Astrální doupě (+ recenze)

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [recenzia] Astrální doupě

Příspěvek od OnGe »

Pardon, ale některé věci musím archivovat :)
btw: dve piva nejsou piti, ale ze zkusenosti vim, ze i nejlepsiho vina mozno vypit nanejvis dve sklenky, aby hra neztratila uroven
Když se vám to nelíbí, tak proto, že jste do toho nepronikli:
Ze to zni nehratelne rikaji vsichni, co to nezkusili precist, pochopit a zahrat si to. My to uz radu let hrajeme. Ja DnD hral a je to jeden z nejhloupejsich systemu vubec, ale vetsinu z asi tri set tech, ktere jsem mel v ruce/compu jsem jen prolistoval, takze tam mozna bude neco jeste horsiho. Nejsem zda-se o moc lepsi, ale hodnotit neci system v dialogu s autorem, tak si to urcite prectu a nebudu kolem sebe kidat hnuj.
Reakce na Astralni Doupe jsou jen dve. Asi deset procent lidi rika, ze je to nejlepsi. (Vetsina ale nema na hru cas.) Devadesat procent do toho nepronikne a uvadi duvody, proc je neco jineho lepsi. V pripade lidi z rpg fora a Altaru to slo tak daleko, ze popsali 14 stran nadavkami a vycitkami, ktere se vubec nezakladaji na pravde a s mym systemem maji spolecneho priblizne to, ze vytrhuji z kazdeho i sebejednodussiho kontextu jednotlive vetne celky, ktere dezinterpretuji k omasteni svych prazdnych proklamaci. V takove situaci mi nemuze nikdo vycitat, ze uz jsem na takove slovni vytrzmosti haklivy. Cas tu patrne opravdi ztracime, protoze ja se sem neprisel obhajovat. Hledam tu hrace, kteri hledaji intelektualni altermativu k bussinesu doplnku. DnD je kyc!
Jak rikam, neprisel jsem se sem obhajovat, ale hledat hrace. Vzhledem k tomu, ze toto vlakno zatim neni zaplaveno zcela nepravdivymi informacemi, jak se to stalo na rpg foru, se tedy pokusim vam k tomu neco sdelit. System jsem hledal dvacet let. Prvnich deset let jsme jednoduse s prateli pokouseli prizpusobit hru vlastnim potrebam a vymysleli ruzne doplnky a odvozene systemy, jako to dela vetsina. hledal jsem vsak, ze to neni dobry zpusob. Tech zbylych deset let jsem venoval dosti casu historickemu sermu a s nejruznejsi sermirskou pakazi se pokousel najit to dulezite. Casem se jadro Astralniho Doupete vylouplo z neucelenych predstav (predevsim diky filosofickym souvislostem, jez znam ze studii) a ja ho s dalsimi lidmi zacal precizovat do podoby realistickeho systemu, ktery bude dosti jednoduchy, aby nas nezdrzoval. Nebylo to lehke, ale nakonec jsem dospel k necemu, co sice vyzaduje hlubsi pochopeni, ale co lze opanovat tak, aby hra bezela rozumnym tempem. Kdo tedy nepochopi jadro tohoto systemu, nemel by se k jeho hratelnosti vyjadrovat. Z meho pohledu je to xenofobni reakce.
Tohle bude asi o nás:D
Altar a jeho nohsledi se s nami jednou sesli hru vyzkouset. Od sameho zacatky prisli s nesmyslne povysenym postojem a snahou urazet jine zpusoby hry, nezli ty, ktere uzivaji. Musel jsem se ovladat, abych setkani neukoncil. Cele to pak odesli splachnout pivem do hospody, coz meli od zcatku v planu.
Propojení recenzentů AD s Altarem je zjevné.

Jakub88 hodnotí AD 1 hvězdičkou, DrD II 5 hvězdičkama.
Shako hodnotí AD 1 hvězdičkou, Drd 3 hvězdičkami a DrD+ 4 hvězdičkami.
Tím je pokryto kompletní portfolium Altařích hlavních produktů od původního DrD, přes DrD+ až po DrD II.
Dukazem propojeni je samotne vlakno na rpg foru.
Tohle je boží - pár lidí si knížku koupilo, tak by nikdo neměl mít problém si ji půjčit:
Behem setkani v Mephitu a pred nim si nekolik z vas knihu koupilo, takze se zapujcenim hadam problem mit nebudete. Priznam, ze motivace koupe mi je trochu zahadou, protoze nikdo z pritomnych rpg-foristu to nebral vazne, ale pokud nekomu nejde o hrani, tak myslim, ze je to ta prava skupina, na kterou se obratit.
Naposledy upravil(a) OnGe dne 18. 9. 2014, 17:39, celkem upraveno 1 x.
Za tento příspěvek děkují uživateli OnGe:
Fafrin
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: [recenzia] Astrální doupě

Příspěvek od Maugir »

Jen archivuj! Čím více, tím lépe $D My, co nemáme facebook, se k tomu jinak nedostaneme.
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [recenzia] Astrální doupě

Příspěvek od Markus »

Ještě než discordové dění zmizí v pěně dní, stojí tu za zvěčnění tahle informace:

Astrální doupě má anglický překlad.

(Podle všeho už z roku 2017, takže jsme to jen všichni zaspali.)

:arrow? Stránka Astral Dungeon na Facebooku
:arrow? V prodeji na Noble Knight Games
Astral Dungeon is a skill point roleplaying system intended for those trying not only to have fun, but also to improve their stories. Every action described by Astral Dungeon consist of five aspects according to five elements and happens on either physical, psychical, mental or spiritual level of existence. It does not contain any description of alignment or intentions, because those are not to be compared, but allows for complex and precise description of all abilities in a simple unified framework allowing to prepare five simple numbers for five aspects of frequent actions to save time. It allows for optional astrological distribution of talents in time, features ancient ideas and focuses on realistic description of historical fencing. It was made to take the game to higher level.
Fotky z jejich FB

Obrázek

Obrázek
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus:
Fafrin
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrální doupě (+ recenze)

Příspěvek od sirien »

Obrázek
Za tento příspěvek děkují uživateli sirien:
Jezus
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Astrální doupě (+ recenze)

Příspěvek od Antharon »

Markus píše: 22. 2. 2024, 12:37 Every action described by Astral Dungeon consist of five aspects according to five elements and happens on either physical, psychical, mental or spiritual level of existence.
Presne takto vyzera ked ai prelozite cinsku dokumentaciu cez auto-translate. True story.
Za tento příspěvek děkují uživateli Antharon:
kin
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti