DrD+ 2.0

Oficiální diskuze o Dračím doupěti Plus.

Moderátor: Bouchi

Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

DrD+ 2.0

Příspěvek od eerieBaatezu »

Tak jak to vypadá? :)
Obrázek
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: DrD+ 2.0

Příspěvek od ShadoWWW »

Ty jsi ale odvážný se ptát. :)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Tronar

Re: DrD+ 2.0

Příspěvek od Tronar »

A není jediný, koho by to zajímalo :)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: DrD+ 2.0

Příspěvek od eerieBaatezu »

ShadoWWW píše:Ty jsi ale odvážný se ptát. :)
http://youtu.be/GowLy9eOCok?t=23m35s ? Obrázek
Obrázek
Tronar

Re: DrD+ 2.0

Příspěvek od Tronar »

Neříkejte, že na Gameconu se DrD+ 2.0 neřešilo :)

A kdyby ne, tak pohled do "zákulisí" by potěšil.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: DrD+ 2.0

Příspěvek od ShadoWWW »

Stále nic?
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: DrD+ 2.0

Příspěvek od eerieBaatezu »

ShadoWWW píše:Stále nic?
Asi na to budeme muset s Yorkem vlítnout sami. $lol$
Obrázek
sq

Re: DrD+ 2.0

Příspěvek od sq »

Jak by mělo Drd+ 2 vypadat? Jakože vyhodíte celou pochybnou mechaniku a vezmete jen z pluska jen dobré myšlenky a texty? Jinou cestu si totiž neumím reálně představit :-)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: DrD+ 2.0

Příspěvek od eerieBaatezu »

sq píše:Jak by mělo Drd+ 2 vypadat?
No, to je samozřejmě na vleklou diskuzi.

Každopádně bůhví, jak to s nějakým pokračováním vůbec ne/vypadá...
Obrázek
Uživatelský avatar
Harry Mortis
Příspěvky: 138
Registrován: 20. 11. 2009, 11:15
Bydliště: Otrokovice/Brno

Re: DrD+ 2.0

Příspěvek od Harry Mortis »

A cas neuprosne utika...je nejaka oficialni i neoficialni cesta, jak se dozvedet, jak to s DrD+ 2.0 vypada?
Já jsem smrt. A ty?

Harry Mortis
markýz Šenkernského podhůří
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Re: DrD+ 2.0

Příspěvek od Gran »

(odpověď o skoro 2 roky později ;D):

Koordinátor vývoje šel na pár let do šípku (IRL shit) cca čtvrt-půl roku po "pokusu" začít zveřejňovat informace z vývoje (zůstalo akorát u prohlášení, které rozcupovala komunita, web pro "DrD+2.0" byl v reakci na to zase rychle stažen).
Páč se nenašel dost rychle nikdo, kdo by měl čas, energii a zájem, vývoj plusek se totálně zastavil (pár měsíců po "fiasku" snad ještě nějak jel, ale pak se všichni na pár let odmlčeli).

Neoficiální cestou vím, že jsou nějaké pokusy to oživit (někdo by oživil Pluska, jiní se snaží využít alespoň některé nápady z vývoje (byť mimo značku "dračák")).

Stále mám nějaké přístupy a kontakty, mohl bych někomu napsat, jestli to nechce dopsat (taky bych sám mohl naběhnout a vykrást vývojovou diskusi, splácnout všechno co se stihlo udělat a pak říkat "napsal jsem vám errata" xD), ale zajímají ta Pluska vůbec někoho kromě těch pár nadšenců (jako jsem já), co se do toho hard-wired settingu zamilovali? xD
It's Alive!
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: DrD+ 2.0

Příspěvek od eerieBaatezu »

Gran píše:(odpověď o skoro 2 roky později ;D):
Jak "o skoro 2"?.. O dva a půl roku později! $D
Gran píše:Koordinátor vývoje šel na pár let do šípku (IRL shit) cca čtvrt-půl roku po "pokusu" začít zveřejňovat informace z vývoje (zůstalo akorát u prohlášení, které rozcupovala komunita, web pro "DrD+2.0" byl v reakci na to zase rychle stažen).
Huh, tyjo, co to bylo za mazec prohlášení?

Každopádně dík za alespoň nějaké info. My se tu už kolik let snažíme o remake (ty debaty o 1.7 jsou i 5 let staré), DrD+2.0 teda jak píšeš tak nějak existuje/neexistuje, ta situace ohledně DrD je taková divná. Já i po roce a půl, co osciluju kolem toho vymýšlení remaku vlastně nemám moc v ničem jasno, protože vůbec netuším, jakou direkci si Bouchi tak nějak obecně představuje, zvlášť vzhledem k faktu, že vyjdou Jeskyně a Draci, což je přímý konkurent DrDo a DrD+ a jako fantasy rpg vlastně i DrD II. Kdyby vydal nějakej manifest, hned by se remakovalo líp vědět, co se vlastně v Altaru děje, jak tu situaci vidí, jakým směrem by to chtěl posouvat, nebo se na to rovnou vykvajznout, nebo co... $D
Obrázek
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Re: DrD+ 2.0

Příspěvek od Gran »

eerieBaatezu píše:Huh, tyjo, co to bylo za mazec prohlášení?
Problém byl asi v tom, že slibovalo věci, které se některým zdály nenaplnitelné či pochybné.
Ten flame cejtím ještě dnes, sám jsem se ho zúčastnil - radši bych se k tomu už nevracel. ;D
eerieBaatezu píše:Já i po roce a půl, co osciluju kolem toho vymýšlení remaku vlastně nemám moc v ničem jasno, protože vůbec netuším, jakou direkci si Bouchi tak nějak obecně představuje, zvlášť vzhledem k faktu, že vyjdou Jeskyně a Draci, což je přímý konkurent DrDo a DrD+ a jako fantasy rpg vlastně i DrD II. Kdyby vydal nějakej manifest, hned by se remakovalo líp vědět, co se vlastně v Altaru děje, jak tu situaci vidí, jakým směrem by to chtěl posouvat, nebo se na to rovnou vykvajznout, nebo co... $D
To jsme na tom podobně - také se snažím zorientovat v tom, "jak jsou na tom všechny ty dračáky" :think: (po delší odmlce se vracím k fantasy).

Otázka: Takže nějaký remake DrD teď aktivně vzniká? (a Bouchi o tom ví? ;D)

Výměnou můžu podat informace o DrD+2.0, i když to hlavní už jsem tak napsal. :P
(vlastně nevím, jestli jsem napsal, že někde (asi u někoho doma $D ) vzniká kombo DrDo+DnD+"drobky z vývoje DrDPlus2.0", to jsem zjistil nedávno a ještě se domáhám více informací :P)
It's Alive!
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: DrD+ 2.0

Příspěvek od eerieBaatezu »

Gran píše:Problém byl asi v tom, že slibovalo věci, které se některým zdály nenaplnitelné či pochybné.
Ten flame cejtím ještě dnes, sám jsem se ho zúčastnil - radši bych se k tomu už nevracel. ;D
Škoda, že se to nedá někde dohledat, to bych si fakt přečet! $lol$
Gran píše:Otázka: Takže nějaký remake DrD teď aktivně vzniká? (a Bouchi o tom ví? ;D)
Já mám rozdělanej, ale mám už tolik verzí, prostě by to chtělo nějaký to slovo od Bouchiho. Vallun taky má rozdělanej, byl hroznej puritán, všechny novoty nám zakazoval a pak to stejně začal děsně překopávat sám, jak se do toho pustil. $lol$

Bouchimu volala akorát Sparkle, že něco děláme, takže tak nějak tuší, ale nějak aktivně nevím, zda tomu věnuje pozornost.
Gran píše:Výměnou můžu podat informace o DrD+2.0, i když to hlavní už jsem tak napsal. :P
(vlastně nevím, jestli jsem napsal, že někde (asi u někoho doma $D ) vzniká kombo DrDo+DnD+"drobky z vývoje DrDPlus2.0", to jsem zjistil nedávno a ještě se domáhám více informací :P)
Tyjo, takový nějaký podobný kombo si taky představuju, že by bylo super. $D Všechno co víš napiš!!! $lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
Gonzáles
Příspěvky: 78
Registrován: 26. 3. 2007, 14:13
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Odp: DrD+ 2.0

Příspěvek od Gonzáles »

No, vidíte to, já jsem myšlenku vytvořit nějakou vlastní verzi Plusek nebo nějakou sloučeninu zavrhl již dávno, stačilo mi vidět, co všechno chtěli kluci změnit, aby vznikla ta Pluska dvojky.

Místo toho si vesele vytvářím doplňky pro Pluska jedničky (edice B), upřesňuji pravidla a píšu si nová povolání (jde to pomalu, hlavně když to nemá být jen snůška schopností a pravidel a mělo to i nějaké opodstatnění).

Prozatím mam rozdělaného Nekromanta, Alchymistu (ten se od verze pro Plusko 2 už dost změnil) a zdá se, že dojde i na Druida. A ne, že to budete po mě chtít (to bych to musel uhladit i pro jiné oči než své a dopsat tam i věci, které mam jen v hlavě a neměl bych zas čas na nic jiného).
Dost bylo chlubení se, jdu číst ;-).
Kdo si hraje nezlobí!
Hraji si na Pána jeskyne: http://deniksilenehopj.wz.cz/
Kolem jdoucí šťoura.
Až mě budete chtít zabít, postavte se do řady!
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti