Asterion - v jakém systému?

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Když se někdo ptal na ostatní české světy: z těch vydávaných pouze přes net je nejpropracovanější Srdce Erinelu. Navíc je převážně nekomerční (tj. většina modulů je zadarmo a ty ostatní za směšné 3 Kč). Ale nebudu dál chválit výtvor party, ke které patřím i já - přesvědčte se sami!
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Almir je hezkej svět, pokud vemete jen základní reálie a hrubou mapu. Ta podrobná mapa je dost na ** a ten příběh samotnej mě docela dost nezaujal...

Taria se mi docela líbí. TAková civilizovaná,. ale pořád divoká.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Thiefmaster
Příspěvky: 132
Registrován: 18. 9. 2006, 10:27
Bydliště: Senec city - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thiefmaster »

Ja osobne mam Asterion, ale... ako Panovi Jaskyne mi neprislo priliz prakticke (a ani cas to nedovoli) aby som sa "naucil" niekoho svet a hral v nom. Ako inspiracia je to dobre, ale na inspiraciu predsa len trochu drahe. Mam aj Tariu - zahvozdi, a to sa mi paci viac
Som k...t, alebo ruský tank?

...

Na ruský tank nevizerám...
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Jak vidím, kde je málo dračákistů, tam je i málo Asterioňanů, přes všechny snahy autorů o univerzálnost.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Jerson: je to dáno tím, odkud se čtenáři Asterionu rekrutují - IMHO spousta lidí si koupila pravidla dračáku, viděla na obálce upoutávky na moduly, a tak ani nezačali vymýšlet vlastní svět, ale šetřit na moduly Asterionu nebo Tarie. A spousta takových hráčů už u dračáku zůstala, nebo přešla na Plusko.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

To je možné, ale už jsem se setkal i s názory, že hrát Astrerion v jiném systému je dost obtížné, a i převod do Plusek není moc jednoduchý.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

A mozno autori a marketeri Asterionu nedokazali urobit a predat svet ako dostatocne univerzalny. (A ktory svet je "neuniverzalny"?)
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Bifi píše:A mozno autori a marketeri Asterionu nedokazali urobit a predat svet ako dostatocne univerzalny. (A ktory svet je "neuniverzalny"?)
To jsem Gilgaladovi (jedmomu z autorů) tvrdil také - ostatně v době psaní prvního Asterionu moc jiných systémů nebylo k dispozici.

I když to nebylo ani v případě Tarie a ta se mi přenášela snáz. Ale hlavní důvod bude asi v tom, že v Asterionu je toho moc, moc magie, moc bohů, moc bytostí ...
Cenis

Příspěvek od Cenis »

Jerson píše:Jak vidím, kde je málo dračákistů, tam je i málo Asterioňanů, přes všechny snahy autorů o univerzálnost.
ty snahy uz sly davno ve psí...
zpocatku meli Jersey a Karel Makovsky (puvodni autori, dnes uz asterion nedelaji) ideu o univarzalnosti, proto se pravidla resily aplikaci a ne primym zapracovanim systemu. Este uplne puvodne mel byt asterion navazany na Plusko, jenze to se odkladalo a odkladalo a nakonec se udelalo jinak...
Nevim proc to nechteli vazat na DrD asi meli k tomu systemu despekt (hlavne Karel). v posledni dobe se ale ukazalo, ze jinak nez svazat asterion s DrD a Pluskem to nepujde, zvlast kdyz oboji vydava jedna firma ze :-)
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Cenis - diky za background info a vitaj na forach.

M
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Dalcor se kdysi domlouval s Altarem na aplikaci pro d20. Jak to nakonec dopadlo, Dalcore?

Víte někdo o nějakých jiných konverzích, nebo pokusech o konverze? Klidně i o neoficiálních, uklohněných doma na koleni.
Uživatelský avatar
Shark
Příspěvky: 13
Registrován: 26. 7. 2006, 08:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shark »

Karel Makovský vyjádřil názor (se kterým se ztotožňuji), že je velmi výhodné, pokud svět pro hry na hrdiny vzniká ve spolupráci s konkrétním systémem - více viz jeho článek http://pohadkari.rpgplanet.cz/articles/ ... ch-RPG.pdf

Klasické DrD však pro takovou tvorbu není uzpůsobeno. DrD+ bylo z hlediska aplikace vhodnější, i když některé zásadnější úpravy byly zapotřebí. Nevycházely však z nedostatečně definovaných pravidel, ale spíše z odlišností daných podstatou obou světů. Nejvíc práce tak nakonec nedalo definování základních principů, ale bestiářů, jelikož chyběly relevantní údaje, o které by se dalo opřít.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Asterion?

Příspěvek od Wan-To »

Při poslechu RPG podcastu Dračí Studny mě zaujalo, jak Bouchi celkem hodně hovořil o Asterionu. Ale zajímalo by mě, kdo na Asterionu hraje? Jaké typy lidí? Jaký je váš názor na tento svět?

Moje odpověď na anketu zní, že na Asterionu nehraji, ale měl jsem tu čest zkusit si to. Svůj názor uveřejním, až se tu trochu zažehne diskuze; za odměnu :-)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Na Asterionu nehraji a asi ani hrát nebudu. Koupil jsem si hlavní modul a myslím, že i Dálavy. Zjsitil jsem, že bych musel nakoupit dalších xy modulů (rád mám všechno co potřebuji kompletní) a to mě odradilo.

navíc, více věcí mi v tomto světě nesedělo a proto jsem v něm ani hrát nezačal. neříkám, že je špatný, ale mě do oka nepadl.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Mám takové tušení, že Dálavy je modul pro Tarii, nikoliv pro Asterion.
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů