Dandelion

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

Dandelion

Příspěvek od RPG Fórum »

Dandelion
Obrázek
:arrow? Anotace v Databázi RPG

Bezplatný český systém klasickej školy inšpirovaný mechanikami GURPSu určený primárne pre príbehy, v ktorých dominujú súboje chladnými zbraňami. Oproti iným predstaviteľom ponúka tvorbu postáv založenú na zručnostiach (dovednostiach) a komplexný systém pravidiel dôkladne popisujúci mnoho aspektov reálneho sveta, ktorí ocenia najmä hráči ochotní vymeniť väčší počet mechaník za realistickejšie súboje. Hra je v dispozícii v dvoch príručkách: jadro systému v jednej (ponúkajúci dokonca dve úrovne súbojového systému) a zručnosti spolu s mágiou v druhej.
Přílohy
Dandelion.rar
(2.6 MiB) Staženo 64 x
Balck Adder

Re: Dandelion

Příspěvek od Balck Adder »

Já o něm věděl, že je to prej lepčí DrD.
Ale dostal jsem se k němu až po roce 2000 a to mě už fakt netáhlo.
:D
Ondra Nepřihlášen

Re: Dandelion

Příspěvek od Ondra Nepřihlášen »

Rozhodl jsem se podívat na tuhle-tu mě neznámou českou hru a byl jsem nemile překvapen...
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dandelion

Příspěvek od Markus »

Ha, tohle je dobré nekro a vyhrabání zapomenuté minulosti. :)

Na to se dívám? Tabulka... co znamenají ta čísla? Asi jsou tam nějaké vtipné modifikátory pro ženské, ale nevyznám se v tom.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Dandelion

Příspěvek od Selhan »

Chápu to dobře, že ženy jsou o jednu třicetinu méně inteligentní, než muži? :D
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Ondra Nepřihlášen

Re: Dandelion

Příspěvek od Ondra Nepřihlášen »

Oprava základních vlastností postav, pokud vám při tvorbě postavy padlo 40 (hra používá procentuální hody) třeba na Autoritu, tak v případě že jste ženská postava, vaše Autorita se vám sníží na 36.

Z tabulky vychází že ženy jsou nejen slabší ale i 'trošinku' blbější a podstatně jim chybí právě ta Autoria, což...
Autorita (aut) – na rozdíl od krásy vypovídá o vlivu nejenom vzhledu, ale i postoje, řeči, gest na ostatní. Potřebují ji
zvláště vojevůdci a králové.
A chlapi jsou ošklivý

A byť jsem to teda nepočítal, něco mi říká celkové průměrné vlastnosti ženské postavy budou vycházet jako podstatně menší než té mužské. Zajímalo by mě co se mi tím autor snaží říci.
Ondra Nepřihlášen

Re: Dandelion

Příspěvek od Ondra Nepřihlášen »

Ale abych se vyjádřil i k jiným věcem, jsou zde horory i z jiného soudku. Připadá mi to jako takový český FATA lite.
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti