Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Archiv Sammaelova projektu.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Sammael »

Tak ten pentagram myslim ze je odost slabssie pouzity ako alfairov, nenacahadzam tam vyznam ze naco tam je, pentagram u alfaira je interpretacie mytu o elfoch, kedysi ho ludia malovali na dvere a kreslili na stromy aby odohnali zlych elfov. Spodobovanim s children of the sun koly, obrazku teleskopu a eteru by som sa vyhol, pretoze je to o niecom uplne inom, ak by som ti dal obrazok spawna a nemal by si onom ani paru, myslel by si si ze je to marvelak jak svina a zasa to iste co tu uz bolo. Alebo ilustraciu z pathfinderu, myslel by si si ze je to eberron atd.
Btw ten children a jeho obalka z daleka nieje originalna ked uz sme pri tom (vizera to ako kopia z videohry the mist)
Tym chcem len povedat ze handrkovat sa na to ci tam je teleskop tiez a koly tomu ze moj alfair nosy pentagram a ze "aha aj tu je nakresleny pentagram " rozhodne nema zmysel.
Jednoznacne svoju inspiraciu nehladam v ostatnych rpg hrach.(aj ked robim research research research ako vravy Alef0),skor su zdrojom inspiracie comicsi ako heavy metal, frazetta fantasy ilustrated, video hra geears of war, spawn middle ages, a myti a legendy(asgard, irsky folklor, grecke ), biblia atd

Ale ak by som sa nechal ovplyvnit tak je to aarklash, dark sun,3:16 a N.O.S, no a Dark heresy.


Ozaj napada ma: Kolko ludi je za spracovanie mojho pribehu za comics a kolko za povieddku?. Btw hodi sa vam do RPG booku comics?
Uživatelský avatar
Gatts
Příspěvky: 56
Registrován: 30. 3. 2005, 00:19
Bydliště: Blava ne?

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Gatts »

Daj Poll... inak ja som za komics... Usetri to vela vela opisneho textu
RPG sa da, to fakt hej
D&D OK, btw Albion od Bluebytu to sa len tak nevidi
Moj Frankenstein: http://www.yoyogames.com/games/show/88991
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Lemmy »

Gatts píše:Daj Poll... inak ja som za komics... Usetri to vela vela opisneho textu
Souhlas.
Komiks je určitě zajímavější a zábavnější varianta. A navíc není v místních kruzích tolik profláklá, jako psané povídky.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Alef0 »

Gatts píše:
Alef0 píše: Mate tam aj eter, aj teleskop, vid obalka.
Je tam aj pentagram aj lad... uz tam chyba len pavuk, Alfair a ideme na to :)
Tejto reakcii nerozumiem. [Pentagram som vobec si nevsimol, fiha!]
Spodobovanim s children of the sun koly, obrazku teleskopu a eteru by som sa vyhol, pretoze je to o niecom uplne inom, ak by som ti dal obrazok spawna a nemal by si onom ani paru, myslel by si si ze je to marvelak jak svina a zasa to iste co tu uz bolo. Alebo ilustraciu z pathfinderu, myslel by si si ze je to eberron atd.
Predovsetkym si si asi nevsimol sprievodny text, ktory som dal k tom obrazku. Ta podobnost neplynie len_ kvoli obrazku teleskopu a eteru. Odcitujem sam seba z clanku o Indie Press Awards:

Svet je nadupaným dieselpunkom (Eberron!), ktorý je technologicky na úrovni súčasného sveta (skoro Eberron). Ibaže namiesto vedy ho poháňa mágia (Eberron). Za pokrok možno ,,vďačiť" Veľkej vojne (presne Eberron), ktorá rozvrátila osudy sveta. Hráči hrajú fantasy hrdinov mnohorakých rás (Eberron), ktorí sa dokážu pozdvinúť zo šedej masy (Eberron) a možno zmeniť históriu. A éter prestupuje všetko.

Tym chcem povedat to, ze existujuce podobne projekty nemaju znamenat zlo, a negaciu. Existujuce projekty znamenaju to, ze nebudete vynachadzat teplu vodu patdesiaty osmy krat (do pozornosti davam napr. svet stary uz rok a pol, ktory je na prvy pohlad tiez v mnohom podobny (paradoxne ho nepohana eter, ale Energia s velkym e)). Ale to som vravel uz stokrat a unavuje ma to pisat zas a znova.

Zacinam mat totiz pocit, ze vasa koncepcia meni zo dna na den a od autora k autorovi.

Daj Poll... inak ja som za komics... Usetri to vela vela opisneho textu
Komiks usetri vela popisneho textu a je rozhodne coolovejsi a originalnejsi.

Pamatajte ale na to, ze za cas vyroby desiatich ilustracii mozno napisat tony textu.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Fritzs »

Gatts píše:Brusenie priehladnych krystalov, ci obycajneho skla je mozne snad skovo v kazdom fantasy svete, rovnako ako aj zakony optiky...
Ehm... ne. Pokud si dobře vzpomínám, na to, aby se něco dalo brousit je potřeba mít materiál o větší tvrdosti, což v případě skla není až takový problém (křemen rýpe většinu běžně používaných skel), ale v případě drahokamů a polodrahokamů, jejichž tvrdost se v Mohsově stupnici pohybuje mezi 6 až 10 to už taková sranda není a jsou k tomu potřeba poměrně složité nástroje a taky velké množství zkušeností ze strany brusiče. Navíc většina drahokamů a polodrahokamů, co se v přírodě ješnom tak povalují (bez legrace, někdy stačí zvednout kámen na poli) je popraskaná a ne zrovna čistá, takže se kámen během broušení docela často rozletí na kusy kvůli prasklině, které si nikdo nevšiml, nebo v důsledku nějaké inkluze.

Neměl by to být problém vtechnofantasy světě, ale v nějaké Conanovské fantasy by se broušený drahokam měl objevit spíše výjimečně.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Gatts
Příspěvky: 56
Registrován: 30. 3. 2005, 00:19
Bydliště: Blava ne?

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Gatts »

Hmm... ale dokonale gulate krystalove gule urcite neboli zvdivnute zo zeme... ci vystiepene zo skaly... aj netechnokraticky fantasy svet ponuka trpazlikov (alebo ich klony) ktory spracuvaju nerasty, cize aj drahokamy/krystal/polodrahokamy... a ak ma dojst k manualnemu bruseniu, zase kuzlo moze na casu urcite zmenit kov na kov vysoko tepelne odolny a s pouzitim vela vela piesku a rychleho trenia mozeme dosiahnut brusenie cohokolvek... alebo si zoberme indicky sposob "kolenoveho" zagulatovania neuplnych/neforemnych periel... zoberu banbusovu tyc, alebo obycajne drevo rozseknute a vydlabane, dovnutra ulozia horuce uhliky hnedeho/ci cierneho uhlia, nechaju tam jednu dierku na vystup spaleneho vzduchu a do druhej bachnu slamku. Do danej slamky fukaju (nech uz su ich pluca akokolvek malicke, fukaju silno) a enormnym prinosom kyslika (kedze za ten kratky cas vzduch nestaci v ich plucach kyslik stratit a zostava aj po vydychnuti bohaty na O2) zohrievaju uhliky k enormnym teplotam, ake by normalne uhlie nebolo inak schopne nadobudnut (1600+ Celsia) na vruchu tejto mini-low-cost srandocaky otacaju neforemnou perlou, tocivym efektom a vysokou teplotou je dana perla za 20 minut uplne gulata... a mozu ju predat za pat az desatnasobok povodnej ceny... (co by u nas stale nekupilo porciu Mc'Donaldu, ale to je uz o inom) zato ze technologia je menej ako v plienkach, efekt je uzasny... preco si mysliet ze svet, kde nechaju lietat kamenne hrady, nedokaze najst alternativny sposob brusenia extremne tvrdych materialov.
RPG sa da, to fakt hej
D&D OK, btw Albion od Bluebytu to sa len tak nevidi
Moj Frankenstein: http://www.yoyogames.com/games/show/88991
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Sammael »

fantasy svet ponuka trpazlikov (alebo ich klony) ktory spracuvaju nerasty, cize aj drahokamy/krystal/polodrahokamy...
too generic

To kam sa diskusie niekedy zacnu uberat ma nikdy na fore neprestane udivovat. :eyecrazy:

Mozno prave tym komiksom sa mi podary zdielat feeling ako to citim ja co sa tyka OaP
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Sammael »

Takze oznamujem ze DEMO JE HOTOVE!!!!! 8)

Alef0 dostal vynikajuci napad a tym bol
Pocuj urob 24 hodinovku
Dal mi sest nahodne generovanych slov a tie som pouzil{aj ked som mal pouzit len dve, pouzil som vsetkych sest, boli ako znamenie}

Demo caka uz len na layout a graficku upravu.
Ps: Alef0 zajtra ti posielam demo na korekciu a predbeznu kritiku.

Demo je predpripravene k tomu aby ste si hru mali moznost uz po vydani dema zahrat v lubovolnom systeme ale hlavne sa bude dat hrat vo Fate alebo solare (aj napriek tomu ze finalna verzia bude d20 a bude obsahovat aj setting otvoreny akemukolvek systemu)
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Corvus »

hlavne podporuje Fate alebo solar
ako podporuje fate a solar system?
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Sammael »

No viacej menej som to nespravne napisal bude to pripravene aby sa to dalo hrat v tychto systemoch, prepac za nedorozumenie. :oops:
Veta je uz opravena.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Aljen »

Tiez ma to zarazilo.
Ide o setting nie?
Ked budem chciet zahram si v nom Best friends, takze ... podpora/nepodpora znie divne
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Sammael »

Viacej menej fate a solar je odporucanie
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Alef0 »

<troll>
Tie odporucania mi tam pridu len kvoli tomu, aby tam nejake odporucanie bolo. Co mi pride rozporuplne vzhladom na absenciu testovania. Pride mi to ako "pocul som na ulici o TSOY, tak to tam rubnem." :roll:
</troll>
Ci maju aj nejaky iny zmysel?
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Lemmy »

Sammael píše:Takze oznamujem ze DEMO JE HOTOVE!!!!! 8)
:clap:
Sammael píše: Dal mi sest nahodne generovanych slov a tie som pouzil{aj ked som mal pouzit len dve, pouzil som vsetkych sest, boli ako znamenie}
Ummm... tomu přesně nerozumím - v jakém smyslu postupu? Můžeš to přiblížit? Dostal si 6 slov a jak si s nimi naložil pak?
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Alef0 »

Tato idea plynie zo sposobu, akym sa robili RPG Kuchyne na The Forge.

Porota vybrala 6 slov. Hraci mali 24 hodin na to, aby vyplodili RPG hru, pricom si mohli vybrat dve.

V sutazi, kde bola 3:16, boli "cosmos", "fight", "sphere", "pain", autor si vybral prve dve. (Boj vo vesmire.)

Mountain Witch v inej sutazi si musel vybrat tri zo styroch: z "dawn", "island", "assault", "ice", vybral si vsetky. V uvode MW sa argumentuje, ze ktore znamena co.

Je dolezite, ze slova si mozno interpretovat podla uvazenia. Napr. "island" v MW zodpoveda podla autora citatu "Ziadny clovek nie je ostrovom sam pre seba." co sa prejavilo tak, ze hoci roninovia neveria nikomu, bez spoluprace sa nikam nedostanu.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Zamčeno

Zpět na „Oceľ a plameň“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti