NOVY SETING

Archiv Sammaelova projektu.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jelikož už jste asi nalákali dost čtenářů, tak si vás s dovolením dovolím přesunout zpět do Kreslicího prkna, hezky k ostatním projektům. Hodně chuti do dalšího diskutování a tvorby! :wink:
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

RAW text uz vlastne je, ale ako ste si vsimly sice mam obstovjne napady ale literarne mam problem ich ponat, preto som ten co vytvara kostru a navrhuje surovy text ktory sa da citat, povie co ma ale neni to onco, takze ak by ste niekto chcely surovy text dema mozem vam ho poslat na mailyk nieje toho vela, a bol by som rad keby ste sa na to pozreli., este predtym nez na kostru nalepi maso a kozu moj literarny kolega ktory sa stara o stylizaciu.
Naozaj ide o niekolko kapitol ktore niesu ani na jednu stranu takze sa to precita lahko, a potrebujem sa s niekym poradit nez to dam tu .


Takze ako sme sa zhodli FOCUS, tak som sa fokusol na stredny kontinent Arkaniu ktorym prechadza etericky pilier(pramen eteru) a ktory je zdevastovany utokom abosana. Je deleny na tri casti, valharas( severske kralovstva barbarou atd), Utopiu(zatial nepostihnutu vojnou ale beztak pustina). Stred kontinentu arkania tvory takzvane SRDCE co je vlastne kralovstvo a samostatna zem, ale je to jedno obrovske mesto, rozsiahlostou na cely stred kontinentu. Spravuje ho cisarov dvor a 8 gild(alebo domov). Vo vojne sa snazia gildy vyskriabat na vrchola kedze je cisar na tazeny a na jeho mieste sedi jeho lahko zkorumpovatelny zastupca ide to lahsie ako inokedy, prosti lud nielen cely demonom ktory ich decimuju hlava nehlava ale aj hladuju o co sa postaral 2jazdec a musia plati zvysene dane. V srcdci je to zle gildy brania migracii a ostatne narody sa snazia ubranit svoju zem, barbarske kmene ktore bojuju medzi sebou sa stale nechcu zmierit a tak na severe pretrvava vojna medzi kmenmi a demonmi. Na juh zatial abosan nezautocil ale kazdy vie ze je tazke prezit v nehostinnej pusti a Shairsky alfairy, ktory v tejto zemi panuju velmi pohostinny niesu. Koncom veku prichadza Rafael s armadou z eterickeho vesmiru aby celyl abosanovy, zapaja sa do toho aj Archa(anjelske kralostvo v eterosfere) a vojna nabera este vacsie obratky po tom ako cisar padne v mene bohov, a ocitne sa v abosanovej risi, pretoze zabijal zeny a deti strarxch a bezmocnich( aj ked v mene bohov a aj ked to boli kaciry a privrzenci abosana), co ho celkom rozhodi. Rafael cely rozhodnutiu obdarit ludi. A stale si nikto nevsima gildy pasuce sa na prostom lude a bojujuce medzi sebou spinavou politikou a intrigami.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Příspěvek od Alef0 »

Co mi pripomina: nechces si odGMit jednu hru? Ja ti hracom doveziem.

Kto urobi tie zapletky?

Ja mam predstavu dema:
* su tam ilustracie
* je tam uvedenie do atmosfery sveta
* je tam nacrtnutie pravidiel
* a je tam velky doraz na to, co vlastne maju hraci v hre robit a veci, ktore ich mozu inspirovat.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

No takto, niekdo som v poslednej dobe cital myslim ze to riesily privateer press to s cim som sa s nimi stotoznil a to je najprv vymyslime literarne ponatie settingu a potom ho komponujeme na dany system.
Takze u mna je to podobne nebudem zatial GMit ked este potrebujem prediskutovat s kritikou mood sveta a ci sa to paci.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Sammael píše:Takze ako sme sa zhodli FOCUS, tak som sa fokusol na stredny kontinent Arkaniu ktorym prechadza etericky pilier(pramen eteru) a ktory je zdevastovany utokom abosana. Je deleny na tri casti, valharas( severske kralovstva barbarou atd), Utopiu(zatial nepostihnutu vojnou ale beztak pustina). Stred kontinentu arkania tvory takzvane SRDCE co je vlastne kralovstvo a samostatna zem, ale je to jedno obrovske mesto, rozsiahlostou na cely stred kontinentu. Spravuje ho cisarov dvor a 8 gild(alebo domov). Vo vojne sa snazia gildy vyskriabat na vrchola kedze je cisar na tazeny a na jeho mieste sedi jeho lahko zkorumpovatelny zastupca ide to lahsie ako inokedy, prosti lud nielen cely demonom ktory ich decimuju hlava nehlava ale aj hladuju o co sa postaral 2jazdec a musia plati zvysene dane. V srcdci je to zle gildy brania migracii a ostatne narody sa snazia ubranit svoju zem, barbarske kmene ktore bojuju medzi sebou sa stale nechcu zmierit a tak na severe pretrvava vojna medzi kmenmi a demonmi. Na juh zatial abosan nezautocil ale kazdy vie ze je tazke prezit v nehostinnej pusti a Shairsky alfairy, ktory v tejto zemi panuju velmi pohostinny niesu. Koncom veku prichadza Rafael s armadou z eterickeho vesmiru aby celyl abosanovy, zapaja sa do toho aj Archa(anjelske kralostvo v eterosfere) a vojna nabera este vacsie obratky po tom ako cisar padne v mene bohov, a ocitne sa v abosanovej risi, pretoze zabijal zeny a deti strarxch a bezmocnich( aj ked v mene bohov a aj ked to boli kaciry a privrzenci abosana), co ho celkom rozhodi. Rafael cely rozhodnutiu obdarit ludi. A stale si nikto nevsima gildy pasuce sa na prostom lude a bojujuce medzi sebou spinavou politikou a intrigami.
Kto majú byť v tomto prostredí postavy? Ako ich príbehy súvisia s týmto backgroundom?
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric »

Sammael píše:No takto, niekdo som v poslednej dobe cital myslim ze to riesily privateer press to s cim som sa s nimi stotoznil a to je najprv vymyslime literarne ponatie settingu a potom ho komponujeme na dany system.
Dle meho existuji dve zakladni slozky systemu
- prvni je "hazej 2D10"
- a druhy je "postavy jsou celou dobu na uteku"


Tu prvni slozku ve svete pravda neni potreba tak resit, tu druhou je potreba. Ze ma setting nejaky mood je dobre treba pro knihu, ale do hry potrebujes nejake hnaci mechaniky, ktere budou umoznovat v settingu zazit neco co jine settingy nenabizi, nebo minimalne podporovat nejake konkretni pribehy postav.

Vampire - moc, intriky, spolecnost
Werewolf - dospivani, promena - stavani se nekym jinym
Call of Cthulhu - objevovani hruzneho a pro cloveka nestravitelneho tajemstvi
Dogs in Vineyard - souzeni toho, co je a neni spravne
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

Kto majú byť v tomto prostredí postavy? Ako ich príbehy súvisia s týmto backgroundom?
No postavy mozu byt clenami gildy, byt napr mag gildy, war gildy atd. Gild je osem ak poznate dark heresy tak tam je to podla toho kde sa narodis napr feral world atd, umna to je takto kazda gilda ku ktorej sa pripojis ma svoj karierny postup a svoje benefity a nevyhody. Plus mozu byt clenmi cirkve. Alebo moze byt prosty lud, ako barbar ktory nepatri ziadnej gilde ale zivy sa ako zoldak alebo cudzinec ktory nepatry do ziadnej gildy.

Ona aby som vam to priblizil.
Postava zacne napriklad ako warrior, dalsim lev sa z neho stava straz, potom vojak, potom sa napriklad zacne vetvit na blade dancera a gunslingera==== t
toto je len priklad nie ukazka stromu warra.

A sucast gildy moze tieto casti stromu ovplyvnit ako napriklad postava na 9lvl jednej gildy zacala rovnako ako ta druha ako warr ale teraz je jedna v tom istom bode lvl stromu Duelista a ta druha Berserker

Zasa len priklad


Inak napadla ma taka vec ze vlastne o tomto svete rozprava posledny jednorozec(nie kon s rohom). A v popise by poznamenal ze uz v meste dlhsie nebol ale chyry o intrigach a gildach sa k nemu denodenne donasaju. Takze casti mesta sa mozu lisit a na niektore si uz velmi nepamätá, to by mohol gm riesit ako ze si sam urobi cast mesta v ktorej sa to odohrava( pozor to je len uvaha a posoby to ako by sa jednalo len na hru v meste ale nieje to tak).
Naposledy upravil(a) Sammael dne 1. 12. 2008, 12:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Jasné. Čiže postavy sú vždy nejako priamo zapojené do konfliktu medzi cechmi (slovenský preklad, slovo gilda v slovenčine neexistuje) a bežným ľudom, alebo aspoň týmto konfliktom nepriamo ovplyvnené. To sa mi páči, toho sa drž a premietni to nejako aj do mechaniky.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

Jednak su prepojene s gildou a riesia jej osobne zaujmi a svoj karierny rast a jednak su zapajane do tazenia proti demonom a ziskaniu novych privrzencov (propaganda). Neviem ci som spominal ale guvernery cechov(vlastne mas pravdu) su povinny zasobovat cirkev muzmi zenami a materialmi.

Inak ako sa tak pozeram na tie ilustracie hmmm asi to nakoniec bude INDIE neviem ci je toto pripustne pre trh. Sice ked sa tak zamyslim aj *LOBO a clive barker, simon bisley a constantine su popularny aj napriek svojej brutalite. Nehovoriac o Heavy metal. Btw j nejake RPG s nechutne brutalnym obsahom?
Naposledy upravil(a) Sammael dne 1. 12. 2008, 12:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Sammael píše:Neviem ci som spominal ale guvernery cechov(vlastne mas pravdu) su povinny zasobovat cirkev muzmi zenami a materialmi.
Ze všeho, co jsem tu zatím četl, mě tohle zaujalo nejvíc a skutečně mám pocit, že tohle bych si rád zahrál. :clap:
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

Pomozte mi s tym pls , s mojimi ilustraciami(niesom egocentricky len viem ze sa ludom velmi pacia- dve upesne kosicke vystavy to len potvrdzuju)to moze byt naozaj prinosom pre sk a cz.

A po pokeci s alefom na icq sa vam priznam ze potrebujem korektora textu a literarne to potrebujem dat do tej spravnej formy (moj kolega na tom velmi nepracuje). Mam totiz problem, nie velmi intenzivny s niektormi znakmi a aj ked gramatiku ovladam, neviem ju pouzivat pri rychlom pisani, a pri tolkej praci co mam(praca IT, priatelka, kreslenie a ine zaujmi ) mi inak ako pisat rychlo neoostava. A kofein je moj dobry priatel ( vcera som studoval 13 hodin rozne cisarske dvory len aby som napisal 9 viet.
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

to nakoniec bude INDIE
ehm urcite to bude indie (independent), kedze to budes vlastnit ty ako autor a nie nejake velke vydavatelstvo. neplet si pojmy a dojmy.
a ak to naozaj neprezenies s brutalitou a sexom (na co ani nevidim dovod) tak nevidim preco by to nemohlo byt pristupne na trhu
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

Hmm mal by som taky navrh. Urobit novu diskusiu kde uz sa bude pracovat priamo s materialom na Universe settingu.
Bol by zaujem?
Mam materialy o ktorych potrebujem konzultovat, niesu so tu az ani uvahy ani co keby som to spravil tak, je to beta text ktory pojde po uprave do knihy, popripade dema.

Takze hraci mozu :
hraci mozu riesit konflikty medzi cechmi, a hajit jeho zaujmi, alebo mozu byt sucastou tazenia proti abosanovy. Cisarov dvor spaja dobrovolnikov do líg, hracska grupa nieje druzina ani party, je to liga, ktora si dava nazov. Liga pre cisarov dvor moze pomahat exekutorom vyberat dane, riesit spory medzi cechmi, mozu byt rekruitovany do vojny atd. clenovia ligy nesmu hajit propagandu svojho cechu ale vyuziva svoje benefity. Napriklad mestka liga "vstepovatelov zakona"moze dohliadat na poriadok v meste atd. A taktiez 5 rekruiterov ktorych poslali rozne cechy na vypomoc pri tazeni mozu vytvorit ligu "hromoveho kladiva" ktora vykroci do vypravy proti demonom. atd atd moznosti je vela
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Příspěvek od Alef0 »

Nemam pocit, ze zalozenie tretej temy sprehladni stav.

Hra sa zase posunula inym smerom.

Kym uprostred som to vnimal ako epickych hrdinov riesiacich epicke problemy epickymi zbranami, a demony sa chrlia z pekla a koniec je evidentny, teraz sa to zrazu posunulo do akejsi standardnej podoby statu, ktory ako tak funguje a postavy su sucastou spolocenskeho systemu.

Kam zmizlo zlo?

Ja keby som videl, ze o pat dni pride 500 kakodemonov ako uvitacia kapela a na siesty den nastane Apokalypsa, tak neviem, ci by som este isiel vyberat dane.

Zamlzilo sa to v tom zmysle, ze kym hore je jasne: epicka hrozba vs epicki hrdinovia, tu ta hrozba akosi zrazu odplavala na pozadie. To je istym sposobom vyborna vec, lebo na tom sa da postavit serial zamerany na rozvoj charakterov na pozadi krizy (Lost? Jericho? Primetime Adventures?), ale to zase netreba vyvijat mnohostranovy setting (sikovni hraci si vyrobia po 5 sessionoch vlastny setting, z ktoreho budu mat radost) a suboj moze ist do uzadia, lebo nie je primarnou vecou.

Ja stale tuzim po konkretnych zapletkach a chcem vidiet konkretne zapletky. Lebo zase mam pocit, ze nastala faza, ked sa svet posuva od zanru k zanru a to co sa mi pacilo pred chvilou zrazu zmizlo a je nahradene novym napadom, ktory je vsak totalne z ineho sudka.

Totiz uz sme tu mali dobro-zlo ako v rozpravke, noir, zmienenu epicke bitky demoni vs anjeli, moralna dilema anjela posuvajuceho sa v demona, cechy dodavajuce material cirkvam, a zacinam z toho mat opat pocit gulasa.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

Dobro a zlo ostalo anjely a demoni ostavaju, a cisar a risa sa snazi udrzat humanitu v obyvatelstve a aby nenastal absolutny chaos, gildy veria ze to vsetko dobre dopadne a tuzia po moci a snazia sa co najviac nahrabat. Dane sa utokom abosana nerusia iba zvysuju. Ludia su nazaciatku konca nie na konci. Z toho aby tam bola rozpravka vzislo, z epiky vzislo ostala noir renesancno steam fantasy
Zamčeno

Zpět na „Oceľ a plameň“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů