Hladam kolegov na spolupracu pri dokonceni herneho sveta

Archiv Sammaelova projektu.
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric »

Je to zhruba tak jak rika markus. 600 strankova kniha vyjde opravdu draho a to i v cernobile na obycejnem papire. Pokud bys chtel obrazky i barevne asi by ses nedoplatil.

O fantasy svety a fantasy hry obecne neni na trhu nouze a souhlasim s markusem ze bys musel opravdu tvrde bojovat a pretahnout vsechny lidi co hraji nejake komercni svety (a zdaleka ne jen ty) aby hrali tvuj svet. Jinak se ti to opravdu nevyplati. Sam si muzes spocitat kolik by te to vyslo: http://www.cenytisku.cz/?lang=cs&page=kniha&id=1

Pak si nekolikrat spocitej, kolik knih bys musel prodat aby se ti to vratilo. Ale nemuzes pocitat jen s cenou za tisk, ale taky za propagaci a ruzne vedlejsi naklady. Zhruba 40% vydelku (ze ktereho jakoby realne ten naklad zaplatis) ti spolyka distribuce.

EDIT: Jeste par poznamek. To pocitadlo co jsem poslal neumi pocitat tvrde desky, ktere by byly u 500-600 stran nejspis nutnosti. Ty udelaji tak 10-20 kc (minimalne - nezajimal jsem se nikdy jak se to projevuje u tak mnohostrannych knih) na vytisk navic.
No a v podstate to funguje tak, ze cim vic knih nechas udelat, tim levnejsi kazda ta kniha je... no ale tim vic zaplatis za vytisk a musis zakonite vic knih prodat, aby se ti vubec vratila investice.

Poustet se do takoveho projektu chce hodne pocitani, ne jen chut neco vytvorit a vydat.
Sammael

Příspěvek od Sammael »

No dakujem za komment, to co mi pisete som uz naozaj pocul snad sto krat a viem kolko stoji vydavanie knih, netreba nikdy zabudat na sponzorov. A co sa tyka erniel ci tamriel atd, su to vsetko podla mna podobne vecim nechcem kritizovat to v ziadnom pripade viem kolko usylia to hracov stalo aby vytvorili vlastny svet. Podobne ked si porovnam elder scrolls, ci two worlds ci neverwinter na pc su to skvele a prepracovane hry ale taky wow ma gule a pritom sa taktiez jedna len o elfov trposov atd , a to sa pocita. no a co sa tyka knihy tak kazdopadne zacnem tou domenou na nete s popisom sveta grafokiu atd. A potom nakoniec knihu prelozenu urcite do polstiny, madarciny a anglictiny. Spolupracoval som s kniznymi vydavatelstvami viem ako to funguje, no a verte mi grafika knihy je prve co uputa hraca.Kazdopadne dik a som rad ze sa mi snazite poradit, velmi si to ceenim. A s tym tri statom bude problem, ked vravite ze to nieje OGL.
Sammael

Příspěvek od Sammael »

Inak moje vyjadrenia o hrach samotnych su samozrejme len subjektivne uvedomujem si ich popularnost, ale ako som si vsimol ludia tu vyjadruju casto svoje nazory a tak sa pridam aj ja. No inak co sa vam na HIGH fantasy paci a co nie, coho uz ste presiteny a coho nikdy nemate dostatok (Tato otazka je pre mna vvelmi dolezita lebo, mam velku hromadu materialu a potrebujem sa v nej prehrabavat a zjednotit to do jedneho celku spolocne so spoluautorom). Budte taky dobry a prosim nesetrite slovami, pomozete nimi mozno k buducnosti slovenskej rpg sceny.
Sammael píše:A navyse pri vsetkej ucte tvotcom Erinelu. Isengar a numénar? prepacte a po tomto som uz dalej o svete necital.
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

no mas skutocne ambiciozne plany. tak drzim palce.. ale to malo co si o svojom diele napisal ma zatial nezaujalo.


btw ja uz davnejsie razim teoriu ze aby sa nejake RPG u nas skutocne presadilo tak musi byt zalozene na nejakom franchise, kludne aj lokalnom (napada ma cernoknaznik, zaklinac atd..)
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Sammael

Příspěvek od Sammael »

no podla toho co taberie rpg fanusikov je vela a ked ta nebavy High a grim fantasy v mojom diele si nenajdes oblubu.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Markus píše:
Sammael píše:... 500-600 stran bohate ilustrovanych...
..neskutečné peníze na tisk...
No při pěti stech stranách nebude tvůj hlavní problém to vytisknout, ale zaplatit ty ilustrace. $D Pokud bohatě ilustrované znamená ilustraci na stranu, pak to je 500 x 16 (počet hodin) x 100 (cena za hodinu... pro nijak dobrého ilustrátora)... 800 000 není žádná sranda. :wink:

Pokud se podíváš na DnD 4e, pak tohle je VELKÉ vydavatelství, které na to peníze má a vrazilo je tam a i tak tam nefigurují top ilustrátoři a ta kvalita je rozporuplná.

Jinak samozřejmě přeju hodně štěstí. :wink:

Ohledně těch preferencí si tě dovolím odkázat na tyhle diskuze:

- téma o originální fantasy
- téma o urban fantasy
- trochu souvisí i steam prvky ve fantasy
- teď je nově živá debata o D&D a Tolkienovi, kde se dabatuje o různých druzích fantasy
- ale hlavně si dovolím odkázat na support fórum o fantasy, kde je hodně dalších odkazů a preferencí :wink:

Btw. - nechceš se prosím registrovat? Tohle téma by si zasloužilo být v Kreslícím prkně (v Akademii je tak trochu nedobře).
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Sammael

Příspěvek od Sammael »

ilustrovat si to budem sam daj si do google skipp25 a vyjde ti moj profil na azete kde najdes moje prace sice starsie ale su tam. Takze ilusrovane to bude mnou komiksovo riesim na styl Todd mcfarlane ak ti to nieco vravy, kreslic spawna. Moje prace boli vlastne zamienkou nieco taketo riesit.
Sammael

Příspěvek od Sammael »

Ja uz inak som registrovany len neviem sa s tym passwordom prihlasit, inak k tym ilustraciam v drd sa nemienim vyjadrovat(katastrofa)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Nemyslím DrD, ale DnD (ilustrace v DnD jsou přitom technicky mnohem dál než tvoje a i tak se to jen na nich postavit prostě nedá).

Registruje se normálně, ale účet se ti aktivuje až poté, co klikneš na odkaz v přivítacím mailu (myslím).
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
sammael

Příspěvek od sammael »

Ilustracie v dnd niesu mnohem dal je to cg art a ktomu ja velmi vstah nemam.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Citam si tie odkazy co si mi poslal a konecne som po vsetkych tych pesimistickym prispevkoch nasiel to co som hladal, pio com stara rpg fun krv priahne.

Btw hrabem sa vo fore a y velkej casti tu citit, nechut hrat High fantasz mam pocit ze su tzm ludia presiteny. Mna to sice neodradza lebo som hlavne fanusikom vlastneho sveta {skromne heh, ale je to tak}. No treba si uvedomit ze tolkien to zacal ale pozor treba si uvedomit ze aj on na niecom zakladal a preto som pri tvorbe nezacal u neho ale u zdrojov z ktorzch vychadzal aj on a tymi su legendy a myty ktore kazdy z nas pravdepodobne miluje}a praca na nom ma naplna takze, aj ked pojde proti mne tisicka skusenych pesimistov, rozbiju sa o pevne hradby tuzby tvorit. A netreba zabudat ze ako je porekadlo neexistuje hlupa otazka ale iba hlupa odpoved, je to aj pri prehrabavani sa celym tym mnozstvom vsemozneho fantasy na svete, ani jedno nieje zle, len vas nezaujme, alebo nezaujme vacsie masy.

Inak pecka vyjadrenie ----------
Fantasy mám hodně rád, protože jmá prostě svoji atmosféru a dají se tu hrát velké příběhy. Osobně ovšem nesnáším princip dobrodruhů, kteří existují jakožto samostatná třída (podobně jako kupci a sedláci). Je absolutně stupidní, nadbytečný a eklhaftový. Postavy v našem světě jsou prostě rytíři, mniši na cestách, lapkové, kupci, žoldnéři nebo poutníci. ------ Ecthelion
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

no podla toho co taberie rpg fanusikov je vela a ked ta nebavy High a grim fantasy v mojom diele si nenajdes oblubu.
ja mam velmi rad grim fantasy. roky som hraval warhammer a moj rpg system Warheart je na nu vylozene zamerany a mam rad aj sword and sorcery. ale take to klasicke forgotten realms high fantasy naozaj nie.

kedze som ale zvedavy, mohol by si popisat o co je tvoj svet lepsi, zaujimavejsi a inspirativnejsi nez to co uz je na trhu dlhu dobu a ma vybudovanu fanusikovsku zakladnu? nieco cim vytrca z radu.
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Sammael

Příspěvek od Sammael »

Prepac corvus ale zatial nie. az ked to cele zkompletizujem avsak celkovo ma zaujima nazor na rasy a moje prirovnanie ku niektorej z kultur historie ludstva. Prevazno to velmi okresane ale v hlbokej podstate vystihuje ich archetyp.
---ELF - (chladny, extravagantny,rozdeleny do 5druhov z coho sa kulturne velmi odlisuju, nema vztah k prirode{iba lesny ktory su az fanaticky}doziva sa rovnako ako clovek a barbar {circa 340rokov je max}, zije magiou ale nema z toho ziadne bonusy}rozne farby koze vlasov a oci{menia sa podla nalady

---ORK{ indiani}
---Enigma a Kabal{geniovia civilizacie}
---Trpaslik{Bohemovia a umelci}
---Gnom { working klas a extremisti}
---Anjely{ u nich to je zlozitejsie nechce sa mi}
---Upiry { zabudnuty aniely pri evolucii ich rodu}
---Chimera{prastara rasa nieco ako vlkodlak ktory je permanetne vo vlciej forme- tiez podobny indianom no viac ako orkovia su agresivnejsi}
---Kentaur{rastafarianska kultura}
---Goblini{nerozoznavaju dobro od zla}
---Chrlici {pradavne bytosti,silny miluju magiu ale maju s nou problem pretoze su zabudlivy}
---Barbar{Slaine- jednoznacne Slaine anikto iny ako Slaine}
---Clovek {vyslachteny barbar, nocne videnie- dar od jednorozcov}

Snazim sa abz sa kazda z tychto ras hrala unikatne a nespadla pod klise. Vsetky vysie uvedene prirovnania su len prirovnania ktore su okrajove, pisem ich aby ste sa k tomu mohly vyjadrit.
sammael

Příspěvek od sammael »

Inak absolutne archetypi vyznamnych ludi k mojim rasam
Trpaslik {charles bukowski}
elf{nieco medzi lestatom a dolphom lungrenom}
gnom{chuck palanyuk}
goblin{michael myers - halloween od johna carpentera}
centaur{bob marley}
ork{indian z filmu dead man od jima jarmuscha}
enigma{bishop z alienov}

ak mate este nejake fajn napady nehambite sa ich napisat.
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

ked chces tajnostkarcit ok, z mojej strany potom nie je moc o com diskutovat kedze sa nemam o co opriet.

rasy mi naozaj pripominaju tu tortu psika a macicky. teda ze ich je prilis vela, prilis roznorodych.
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Zamčeno

Zpět na „Oceľ a plameň“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů