Hladam kolegov na spolupracu pri dokonceni herneho sveta

Archiv Sammaelova projektu.
sammael

Hladam kolegov na spolupracu pri dokonceni herneho sveta

Příspěvek od sammael »

Ahojte. Uz nieco okolo dvoch rokov pracujem na rozsiahlom projekte s profesionalnou grafickou upravou, zhanam skusenych ludi ktory by sa chcely podielat na vytvoreni prveho rozsiahlejsieho slovenskeho rpg. Je zalozene na systeme heroiky, ktoru vytvoril spolok ludi so skusenym p.Vargom. Hlavny popis, historia, a mapa menom Edesia je uz faktograficky napisana{bude to stylizovane literarne}, potrebujem vsak pred jej vydanim svoje napady a poznamky prekonzultovat s odbornikmi. Na tejto veci pracujem intenzivne a potrebujem pomoc odbornikov. Ak to niekoho zaujme alebo bude ochotny mi pomoct prosim kontaktujte ma na mailovej adrese skipp25@ayet.sk
btw v svojom profile skipp25 mam galeriu prac jedinou pracov z heroiky {nazov sa pravdepodobne bude na ziadost autorov heroiky menit }v albume priamo je sammael
sammael

Příspěvek od sammael »

Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

pokial viem tak heroika je predsa vaporware...
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
sammael

Příspěvek od sammael »

Ano je ale autori sa rozhodli umoznit mi postavit RPG na ich pravidlach. Chcem sa s vamihlavne poradit aka forma pisania rpg je pre hraca a citatela lepsia, uvazoval som ci to pojmem literarne alebo ci to cele bude rozpravat rozpravac alebo bard {faktografiu nepripustam}. A aky je vas nazor na rozsiahly popis sveta {napr zhruba 25 stranovy popis jednej rasy obohateny niekolkostranovym komixom}. A ci core kniha, ktora ma circa 500-600 stran bohate ilustrovanych neodradi hraca?
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

poviem ti len ze si si na svoje plecia dal mamuti projekt. aby sa aj z neho nestal vaporware.

skus si precitat ako je pisany The Shadow of Yesterday (od http://tsoy.crngames.com/ The World of Near). podla mojho nazoru staci vzdy napisat o com ta konkretna rasa, organizacia alebo miesto je, ake dava podnety na hru a zapletky. do toho mozes dat nejake (kratsie) literarne uryvky ci komixy. faktografia nie je nutna. a dobre je nechat biele miesta na mape kde su hraci budu moct dosadit svoje vlastne napady.

a urcite su lepsie pravidla na ktorych sa da urobit hra nez nedokoncena a prekomplikovana heroika.

tot moj nazor.
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
sammael

Příspěvek od sammael »

dakujem Corvus za link prave si ho citam vizera to zaujimavo. No to ze pracujem na mamutom projekte je to co sa mi na tom paci najviac a taha ma to pracovat na tom co najintenzivnejsie. No ponukam strasne rozsiahly svet s nejednotvarnzmi kontinentami a velkym mnozstvom kultur, hraci si tam najdu aj horror, high a grim fantasy ako aj gothic a volnost im davam prostrednictvom eterickych portalov ktore su nestabilne a mozu priviest hracov do uplne ineho sveta{ktory si sam vytvori}. Rasy su viac menej archetipialne ale predsa ine. V pripade zaujmu by som bol rad ak by si mi mohol s vecami pomoct, popripade precitat si to a povedat svoj nazor. Kazdopadne ide len o alfu takze vela sa toho este moze zmenit hlavne vdaka kritike a konzultaciam so skusenymi hracmi.
sammael

Příspěvek od sammael »

Shadows of yesterday je dost zaujimave ale hlavne dava velku volnost hracom a preco ma to az tak nezaujalo absentuje tam graficka uprava, a to je to co si myslim ze je pri rpg strasne dolezite. Ja som sa vybral inou cestou, popis sveta mam absolutne podrobny aby sa gamemaster nezatazoval vymyslanim a popisom sveta {cim dalej sa im to menej chce} a rovno hral je tam moznost aj nahodnych counterov takze hraci mozu hrat bez gamemasterrovej pripravy a ked to dostane do ruk nejaky kreator jednoducho si navrhne bvlastny svet a prepoji ho s mojim alebo ak si navrhne len artefaktz prisery nove rasy vsetko moze odovodnit eterickymi portalmi .
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

no ja osobne nie som fanusik superprepracovanych svetov. neviem ci to GMovi v niecom pomaha, pretoze tak ako si myslis ze sa GMom nechce vymyslat tak caste (napr. u mna) je to ze sa im nechce citat obrovske biblie.

a preferujem ked je svet skor na nieco konkretne zamerany (mam rad napriklad svet warhammer ktory je zamerany na boj medzi poriadkom a chaosom) a to potom maximalne podporuje, nez ze tam 'vsetko'.
aby to potom nedopadlo ako ked psicek a macicka piekli tortu.

ale to su len moje preferencie... nech sa ti vyjadri aj niekto iny.
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Sammaeli, i když svět propracuješ do posledního šroubku, pokud bu někdo bude chtít použít, musí ho přečíst a uchopit - a uchopit ho musí po svém. S tím souvisí i vlastní pojetí různých částí, souvislostí a detailů. Když jdou vynechat, je to dobře. Když ne, je to horší. Ale nedělej si iluze, že čím podrobnější popis, tím rychlejší a snažší použití. Žádné "rovnou hrál" nemůže použít, protože by mohl něco vynechat a pak se některé další věci nemusí pasovat.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ano v tomto mate obaja pravdu, a tu si aj uvedomujem no do uplneho srubku to prepracovane nieje. Je to velky svet a jednotlive regiony a miesta su popisovane podobne ako vo forgoten realms alebo vo warcraft sword and socery takze obsirnejsi popis, yaujimave miesta a nejake zaujimave npc. Vicej menej som vela vychadzal zo samotnej historie ludstva, greckych, asgardskych , egyptskych a slovanskych mytov + standartne rasy ako elf, trpos, aniel atd a napriek tomu to chaoticke nieje. Ak by vas to niekoho zaujimalo mozem vam poslat aspon historiu sveta na maila a mohlz by ste mi s tym pomoct. Ak by vas to potom zaujialo mohly by sme na slovensko snad priniest nieco konecne kvalitne a reprezentovat ho v ramci zanru. len mi napiste mail ak chcette abzy som to poslal. A btw dakujem ze sa mi snazite poradit.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Co je to Aniel?

Jinak s tvorbou světa ti nepomůžu - ne že bych nechtěl, ale po deseti letech mám fantasy už dost a tyto světy mě nijak nelákají.
sammael

Příspěvek od sammael »

Pevne som dufal ze sa niekto najde ale nevadi, ked som na tom makal dva roky sam tak to uz aj sam dotiahnem. No kazdopadne dik za koments. No aniel je anjel.
Sammael

Příspěvek od Sammael »

Viete mi okrem amberu odporucit nejaky diceless system? s open game license? a co si myslite o takomto systeme? moze konkurovat dice gamingu?
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Jeden jsem vymyslel, Systém příběhových zvratů I když je to spíše bezkostková vyhodnccovací mechanika než ucelený systém, ale na začátku je popsané, v jakých pravidlech se dá využít.

Konkurovat kostkám může, ale neúspěšně. Hráči chtějí házet. Karty, kuličky nebo cokoliv jiného prakticky nemá šanci na větší rozšíření.
Naposledy upravil(a) Jerson dne 16. 11. 2008, 15:32, celkem upraveno 1 x.
Sammael

Příspěvek od Sammael »

Dakujem Jerson, co pvies na sistem tristatx, no totiz oztam sa preto tolko lebo moj svet je takmer hotovz a povodne som to chcel dat so systemom heroiky, ale uz si niesom az taky isty. a kazdopadne rozsiahlejsie bitky chcem zriesit wargamingom v podobe volitelnych pravidiel pre minis. Myslis ze je chyba ak ludi chcem ponat ako obdarenych a nie beznych smrtelnikov ako je to takmer vsade v High fantasy, chcem totiz aby kazda z ras bola unikatna a lakala hracov skusit ju.
Zamčeno

Zpět na „Oceľ a plameň“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů