Renesancia - systémová časť

Archiv Sammaelova projektu.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

d6-d6 by som bral aj ja - je to omnoho jednoduchšie, aj na zháňanie kociek.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

to znamena ze ide tak o mozno 100 predanych vytlackov ...
Super neviem co sa tu vlastne riesi, je toto podpora pri tvorbe cloveku, ktory sa snazi urobit prinos na scenu? Nieje to fer
D6 D6 je jednoznacna vertia ludia su na KOCKY nie stenky viac zvyknuty
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen »

1. spominal si ze tento setting je komercny ... tj chces ho predat a zarobit na nom
2. podla mojho nazoru je v okoli (rozumej SK a CZ) najvacsia konkurencia v DrD
3. Lemmy vravi ze konkurentom je nie DrD (ktore je podla neho inde neviem ci urovnou, hracskou bazou alebo cim) ale Hrdinovia fantasy
4. Hrdinovia fantasy neboli uspesny komercny produkt a predalo sa ich iba malo (ako som vyrozumel iba na internete)
5. Cize ide o konkurenciu v oblasti par 100 vytlackov
6. Oplati sa to?
----
Vsetky tieto body su spojene s tym co je aspon podla mna u komercneho produktu to absolutne najdolezitejsie. S otazkou:
Co trh chce?

preto som sa aj 2x pytal na to ci si robil prieskum trhu (teraz 3x).
---
Lebo sa moze stat ze sa narobis ako kon a predas 2 vytlacky
a tie dostanes od rodicov a starych rodicov pod stromcek.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Příspěvek od Lemmy »

Aljen píše:Lemmy vravi ze konkurentom je nie DrD (ktore je podla neho inde neviem ci urovnou, hracskou bazou alebo cim) ale Hrdinovia fantasy
Jednoduše mi přijde Dračí doupě nesestřelitelné (doba na trhu, majoritní český tvůrce RPG, ponětí o Dračím doupěti i mezi nehráčskou obcí,...). Sammaelův svět jistě má potenciál (uvidíme, jak dotáhne do konce), ale stejně tak měli potenciál Hrdinové fantasy a taktéž přišli s něčím pro českou RPG hru neobvyklým (dovednostní systém). Navíc, svět s určitým zaměřením neosloví tolik lidí jako základní fantasy (vezměme například Shadowrun, žánr byl jeho kladem a v prodeji zároveň i devízou).
Ale nevím jak je to na Slovensku, možná se při odhadu pletu. U Hrdinů fantasy - myslím, že to je částečně způsobeno i nedostatečnou reklamou, silným soupeřem na trhu (zmiňované DrD), "složitostí" a velkou obsáhlostí pravidel a dalšími faktory..

Sammael: Neber to jako nepodporu, ale když už to Aljen uvedl, konstatuji další odhad a fakta.
Na toto je třeba taky myslet, pokud hodláš vydávat za peníze a nechceš aby byl celý projekt pouze ztrátový.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

no z produkcnej casti vam to prezradim ako to bude
Najprav demo + minus do konca kalendarneho roka, ilustracie literarne ponatie poviedka pre atmosferu, Jednorozcou vyhodim (ich naazov) arkaniu tiez, poto pride domena a pdf full diela ktore sa bude dat stiahnut za 200 sk + zadarmo preklad fate aby vedely co to ma za system a demo ktore bud oslovy alebo nie. Cirka to bude mat 300 stran v pdf
Ak sa to ujme oslovym jedneho nemenovaneho vydavatela(s ktorym som sa o projekte rozpraval ale potrebuje istotu a tu mu poskytne odozva na domene) A vyjde knizna verzia ktora bude bohatsia na ilustracie a bude mat navyse historiu sveta a podrobnejsi opis niektorych scen + cd s hudbou ktoru pre mna pise moj najlepsi kamarat z brnenskej filharmonie.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Příspěvek od Alef0 »

Slovensko je v tomto presne klonom Ciech. Az na to, ze Hrdinovia fantasy a Stin mece a podobne sa nepredavali ani tolko, lebo jednoducho to nemal kto propagovat. (Ano, RPG sa siri ustnym podanim.)
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

Vsetkym vam dakujem ale na fore travim uz priliz vela casu, a mam pocit ze uz ma tato kritika neposuva dalej a potrebujem aby ste veci videli tak ako ja cisto na texte si obe strany mozme svet predstavovat inac a zatial co si neviete predstavit etericky pilier tak ako ja a demonov a cechy plytvame nazormi a mozno niekedy horucimi vyjadreniami. Pozdravujem tymto bifiho. Z demom pridem do konca kalendarneho roka, do vtedy nebudem na forum prispievat len by ma to rozrusilo a neposunulo dalej, potrebujem sa nad tym vsetkym co tu bolo povedane zamysliet a snad vas prekvapim. :wink:
Kazdopadne mi drzte palce na tomto mi velmi zalezi.
A co sa tyka hrdinov fantasy mozno prave v tom bol problem ze tam nebol fokus a prinasal len novy system a nie aj setting(tesda aspon myslim).
Ja sa budem snazit priniest nieco co na trhu nieje tak mi drzte palce.
Uživatelský avatar
Majo
Příspěvky: 769
Registrován: 26. 4. 2007, 11:53
Bydliště: žilina (SR)

Příspěvek od Majo »

Drzim palce. Sprav to co najdrsnejsie. :-)
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Příspěvek od Alef0 »

mozno niekedy horucimi vyjadreniami.
Prosim, nerob zo seba na zaver idiota. :roll: Tato debata bola dosial velmi poucna, tak si to nepokazme.

--------------------------------------------
Ak mi chces urobit radost, daj do uvodneho prispevku posuvnik, ze co sa zmenilo. Mnoho projektov sa totiz konci takymito prispevkami a zrejme by boli obe strany neradi, keby aj tento do nich spadal (v skutocnosti by to bol rekordne smutno komicky zaver).

Prajem vela zdaru a tesim sa na novorocny darcek :-)
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Příspěvek od Lemmy »

Taktéž držím palce :clap:

Možná je pravda, že kritika byla ze strany fóra někdy silná, ale pokud mohu doporučit jednu věc: Zvykni si. :wink: Jak jsem už psal, takováto kritika tě může tvůj svět provázet celou dobu, jako provází světy a hry jiné.

Rozhodně si nemyslím, že body, které jsme všichni zainteresovaní uváděli (kupodivo to vypadá, že jsme se na všech bodech shodli, což se zde tak často nestává) nebyli k věci a neměli potenciál tvůj svět někam posunout. Naopak.
Možná jsi pokud jde o tvůj projekt hodně tvrdohlavý, někdy to je dobré, někdy však ne.

Ale na druhou stranu uznávám, že je to svět tvůj a jak s ním naložíš, tak s ním naložíš. :roll:

PS: Bude DEMO zdarma?

EDIT:
Pokud budeš chtít a mít trochu času, mrkni na tuto diskuzi: http://rpgforum.cz/viewtopic.php?t=6190 ... c&start=30

Je o "systému" Symbol, podle kterého hraje naše družina. Odvážím se říct, že je to nejlepší jednoduchý "systém", co jsem kdy v RPG stvořil. Moji družníci by mi jistě dali za pravdu. A je to tak jenom díky tomu, že jsem poslouchal rady od diskutujících, přemýšlel o nich a nakonec jim dal za pravdu.

A omluv výrazy jako "mako" a "idiot". Ty jsem na fórum rozhodně nepatří, ikdyž mohou být podány jenom z legrace :wink: ... Buďme tolerantní, dámy a pánové.

EDIT 2:
Hrdinové fantasy přinesli něco nového. Jednak první český dovednostní systém (větší svoboda pro hráče) a za druhé v dodatkových knihách, které vyšli nedlouho po základní sadě pěkně propracovaný svět a magii (což sice není nic nového pod sluncem, ale např. u Dračího doupěte přislo toto mnohem později).

Ta hudební vložka, to je parádní nápad.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

"Mako" som použil ako odvodeninu od slova "makač", ktoré má inak pozitívny význam. Chcel som tým naznačiť, že Sammael veľa "robí" (píše), ale málo "rozmýšľa" (t.j. berie do úvahy kontext, v ktorom jeho hra vzniká, ako napr. záujmy potenciálnych zákazníkov). Nič v zlom, ale asi to nebolo jasné.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

joj a ja som myslel ze pako , no a to je perfektny dokaz toho ze niektore veci niesu brane tak ako by sa maly a Bifi ty si napisal pravdu ze sa nemas k comu vyjadrit lebo nemas v rukach material, a to sa musi zmenit. Takze idem spracovat to demu aby ste videli smrad celeho sveta a vela veci sa vam mozno zapacia. Ok ale pochopil som ze ty jednorozci su vazne vtakovina ludia asi budu mat vecne zariteho kona s rohom nevadi premenujem a vymyslim nieco kuul , arkania bude premenovana snad na Arkana alebo nieco take. Demo bude mat poviedku a uvidime podla casu ci aj komix(to by som bol radsej ale nic neslubujem uvidime kolko casu budem mat).
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Příspěvek od Lemmy »

Hlavní je, že se to tedy vyjasnilo. :)

Takže ještě jednou, hodně zdaru. Jsem zvědavý jak to celé dopadne.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

Neodchadzam ako idiot, odchadzam hrdo a posilneny k tomu aby som nieco prilozil na scenu.Vsetci ste mi pomohli a Demo bude samozrejme zadarmo, cela kniha v pdf bude stat nieco okolo 200 sk. Idem makat prajem pekne sviatky sem tam vam vyprdnem na forum nejake aktualitky o priebiehajucom procese vyroby dema snad nejake obr aspon, aby ste mi nehadzali kvety na truhlu. :wink:
stay cool $P
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

Ozaj k tomu nazvu renesancia
Je mozne nazvat svet vznikajuci v plameni a ocely vojny, takzvany novy svet ktory nepozna nic len vojnu a intrigy RENESANCNY?
takze nazov renesancia? alebo nieco ine?
PS na svojej praci nechcem zarobit, nerobim to koly peniazom mam pomerne sluzny plat a niesom narocny na prepich. Chcem zaujat svojou pracou a umenim.(vystavy ktore som v kosiciach robil boly zdarma a neboli robene koly prachom a niekedy som dokonca prerobil na nich par chechtakov, ale ani na chvilu ma to nemrzelo peniaze opat su ale tvare nadsenych ludi ktore sa zucastnily na vernisazi mam v hlave doteraz)
Zamčeno

Zpět na „Oceľ a plameň“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů