DrdPlus.info - pracovní skupina

Oficiální diskuze o Dračím doupěti Plus.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od kostrivec »

Probouzíme se ze zimního spánku a na blog jsme po dlouhých čtyřech měsících sepsali, co se nám v minulém roce moc nepovedlo, jak jsme si to vyžrali a že pidi pravidla s pidi dobrodružstvím se blíží.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od kostrivec »

Trochu ze setrvačnosti a trochu ze zvědavosti jsme dokončili záchranu většiny odvozených vlastností, které jsme před časem zahodili kvůli míchání těla a duše a které pro pidi pravidla nepořebujeme, ale na druhou stranu nám strašili v hlavách a to nás rozptylovalo.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od kostrivec »

Na blogu jsme se dopracovali na začátek, kde počítáme s nultou úrovní jako počátečním bodem, jako s běžnou součástí pravidel.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od Paul »

Na blogu jsme se dopracovali na začátek, kde počítáme s nultou úrovní jako počátečním bodem, jako s běžnou součástí pravidel.
Cool.



Můžeme začít hrát "funnel adventure" i tady. 8)
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od kostrivec »

Paul píše: 29. 3. 2019, 15:23 Můžeme začít hrát "funnel adventure" i tady. 8)
Jsem si ty cizí termity musel vygůglit (jde o stádo nízkoúrovňových dobrodruhů, kdy každý hráč hraje i za více z nich a tak nějak se předpokládá, že jich cestou spousta pomře).

Beru vesnici prosťáčků a řítím se do vrchu na bosorku - už žádné uřknuté krávy, už žádný zkyslý mlíko, dost bylo tvarohu!
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Jak rychle se odbourá chvilková únava?

Příspěvek od kostrivec »

Potřeboval bych pomoct. Uvažujeme nad dočasnou únavou, nárazníkem chránícím lenochy před vyčerpáním.

Vycházíme z vlastních zkušeností a pak z pocitu, že by to mohlo hře pomoct, když budou hráči vědět, že za krátké vypětí sil nebudou postihováni (u nás se celkem běžně praktikuje, že si píšeme kdo vynechal kolo boje, abychom na konci za něj nedostali únavu - podle našeho domácího pravidla se totiž v boji unavujeme jako při sprintu).

Tušíme, za jak dlouho přibude bod únavy, ale nedaří se nám rozklíčovat, za jak dlouho zase zmizí.

Pokud sprintujete až do chvíle, než se zadýcháte a cítíte, že byste měli zpomalit, tak jak dlouho musíte odpočívat, abyste si to mohli dát stejně rychle a stejně daleko znovu?

Já po desetisekundovém sprintu potřebuju pět minut pauzu, abych uběhl to samé za stejnou dobu. Jak vy?
Naposledy upravil(a) kostrivec dne 9. 4. 2019, 15:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od Jerson »

Už jsem to dlouho nezkoušel, ale pokud dáš 110 metrů za 11 sekund, tak bys mohl jít na olympiádu :-)
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Jak rychle se odbourá chvilková únava?

Příspěvek od York »

kostrivec píše: 9. 4. 2019, 09:43Já to mám jedenáct sekund a sto deset metrů, pak pět minut pauza a dám to stejně. Jak vy?
Zhruba na třináctém metru padnu vyčerpáním a proberu se tak za tejden ;-)
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od kostrivec »

Jerson píše: 9. 4. 2019, 11:42 Už jsem to dlouho nezkoušel, ale pokud dáš 110 metrů za 11 sekund, tak bys mohl jít na olympiádu :-)
No, tak já se teda přiznávám. To je můj lehce zaprášený osobní rekord ze střední, po mírném zaokrouhlení :oops: Poladím text výše, ať tak nekecám. Teď už se asi budu blížit Yorkovi:D Ale těch pět minut (o které mi jde primárně), mám pořád stejně.

Pro úplnost, český rekord z roku 2018 je 100 metrů za 10,16 sekundy, takže Jersonova pozámka je zcela oprávněná a asi bych své vzpomínky měl podrobit větší kritice :think:
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od Jerson »

To bys měl :-) Jinak dříve jsem byl schopen uběhnout stovku a za pět minut to zopakovat. Před dvěma lety jsem dobíhal autobus a točila se mi hlava ještě půl hodiny (až mě jednou srazilo auto). Teď ho doběhnu pomaleji, ale za těch pět minut bych klidně mohl doběhnout další, a to mi nejde o život.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od kostrivec »

Na blogu jsme zpracovali nápad s chvilkovou únavou a drobným zraněním, zužitkovali jsme při něm jak připomínky Jersona, tak kupodivu i Yorkovo usedlé sebehodnocení.
Závěr je, že ani chvilková únava, ani drobná zranění v pravidlech nebudou, protože bychom tím nahrazovali hod na vlastnost proti pasti.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od kostrivec »

Znáte nějaké stránky či mobilní aplikaci, ve které jde spravovat inventář s předměty?
Ideálně přidávat vlastní včetně českých názvů, jejich váhu, k tomu jednoduché ikonky, to všechno sdílet s ostatními, přesouvat si předměty mezi hráči a tak?
Nebo víte, že se na něčem takovém pracuje někde za zavřenými dveřmi? Zatím vím jen o RPG backpack.
Díky!
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od Paul »

Napiš do gPlay "DnD 5e/Pathfinder charsheet" a vyjede ti spousta výsledků.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od kostrivec »

Paul píše: 3. 5. 2019, 14:07 Napiš do gPlay "DnD 5e/Pathfinder charsheet" a vyjede ti spousta výsledků.
Díky Paule. Čekal jsem nějaké konkrétní tipy, ale buďto to tu nikdo moc nepoužívá, nebo jsem se zeptal blbě:D
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od Paul »

Mě nevydrží baterka. $D


Edit: ale na těch pár, co jsem je zkoušel, mi přišlo nic moc, že jsem si nemohl přidat vlastní předmět: staty šly, ale obrázek chyběl.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů