Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Archiv Sammaelova projektu.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Sammael »

Takze kedze som sa ospravedlnil za oneskorenie dema, predsa mi to nedalo nejako to nevykonpenzovat. Prinasam vam poviedku zo sveta edesia od Karola Kliestenca s menom Vriaca Krv.
Vriaca krv
autor: Karol Kliestenec

Štvorčlenná liga už tretí deň koná na vlastnú päsť. Skrz éterovid, umožňujúci vidieť v priestore zvírenu mágiu, znáša ich vodca bolesti očí i zátylku, pôsobené každým silnejším éterickým výbojom, len aby ulovil aspoň jednu hodnotnú informáciu. Hocičo, len aby sa mohli pohnúť ďalej. Ležia v jame po vyvrátenom obrovskom piliery, snažiac sa čo najmenej vdychovať ľadový pavzduch pustiny. Večný šum rozvíreného piesku vo vzduchu vystriedalo ticho a zužujúci sa čas. Už len pár zŕn čakalo v hodinách na presipanie. Seneschal ich vnímal ako večnosť, vediac čo ticho znamená, uvedomoval si váhu svojho pochybenia. Skrz jeho únavnú snahu mu niečo, smrteľne podstatné, uniklo. Nevedel presne kedy, no predsa ked sa posledné zrná presipávali, v žilách mu začala vrieť krv. Pálili ho ruky, horela mu hlava a nohy brneli netrpezlivou nedočkavosťou. Posledným fragmentom chladného rozumu kázal sám sebe rozvahu. Nesmie prirýchlym pohybom dovoliť éterovidu, aby sa mu uvolnil z helmice.

Strach, horor a spŕška...

...kvri preťala oblohu, viditeľnú zo Seneschalovho bezpečného úkrytu. Presípaný čas ho udrel do tváre silnejšie ako ohnivý bič. Ako bič sa zvýjajúca predĺžená paža démona, získaná práve spŕškou krvi, z obety jedného z otrokov. Podľa pachu aj tepla bol isto ohnivý, no éterovid nedovoľoval vidieť plamene, tie zakrívali jeho magicku podstatu. Aspoň nie tento model. Seneschal aj keď ostrieľaný v boji, predsa nižšej inteligencie, už viac nemyslel na dôvody či dôsledky ich odhalenia, ani na to, ako a či zareagovali jeho spoločníci. Strach, aký si pamätal len z detských čias, mu roztriasol ruku, ktorá práveže mala pridržiavat éteroskop v pokoji. Groteskné mykanie videnej scénerie len zväčšilo horor v jeho už beztak rozbúchanom srdci. Cieľ bol nejasný, ale smer áno. Vyskočil a vystrelil, sťa by jeho nohy boli darom od samého boha, len pre tento jeden okamžik. Zjazvená ruka, pevne zvierajúc vytasený meč, sama váhala z prekvapenia, zo strateného kontaktu so svojím majiteľom. Ona vie sekať aj bodať, ale práve on,Seneschal, jej jasne prikázal ako a kam. Koža mladších jaziev pukla od ohňa sálaného tepla. Takže už sme pri cieli, povedala si ruka a začala bez ďalšieho váhania sekať.

Zúfalstvo

Síce cítil sladkú vôňu vlastnej horiacej krvi, ale tentoraz to bol démon, kto strácal kontrolu. Bič môže byť účinný svojou dĺžkou, ale na vzdialenosť lakťa už nie je. Sústredil všetkú svoju energiu, zväčšil svoje plamene, v snahe upáliť tak záhadného odvážlivca. Seneschalovy sa v ošialy darí pobozkat svojím ohyzdným hrotom démonovi srdce. Ten telekynézou hmatá v žiare nebezkých erupcii okolo seba, snoriac po ešte bijúcom srdci, jedného zo svojich otrokov. Len aby sa s hrôzou presvedčil, že obranný oheň nespálil aj tých. Majúc tak pľúca či hlasivky, vydal by tak strašný rev, aký snáď jediný by uvoľnil zúfalosť tejto beštie. Beštie vracajúcej sa k trestajúcemu pánovi ako porazená. Zlyhala. Tiene naposledy oblízali svoje karmínové okolie, projektované dohasínajúcimi plameňmi. Šešť tieňov nehybných, tri ale v pohybe, ba až v tanci.

Precitnutie

Oisaw, už privyknutý na svet dýchajúci éterom, zaostroval svoje nadprirodzené zmysli, až s prehnanou otupelosťou. Uvedomil si to, keď aj skrz zavreté viečka, div neoslepol z ohnivého oštepu, ktorý sa hadím zvlnením znova stiahol z výhľadu. Nebyť v tranze, aj on by si varovné posledné zŕnka piesku nedal ujsť. Nie bez natiahnutia tetivy. Počas padania jeho mysle späť do lebky, ešte stihol vnímať ako jeden zo spoločníkov sa od neho odráža a vyskakuje von, druhý naopak v ňom nachádza vhodný živý štít. Byť štítom? Prosím. Bolo mu ľúto energie, nutnej na vymanenie sa z neželaného zovretia. Chýbala mu na zorientovanie sa a prípravu reakcie. Žiaru éterického piliera dočasne nahradil silný ohnivý démon. Zreničky starého lovca sa zúzižily tak rýchlo, že zo dve mačky zomreli závisťou. Ihneď rozoznal Seneschala, i Mieckowitza. Mieckowitz nech si trhne, ale hlavne nech mu seneschal vypadne z trajektórie! Neznáša byť bezmocný, hlavne ak mu podvedomie pľuje výčitku o neschopnosti rovno do ega. Prsty rezané prehnane natiahnutou tetivou obkreslila krv. Ťahá ju ešte viac, pripravený v prípade núdze prestreliť skrz Seneschala. Preklína ho snaď ôsmy raz a Edesiu osemstý. Konečne môže tetivu popúšťať. Prišlo mu smiešne, že rýchlost jeho popúštania a hasnutia démonovho života sú zhodné.

Zbytočná nádej

Malý Mijeru sa štvornožky ponáhľa k Seneschalovy. Nemusel otvoriť oči, aby mu bolo jasné, že asistencia felčiara, Mijera, je teraz nevyhnutná. Po ceste sa dotýka nechtiac Oisawovho lýtka, ktoré pôsobilo napätím ako napnutá kuša. Ako prvé sa snaží nahmatať éterovid, ich poslendý. Nedbá na pálenie, ale naopak, temne ho chladí zistenie, že éterovid je ako prasknutý, tak aj zoškvarený. Očistenie by este Mieckowitz zvládol, ale so skrehnutými rukami opraviť praskliny? Odkladá éteroskop, ľavou rukou sníma helmicu, pravou sa hrabe v taške, dobre pozná každý lektvar ktorého sa dotýka. Má to. Dýcha. Nemieni si predstavovať, čo by robili bez skúseného Seneschala. Jeho chrbát si práve našla tápajúca ruka Mieckowitza a ten sa hneď dáva na čary. "Čo sa stalo? Čo bude teraz?", rozoznajúc v Mieckowitzovi autoritu ako aj rovnováhu, zmätený Mijeru. "Ticho priateľu, zbytočné su teraz klamlivé slová nádeje.", odpovie Mieckowitz, a pokračuje mumlaním zaklínadla.

Plán

"Mali sme šialený plán, tak i zastihol nás osud šialencov.", preťal napäté ticho a ešte napätejšie nevyrieknuté výčitký Seneschal, pôvodca oného plánu. "Šli sme dobrovoľne, a smrti sa tu nikto nebojí.", zmierňoval situáciu Oisaw, no Mijerovo hlasné zakuckanie zatriaslo vážnosťou výroku. Šiel síce dobrovoľne, no strach, bolesť, či dokonca smrť, to veru nie. Mieckowitz, holý emócií, ako aj empatie, sa zhostil úlohy spravodaja:"Magneticky priťahovaný voľný éter našou Edesiánskou krvou, bol pre toho démona ako špagát vedúci ho rovno k našemu smiešnemu úkrytu. Že sme si ho včas nevšimli, nás mohlo stáť život. Stálo nás to posledný éteroskop, čo može byť v konečnom dôsledku to isté. Napadol nás nižší ohnivý démon s piatimi otrokmi. Bol priam nasiaknutý éterom, ktorý z už beztak ohavnej bytosti skresal to posledné ľudské. Kým my traja sme boli oslepovaný plameňmi, ty Seneschal, si mal nepeknú česť vidieť tú bytosť kvázi nahú. Slabšia pohava by stratila vädomie, preto som zoslal na tvoju mysel jedno z kúziel. Výsledok vidíme všetci. Pardon, bez éteroskopu vidíme akurát prd. Navyše som musel znížil tep tvoho srdca, aby si nám rýchlo nevykrvácal. Sme uprostred ničoho a bytostí, ktoré k nám táto pustina môže postaviť do cesty je stále neúrekom. Z tvojho ticha, Seneschal, usudzujem, že do poslednej chvíle sa ti nepodarilo objaviť nič užitočné. Mijeru, vieš čo máš robiť.". Mijeru vedel. Siahol do batohu a hmatajúc po svojích vešteckých kostičkách si uvedomoval, že osud ligi, no hlavne ten svoj vlastný, má práve teraz doslovne vo vlastných rukách.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Sammael »

A este dve ilustracie na ktorych momentalne pracujem
Bosorka rasy enigma a stretnutie s demonom
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Alef0 »

Sammael píše:Takze kedze som sa ospravedlnil za oneskorenie dema, predsa mi to nedalo nejako to nevykonpenzovat. Prinasam vam poviedku zo sveta edesia od Karola Kliestenca s menom Vriaca Krv.
Toto sa malo zverejnit uplne na zaciatku miesto genezy. Na rozdiel od abstraktnych dejin sveta aspon viem, ze asi akym smerom sa ubera zamer prostredia a na co je zamerany, plus criepky o stave technologie.

Styl jemne pateticky, ale i to svedci o settingu.

Opravil by som si hrubky.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Sammael »

:oops: Priznavam ze hrubky som sposobil ja pri uprave textu, pretoze vela veci nezodpovedalo mojim predstavam o edesii.(no az tak vela ich vlastne nebolo).
Do dema pojde pochopitelne upravena zkorigovana verzia.
Uživatelský avatar
Gatts
Příspěvky: 56
Registrován: 30. 3. 2005, 00:19
Bydliště: Blava ne?

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Gatts »

Pred upravamy bol styl zlozity az tazko pochopitelny... isto pre laika... po upravach zas pateticky? No aspon vieme ze mame co robit.

No ja neviem, ale napriek tomu ze som silno sebakriticky a vidim vo vlastnej tvorbe len chyby, citanie textu v mojej mysli zanechava znatelnu ryhu emocii, ako aj poznatkov sveta, co dokopy mi dodava teplu a lepkavu atmosferu, nutkajucu pokracovat v poznavani daneho sveta. Spolupracovnikovi vadili zlozite suvetia ako aj tavry slovies (co Sammael velmi sikovne opravil), priatelka mi vycitala vselico, ale nie patetickost, skor mala pocit silnej clony v tazkopadnosti samostatneho slova, ktora len vdaka svojej sile/tazkopadnosti urdzi vnutorne napatie. "Pripomina Vajanskeho, kde namaha pri lupani silnej supky nakoniec zdvojnasobi sladkost plodu.". Ja sice nemozem posudit ci moj text je, ci nie je zlozity, lebo kedze som ho pisal, pre mna je jasny ako facka. Ale namyslim, ze je pateticky, tolko este sam usudim. Ze to nie je pri centre uplnosti tak blizko, ako by sme si zelali, to viem. A isto na tom popracujeme. Sammael ma uz sposob ako usporiadavat kusok po kusku svoje myslienky (IMHO) a to prostrednictvom kresby, takisto ako pomocou spracovania reflexnych textov na jeho vlastne opisy. To znamena ze svet ktory vtkavam do textov je mne nejasny, a ak aj je jasny Sammaelovi, este nenasiel sposob ako ho ulozit na platno/ ci vlozit do textu (po castiach/per partes/ mu to ide skvele). Ja sam sa citim, akoby som mal vlozit dejstvo do severovychodnej casti Bukuresti, pricom len viem ze je to mesto a ziju v nom ludia. Preto nech napisem cokolvek, Sammael velmi spravne reaguje okamzitym dokreslenim nejasnosti, takze namiesto aby sme sa cisto sustredili na styl/formu, mame pred sebou este cestu detajlov a dokresleni.
RPG sa da, to fakt hej
D&D OK, btw Albion od Bluebytu to sa len tak nevidi
Moj Frankenstein: http://www.yoyogames.com/games/show/88991
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Sammael »

Presne preto sa na hrach pracuje tolko rokov, musia sa dotahovat sruby, ladit nastroje a beta testit. Je to dlha cesta ale rozhodne sa jej nevzdame. Nosne myslienky su stanovene mame jadro, a edesia pomalicky ilustraciami a pribehmi nabera na zivote. Je to premna sameho vzrusujuci pocit.
Pred upravamy bol styl zlozity az tazko pochopitelny... isto pre laika... po upravach zas pateticky? No aspon vieme ze mame co robit.
Nemyslim ze jemna patetickost alefovy alebo komukolvek vadi. Ten text sa mu evidentne paci, pretoze mu napovedal o atmosfere ako nic co sa zatial postlo. A to je dolezitejsie nez cokolvek ine. :wink:
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Alef0 »

Patos (cez kumulovanie slov) bola poznamka, nie výtka.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Gatts
Příspěvky: 56
Registrován: 30. 3. 2005, 00:19
Bydliště: Blava ne?

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Gatts »

Kumulovanie slov... ano, k tomu sa plne priznavam (a to bolo este upravene Sammaelom, predtym to bolo este "hustejsie", suvetovejsio-hrubsie) a tomu aj rozumiem... :D
RPG sa da, to fakt hej
D&D OK, btw Albion od Bluebytu to sa len tak nevidi
Moj Frankenstein: http://www.yoyogames.com/games/show/88991
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Lemmy »

Dobrá povídka.
Nedával bych ji jako úvodní - na úvodní povídku by to chtělo něco jednoduššího na uchopení.

Souhlasím s tím, že toto si měl uveřejnit jako první věc. Ale to je už stejně jedno... :wink:
Pozor, patos je taky styl... když to porovnám s jiným termínem - brak - působí taky jako výtka, ale brak znázorňuje i styl literatury. Takový Conan od Howarda např. patří do brakovité literatury a je to jedna z těch nejlepších věcí co na poli tohoto stylu a fantasy žánru celkově vzniklo. Takže patetický nemusí znamenat špatný.

BTW, co je to ten éteroskop?
Nějaké tušení mám, ale přece jenom...
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Alef0 »

Éteroskop je podla mna to iste, co eterovid, ta chyba zrejme vznikla pri krateni textu (?)
Skrz éterovid, umožňujúci vidieť v priestore zvírenu mágiu,
Uz pouzitie tohto slova evokuje vo mne nejaky prvok: konkretne modernost. V klasickom fantasy by pisali "sosovky videnia magie".
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Fritzs »

No, ocenil bych, kdyby ta čarodějnice nebyla oblečená jako dark elfka (nměkterými označovaná jako dark štětka) z Lineage 2... nic proti fanservisu, ale zrovana tendle styl oblečení/neoblečení je už okoukaný... třeba by mohla mít, já nevím, sukni nad kolena, nebo tak něco... navíc ten výrazně nelidský obličej ve spojení se sexy tělem nepůsobí zrovna... příjemně, jedná se o takzvané uncanny valley, navíc tady je video, jak to funguje s roboty a řekl bych, že nelidské humanoidní rasy na tom nejsou jinak, až na to, že ty klasické se nacházejí buď před "údolím" (tj. efové, trpslíci), nebo za (lizardmani), jenom ty tradičně zlé do něj spadají (skřeti)...

Ale démon je dobrej, proti němu nemám výtek.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Gatts
Příspěvky: 56
Registrován: 30. 3. 2005, 00:19
Bydliště: Blava ne?

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Gatts »

dufam ze neprezradim moc, ak poviem ze planujeme techno-fantasy (ako arkanum)... keby ale nie, stale to moze byt magiou upraveny priehladny krystal, ktory vdaka danej magii umoznuje vizualny kontakt tam, kde inak nie je mozny (cize bud na dialku, ci inde v case, ci v priestore, kde nie je svetlo, ba ani jeden fotonik...) nech by uz pan mag nazval svoje dielo akokolvek... pokial by to umoznovalo videnie eteru, alebo vdaka eteru, ale skrz eter, tak uzivatel by predsa bol viac ako pozitivne motivovany nazvat to familiarne, zaroven aby nazov vyjadroval uzitkovost predmenu. ETERO-VID je ok (SKOP namiesto VID, by tiez nebol abstraktny vo svete magie/fantasy, lebo mi je malo fantasy svetov znamych, kde by magovia nesledovali hviezdy, a pri danom sledovani nepouzivali teleskop - coby sa odlisujuc od hovoroveho/sedliackeho slovnika, hladajuc slova "sofistikovane"...ako -SKOP. Brusenie priehladnych krystalov, ci obycajneho skla je mozne snad skovo v kazdom fantasy svete, rovnako ako aj zakony optiky... a predstavit si maga/alchymistu na vrchu svojej vysokej veze ozdobenej obrovskym dalekohladom/teleskopom je viac ako prirodzene, ba az bezne, nie?) takze na Slovensku by sme mohli pouzit "Eterohlad" ci "Eterovid", ale je to cisto o hrani sa so slovickami a aj to len v pripade ze by sme upustili (comu neverim, uz len pri pohlade na Sammaelove kresby) od techno fantasy. Ja osobne sa k tomuto prudu priklanam a je mi blizky.

Je to ako ked ja nazvem okuliare skulkami, iny brilami... mohli by sme tomu druhemu vycitat germanizmus, ale kedze vsetci vieme co to je, co ma na mysli, nikto to nerobi. Naco? Predmet ktory pre skupinu znamenal zivot, bol pre nich alfa-omegou, mohol mat kludne viac nazvov. Aj ked ide o chybu v uprave, predsa len to uplne zapada do deja.
RPG sa da, to fakt hej
D&D OK, btw Albion od Bluebytu to sa len tak nevidi
Moj Frankenstein: http://www.yoyogames.com/games/show/88991
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Alef0 »

dufam ze neprezradim moc, ak poviem ze planujeme techno-fantasy (ako arkanum)
Jedno lutujem, ze nedokazem zohnat Children of the Sun:

Children of the Sun RPG - Misguided Games In a world of grit, oil, dust, and mud, the scars of war weep bitter bile. Lost in a sea of ignorance, bigotry, and greed, the light is waning for the "Children of the Sun", but a few have the ability to rise above the masses. Attuned to the Aether, they draw upon it to make their bodies stronger and more dexterous, shield them from harmful magic, or make their voices felt in the very souls of those around them. Aided by sorcery, the art of war, and the principles of arcane science, they can change the course of history. Discover "Children of the Sun", the dieselpunk fantasy role-playing game, and forge a new destiny!

Inak vitaz finalista Indie RPG Award 2002 a vitaz ceny za produkciu v tom istom roku.

Mate tam aj eter, aj teleskop, vid obalka.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Sammael »

No v prvom rae potvrdzujem ze to bude techno fantasy, no so strelnimi zbranami niekde na urovni viktorianskej doby, +potvrdzujem ze hraci budu moct ovladat G.O.L.E.M(na ukor dlzky svojho zivota)svojou esenciou, budu lietajuce fregaty a lietajuci kontinent, lamassu letka, eterovid ma viac pouziti(etericke vyboje umoznuju vidiet viac veci ale edesania ho pouzivaju hlavne v videniu zvyrenej magie a eterickych dier v priestore). Enigma je rasa ktora ma telo humanoida, nema risovane svalstvo ale ma telo humanoida(takze vizera tak ako vizera, je to bosorka, vaby sexualnou pritazlivostou a bojuje taktiez pomocou nej takze vyzivavost oblecenia nesmie chybat. (No prestal by som to porovnavat hlavne s L2)pretoze L2 je mangaidne.
Btw viem co je to UV ale rozhodne si myslim ze do nej enigma nezapada, a tiez nemam pocit ze je uncool, ale to je asi tym ze som stary odchovanec magazinu heavy metala bisleyho.

Aha ano o tom childrene sme sa uz bavili no nezaujalo ma to nakoniec velmi aale bolo tam niekolko zaujimavych prvkov.

Btw: Co sa tyka techno fantasy, akurat pracujem na poviedke(este zvazujem ci to nebude komiks) o ceste ligy na daleky sever, kde je pol tak blizko eterickemu pilieru, ze tam dokonca oziva lad, prave tam sa nachadza rozsiahla masineria na vyrobu eterickej techniky. Stroje su pohanane eterom, a vela zijucich dielov a experimentom lige vyraza dych, cestou vsak naraza na komunitu socharov. ktory z ziveho ladu vytvaraju "ladove duse", ich dlha izolacia od spolocnosti sposobila ze maju velmy zvlastne zvyky. Pisem akurat o postave ladovej duse ktora ma neskutocne paranoje ze sa roztopy. Liga tam patra o masovom vrahovy, ktoreho pdozrieva ze ukoristuje duse silnych hrdinov pre svoj vlastny projekt(zacnu zomierat clenovia cisarovej gardy).
Uživatelský avatar
Gatts
Příspěvky: 56
Registrován: 30. 3. 2005, 00:19
Bydliště: Blava ne?

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Gatts »

Alef0 píše: Mate tam aj eter, aj teleskop, vid obalka.
Je tam aj pentagram aj lad... uz tam chyba len pavuk, Alfair a ideme na to :)
RPG sa da, to fakt hej
D&D OK, btw Albion od Bluebytu to sa len tak nevidi
Moj Frankenstein: http://www.yoyogames.com/games/show/88991
Zamčeno

Zpět na „Oceľ a plameň“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů