Asterion - v jakém systému?

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Taria má moduly Severní taria a Záhvozdí. Od Tarie mám doma vše, protože ji mám rád, i když v ní nehraji. :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kin »

Já v ní nějakou chvíly hrával ( cca pul roku ? ale nejsem si jistej jestli prese tolik ... ) a bylo tam par peknejch napada co me zaujaly, je hezky udelana, ale uz v ni nehraju ... je toho k nemu moc a ja uz se v tom neorientuju ...

$D
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
eyron161

Příspěvek od eyron161 »

My na Asterionu hrajem a to docela čerstvě, něo přes půl roku. Už mě nebavilo mít doma všechny ty moduly zbytečně :-) Hrál jsem i na Tarii, která má opravdu výborná dobrodružství, jedno z nich, Cidaris, jsem dokonce předělal pro Asterion a bylo výborné. Bylo to první dobrodružství, příjezd VP na Taru z Lendoru. Jinak Asterion je výborný svět a i když má svoje slabší místa, pozitiva rozhodně převažují. Pokud byste si chtěli udělat představu a načerpat inspiraci pro jiné světy, doporučuji svůj nejoblíbenější modul Obloha z listí a drahokamů. Mám taky radost z vydání aplikací pro Drd+, které hrajeme. Prostě Asterion eď u mě docela výrazně vede :wink:
Gowery

Příspěvek od Gowery »

eyron161 píše:My na Asterionu hrajem a to docela čerstvě, něo přes půl roku. Už mě nebavilo mít doma všechny ty moduly zbytečně :-) Hrál jsem i na Tarii, která má opravdu výborná dobrodružství, jedno z nich, Cidaris, jsem dokonce předělal pro Asterion a bylo výborné. Bylo to první dobrodružství, příjezd VP na Taru z Lendoru. Jinak Asterion je výborný svět a i když má svoje slabší místa, pozitiva rozhodně převažují.
Souhlasím, Asterion s Tarií jsou super :wink: . Ačkoliv hraju Dungeons and Dragons 3.5, stejně u mě Tarie pořád vede. Pravda, takový Ravenloft nabo Forgotten Realms také nejsou špatné věci, ale spousta dobrodružství z nich mě neuvěřitelně nudí. Noc chodících mrtvol ještě celkem ušla, ale dalekosáhlé jeskyně (Sunless Citadell) nebo dlouhé zástupy bestií čekajících na dobrodruhovu sekeru (Frozen Whispers) by znechutily i ortodoxního munchkina.
Z Asterionu bych nejvýše ocenil Nemrtvé a svělonoše. Podle mě mají dobrou atmosféru okořeněnou vělkým množstvím kvalitních nápadů. Mimoto samozřejmě jde o českou tvorbu a co je české, to je hezké 8) .
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ShadoWWW »

BTW Teď na začátku května vyjde nový modul pro hráče-postavy, tak jsem hodně zvědavý, jaký bude...
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ShadoWWW »

Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Příspěvek od Bouchi »

ShadoWWW píše:BTW Teď na začátku května vyjde nový modul pro hráče-postavy, tak jsem hodně zvědavý, jaký bude...
Trochu se protahly zaverecne prace, nicmene dnes Rukovet dobrodruha konecne dorazila z tiskarny a od zitrka uz bude k mani u nekterych prodejcu.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Příspěvek od Lemmy »

Na Asterionu jsem hrál pouze 1 (dvě sezení tuším), ale i přes svojí propracovanost mě pojetí světa tolik nechytlo.

Mnohem víc se mi líbí již tady zmiňovaná Taria (zatím jsem na ní nehrál, ale něco málo jsem přečetl a přemýšlím o tom, že koupím).

Almir taky nebyl vůbec špatný :roll:
Uživatelský avatar
Thanathos
Příspěvky: 191
Registrován: 27. 5. 2008, 11:57
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

HMMMMM

Příspěvek od Thanathos »

Asterion je velice dobře propracovaná záležitost. Je to kvalitní komplexní dílko a vzhledem k tomu, že jsem celkem sběratel českých RPG a jejich modulů vlastním téměř všechny až na Nemrtvé a SVětlonoše a modul Dálava.

Celkové hodnocení: Nedoporučuji hrát dle modulů doslovně a dle úplně se vyprdnout na historickou osu autorů. Pokud se hráči repspektivě PJ mají řidit reáliemi světa, je to vražedná spirála jež vede od jednoho magalomasnkého tažení k dalšímu. Dále si myslím, že posledními historickými fakty uvedenými v krabicové edici (sakryš nevzpomenu si na jméno - na obálce je GOR a Ngawa(to jméno si taky nepamatuju) před soubojem) respektivě tím co učiní Khar v závěrečné bitvě si autoři sami pod sebou podřezávají tvůrčí větem neboť teď mi to přijde, že se bude hledat další velký zloduch a další velká temnota atd atd. Pořád dokola. A to už není Asterion ale bohapusté tahání peněz z hráčů

kažodpádně další modul si klidně koupím (rukověť už mám), pač jako kniha je to celkem dobře čtivé, ale jako hra nic moc. To já radši Stín meče, že? :oops:
PbN není mrtvé jen čeká na lepší zítřky aneb kdo řešil Ferculiho, ten mne zná.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Zajtra ideme hrat Asterion v Crepoch. Horim zvedavostou, o tom settingu som pocul same dobre veci (idea fungovania Skretov, napriklad) :D
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Peekay píše:Zajtra ideme hrat Asterion v Crepoch. Horim zvedavostou, o tom settingu som pocul same dobre veci (idea fungovania Skretov, napriklad) :D
Zahrali ste? Ako to dopadlo?
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Nezahrali :(

GM otvoril krabicu... a zistil, ze jej obsah niekomu pozical (nevie komu), nikto sa nepriznava, a tym padom je Asterion nenavratne strateny v hlbinach casu.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Gordugg
Příspěvky: 45
Registrován: 24. 10. 2008, 14:21

Příspěvek od Gordugg »

Hráli jsme pár sezení na Asterionu a mám doma v poličce i všechny příručky, ale -
Bylo tam prostě pár věcí co mé poněkud konzervativní družince nesedlo; právě ona metoda vzniku skřetů, temných draků a podobně. Jinak je to velmi kvalitně udělané počtení i pro ty co DRD nehrají, protože se tam pro tvorbu dobrodružství dalo vyšťárat i pár zajímavých nápadů.
Chro - chro - chro - *quík*?
Přišel jsem, vyhrabal jsem, sežral jsem.
Uživatelský avatar
Cenis
Příspěvky: 12
Registrován: 24. 1. 2009, 14:01

Re: HMMMMM

Příspěvek od Cenis »

Thanathos píše:Nedoporučuji hrát dle modulů doslovně a dle úplně se vyprdnout na historickou osu autorů. Pokud se hráči repspektivě PJ mají řidit reáliemi světa, je to vražedná spirála jež vede od jednoho magalomasnkého tažení k dalšímu.
to je zajimavy nazor. osobne si nemyslim, ze tazeni jsou megalomanska, leda bys povazoval za megalomanske bitvy petitisicovych armad. mylslim, ze v tomto jsme na Asterionu oproti vetsine fantasy dost stridmi. Jinak mas ale pravdu, ze je to spirala udalosti. Asterion jak je popisovan v modulech se blizi ke svemu konci a proto udalosti nabiraji spad.

Podle kroniky ale samosebou hrat nikdo nemusi, pravda bude pak treba ignorovat nektere informace v novejsich modulech. Posun sveta v case, s tim, ze kazdy modul se "odehrava" par let po predchozim, byl IMHO genialni napad puvodnich autoru, kteri ale nedohledli do vsech jeho koncu :-) nechci rict, ze se nam dnes posunovani deje v case vymyka z rukou, ale ukocirovat ho je dosti obtizne. Kazdopadne ze svet neni staticky, ale ma svou budoucnost a veci se v nem dejou samy od sebe, aniz by je hraci museli nejak ovlivnovat osobne povazuju za jedno z velkych asterionskych plus
Thanathos píše: Dále si myslím, že posledními historickými fakty uvedenými v krabicové edici (sakryš nevzpomenu si na jméno - na obálce je GOR a Ngawa(to jméno si taky nepamatuju) před soubojem) respektivě tím co učiní Khar v závěrečné bitvě si autoři sami pod sebou podřezávají tvůrčí větem neboť teď mi to přijde, že se bude hledat další velký zloduch a další velká temnota atd atd. Pořád dokola. A to už není Asterion ale bohapusté tahání peněz z hráčů
Dalsi velky zloduch se hledat nebude, penize se z hracu "tahat" nebudou (ver ze to opravdu neni duvod proc to jako autori delame), Asterion je totiz pribeh a jako kazdy pribeh i Asterion ve sve nynejsi forme jednoho dne (respektive jednoho modulu) skonci.
Thanathos píše:kažodpádně další modul si klidně koupím (rukověť už mám), pač jako kniha je to celkem dobře čtivé, ale jako hra nic moc. To já radši Stín meče, že? :oops:
:-)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20869
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterion?

Příspěvek od Markus »

Thanathos píše:kažodpádně další modul si klidně koupím (rukověť už mám), pač jako kniha je to celkem dobře čtivé, ale jako hra nic moc. To já radši Stín meče, že?
A co ti brání hrát Stín meče na Asterionu? :roll:
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů