Asterion - v jakém systému?

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterion?

Příspěvek od Jerson »

Markusi, že ty neznáš ani jedno.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterion?

Příspěvek od Markus »

Asterion vlastním, dokonce ve dvou kopiích :)
Akorát bys ze stínu meče vyhodil vlkeny, psohlavce a jiné srandy. Ne? (Stín neznám)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterion?

Příspěvek od Jerson »

No, asi bys taky musel předělat magii, bohy a ... takové ty další věci, na kterých Thanathos už nějaký čas pracuje. (: )
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Asterion?

Příspěvek od Lemmy »

Jerson píše:No, asi bys taky musel předělat magii, bohy a ... takové ty další věci, na kterých Thanathos už nějaký čas pracuje. (: )
Markus: Rozuměj - dodělat i kompletní pravidla pro Stín meče na další úrovně (jelikož vyšla pouze pravidla do nějaké 9-11 úrovně pokud se nepletu a v těchto pravidlech jsou takové náznaky, že existuje i nějaká vyšší, než 40 úroveň).
Bohové by nebyli problém - na Stín meče nemají takový vliv, stačilo by je jednoduše nahradit. Předělat magii by to chtělo opravdu kompletně (s ohledem na Stínový svět) a úpravu ras by to taky chtělo. V povoláních by už takový problém nebyl.
$D

Takže by na tom bylo práce jako na kostele... ale stačilo by v základu předělat magii a zbytek řešit ve hře za chodu. $lol$
Uživatelský avatar
Tejlian
Příspěvky: 36
Registrován: 11. 1. 2009, 14:13
Bydliště: malá díra jménem Bulhary v překrásném jihomoravském kraji

Re: Asterion?

Příspěvek od Tejlian »

Na asterionu jsem hrál jen jediné krátké dobrodružství, ale ten svět mě prostě pohltil. Mám prakticky všechny moduly, při spoustě teoretických prací ohledně Dračího doupěte vycházím z asterionu, spoje CP a bestie vymýšlím na asterion.

Ten svět pro mě má své kouzlo. Spousta věcí je na něm udělaná netradičně a "jinak." Je tam málo typyckých fantasy klišé. Dobré rytířské řády, se porubali i mezi sebou. Zloduši nejsou vždycky ti nejhorší a naopak ti, kteří stojí na dobré straně bývají často pořádné svině. Vlastně se mi dost líbý ta krutá pravda, že není žádné dobro a zlo, ale jen různé strany konfliktu.
Jen pár věcí, které se mi líbý např.
JIž zmiňovaná tvárnost (vznik draků a skřetů)
Stínový svět
elfové pojatí z trochu jiného konce než je běžné
zajímavé rasy skřítků a hevrenů
magie, bohové, nemrtví

a hlavně příběh. Nemusíte se ho držet jako klíště, ale představuje krásný základ pro epickou hru. A nemusí se jednat jen o válku mezi dobrem a zlem. Třeba válka koní, nebo povstání svobodných měst. Je tam spousta místa pro hrdinské, i zcela nehrdinské skutky.

A sami autoři píší, že pokud se vám cokoliv nehodí do hry, upravte si to, změňte, nebo zrušte. Zrušil jsem tak nepřítomnost psovytých šelem na celé Taře, protože si myslím, že by to ekosistém prostě nerozdýchal, kdyby během relativně krátké doby vymyzela jedena skupina dravců.

Je to prostě propracovaný svět, který se zároveň nebrání úpravám. Pokud se vám nelíbý, že Rilond byl dobyt, tak prostě řeknete že to armády připravené vyrazit na pomoc stihly dřív a bitva pěti králů tak proběhla dřív. Nelíbý se vám závěrečný Kharův rituál. Tak ho prostě zrušte....bitva se obejde i bez něj.
Uznávám ovšem, že se někomu prostě nelíbý a hrát ho nechce. Nikomu ho nenutím.
Pár detailů mi taky vadí, a třeba dobrodružství vycházející s moduly mi občas přijdou....jak bych to řekl divná (stínová dýka) ale jak už tu někdo psal, klady převažují.
Jak říkám...kdo nechce nechce, u mě vede.
Není to v jednotlivých součástkách, ale v tom, jak do sebe zapadají.
Uživatelský avatar
Hecras
Příspěvky: 7
Registrován: 28. 1. 2009, 07:28

Re: Asterion?

Příspěvek od Hecras »

Naše skupina hraje na Asterionu od doby jeho vydání a nemíníme s tím přestat, prostě je to velmi dobře propracovaný komplexní svět. Kde je myšleno snad na vše. nevýhoda z toho plynoucí je obrovské množství informací v modulech obsažené a nemožnost to vše udržet v hlavě, ve výsledku pak hrajeme podle některých modulů výc než podle jiných, i když je máme všechny (např. zlatou pavučinu sme snad nikdy nepoužili). Tak 80% dobrodružství se u nás odehrává na území Východní dálavy a Svobodných měst.
Historii autorů bereme hodně volně, spíš si vytváříme vlastní, která ale nakonec vede ke stejnýmu uspořádání světa.
Co se týče megalomanských tažení, ty se u nás moc nevyskytují. Postavy u nás dělají důležité úkoly, ale věčinou bez globálních dopadů, takže jsou sice součástí děje, ale hlavní historické události se dějí i bez nich.
Uživatelský avatar
Thanathos
Příspěvky: 191
Registrován: 27. 5. 2008, 11:57
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterion?

Příspěvek od Thanathos »

Jen tak okrajově. Kombinovat Stín meče a Asterion nelze. Bylo by snažší udělat novou hru. Každopándě něco mne napadlo. Asterion je pro mne dobré čtení a tak by možná stálo za to, kdyby k němu vyšel jen modul pro PJ, který by obsahoval podrobnou časovou osu a historii od dob korullů (a doby před nimi????) jež by postihovala formou historie a faktografie a příběhů celý život asterionu. Netvrdím, že je to šílené ale jako čtení by to bylo víc než dobré.

A na závěr: Sháním do sbírky modul Nemrvý a světlonoši, nevíte kde se to dá sehnat?
PbN není mrtvé jen čeká na lepší zítřky aneb kdo řešil Ferculiho, ten mne zná.
Alrik
Příspěvky: 1
Registrován: 6. 7. 2009, 23:41

Re: Asterion?

Příspěvek od Alrik »

Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Nový modul

Příspěvek od Bouchi »

V druhé polovině září vyjde nový asterionský geografický modul Krajiny za obzorem: Stíny jihu. Do 15. 9. si ho můžete předobjednat s výraznou slevou.
Více informací včetně ukázek najdete na webu Asterionu.
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Asterion?

Příspěvek od BasilisK »

zdravim. na asterionu jsem hral s nekolika skupinami. jsem hrdy vlastnik vsech modulu (az na posledni Rukovet dobrodruha). nejradeji mam nemrtve a svetlonose se kterymi jsem s vetsinou skupin zacinal kampan.
nekdo psal, ze ve hre nevyuzil Zlatou pavucinu. Ta mela podle me jednu, na tu dobuvec zatim nevidenou, cenik. Tedy spise CENIK - vzorovy seznam vseho mozneho. Tuhle vychytavku jsem vyuzil i u jinych fantasy RPG.
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Asterion?

Příspěvek od BasilisK »

jeste drobnost. na konci knihy Strepy snu je upoutavka pro hrani (Strepu) v prostredi Asterionu. S takovym mnozstvim informaci to musi byt docela kovbojka.

p.s. proc zmena loga u Asterionu? (na Rukoveti je nove logo a stranky jsou taky s novym logem) sice vypada dobre, ale stare logo tak nejak "zlidovelo"
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterion?

Příspěvek od ShadoWWW »

proc zmena loga u Asterionu?
Asi proto, že se změnil tvůrčí tým. Z původního týmu Jiří Buchta, Vladislav Čech a Karel Makovský tam už není nikdo. S novými autory přišlo i nové logo.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Cenis
Příspěvky: 12
Registrován: 24. 1. 2009, 14:01

nový modul

Příspěvek od Cenis »

brzy bude na pultech nový modul k Asterionu - Krajiny za obzorem: stíny jihu
objednávat lze zde http://obchod.altar.cz/index.php?main_p ... cts_id=942
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Asterion?

Příspěvek od Lemmy »

Tomu říkám parádní obálka.
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Asterion?

Příspěvek od Bouchi »

Tak Krajiny za obzorem: Stiny jihu prave vysly. A vypada to moc pekne.
Zrovna probiha baleni yasilek k rozeslani tem co si je predobjednali.
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti