RPG trilogie Void

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

RPG trilogie Void

Příspěvek od Gediman »

Po více než třech letech práce můžu konečně s radostí oznámit, že RPG Void: Sci-Fantasy je dokončeno - zbývá už jen nutná korektura a pak také úprava cen předmětů. To by však nemělo trvat dlouho. Teď už jen stačí najít nejvhodnější způsob šíření... ale šířit zdarma se mi to moc nechce :)

Zatím se v tomto tématu asi nic moc dít nebude, ale po vydání tu rád uvítám diskuzi o pravidlech, hodnocení, kritiku, dotazy atd. atd.

Hlavní zdroj informací o hře však bude na mém webu (http://www.gediman.cz).
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Jerson »

Vzhledem k pravidlům která jsi vytvořil předtím a která jsem četl mám otázku - kolik lidí tato pravidla testovalo?
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Aljen »

Nuz uvidime ked to bude.
Povodne pravidla ... mno hadam si ich vylepsil
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od boubaque »

Předně gratuluju k dokončení projektu, zvlášť takhle rozsáhlého. :clap: Sice v tuhle chvíli nejsem schopný posoudit kvalitu obsahu ani zpracování (třeba bych mohl, kdoví, ale nechce se mi procházet celé tvoje stránky, abych se dozvěděl víc), ale minimálně úsilí, které jsi tomu musel věnovat - a také žes to nevzdal, přes kritiku, kterou jsem postřehl spíš mimochodem - si uznání určitě zasloužíš.

Ale mám několik otázek, které se vlastně částečně týkají toho, že o Voidu vlastně skoro nic nevím, a které ti můžou pomoct rozhodnout se, jakým způsobem dál hotovou hru zveřejnit:

- Máš představu, kolik lidí má o Void v tuhle chvíli zájem? případně kolika z nich bude stát za to zaplatit byť jen pár korun za stažení, pokud ho zpoplatníš? (zajímají mě klidně i jen odhady, ale pak bych taky rád věděl, z čeho je odvozuješ) Například Ecthelioni třeba původně vydali Příběhy Impéria jako volně stažitelné, než získali možnost vydat je rozšířené a doplněné tiskem - a myslím, že to Příběhům prospělo, navíc autoři získali přehled o tom, jaký je o jejich hru zájem.

- Máš rozmyšlené, jakým způsobem dáš lidem (samozřejmě hlavně mimo RPG Fórum) vědět o tom, že Void existuje? Máš rozmyšlené, čím lidi zaujmeš a přesvědčíš že by se měli o Void začít zajímat? Čím a jak je přesvědčíš, že je Void zajímavý? (já třeba o Voidu doteď věděl jen to, že existuje, že ho děláš ty a že bude nejspíš poměrně komplexní - resp. pravidla budou víc "heavy" než "light"; jo a že je to asi nějaké sci-fi; a lidí jako já bude víc, velká většina dokonce o Voidu možná zatím neslyšela a nečetl vůbec nic)

- Jak jsem pochopil, příručka má mít 530 stran (!) - to by na mě bylo hodně, i kdyby jen polovinu z toho tvořil text. Plánuješ nějaké shrnutí nebo představení, nebo ideálně preview? (případně Lite verzi, ale preview, kde bude víc settingu než pravidel, bych možná přivítal spíš, i když aspoň deník postavy nebo nějaký základní princip pravidel bych taky rád viděl, než bych něco platil) Třeba formou toho, že vybereš několik zajímavých ras a ukážeš na nich, jak vypadá struktura knihy a co můžou hráči ve Voidu s takovými postavami zažít...
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Gediman »

Mno… na mých stránkách sice nějaké informace jsou, ale rozhodně jich není tolik, aby podle nich šlo posoudit kvalitu obsahu či zpracování, to uznávám... Ale k otázkám:

1. Upřímně řečeno, nemám. Zatím se mě na jeho dostupnost vyptávalo tak… pět lidí. Doufám, že se to zlepší – viz bod 2.

2. Zatím jsem o tom neuvažoval, ale tři hlavní propagační místa budou můj web (ok, má nízkou návštěvnost, ale stejně), RPG Fórum a diskuzák/databáze Postavy.cz (který má sice návštěvnost velkou, leč jeho komunita není složena z hráčů rpg). Prémiová edice, kterou zmiňuji na svém webu, má za úkol především fungovat jako materiál k posouzení. Docela rád bych od těch lidí potom viděl nějaké recenze nebo tak… Zvažuji práci na lite verzi, ale práce to nebude jednoduchá – budu muset rozhodnout, co dát pryč a co nechat. Nějakou chvíli to potrvá. Btw, pravidla jsou něco mezi heavy a light, říkejme tomu medium :), a žánr je sci-fantasy (kombinace sci-fi a fantasy) se zaměřením na boj.

3. 532, to be precise – kvůli tisku jsem to musel natáhnout na číslo dělitelné čtyřmi. A to jde ještě o písmo velikosti 10. Text tvoří mnohem více, než polovinu, hádám tak 95 % obsahu. Obrázků je tam jen minimum. Má to něco přes 853 tisíc normostran. Preview klidně napíšu, to není problém… taková „recenze“ od autora.


EDIT: Deník bude volně ke stažení na mém webu. Teoreticky by tam mohl být už teď, ale... nepředbíhejme :)
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Joe »

Gediman,

pripájam sa k boubaquovi v oboch smeroch - gratulácii aj otázkach.

Takže otázky:

- aká je štruktúra toho textu - kapitoly a čo obsahujú? Ak máš hotový aspoň ich zoznam, postačí mi to (plus približný rozsah kapitol, ak to nejak máš spočítané... alebo ktorá je najväčšia).

- predpokladám, že náklad bude v kusoch (prípadne niekoľkých desiatkach), teda nie klasická veľkotlač?

- na čom je založený základný systém rozhodovania konfliktov hry?
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Gediman »

1. Obsah knihy jsem již dávno zveřejnil (i když to bylo ještě před tím, než jsem tam doplnil ty dvě stránky navíc, takže stránkově je to trochu posunuté, ale o to nejde :) ), popis jednotlivých kapitol vlastně taky...

http://www.gediman.cz/seznamclanku.php? ... o-vyvoji-3
http://www.gediman.cz/seznamclanku.php? ... o-vyvoji-2

2. Prémiová edice bude mít deset kusů, z tohož jeden si nechám.

3. Je založen na podhazování atributů d20 kostkou (atributy mají hodnotu od 1 do 19, přičemž hod 1 většinou znamená velký úspěch a hod 20 velké selhání), modifikováno o různé bonusy a postihy, někdy i s možností tzv. Opravných a Kazících hodů. Je jednodušší než systém W40K RPG a při tom to umožňuje stejné efekty.
Kabal

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Kabal »

Dobrý prostor pro propagaci jsou cony a sociální sítě (lide si tě tam najdou spíš než na tvém webu a spíš se zeptají na to co je zajímá). A samozřejmě nezapomenout na další rpg fora (D20..)

http://www.facebook.com/outbreakundead
http://www.facebook.com/gamebooklonewolf
http://www.facebook.com/dungeonsanddragons

(omylem jsem to předtím postnul jinam, snad to tam nebude vadit nebo to někdo smaže :))
Kabal

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Kabal »

Nikdo ti nevnucuje, abys měnil svojí víru a zakládal si profil na facebooku. Stačí stránka produktu. Osobně facebook také nijak zvlášť rád nemám, ale co je důležité, velice dobře funguje pro propagaci produktu a pokud ti jde o to dostat produkt do podvědomí lidí, tak si takový luxus jako pýchu a konzervatismus dovolit nemůžeš. Naopak potřebuješ využít každý dostupný komunikační kanál a to tím spíš pokud je to velice efektivní kanál (výstižný dvojsmysl:) jako je twitter, facebook, D20 a další .. Samozřejmě můžeš svůj produkt vydat jen pro těch 15-20 lidí co nadchneš tady na foru a mezi kamarády (optimistický odhad), pak si ale od Bouchiho poslechni kolik takový malý náklad stojí (psal to naposledy myslím na D20 v tématu o Pathfinderovi). Nejspíš ti to ani nevrátí čas, který jsi do toho (zbytečně) vrazil..
Pokud se tu objeví nějaké materiály, tak si je rád přečtu, ale jinak Good Luck a dál bez reakce :wink:
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od PetrH »

ale bouchi a jeho naklady: je treba xapocit i oobni prozitek a uspokojeni, samozrejme i jine opurtinity costs, ale ve finale nenech se odradit. mam ted v baraku treba malou tiskarnu co bezne dela 50 ks :) za vice nez rozumnou cenu... nebo treba znam majitele Suplik.cz a pod.. vzdy je cesta :)ale Kabal ma i pravdu v tom, ze propagace musi byt, zkus s edomluvit se Skavenem z Mytaga, ktery nabizi ceske hry na svem fantasyobchod.cz a zde bys urcute terba pdf ci malo vytisky mohl dobre prodavat a propagovat, navic skaven ma okolo sebe docela veliky ring
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Gediman »

Jo, se Skavenem už nějakou dobu jednám. Problém je, že pokud bych chtěl tištěnou verzi prodávat, musela by projít kompletním sazečským i grafickým předěláním - současná verze je příliš primitivní na to, aby šla prodávat za nějakou... důstojnou cenu. Je mi jasné, že grafický vzhled je také důležitý. Na grafický upgrade takového rozsahu si s mými současnými schopnostmi netroufám. Leda že by s tím někdo pomohl.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od OnGe »

Gediman píše:...po vydání tu rád uvítám diskuzi o pravidlech, hodnocení, kritiku...
Tak na to jsem zvedavej :lol:
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti