NOVY SETING

Archiv Sammaelova projektu.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen »

snazim sa to nejak pochopit... kedze zatial si ignoroval vsetky tu nasstolene problemy s dobrom/zlom v sedom settingu.

Spomenul si eter ... ze ten nejak rozlisuje dobro/zlo no a toho som sa chytil
pretoze to mi dava aspon nejaky zmysel
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

skuste pozriet link. http://starwars.penguplaces.com/index.php?topic=221.0
funguje to


A premyslal som nad tym ze ostatny clenovia tymu sa mozu pokusit zrazit postave z bodov(viest ho tou spravnou cestou) aby sa od nich neodklonil, a naopak demonicka druzina by neutralnej postave body vedela dohadzovat, plus ak by jedna konvertovala k dobrej strane a druha k zlej zaroven by sa ich postup nejako vedel negovat. Je to len mlzna uvaha.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Příspěvek od Alef0 »

Vidim rozdiely:
* hrac v SW vidi kolko ma puntikov (ty: len DM ma prehlad)
* hrac v SW ma jasno, za co dostane puntik (detto)
* hrac v SW dostava za temne body specialne schopnosti (ty to nemas specifikovane), ale
* hrac v SW, ktory je na temnej strane dlho, uz ma postihy (nemas to specifikovane)
ak by jedna konvertovala k dobrej strane a druha k zlej
Z mojich D&D skusenosti polovica druziny, co je evil a polovica druziny, co je good, je de facto evil. Evilaci casto zatiahnut dobrych do svojich komplotov => dobri su chctiac nechtiac nuteni vykonavat zlo, alebo nechat rozpadnut druzinu.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Technicka poznamka:

Na rozdiel od Dark Side Pointov v SW d6 Revised (kde su fakt uzasne spravene), dark side pointy v SW d20 (o ktorych je aj clanok, linkovany Sammaelom) su... pre nedostatok inych terminov totalne nanic.

Da sa totiz presne kalkulovat, kolko si ich mozes "dovolit nabrat". Nehovoriac o tom, ze s rastucim levelom ma coraz mensi zmysel pouzivat Dark Side.

V SW d6 napriek tomu so sebou kazdy jeden "zly" cin (teda taky, ktory je za DS point) nesie nebezpecie totalnej korupcie (vzdy, ked dostanes DS point, hadzes 1d6 -> ak ti padne menej ako novy total DS pointov, game over). A to sa ani nerozpisujem o genialnych statiach v pravidlach, ktore su o tom, ze ulohou GMa je sucasne aj robit "the seductive voice of the dark side".
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

V SW d6 napriek tomu so sebou kazdy jeden "zly" cin (teda taky, ktory je za DS point) nesie nebezpecie totalnej korupcie (vzdy, ked dostanes DS point, hadzes 1d6 -> ak ti padne menej ako novy total DS pointov, game over). A to sa ani nerozpisujem o genialnych statiach v pravidlach, ktore su o tom, ze ulohou GMa je sucasne aj robit "the seductive voice of the dark side".

co to co to nieco mi snad uniklo? where can i get it. Ze sw d6 kde?

Tot je to co hladam a co ma inspiruje" nie ku kopirovaniu " ale ako odrazovy mostik.




Z mojich D&D skusenosti polovica druziny, co je evil a polovica druziny, co je good, je de facto evil. Evilaci casto zatiahnut dobrych do svojich komplotov => dobri su chctiac nechtiac nuteni vykonavat zlo, alebo nechat rozpadnut druzinu.

toto neriesme je to velmi"co sa bude hrat". potrebujeme funkcnost dobra a zla a jeho dopad na setting, netreba sa zaujimat o to ze kazdy chce hrat demona alebo zlu postavu nezabudajte ze aniely z rady svetlonosov maju velke armory kladiva a mece, bude to taktiez lakave, healing je stale pre partiu potrebny atd.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

No takze Hrac bude mat definitivne jasno kolko ma bodov co je vlastne aj logicke pretoze kazdy si je vedom svojich skutkov a ake nanho mozu mat dopad, s vinimkou goblina ale ten uz nieje medzi hratelnymi rasami(zatial).
Hrac bude vediet zaco ich dostane.
Hrac nebude mat postihy za to ze je demon, bude vsak mat inu podobu a a nebude moct kuzlit uz len pouzivat dari demonickej symetrie. Rovnako aj aniel.
Stanu sa uplne niecim inym cim boli.
Seductive voice je sialeny napad. Pretoze aj ziara aj demonicka symetria su seductive.

(STRUCNE JADRO SETTINGU PRE TYCH KTORY NECITALI HISTORIU FORA)
svet je rozdeleny do dvoch jeden je zakladny a druha alternativna cast(druha rovnaka planeta) nieco ako tien. Eter jednak dava zivot a jednak sa stara o rovnovahu, takze ked vznikne nieco na prvej planete vznikne to aj na druhej,ale svoju cestu si uz potom hlada sam.Takze zatiel co je niekto na prvom svete preslaveny hrdina a tvrdy bojovnik na tej druhej strane moze byt intrigar a zlodej. Na jednej planete slnko nikdy nezapadne , a na tej druhej je vecna tma.
Eter je podstata vsetkeho symbol vecnosti, dokaze dat zivot. Je vsade okolo nas a pritahuje ho nasa energia, v pripade ludi ich dusa. Naviaze sa na energiu bytosti a vytvori takzvanu esenciu, nieco co ti pomaha v rozvoji a sluzi ako prvok osudu.

Magia je volne zijuca energeticka sila, ktora bludi priestorom. Na tuto planettu ju pritiahne prave esencia, takze magiu sme nenasli mi ale ona nas. Taktiez magia niemusi byt veda je to hlavne sila, a zalezi od tvojej esencie ako silno sa na teba naviaze.
Naposledy upravil(a) Sammael dne 29. 11. 2008, 11:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Sammael, tentokrát Ťa už z pozície moderátora žiadam, aby si nedával viac postov za sebou. Buď si po sebe príspevok vždy ešte raz prečítaj pred tým, než ho postneš, alebo používaj funkciu edit.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

Ok prave som to takto urobil.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Sammael píše: co to co to nieco mi snad uniklo? where can i get it. Ze sw d6 kde?
Star Wars Roleplaying Game, Second Edition (Revised and Expanded). West End Games. ISBN: 0-87431-268-X
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

ano uz si citam prirucky :-)
som si stiahol jkompletku
Je to pecka inak, d20 sa s tym neda zrovnavat este aj tie minis k tomu maju vacsiu charizmu ako d20. GZ GZ GZ
Uživatelský avatar
Mrcek
Příspěvky: 228
Registrován: 3. 8. 2007, 14:08
Bydliště: Asi Brno...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mrcek »

Na jednej planete slnko nikdy nezapadne , a na tej druhej je vecna tma.
Tohle mi příjde jako opravdu nešťastná a zcestná myšlenka. OPRAVDU.
Můžeme si vymyslet šokující vizi světa, ve kterém holkám narostou v kundičkách jedovaté zuby a vymyslíme si vizi světa obráceného naruby a vizi světa, ve kterém se zviditelní hnědá hmota vesmíru a vizi světa… doplňte sami.
Ondřej Neff
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

a co je ta tej myslienke take zle?
Uživatelský avatar
Mrcek
Příspěvky: 228
Registrován: 3. 8. 2007, 14:08
Bydliště: Asi Brno...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mrcek »

v takových podmínkách se nedá žít, ne že bych tě odkazoval na maximálí realističnost (i když co se týče fyzikálních zákonů, nic bych neměnil), tak se to dá těžko představit. Takové citace typu: "Ačkoli ještě slunce nezapadlo víte, že už je čas na spánek. Těžko usínáte při plném světle a probouzíte se ne zcela odpočatí a vyspaní." by se museli opakovat každý "den".

Se podívej co to dělá s Islanďanama na tři a tři týdny (nebo jak dlouho to mají ten polární den a noc). Mají nejvíc sebevražd na počet obyvatel.

P.S. a to jsem pominul ten fakt, že na planetě s věčnou tmou asi nic neporoste a i kdyby jsme připustili, že tam bude něco žít, tak to asi bude slepé, k čemu zrak, když je pořád tma?
Můžeme si vymyslet šokující vizi světa, ve kterém holkám narostou v kundičkách jedovaté zuby a vymyslíme si vizi světa obráceného naruby a vizi světa, ve kterém se zviditelní hnědá hmota vesmíru a vizi světa… doplňte sami.
Ondřej Neff
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

ROZPRAVAME SA STALE O FANTASY?
nuz keby si od malicka zil na svetle v pohode by si v nom spal, na druhom svete existuje svetlo, aj v tme sa da vidiet, a kto povedal ze v mojom svete potrebuju veci aby rastly svetlo. V jurskoim parku bolo povedane zivot si stale najde cestu. Nakoniec v lukasovom vesmire sa siri zvuk
Bavme sa nadalej o fantasy a nezapajajme do toho zakony fyziky, iba ak narazite na WTF moment a toto podla mna taky nieje.


INAK ojojojojoooooj tak dogs in the vineyard je silna kava, jednoduche a genialnje koncept jasny a silny a pre gm je uplne funny vytvarat mesta. CONGRATLATIONS. Aj keby som si prial nieco taketo vytvorit neda sa to moj setting sa ubera inym smerom. Ale vytvaranie game sessionov sa budem snazit spravit tak zabavne ako Baker.Drzte palce.
Inak pripravte sa na Dark industrial fantasy s prvkami High renessaince fantasy, hmmm no tak jak na to teraz poozeram to inac nazvat neviem heh. No ludia ako vravim dzte palce zatial to je haluz.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Příspěvek od Alef0 »

Sammael, nauc sa prosim pouzivat aj citacie. (tlacidlo Quote). Nie je nic horsie, nez citat idiotsky prispevok a potom zistit, ze to je vlastne moj nespravne odcitovany text.
NAK ojojojojoooooj tak dogs in the vineyard je silna kava, jednoduche a genialnje koncept jasny a silny
Ano a to vsetko preto, ze si drzali focus focus focus. (Teda, ze by sa zdalo, ze nik nebude hrat mormonov a predsa.).
Ale vytvaranie game sessionov sa budem snazit spravit tak zabavne ako Baker.Drzte palce.
Odvazne tvrdenie, vskutku. Co mi pripomina: nechces si odGMit jednu hru? Ja ti hracom doveziem.

Fyzikalne zakony, prosim, nerieste, to je hlupost. Dolezite je, ci sa v takej tme da hrat nieco zmysluplne.

Dalsia vec je (kedze nie je na co reagovat): v akom stave je surovy text dema?
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Zamčeno

Zpět na „Oceľ a plameň“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů