Hrstka

Diskuzní sekce určená všem českým a slovenským hrám - jak těm, které vyšly v tisku, tak těm, které jsou dostupné zadarmo na internetu. Výjimka: Dračí doupata mají samostatnou sekci.
Odpovědět
Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2012] Hrstka

Příspěvek od Ecthelion » 23. 12. 2013, 12:08

PetrH, Sparkle, Tadeas, Pepa: Moc díky za podporu, opravdu nás to těší. :clap:
Sparkle píše:Jen mě napadlo, že možná RPG kuchyně by spíš měla být RPG Cuisine než RPG Kitchen, ne?
Uf, no, to je otázka. Cuisine je "způsob vaření" (tedy poznatky, jak vařit shrnuty, do jedné "kuchyně"), zatímco Kitchen je prostor, kde se vaří. Osobně mi asi víc sedí ta Kitchen (navíc to tak přeložil Markus, který Kuchyni zakládal $D), ale máš pravdu, že správný překlad balancuje asi někde mezi nimi (respektive nejde to z češtiny převést stoprocentně).
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 9. 1. 2014, 20:01

Anglická verze si zatím nevede úplně špatně. Na Story games se rozjela docela pěkná debata a Hrstka se už hrála v Austrálii (a zřejmě bude dál, protože to mají v plánu).Info o Hrstce vyšlo i na serveru polter.pl (největší polské fórum o fantastice a RPG) - můžete ho najít tady. :wink:
polter.rpg.cz píše:Nieliczni
Jeszcze nigdy tak wielu...

Jest rok 1940. Hitlerowskie hordy zalały Europę, rozszarpały Czechosłowację, podzieliły Polskę między siebie a bolszewików i z szybkością błyskawicy zmiażdżyły Francję wraz ze stacjonującym tam Brytyjskim Korpusem Ekspedycyjnym. Po ewakuacji Dunkierki Wielka Brytania pozostała sama na placu boju z potworną dyktaturą. Niemcy zaczęli już zbierać liczne wojska na wybrzeżach północnej Francji, szykując się do inwazji na Anglię przez kanał La Manche.

Piloci Royal Air Force walczą dzielnie, by bronić angielskich miast i osiągnąć przewagę w przestworzach. Ich wrogiem jest jak dotąd niepokonana potęga hitlerowskiej machiny wojennej. Jeśli zawiodą, dumny Albion legnie w gruzach. Pamiętna Bitwa o Anglię właśnie się rozpoczyna. Tylko nieliczni piloci dożyją jej końca, bo straty wśród młodych rekrutów są ogromne.

Przedstawiamy nową edycję gry, która pierwotnie została zgłoszona do konkursu “Czech RPG Kitchen 2012 Design Contest". Można ją za darmo pobrać i wypróbować. W tym systemie gracze wcielają się w role pilotów RAF-u i stają naprzeciw niemieckich sił w niebezpiecznych pojedynkach w przestworzach. Po ukończeniu misji na parę godzin wracają do normalnego życia na lądzie. Chodzą do kina, gadają z kolegami przy piwie w pubie, czasem kochają się albo po prostu siedzą w domu przy oknie, patrzą na niebo i rozmawiają z gwiazdami. Potem każdego ranka muszą odlecieć w nierealny, dziki świat zgrozy wśród chmur. Wiedzą, że mogą nie wrócić żywi.

"Czech RPG Kitchen 2012 design contest" to czeska wersja "GameChef design contest", która od sześciu lat odbywa się w Czechach i na Słowacji. Gra The Few (Nieliczni) uzyskała w niej trzecie miejsce i wyróżnienie za najlepiej napisany podręcznik.
Obrázek

PetrH

Příspěvek od PetrH » 9. 1. 2014, 20:09

tak to rozhodne gratulace... neuvazujete o portovani do polstiny ?

morech11

Příspěvek od morech11 » 9. 1. 2014, 20:40

čo tam o tom úspech hrstky (gratulujem samozrejme, tej hre ste venovali kopu času a zaslúži si to :))
akú reklamu rpgkuchyni ste práve spravili o_O
budeme musieť zamakať tento rok a vydať dokončené niečo ďalšie, keď ste vybudovali také expectations (not a bad thing :D)

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 11. 1. 2014, 22:54

Power Plox
Ve vzdálené budoucnosti je Země pod útokem a postavy se vžijí do rolí pilotů obřích mechů proti vetřelcům!

Autor hacku: Tom "Coalhada" McGrenery
Odkaz ke stažení: ZDE

Na serveru Storygames vznikla úplná předělávka Hrstky. Místo pilotů letounů ve druhé světové válce se hraje ve vzdálené budoucnosti, kde piloti mechů bojují proti mimozemšťanům. Netřeba říkat, že nás to hrozně potěšilo.

Pravidla jsou velmi podobné (místo výšky se získávají body flankování a podobně), novinkou je, že každý hráč si musí z lega udělat model svého mecha a když je jeho stroj poškozen nebo zničen, kusy lega jsou odstraněny. Ostatní piloti ve hře mohou jít, díly sebrat a vylepšit svůj vlastní stroj (opravit si body poškození).
Obrázek

Sparkle

Příspěvek od Sparkle » 11. 1. 2014, 22:57

Gratulace kluci!
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy

Hchkrdtn

Příspěvek od Hchkrdtn » 12. 1. 2014, 00:00

Přidávám se ke gratulacím!

:clap:

PS: Pročítám si komenty na polteru... bardzo mnie śmieszy (eskadra LGBT apod.):D, akorát používat google translator pro komunikaci bych zakázal.

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 12. 1. 2014, 01:29

Ecthelion píše:Power Plox
Ve vzdálené budoucnosti je Země pod útokem a postavy se vžijí do rolí pilotů obřích mechů proti vetřelcům!

Autor hacku: Tom "Coalhada" McGrenery
Odkaz ke stažení: ZDE

Na serveru Storygames vznikla úplná předělávka Hrstky. Místo pilotů letounů ve druhé světové válce se hraje ve vzdálené budoucnosti, kde piloti mechů bojují proti mimozemšťanům. Netřeba říkat, že nás to hrozně potěšilo.

Pravidla jsou velmi podobné (místo výšky se získávají body flankování a podobně), novinkou je, že každý hráč si musí z lega udělat model svého mecha a když je jeho stroj poškozen nebo zničen, kusy lega jsou odstraněny. Ostatní piloti ve hře mohou jít, díly sebrat a vylepšit svůj vlastní stroj (opravit si body poškození).
Chtěl jsem se na to podívat, ale ten odkaz vede na zip archiv plný souborů povětšinou obskurních typů...
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 12. 1. 2014, 09:44

Sparkle, Hchkrdtn: Moc díky!
Hchkrdtn píše:PS: Pročítám si komenty na polteru... bardzo mnie śmieszy (eskadra LGBT apod.):D, akorát používat google translator pro komunikaci bych zakázal.
Tam je nejlepší jak jim moderátor napíše, že když budou psát polsky, tak jim nebudeme rozumět, protože jsme cudzoziemci... co udělají Poláci? Začnou se bavit polsky. $lol$
Pieta píše:Chtěl jsem se na to podívat, ale ten odkaz vede na zip archiv plný souborů povětšinou obskurních typů...
Aj, to byl ten druhý soubor, který posílal. Mea culpa.
Opravil jsem odkaz a už by to mělo být v pořádku.
Obrázek

York

Příspěvek od York » 12. 1. 2014, 10:11

Ecthelion píše:Každý hráč si musí z lega udělat model svého mecha a když je jeho stroj poškozen nebo zničen, kusy lega jsou odstraněny. Ostatní piloti ve hře mohou jít, díly sebrat a vylepšit svůj vlastní stroj (opravit si body poškození).
To zní docela zajímavě. Jen bych to teda asi hrál podle pravidel Battletechu, na souboje mechů jsou přece jen trochu lépe vyladěna ;-)

PetrH

Příspěvek od PetrH » 12. 1. 2014, 10:35

tak to vypada na raketovy uspech, moc vam to kluci preji a zavidim:))

edit: pro nas, co necteme indd (indesign ?) slo by dat nekde jen pdf (fonty, obrazky nejak clovek nepotrebuje :) )

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 12. 1. 2014, 17:54

York píše:To zní docela zajímavě. Jen bych to teda asi hrál podle pravidel Battletechu, na souboje mechů jsou přece jen trochu lépe vyladěna ;-)
Já se musím přiznat, že jakkoli miluji setting Battletechu, tak samotný Battletech považuji za broken. Zkoušeli jsme to hrát mnohokrát, ale výsledek se nikdy nedostavil. $D Ale to je na jinou debatu.
PetrH píše:edit: pro nas, co necteme indd (indesign ?) slo by dat nekde jen pdf (fonty, obrazky nejak clovek nepotrebuje :) )
Omlouvám se, to pdf se dá stáhnout tady (odkaz nahoře ve svém příspěvku už jsem opravil).
Obrázek

Hchkrdtn

Příspěvek od Hchkrdtn » 12. 1. 2014, 22:31

Ecthelion píše: Tam je nejlepší jak jim moderátor napíše, že když budou psát polsky, tak jim nebudeme rozumět, protože jsme cudzoziemci... co udělají Poláci? Začnou se bavit polsky. $lol$
Ale furt lepší, než když se tam jeden pokouší psát česky pomocí google translate. Každopádně reakce tam i na Story Games vedou k zamyšlení, jakého ohlasu by se asi dočkal překlad SotE ;D

...ale to už asi srovnávám jabka s hruškama.

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 13. 1. 2014, 00:38

Ecthelion píše:Opravil jsem odkaz a už by to mělo být v pořádku.
Hodil jsem do fronty ve čtečce, jsem celkem zvědavý. (:

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 13. 1. 2014, 13:44

Pieta píše:Hodil jsem do fronty ve čtečce, jsem celkem zvědavý. (:
Přečetl, je to docela hezký reskin. Obzvlášť "Absorb Tech" má něco do sebe. (:

Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“