Deformovaný, apod.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od Sammael »

Ano ale nikto nehovory ze sa setting vo fate hrat nebude, bude k tomu free verzia otvorena pre akykolvek system.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od Lemmy »

Rozumím. Nejlepší tedy bude, když dáš pravidla úplně stranou a vytvoříš svět. Ty pravidla se můžou hrotit, až to bude aktuální - ale lepší vědět, že s nimi bude dost práce, pokud chceš převést do komplexního číselného systému, jako je D20.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Železo sa dokulo a Oceľ sa ide kaliť

Příspěvek od Sammael »

Tak to vies ze to chcem v d20. Chcem to predsa hrat $;) Tesim sa na to ako hraci budu hrat chrica, a ako bude reagovat ked mu ocelova sanka ktora sa porucha rozbije horny rad zubov{chymera}
Zamčeno

Zpět na „Oceľ a plameň“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů