Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Archiv Sammaelova projektu.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Lemmy »

Tak to jste měli napsat hned, že idea měli být jako v RPG Kuchyni.

Dobré... prozradíte slova, která byla vybrána?
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Sammael »

Ludia dostal som dnes sok!!!
Zacal som si listovat cadwallonom a zbadal som tam pojem Liga, alebo free leaguers robia sice nieco ine ako moje ligy a koncepte je tiez iny ale hraci tam tiez hraju za clenov malopocetnych Lig. Velmi ma to od tohto pojmu kory som si tak oblubil a myslel ze je celkom originalny odradilo. Ako naschval po dokonceni dema. Mam ligu premenovat? Uz tam mam cechy este aj ligy (bude to velmi pripominat cadwallon a koho zaujima ze u mna to je ine nikoho) uvidia cechy a ligy a povedia si ehhhm jasne cadwallon odvar serem na to! Mate niekto iny napad pre pomenovanie tohto:
Oceľ & Plameň je hra na role v ktorej hráči preberajú úlohy členov ligy, menšej jednotky približne o piatich členoch, ktorá s poverením cisára funguje ako jeho predĺžená ruka a v jeho mene a právomoci rieši problémy , v krajine.
?
do pekla :(

Aj ked tak uvazujem kaslem na to nechavam ligu ligou, predsa som ju vytvoril a zhoda nazvov myslim ze nieje tragedia. Ved nakoniec skoro v kazdom fantasy rpg je postava popisana ako adventurer. Myslim, ze beztak clen ligy nestrati na care a navyse cadwallonysti vedia ze je tam liga ponata inak.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Aljen »

pojem liga ... a ani celkovy koncept skupiny ktora je zlozena z roznych elementov a ide nieco riesit nie je nijak zvlast originalny. Akceptuj to.
Co som zatial videl nie je O&P nijak zvlast vo svete originalny (bez urazky). Uz tu zazneli ine settingy ktorym je podobny a inspiraciu mytami a svatymi knihami si aj sam priznal.
Druha vec je ze tu na okoli ... tj v cestine ci slovencine podobnych veci vela nie je (zrejme ziadna)
To ze je nazov liga ten isty ako v Cadwallone ta vobec nemusi trapit.
Len minimum buducej klientely vobec pojem Cadwallon pozna.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Sammael »

No nesnazime sa vynaliezat teplu vodu. Chceme ozivit sk/cz scenu
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Alef0 »

Velmi ma to od tohto pojmu kory som si tak oblubil a myslel ze je celkom originalny odradilo. Ako naschval po dokonceni dema.
No toto sa nestalo prvykrat, ale asi piaty. A opat to potvrdzuje dve veci (a budem zniet ako general po bitke):
a) vo fantasy sa uz neda vymysliet nic originalne
b) je to nasledok zanedbaneho vyskumu,

To sa tyka zakladnej energie vo viacerych settingoch (a je jedno, ci sa volaju eter (Children of the Sun) alebo Energia (Elricanov fanusikovsky svet),
to sa tyka apokalyps, to sa tyka i demonov, ktory su uz ako kari korenie :-)

To, ze ten isty pojem je tu i tam. "Problem" je ten, ked svet bude posobit ako tisicpatsty klon inych svetov. "Problem" bude v pripade, ked sa z kazdeho znameho cudzieho sveta vytiahne pojem a tie sa nasukaju do jedneho materialu.
Chceme ozivit sk/cz scenu
Nechceme.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Sammael »

To Aljen, ak sa na demo tak tesis mam ho uz ale je bez obrazkov a layoutu mas zaujem?
Kto ma takto zaujem mozem ho poslat. Ale samozrejme len osoby ktore mi intenzivne radili a viedli za ruku(blby pojem mozno ale lepsi na toto nenajdem :P )
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Aljen »

jasne ... som zvedavy.
...
A ehm ... je to citatelne?
Rozumej skontroloval a opravil po tebe niekto tvoj priserny pravopis?
;)

Uploadni to niekde na net a posli link.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Alef0 »

Hej, hrubky budem nahanat ja.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Sammael »

Napis mi maila Aljen poslem ti to tam
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Sammael »

TENTO POST BOL Z ROZUMNYCH DOVODOV VYMAZANY :wink:
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Corvus »

alkohol je svina :D
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Fritzs »

Sammael: Za prvé, je mi jedno jestli je nějaké RPG české, slovenské, polské, anglicné, německé, japonské, ruské, nebo marťanské, důležité je, ayb bylo dobré. Abych měl aspoň chuť si to zahrát. A v okamžiku, kdy by mi to někdo poslal na kritiku, tak mu naqpíšu, co si o tom myslím, jelikož tak nějak automaticky počítám s tím, že toto, je to, co ode mne ten autor chce.
Sammael píše:Naco chodit na forum ked moze m kresit komiksi a niwe srat sa z napadmni pre rpg co si len ludia prectaj u a anoi to ne budu hrat, jak vacsinu
V tomhle s tebou souhlasím, nač psát RPG když můžeš dělat webcomics, u kterého je vyšší šance, že na tom něco vyděláš. Dokonce nemusíš být ani dobrý vypravěč, protože například Ethereal Legacies (znám to, protože mě to fascinuje tím, jak je to neskutečně špatné a přesto to existuje) příběh nemají a přesto obsahují obligátní odkaz na paypall, kudyma se zřejmě občas něco autorovi přisype...
Sammael píše:Jedin ve c co tu jakz tak ss stala zato bota tNOs a aj to flakate .
Sydrom vyhoření+potřeba se víc učit abych nevyletěl z němčiny... pak už sem se k tomu nevrátil.
Sammael píše:a nikto nehra
Mimo zkouškový hrám co týden.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Alef0 »

Neviem ako reagovat, nieco mi hovori, ze autor sa po zobudeni bude divit, co to napisal. Ale su ludia, co prave v opitosti povedia co si myslia.

Co sa tyka hrania, alebo nehrania. Su projekty, ktore su spate s autormi, a ziju dovtedy, kym ich autori hraju. (Vukogvazd, velmi pekny svet). Su projekty, ktore su robene ako experiment, teda, ze sa velmi neberie do uvahy to, ze sa budu hrat. Napriek tomu vsak mozu byt pekne. Ako povedal Markus pri prekladoch
Síla překladů IMHO nepočívá v tom, že je lidé budou hrát, ale že je budou číst.
To iste plati aj pre projekty.

Kazdy vzniknuty projekt vidim ako prisadu do obrovskej polievky RPG, ktora sa vari.
v zia dnom pripade nepustite aby na slovensku nieco vzniklo , bide to kokotina lebo zahranicie je strasne peckove.
Budem silou mocou branit vzniknu projektov a tie, ktore maju vzniknut, kritikou zavrazdim! Tak prisaham!
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Sammael »

OOOOOOUUUUUUUUUUUUUUUUUU tak to to ne. Ludia posledn co viem ze ma matka vyhodila od kompu niekedy okolo pol siestej rano. Alkohol je najvacsia svina. Mazem post
SHAAAAAMMMMMMMEEEEE :>:o/
Ale trpim za to strasnou kocovinou O-)
že na tom něco vyděláš.
och tak o to mi vobec nejde. Viem ako sa tu s umenim vydelat neda
Neviem ako reagovat, nieco mi hovori, ze autor sa po zobudeni bude divit, co to napisal
hhhhhh hej :oops:
Uživatelský avatar
Gatts
Příspěvky: 56
Registrován: 30. 3. 2005, 00:19
Bydliště: Blava ne?

Re: Poviedka cobi ospravedlnenie sa za omeskanie Dema

Příspěvek od Gatts »

Sammael píše:Ludia dostal som dnes sok!!!
Zacal som si listovat cadwallonom a zbadal som tam pojem Liga, alebo free leaguers robia sice nieco ine ako moje ligy a koncepte je tiez iny ale hraci tam tiez hraju za clenov malopocetnych Lig
Akoze mna by vobec netrapilo ze nieco uz existuje, lebo vsetko snad uz v nejakej forme existuje... ak sa bojis obvineni z plagiatorstva, tomu sa asi nevyhnes... ak mas ciste svedomie a tvoril si sam, len nahodou si vytvoril nieco co uz vytvorene je, nevadi...

Ale ak najdes iny nazov nez liga... prosim... ale asi aj ten iny nazov bude obsadeny... aj keby si skombinoval 13 pismen nahodnym kodom, tak to sprostne slovo isto je v dvoch RPG hrach a piatich fantasy knihach a jednom lexikone o bulharskej ekonomike... tak sa teda pytam, naco sa trapit? Ved bulharsky lexikon ekonomie je taaaakyyy velkyyyy

Ale na druhu stranu by som pridal: pouzivat biblicke mena/pojmy... tomu by som sa vyhol... akoze v mojej party byvali aj skalny krestania, no ale mozno tych by to poburilo viac ako ateistov, lebo by si stale tie pojmy spajali s tym co uz vedia... a nejak by museli samy v sebe zapasit, aby tie rozdieli urdzali nazive... nohovoriac ze sa ich to moze dotknut... ja osobne biblicke pojmy nemusim, a preto este viac by som rad nieco "zbrucha". Ak mas nejake "nebeske metafory", neboj, my ich pochopime aj ked budu inak pomenovane...
RPG sa da, to fakt hej
D&D OK, btw Albion od Bluebytu to sa len tak nevidi
Moj Frankenstein: http://www.yoyogames.com/games/show/88991
Zamčeno

Zpět na „Oceľ a plameň“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti